Dodaj do ulubionych

Chrzest z wody?

11.11.07, 16:12
Witam!
Nasze dziecko zostalo ochrzczone w ten sposob w szpitalu, wiem,ze taki chrzest
jest wazny tylko....synek nie ma tym samym chrzestnych. Co mozemy zrobic?
Chrztu nie chcemy (nie mozna zreszta) powtorzyc. Jak zalatwic to formalnie?
--
www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=28
Obserwuj wątek
      • sunday Re: Chrzest z wody? 12.11.07, 10:16
        > Wyznaje autorytet Biblii i wg. tej ksiegi
        > chrzest niemowlat w ogole nie jest wazny.

Bądźmy ściśli - według Twojej interpretacji tej Księgi. A pytająca jest - zdaje
        się - katoliczką, więc według przyjętej przez nią interpretacji chrzest
        niemowląt jest ważny. smile

A co do meritum - najlepiej chyba spytać w parafii.

Pozdrawiam.
        • lipniak Re: Chrzest z wody? 13.11.07, 01:36
          Bylem katolikiem, wiec wiem, ze niewielki jest odsetek wiernych
          przyjmujacych swiadomie katolicka interpretacje. Reszta po prostu
          idzie ta droga, bo to grzech nawet pomyslec, ze moze byc inaczej.
          Jesli chodzi o scislosc, nalezaloby powiedziec: wedlug wyznawanej
          przez nia tradycji
          --
          smile
          wrzuc swoje fotki
          • lipniak Re: Chrzest z wody? 13.11.07, 01:46
            Kiedy po nawroceniu rozmawialem o Jezusie z moim ojcem
            (katolikiem "od wielkiego swieta"), nie mowil, ze nie mam racji,
            tylko stwierdzil, ze on bedzie wierzyl tak jak jego ojciec i
            przodkowie. Zrozumialem, ze czyni to, co uwaza za sluszne (rowniez
            katolikow "od wielkiego swieta"). Otoz ja uwazalem za sluszne
            uczynic to, czego chce Bog, w oparciu o najlepsze dostepne nam
            zrodlo, jakim jest Biblia
            --
            smile
            wrzuc swoje fotki
            • sunday Re: Chrzest z wody? 15.11.07, 15:20
              > Otoz ja uwazalem za sluszne uczynic to, czego chce Bog,
              > w oparciu o najlepsze dostepne nam zrodlo, jakim jest Biblia

Rozumiem. Choć ja akurat uważam - w oparciu o zarówno Biblię, jak i Tradycję -
              że On chce chrztu niemowląt smile No, ale pytanie autorki wątku nie tego dotyczyło.
              Pozdrawiam.
              • alkoo3 Re: Chrzest z wody? 13.11.07, 18:29

monikaannaj napisała:

> a po co komplikować? skoro ktoś jest pewny że w Biblii stoi iz
                chrzest niemowlą
                > t jest niewazny to niech po prostu poda cytaty.

Czasami warto postawic cos pod znak zapytania aby lepiej zrozumiec.
                Wazny, czy niewazny - dla Boga, czy dla ludzi ktorzy chca o tym
                decydowac ?
                Co sie Bogu podoba, czy nie podoba w jakims chrzcie ze uzna go za
                wazny czy niewazny ?

Co jest istota chrztu, obrazi sie Bog za zla formulke, zla wode,
                brak chrzestnego - co u Boga decyduje o waznosci.
                • lipniak Re: Chrzest z wody? 14.11.07, 00:03
                  Chrzest jest na wyznanie wiary - ani niemowleta, ani nieobecni
                  swiadomoscia, ani... umarli nie sa w stanie tego uczynic. Nie ma
                  naturalnie strwierdzenia, ze chrzest niemowlat jest niewazny, tak
                  samo jak np. nie stwierdza sie, ze chrzest umarlych jest niewazny.
                  Aczkolwiek o chrzcie za zmarlych wspomina sie, bo pojawilo sie to
                  zjawisko. O chrzcie niemowlat natomiast w ogole sie nie wspomina, bo
                  zapewne jeszcze ten problem nie istnial i nie zostal on adresowany w
                  wymianie listow. Biblijne wskazowki dotyczace chrztu powinny
                  decydowac o tym, kogo nalezy chrzcic.
                  Przeciez rownie dobrze moglibysmy chrzcic kogokolwiek incognito, bez
                  jego wiedzy, albo na sile (ach, jakze niektoere niemowleta przy tym
                  placza), albo nawet... calymi narodami. Efekt dokladnie taki sam,
                  chyba, ze przykladamy wage do symboli i gestow nad delikwentem. Mi
                  to sie bardziej kojarzy z czarami albo poganskim rytualem niz
                  chrztem. Oczywiscie kojarzy mi sie rowniez z wplywami i polityka
                  --
                  smile
                  wrzuc swoje fotki
                  • lipniak Z listu do Rzymian 14.11.07, 01:14
                    8 Ale cóż mówi: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w
                    sercu twoim. Ale jest to słowo wiary, którą głosimy.
                    9 Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w
                    sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz
                    zbawienie.
                    10 Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a
                    wyznawanie jej ustami - do zbawienia.
                    11 Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie
                    zawstydzony.
                    12 Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem
                    Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go
                    wzywają.
                    13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie
                    zbawiony .
                    14 Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże
                    mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć,
                    gdy im nikt nie głosił?
                    --
                    smile
                    wrzuc swoje fotki
                  • wladi3 Re: Chrzest z wody? 16.11.07, 09:56
                    Drodzy Siostry i Bracia , najważniejszy Jest Chrystus . Jan chrzcił
                    wodą ale powiedział ze po nim idzie silniejszy od niego , który
                    chrzcić będzie Duchem Świętym i Ogniem .
                    Woda jest tylko znakiem widzialnym rytuału/ nawet Jezus sie temu
                    obrzędowi poddał/ - działania Ducha Świętego nie widzimy , lecz
                    Wierzymy .
                    Co do chrzczenia dzieci ja osobiscie jestem przekonany że można i
                    należy chrzcić nawet niemowlęta . Dlaczego ? Trzeba sobie postawić
                    pytanie co działa Chrzest ? Czyż nie przywraca On nam Doskonałości z
                    Dnia Stworzenia ? Czyż choć tego nie widzimy Chrzest przywraca nam
                    życie w Bogu ? Czyż nie rodzi się na nowo z Ducha Świętego nasza
                    Dusza ? Jeżeli my Wiemy że Chrzest jest Dobry i co On czyni a
                    właściwie Duch Święty - to czyż mamy prawo zwlekać i czekać aż
                    niemowlę dorośnie i samo podejmie Decyzję ? Czyż można podjąć inną
                    Decyzję chcąc być świętym dzieckiem Boga na wzór Jezusa Chrystusa ?
                    Napisano przecież również w Biblii , że Jezus począł się w Maryji z
                    Ducha Świętego - począł się jeszcze przed wiekiem niemowlęcym jako
                    zarodek Człowieka . Czyż nie dzięki temu własnie ciało człowieka , a
                    nie tylko Dusza ma przywracaną Doskonałość z Dnia Stworzenia ? Czyż
                    nasze niemowlaczki nie rozwijają się lepiej gdy ich Ciała
                    zamieszkuje Święty Duch - Dusza zrodzona na nowo przez Ducha
                    Świetego ? Ja jako świadomy tego co czyni Chrzest nie mogę pozwolić
                    aby moje dziecko rosło bez Zrodzonej na nowo na Wzór Jezusa
                    Doskonałej Duszy , Która pomaga Ciału nawet jeżeli to Ciało nie ma
                    jeszcze jak my to nazywamy samodzielnej świadomości .
                    Mamy też przykład w Biblii że Apostoł ochrzcił kogoś z całym domem a
                    więc być może również z dziećmi . Przynajmniej ja tego bym pragnął
                    na miejscu tego nowo chrzczonego aby i moje dzieci zostały Zrodzone
                    na nowo z Ducha Swiętego . Pozdrawiam . Władek .

Kocham Cię Boże Ojcze . Władek .
                    Jestem cząstką Boga !

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=29975
    • wladi3 Re: Chrzest z wody? 13.11.07, 15:32
      Wwedług mojej wierzy jako Katolika , Chrzest z wogy jest ważny i
      stosuje się go w chwili zagrożenia życia . Jeżeli niebezpieczeństwo
      utraty życia minęło można przeprowadzić oficjalny rytuał , który też
      jest ważny / choć niekonieczny / jednak umacnia to Wiarę rodziców
      jak też Wierzę że Duch Święty umacnia dodatkowo Dzieciątko . To moja
      opinia , nie jestem jednak teologiem . W praktyce zaś chyba nikt nie
      robi nikomu przeszkód . Pozdrawiam . Władek .

Kocham Cię Boże Ojcze . Władek .
      Jestem cząstką Boga !

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=29975
    • szadrach7 Jak to jest ze chrztem 15.11.07, 20:54
      Który jest symbolem śmierci dawnego grzesznego człowieka i narodzin nowego
      poświęconego Chrystusowi. Jan chrzciciel nawoływał do opamiętania się,którego
      symbolem był chrzest.
      Chrzest jest aktem,świadomą decyzją.
      --
      Jestem ŚWIATŁEM-lecz mnie nie widzicie,Jestem DROGĄ-lecz nią nie idziecie,Jestem
      PRAWDĄ-lecz w nią nie wierzycie,.Jestem ŻYCIEM-ale mnie nie szukacie,Jestem
      NAUCZYCIELEM-lecz mnie nie słuchacie,Jestem PANEM-ale nie jesteście mi
      posłuszni,Jestem BOGIEM-lecz się do mnie nie modlicie,Jestem WASZYM WIERNYM
      PRZYJACIELEM-ale mnie nie kochacie.Jeśli jesteście nieszczęśliwi,nie wińcie mnie
      za to- JEZUS
      inskrypcja z kościoła w LISIEUX
    • szadrach7 Dzieci po chrzecie staja sie coraz gorsze. 15.11.07, 21:01
      Brzmi to przewrotnie,ale tak to wygląda.Niemowlaki są bezgrzeszne,po chrzcie(nie
      to żeby chrzest to powodował),rosną i grzech w różnym stopniu je dotyka,Stają
      sie bardziej grzeszne.zaczynają kłamać ,być nieposłuszne,pyskować rodzicom,bić
      dzieci,grzech dalej postępuje w większym lub mniejszym stopniu.Czy jest w tym
      biblijny sens chrztu.
      Jak człowiek rodzi się na nowo,postanowi się ochrzcić,staje się coraz
      lepszy,bardziej podobny do Chrystusa(w większości przypadków)
      --
      Jestem ŚWIATŁEM-lecz mnie nie widzicie,Jestem DROGĄ-lecz nią nie idziecie,Jestem
      PRZYJACIELEM-ale mnie nie kochacie.Jeśli jesteście nieszczęśliwi,nie wińcie mnie
      za to- JEZUS
    • szadrach7 Nie zauważyłem by dzieci po chrzcie były..... 15.11.07, 21:06
      były lepsze niż bez chrztu.Czy znacie takie opracowania?
      --
      za to- JEZUS
      • gintaras2 Chrzest może być niewłaściwy 07.12.07, 11:45
        W Dziejach Apostolskich jest opisana pewna historia, która mogłaby może pomóc w
        zrozumieniu, że tylko chrzest jako demonstracja wiary daje nam dar Ducha
        Świętego, którym jesteśmy zapieczętowani jako chrześcijanie.

Dz.A 18:24-28, 19:1-7

Choćby z tego fragmentu wynika, że Bogu nie jest wszystko jedno jakim chrztem
        zostaliśmy ochrzczeni. Chrzest Janowy też był z wody. Druga rzecz to to, że
        Apollos jeszcze przed chrztem, był "obeznany z drogą Pańską" i nauczał w dobrym
        duchu, ale kiedy go usłyszeli Pryscylla Akwila, "zajęli się nim i wyłożyli mu
        dokładniej drogę Bożą". Mniemam więc, że można nauczać w dobrym duchu, a pomimo
        to, nie być dokładnie na drodze Pańskiej. Uważam też że Apollos po tym wykładzie
        został ochrzczony, bo dalej jest napisane, że napisali do uczniów aby przyjęli
        Apollosa do Kościoła w Achai, jako jednego z nich.
        W rozdziale 19, pada zasadnicze pytanie dotyczące chrztu, kiedy Paweł pyta
        uczniów w Efezie, "czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy uwierzyliście?" "A oni
        mu na to: Nawet nie słyszeliśmy, że jest Duch Święty. Tedy rzekł: JAK WIĘC
        ZOSTALIŚCIE OCHRZCIENI? A oni rzekli: Chrztem Janowym. Paweł zaś rzekł: Jan
        chrzcił chrztem upamiętania i mówił ludowi, żeby uwierzyli w tego, który
        przyjdzie po nim, w Jezusa. A gdy to usłyszeli, zostali ochrzczeni w imię Pana
        Jezusa".
        W tym fragmencie znajduję, ważne pouczenie: bez wiary nie ma chrztu, z chrztem
        po nawróceniu nie zwlekano i że pomimo to że chrzest janowy był taki podobny nie
        był właściwy.

Apostoł Piotr, który jest dla wielu ważnym autorytetem, powiedział w Dziejach
        Apostolskich (2:38)do zgromadzonego ludu: "Upamiętajcie się i niechaj się każdy
        z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a
        otrzymacie dar Ducha Świętego."
        Ważne słowa, które odnoszą się do tego co należy zrobić aby chrzest był ważny.
        Upamiętać się.

W dzisiejszych czasach są różne tradycje dotyczące chrztu, ale i innych rzeczy
        równie ważnych dla chrześcijan. Wiemy że Stary Testament był napisany dla
        naszego pouczenia, wiec skorzystajmy z jego nauki. Jezus powtórzył słowa proroka
        Izajasza, chyba nie bez powodu. Mat.15:9, Mk. 7:7 "Daremnie mi jednak cześć
        oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi."
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka