Dodaj do ulubionych

Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyciel,

05.11.12, 20:48

„„Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła.
Wtedy przystąpił kusiciel........................
Wtedy wziął Go diabeł .....................
Jeszcze raz wziął Go diabeł ....................
Wtedy opuścił Go diabeł..........................””

Jakie to proste !!!!!
Diabel kusil Jezusa i kusi kazdego w tym swiecie. Wystarczy nie dac sie skusic a wtedy szatan sobie pojdzie, bo nic nie bedzie mial do roboty.

„„Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi. I rzekł Bóg do szatana: «Skąd przychodzisz? Szatan odrzekł Panu: «Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej””

Szatan przemierza sobie ziemie i wedruje po niej. Szuka slabych punktow u czlowieka aby je ujawnic. Czyli szatan, diabel tak wlasciwie jest nadgorliwy, jest fanatykiem i robi dobra robote dla Boga w swoim mniemaniu.
Szatan ma wolna wole, dlatego Bog pozwala na to.
„„Rzekł Pan do szatana: «Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki ””
„„I rzekł Pan do szatana: Oto jest w twej mocy. Życie mu tylko zachowaj! ””
Czasem Diabel, szatan jest wrecz niezbedny „„ Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował - żebym się nie unosił pychą””.
„„ Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają. Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę...””

A tam gdzie wladza tam pokusa czyli zaraz diabel sie pojawia aby wyrobowac czy ktos zanadto sie nie rozpanoszy i czy ktos bedzie miec sklonnosci aby wladze dla siebie wykorzystac.

Obserwuj wątek
    • soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 05.11.12, 21:36

Spis ludności i jego następstwa
      Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela. Rzekł więc Dawid do Joaba i do książąt ludu: «Idźcie, a policzcie Izraela od Beer-Szeby aż do Dan i donieście mi, abym znał ich liczbę». I nie podobała się ta rzecz Bogu, więc ukarał Izraela.

I rzekł Dawid do Boga: «Zgrzeszyłem bardzo tym, czego dokonałem. Lecz teraz daruj łaskawie winę swego sługi, bo postąpiłem bardzo nierozsądnie».

To mówi Pan: Przedkładam ci trzy rzeczy, wybierz sobie jedną z nich,
      albo trzy lata głodu,
      albo trzy miesiące porażek od twoich wrogów,
      albo też trzy dni miecza Pańskiego i zarazy w kraju, przy czym Anioł Pański będzie szerzył spustoszenie we wszystkich granicach Izraela.

I rzekł Dawid: Niech wpadnę raczej w ręce Pana, bo wielkie jest Jego miłosierdzie, ale w ręce człowieka niech nie wpadnę».

Dawid, podniósłszy oczy, ujrzał Anioła Pańskiego, stojącego między ziemią i niebem, a w ręku jego - miecz wyciągnięty nad Jerozolimą.
      I rzekł Dawid do Boga: «Czyż to nie ja rozkazałem policzyć naród? To ja zgrzeszyłem, to ja zawiniłem, a te owce cóż uczyniły? Panie, Boże mój, niechaj Twoja ręka obróci się na mnie i na dom mojego ojca, a nie na Twój lud, aby go wytracić!””

Dawid sie rozpanoszyl. Chcial znac liczbe poddanych aby miec nad nimi pelna kontrole.
      Poxniej Dawid wybierajac sobie kare wolal aby Bog mu ja wymierzyl, a nie czlowiek. Tak wiec zrozumial ze lud nie moze wpasc w rece wladzy, Przekonal sie na sobie bo tak samo nie chcial wpasc w rece czlowieka.
      Bog daje tu wyraxny znak, ze zaden czlowiek, zaden wladca nie moze panowac nad czlowiekiem.
      Wladza dana jest po to aby roztaczac opieke nad ludem a nie nim rzadzic.
      To prawda co ktos tu napisal, ze Bog jest wolny i czlowiek jest wolny a wiec zaden czlowiek nie moze miec wladzy nad innym czlowiekiem.
      Ludzie samych siebie oddaja w niewole.
      Diabel sie czasem przydaje.

• kociak40 Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 04:12
      "Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła." - soqrates
      Cytat z jednej Ewangelii. Dziwne jest to, że nie było żadnego świadka, był tylko Jezus i diabeł, a ewangelista opisał to tak dokładnie jakby był przy tym.
      Jest to alegoria mówiąca o tym, co jest przyczyną zła na tym świecie - rządza bogactwa, rządza własnego wywyższena nad innego człowieka, rządza władzy.
      Widzę, że zainteresowała Ciebie tematyka diabelska. Jakby przyszła Ci chęć podpisania jakiegoś cyrografu, to podaje hierarchię u tych osobników. Najwyżej ceniony jest Lucyfer zwany też Mefistofelesem, dalej Belzebub, Lewiatan, Asmodeusz, Belial, Behemot. Jak już zadawać się z diabłami, to z "górnej półki".

--
      -----
      "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
      • soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 08:03
        W modlitwie Ojcze nasz jest napisane

i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!

i nie wódź nas na pokuszenie

„Ojcze, nie wprowadzaj nas w sytuację pokusy, nie wystawiaj nas na próbę”

Zatem idealnie pasuje do tego co napisalem. Diabel kusi. Ma wolna wole, dlatego Bog mu pozwala.
        W modlitwie Ojcze nasz,, prosimy Boga aby nie dopuszczal do tego abysmy byli kuszeni.

Cos takiego jak Diabel istnieje. Kazdy z nas mial z pokusa do czynienia.

• soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 08:06
          Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.
          Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
          Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie:
          9 Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
          niech się święci imię Twoje!
          10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
          11 Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
          12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
          13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
          14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
          15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.
          ......

Ojcze nasz, któryś jest w niebie
          święć się imię Twoje;
          przyjdź królestwo Twoje;
          bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
          chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
          i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy;
          naszym winowajcom;
          i nie wódź nas na pokuszenie;
          ale nas zbaw ode Złego.
          Albowiem Twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków.
        • kolter-xl Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 12:36
          soqrates napisał:

> W modlitwie Ojcze nasz jest napisane
          >
          > i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
          >
          > i nie wódź nas na pokuszenie
          >
          > „Ojcze, nie wprowadzaj nas w sytuację pokusy, nie wystawiaj nas na próbę&

To kretyńska wersja tej modlitwy , wystarczy poczytać biblię żeby wiedzieć ze tam nigdy nic takiego nie napisano bóg nikogo nie wodzi do pokusy .

"Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! (10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. (11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; (12) i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!"

Jak 1,13

" Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi."

> Zatem idealnie pasuje do tego co napisalem. Diabel kusi. Ma wolna wole, dlatego
          > Bog mu pozwala.
          > W modlitwie Ojcze nasz,, prosimy Boga aby nie dopuszczal do tego abysmy byli kuszeni.

Katolicka wersja tej modlitwy sugeruje ze bóg sam może do pokusy prowokować .

> Cos takiego jak Diabel istnieje. Kazdy z nas mial z pokusa do czynienia.

Ja nie miałem i nie mam pokus !!
          --
          www.youtube.com/watch?v=YLgkS731l80&NR=1&feature=endscreen
          • soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 13:51
            > wystarczy poczytać biblię żeby wiedzieć ze tam nigdy nic takiego nie napisano bóg nikogo nie wodzi do pokusy .

Jak odniesiesz sie do tego

Tekst grecki (Textus receptus):
            πειρασμος υμας ουκ ειληφεν ει μη ανθρωπινος πιστος δε ο θεος ος ουκ εασει υμας πειρασθηναι υπερ ο δυνασθε αλλα ποιησει συν τω πειρασμω και την εκβασιν του δυνασθαι υμας υπενεγκειν

peirazein = kusić.
            peirasmós = doswiadczenie, proba, pokuszenie.

Biblia Warszawska:
            Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze,
            ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść.

Biblia Tysiąclecia:
            Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz
            zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.

Biblia Gdańska:
            Pokuszenie się was nie jęło, tylko ludzkie; ale wiernyć jest Bóg, który nie dopuści, abyście byli kuszeni nad możność waszę,
            ale uczyni z pokuszeniem i wyjście, abyście znosić mogli.

• soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 13:53

Bog ma wladze nad szatanem i moze dopuscic lub nie pozwolic. Jesli pozwala to
              .......... z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść.
              .......... zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania
              .......... uczyni z pokuszeniem i wyjście, abyście znosić mogli.
              • kolter-xl Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 14:29
                soqrates napisał:

>
                > Bog ma wladze nad szatanem i moze dopuscic lub nie pozwolic. Jesli pozwala to
                > .......... z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść.
                > .......... zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania

Pokaż mi tekst z którego wynika ze on zsyła pokusę ??

> .......... uczyni z pokuszeniem i wyjście, abyście znosić mogli.

Zewsząd znosimy cierpienia, lecz nie poddajemy się zwątpieniu; żyjemy w niedostatku, lecz nie rozpaczamy; (9) znosimy prześladowania, lecz nie czujemy się osamotnieni, obalają nas na ziemię, lecz nie giniemy.
                --
            • kolter-xl Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 14:25
              soqrates napisał:

> Biblia Warszawska:
              > Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz
              > Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze,
              > ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść.

No to pokaż mi gdzie tam napisano ze to bóg kusi ????
              --
              • soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 08.11.12, 10:52
                Napisalem przeciez, ze Diabel kusi.
                Szatan ma wolna wole, dlatego Bog pozwala na to.
                Diabel kusi a Bog pozwola... lub nie... na to abysmy zostali poddani probie.
                „„Rzekł Pan do szatana: «Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki ””
                „„I rzekł Pan do szatana: Oto jest w twej mocy. Życie mu tylko zachowaj! ””

Diabel kusi. Bog dopuszcza, dozwala, pozwala.
                Nasuwaja sie pytania.
                Z czyich mocy korzysta Diabel?
                Kto zsyla pokuse?
                Czy cokolwiek mogloby sie zadziac gdyby Bog na to nie zezwolil?

Okazuje sie, ze pokusa wcale nie jest taka zla i moze prowadzic do dobrego. Dlaczego? wyjasnia to Jakub

""Za największą radość miejcie, bracia moi! gdy w rozmaite pokusy wpadacie
                to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość.
                Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków""

Czyli przechodzenie przez pokusy to jedna z drog prowadzaca do doskonalosci.

""Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują""

Ale nie musimy byc poddawani probie. Modlitwa powoduje, ze pokusy sa oddalane.

"" rzekł im: Módlcie się, abyście nie weszli w pokuszenie""

Dlatego w modlitwie Ojcze nasz prosimy Boga aby nie dozwalal na takie mocowanie sie dobra i zla, na takie przeciaganie sie sil dobra i zla i uchronil nas od zla.

• soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 08.11.12, 10:58
        > "Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła." - soqrates
        >

kociak40 napisał:
        > Cytat z jednej Ewangelii.

Ciekawi mnie to dlaczego Kolter nie sprostowal tego?
        Kuszenie Jezusa nie jest opisane tylko w jednej ewangelii i obronca i pogromca niescislosci powinien byl to sprostowac.

Dziwne jest to, że nie było żadnego świadka, był tylk
        > o Jezus i diabeł, a ewangelista opisał to tak dokładnie jakby był przy tym.
        > Jest to alegoria mówiąca o tym, co jest przyczyną zła na tym świecie - rządza b
        > ogactwa, rządza własnego wywyższena nad innego człowieka, rządza władzy.
        > Widzę, że zainteresowała Ciebie tematyka diabelska. Jakby przyszła Ci chęć podp
        > isania jakiegoś cyrografu, to podaje hierarchię u tych osobników. Najwyżej ceni
        > ony jest Lucyfer zwany też Mefistofelesem, dalej Belzebub, Lewiatan, Asmodeusz,
        > Belial, Behemot. Jak już zadawać się z diabłami, to z "górnej półki".
        >
        • kolter-xl Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 09.11.12, 15:15
          soqrates napisał:

> > "Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła.
          > " - soqrates
          > >
          >
          > kociak40 napisał:
          > > Cytat z jednej Ewangelii.
          >
          >
          > Ciekawi mnie to dlaczego Kolter nie sprostowal tego?
          > Kuszenie Jezusa nie jest opisane tylko w jednej ewangelii i obronca i pogromca
          > niescislosci powinien byl to sprostowac.

Jakie to ma znaczenie ? wydaje ci się ze ja tu z lupą siedzę i wyszukuje jakiś małych nieistotnych nieścisłości w tym co tu jest pisane ??
          --
    • kolter-xl Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 12:30
      soqrates napisał:

>
      > „„Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez
      > diabła.
      > Wtedy przystąpił kusiciel........................
      > Wtedy wziął Go diabeł .....................
      > Jeszcze raz wziął Go diabeł ....................
      > Wtedy opuścił Go diabeł..........................””

Ta, ciekawe czy Szatan wiedział ze Jezus to tak naprawdę Jahwe i tylko na chwile wlazł w skórę człowieka ??
      --
      • soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 13:56
        Pokusa jest od poczatku.
        Mezczyzna i niewiasta byli kuszeni w Edenie. Jezus byl kuszony nie tylko na pustyni, ale w czasie calej swojej dzialalnosci. Inni ludzie przez ktorych dzialal szatan tez wystawiali Go na probe.

Szatan domaga sie. Bog dopuszcza.

Szymon Piotr tez byl kuszony do klamstwa i dal sie skusic. W sumie na dobre mu to wyszlo.

„„Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci.
        On zaś rzekł: "Panie, z Tobą gotów jestem iść nawet do więzienia i na śmierć".
        Lecz Jezus odrzekł: "Powiadam ci, Piotrze, nie zapieje dziś kogut, a ty trzy razy wyprzesz się tego, że Mnie znasz. ””

54 Schwycili Go więc, poprowadzili i zawiedli do domu najwyższego kapłana. A Piotr szedł z daleka. 55 Gdy rozniecili ogień na środku dziedzińca i zasiedli wkoło, Piotr usiadł także między nimi. 56 A jakaś służąca, zobaczywszy go siedzącego przy ogniu, przyjrzała mu się uważnie i rzekła: "I ten był razem z Nim". 57 Lecz on zaprzeczył temu, mówiąc: "Nie znam Go, kobieto". 58 Po chwili zobaczył go ktoś inny i rzekł: "I ty jesteś jednym z nich". Piotr odrzekł: "Człowieku, nie jestem". 59 Po upływie prawie godziny jeszcze ktoś inny począł zawzięcie twierdzić: "Na pewno i ten był razem z Nim; jest przecież Galilejczykiem". 60 Piotr zaś rzekł: "Człowieku, nie wiem, co mówisz". I w tej chwili, gdy on jeszcze mówił, kogut zapiał. 61 A Pan obrócił się i spojrzał na Piotra. Wspomniał Piotr na słowo Pana, jak mu powiedział: "Dziś, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz". 62 Wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał.
        • kociak40 Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 22:04
          Jak zrozumiałem (choć trudno to pojąć) to Bóg wodzi nas na pokuszenie do grzechu? Czyni to sam lub za pomocą swojego pomocnika - diabła? Wynika z tego, że ulegając pokusie wypełniamy wolę bożą. Może to i prawda, bo są grzechy, z których żal jest się spowiadać.
          A w ogóle co to jest grzech? Jak mierzyć jego?
          Soqrates podał taką swoją myśl - "Szatan domaga się. Bóg odpuszcza". Mają więc swoją rozrywkę, nie nudzą się. Może nawet robią zakłady?
          --
          -----
          • kolter-xl Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 06.11.12, 22:24
            kociak40 napisał:

> Jak zrozumiałem (choć trudno to pojąć) to Bóg wodzi nas na pokuszenie do grzechu? Czyni to sam lub za pomocą swojego pomocnika - diabła?

To katolicka , jak spojrzeć w biblię całkiem nieuzasadniona interpretacja .

> Soqrates podał taką swoją myśl - "Szatan domaga się. Bóg odpuszcza". Mają więc
            > swoją rozrywkę, nie nudzą się. Może nawet robią zakłady?

Piją przy okazji wink)
            --
          • soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 08.11.12, 11:07
            kociak40 napisał:
            > Soqrates podał taką swoją myśl - "Szatan domaga się. Bóg odpuszcza".

Nie przekrecaj moich slow !!!!!!!!
            Napisalem DOPUSZCZA

Szatan domaga sie. Bog dopuszcza.

Nie wiem Kociak czy to zwykla literowka czy moze z tym odpuszcza to z Twojej strony zlosliwosc?
            Cytujesz cos czego nie napisalem. Dlaczego?
            • kociak40 Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 08.11.12, 15:45

Dopuszcza ale później odpuszcza przez księdza przy spowiedzi. Wybiegłem myslą naprzód.
              Mają zajęcie - i Bóg, i diabeł, i ksiądz.
              Jak tu się bronić od grzechów jak jest 7 grzechów głównych (po jednym na każdy dzień tygodnia) i kilkadziesiąt tysięcy grzechów normalnych.
              Przy obecnych zarobkach stać mnie tylko na tanie grzechy.
              --
              -----
              • soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 09.11.12, 20:53
                kociak40 napisał:
                > Dopuszcza ale później odpuszcza przez księdza przy spowiedzi. Wybiegłem myslą naprzód.

Rzeczywiscie.
                Grzech zostaje odpuszczony, ale i tak poxniej pojawia sie kolejna proba, kolejne pokuszenie, bo musi byc sprawdzenie czy juz przezwyciezylismy ten grzech, czy jestesmy juz wolni od niego.
                Tak az do skutku, az sie tego grzechu pozbedziemy.

””nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza””

Jak bylo za czasow Hioba gdy
                ””synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi””
                tak samo bylo za czasow Jezusa, bo Jezus mowil, ze
                ”” szatan domagał się, żeby was przesiać ””
                I tak samo jest w czasach obecnych.
                Diabel kusi nadal.

Jezus nie uciekal przed kuszeniem i w ten sposob grzech przezywciezyl. Zatem bylo to potrzebne.

Jezus prosil Boga aby nie ustawala wiara Szymona Piotra, ale do tej proby i tak doszlo.
                Zatem bylo to potrzebne.

Takie proby, doswiadczenia, kuszenie moze okazac sie pomocne, aby grzech w koncu przezwyciezyc. Zatem przestanmy zwalac wine na diabla i bierzmy sie do roboty
                i
                ””od tej chwili już nie grzesz””

””Nie grzesz już więcej, aby ci się coś gorszego nie przydarzyło””

• kolter-xl Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 09.11.12, 21:12
                  soqrates napisał:

> kociak40 napisał:
                  > > Dopuszcza ale później odpuszcza przez księdza przy spowiedzi. Wybiegłem m
                  > yslą naprzód.
                  >
                  >
                  > Rzeczywiscie.
                  > Grzech zostaje odpuszczony,

Przez kogo ? tylko bóg zna serca ludzi i tylko on decyduje a nie jakiś samozwańczy kapłan .

ale i tak poxniej pojawia sie kolejna proba, kolejn
                  > e pokuszenie, bo musi byc sprawdzenie czy juz przezwyciezylismy ten grzech, czy
                  > jestesmy juz wolni od niego.
                  > Tak az do skutku, az sie tego grzechu pozbedziemy.

Nie słyszałem jak żyję ze człowiek jest wolny od grzechu smile). Ponoć każdy nim jest poprzez samo urodzenie skażony .
                  --
                  • soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 09.11.12, 21:59
                    > > Grzech zostaje odpuszczony,

kolter-xl napisał:
                    > Przez kogo ? tylko bóg zna serca ludzi i tylko on decyduje a nie jakiś samozwańczy kapłan .

Troche inaczej to widze. Grzechy odpuszczane sa dzieki dzialaniu Ducha Swietego.
                    Ducha Swietego nie tylko ksiadz, pastor, czy kaplan posiada.
                    Mamy milowac siebie wzajemnie i sobie wybaczac.
                    ””Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane””

kolter-xl napisał:
                    > Nie słyszałem jak żyję ze człowiek jest wolny od grzechu smile). Ponoć każdy nim jest poprzez samo urodzenie skażony .

Napisalem
                    ale i tak poxniej pojawia sie kolejna proba, kolejne pokuszenie, bo musi byc sprawdzenie czy juz przezwyciezylismy ten grzech, czy jestesmy juz wolni od niego.
                    Tak az do skutku, az sie tego grzechu pozbedziemy.

Zatem nie napisalem, ze czlowiek jest w ogole wolny od grzechu, ale ze od danego grzechu moze sie uwolnic. Jesli ktos klamal to moze przestac klamac. Jesli ktos kradl to moze przestac krasc. Jesli ktos zdradzal to moze przestac zdradzac. Itd. Od jakiegos konkretnego grzechu można sie uwolnic.

• kolter-xl Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 10.11.12, 11:54
                      soqrates napisał:

> > > Grzech zostaje odpuszczony,
                      >
                      > kolter-xl napisał:
                      > > Przez kogo ? tylko bóg zna serca ludzi i tylko on decyduje a nie jakiś sa
                      > mozwańczy kapłan .
                      >
                      >
                      > Troche inaczej to widze. Grzechy odpuszczane sa dzieki dzialaniu Ducha Swietego
                      > .
                      > Ducha Swietego nie tylko ksiadz, pastor, czy kaplan posiada.

Wyobraź sobie ze zgodnie z doktryna Krk nawet ksiądz pedofil ma tego ducha , Duch o tym wie ??

> Mamy milowac siebie wzajemnie i sobie wybaczac.

No to ich miłuj mi w towarzystwie oszustównie po drodze .

> ””Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane””

No tak ale tu nie ma mowy o tym ze ty mnie skopiesz jak psa a klecha ci w spowiedzi odpuści !!!, Ja tylko mogę ci odpuścić. Ty chyba nie bardzo rozumiesz co miał na myśli Jezus , to nie była mowa do kapłanów a do uczniów . Uczniem Jezusa nie czyni ukończenie seminarium i święte przekonanie ze się nim jest bo wysławiła ciebie do tego najbardziej zbrodnicza organizacja przestępcza świata Krk

Napisalem
                      > ale i tak poxniej pojawia sie kolejna proba, kolejne pokuszenie, bo musi byc sp
                      > rawdzenie czy juz przezwyciezylismy ten grzech, czy jestesmy juz wolni od niego
                      > .
                      > Tak az do skutku, az sie tego grzechu pozbedziemy.

No to życzę długiej i bolesnej drogi skoro wierzysz w te bzdety .

> Zatem nie napisalem, ze czlowiek jest w ogole wolny od grzechu, ale ze od daneg
                      > o grzechu moze sie uwolnic. Jesli ktos klamal to moze przestac klamac. Jesli kt
                      > os kradl to moze przestac krasc. Jesli ktos zdradzal to moze przestac zdradzac.
                      > Itd. Od jakiegos konkretnego grzechu można sie uwolnic.

No to powodzenia , ja nie grzeszę wiec jestem wolny .
                      --
                      • soqrates Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 14.11.12, 20:22
                        kolter-xl napisał:

> No tak ale tu nie ma mowy o tym ze ty mnie skopiesz jak psa a klecha ci w spowiedzi odpuści !!!,
                        > Ja tylko mogę ci odpuścić.

Dokladnie. O tym wlasnie pisze. Napisalem przeciez, ze inaczej to widze niz zostalo przyjete powszechnie.

Mamy milowac siebie wzajemnie i sobie wybaczac.
                        ””Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane””

Jesli ja Ciebie skopie a poxniej zdam sobie sprawe ze xle zrobilem i skruszony przyznam sie, ze xle zrobilem i bede Cie prosil o wybaczenie to jesli Ty mi to wybaczysz to i Bog mi wybaczy.
                        Mamy wyznawac sobie wzajemnie swoje grzechy dopoki jestesmy z ta osoba w drodze, bo jesli tu na ziemi cos nie zostanie odpuszczone to i w niewidzialnych sferach tez nie zostanie odpuszczone i ten grzech bedzie nas ciagle z ta osoba lub sprawa wiazal.

OOOOoooooooooo!!!!! czy to nie jest dowod na reinkarnacje?
                        Kopiacy musi wyrazic skruche a ten skopany musi wybaczyc, bo jesli nie wybaczy to w kolejnym zyciu pojawi sie takie samo doswiadczenie?

• kolter-xl Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 14.11.12, 21:37
                          soqrates napisał:

> Dokladnie. O tym wlasnie pisze. Napisalem przeciez, ze inaczej to widze niz zos
                          > talo przyjete powszechnie.
                          >
                          > Mamy milowac siebie wzajemnie i sobie wybaczac.
                          > ””Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymaci
                          > e, są im zatrzymane””
                          >
                          > Jesli ja Ciebie skopie a poxniej zdam sobie sprawe ze xle zrobilem i skruszony
                          > przyznam sie, ze xle zrobilem i bede Cie prosil o wybaczenie to jesli Ty mi to
                          > wybaczysz to i Bog mi wybaczy.
                          > Mamy wyznawac sobie wzajemnie swoje grzechy dopoki jestesmy z ta osoba w drodze
                          > , bo jesli tu na ziemi cos nie zostanie odpuszczone to i w niewidzialnych sfera
                          > ch tez nie zostanie odpuszczone i ten grzech bedzie nas ciagle z ta osoba lub s
                          > prawa wiazal.

Czyli sam widzisz jeżeli ja tobie nie wybaczę to cała ta katolicka szopka ze spowiedzią i tym śmiesznym odpuszczaniem grzechu to lipa warta tyle ile papier toaletowy tuz po użyciu go we właściwym celu . Czyli juz wiemy ze katolicyzm nic nie proponuje w tym zakresie smile))

> OOOOoooooooooo!!!!! czy to nie jest dowod na reinkarnacje?
                          > Kopiacy musi wyrazic skruche a ten skopany musi wybaczyc, bo jesli nie wybaczy
                          > to w kolejnym zyciu pojawi sie takie samo doswiadczenie?

Nic mi nie wiadomo o jakimś innym życiu smile) Przynajmniej dla mnie .
                          --
                  • kociak40 Re: Diabel, szatan, belzebub, kusiciel, oskarzyci 09.11.12, 22:01
                    "Nie słyszałem jak żyję ze człowiek jest wolny od grzechu smile)" - koltyer-xl

Będząc katolikiem, to nawet nie wypada nie grzeszyć.
                    Cała przyjemność tkwi w grzechach i są takie, z których żal jest się spowiadać.
                    Każdy jak dokona rachunku sumienia, to okazuje się, że ma manko.
                    Ludzie, którzy mają lekkie życie, zazwyczaj mają cięzkie grzechy.
                    --
                    -----
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka