Dodaj do ulubionych

pytania do mieszkańców niedźwiadka

IP: *.chopin.edu.pl 08.02.10, 15:12
Witam!
Chciałabym kupić mieszkanie w tej dzielnicy ale mam parę wątpliwości które nie dają mi spokoju a nie mam kogo o nie spytać.
-Przede wszystkim samoloty. Wiem,że mają trasę przebiegającą tuż nad niedźwiadkiem. Czy są bardzo uciążliwe? Nigdy nie mieszkałam w miejscu z takim problemem więc nie wiem czy przyzwyczaiłabym się ... czy stanowią duży minus?
-Drugi problem to komunikacja. Wiem,że jest skm i nawet ma powstać nowa stacja na niedźwiadku(do końca 2011 roku),ale czy dojazd do warszawy nie zajmie mi więcej niż pół godziny?Czy ursus jest dobrze skomunikowany z centrum warszawy?
-Trzeci problem to bezpieczeństwo. Czy można powiedzieć ze ursus jest bezpieczną dzielnicą? Często wracam bardzo późno z pracy a nie posiadam własnego samochodu i chciałabym wiedzieć czy jeśli tam zamieszkam to nie będę musiała się obawiać,że ktoś mnie napadnie?
-A co np. z wynajmem? Czy ludzie chętnie wynajmują np. pokoje,mieszkania w tej okolicy?

to chyba na razie tyle jeśli chodzi o moje pytania. Bardzo proszę o szczere odpowiedzi:D

serdecznie pozdrawiam i miłego dnia
dori
Obserwuj wątek
    • Gość: mieszkaniec Re: pytania do mieszkańców niedźwiadka IP: *.chello.pl 09.02.10, 02:17
      1. samoloty
      No latają. Okęcie ma dwa pasy - samoloty podchodzą do lądowania z różnych stron
      chyba, zależnie od wiatru. Czyli masz 25 % szans że akurat tego dnia będą latały
      nad Niedźwiadkiem. Teraz w zimie jakoś prawie wcale nie latają. Jak już latają
      to trochę hałasują. Ale mi to przeszkadza tylko w lecie - gdy mam otwarte okna,
      balkon - wtedy zwracają uwagę. Tak ogólnie, to samoloty są naprawdę małym
      problem. Raz tylko mnie obudziły - gdy lądowały w szyku trzy Mirage (wojskowe
      myśliwce) na raz.
      2. komunikacja. Jak masz samochód - do pałacu jakieś pół godziny (rano w
      szczycie). Autobus - jeździ ich sporo ale tak pokręconymi trasami, że zajmuje im
      to stanowczo za dużo czasu. SKM - teraz trzeba dymać kawałek do stacji, jak
      zrobią stację Ursus Niedźwiadek - będzie super - jak metro.
      3, bezpieczeństwo - Ursus to ponoć jedna z najbezpieczniejszych dzielnic. Moja
      żona łazi z psem (małym) po nocy po całej okolicy i nigdy nie miała przygód. Ja
      też nie mam obaw żeby wyjść do nocnego po fajki o 12 w nocy.

Podsumowując - Niedźwiadek to bardzo fajne miejsce do mieszkania - wszystko pod
      nosem - kościół, poczta, przychodnia, podstawowe sklepy, przedszkola, szkoły,
      itd. Problemem jest komunikacja. To jednak daleka dzielnica. W tej chwili to
      albo samochód, albo SKM, ale kawałek trzeba podejść/podjechać. W bliskich
      planach jest Nowolazurowa i przystanek SKM na miejscu. Wtedy będzie naprawdę
      nieźle. Wszelkie Białołeki, Tarchominy nie mają szans.
    • Gość: Dora Re: pytania do mieszkańców niedźwiadka IP: 193.59.173.* 09.02.10, 14:13
      Witam :)
      1. samoloty owszem czasem latają, ale moim zdaniem nie jest to zbyt
      uciążliwe, bo zależy od której strony - czasem nie od strony
      Niedżwiadka. Ja przyzwyczaiłam się i słyszę je przez chwilę - tylko
      przy otwartym oknie.
      2. dojazd: skm lub kolej - ważna karta miejska tak jak na autobusy i
      tramwaje, do dworca śródmieście ok. 15 min., ale trzeba dotrzeć do
      stacji PKP Ursus - to zajmuje trochę, tak ok. 15 min. zależy w
      którym miejscu osiedla będziesz mieszkać - mi zajmuje to 10 min.
      pieszo, można też podjechać do stacji autobusem (194, 394, 187, 401,
      716).
      Podróż 517 do centrum trwa poza godzinami szczytu ok. 45 min, a w
      godzinach szczytu trudno przewidzieć :(
      3. bezpieczeństwo - jest ok, ja mieszkam na Niedźwiadku 18 lat i nie
      spotkało mnie nic złego, ale oczywiście nikt nie da gwarancji.
      4. wynajem - nic nie wiem, bo nigdy nie wynajmowałam tu mieszkania.
      W sumie uważam że to całkiem dobre miejsce do mieszkania.
      Pozdrawiam
      Dora
    • Gość: forumowa wyga Re: pytania do mieszkańców niedźwiadka IP: *.chello.pl 14.02.10, 08:38
      -Trzeci problem to bezpieczeństwo. Czy można powiedzieć ze ursus jest bezpieczną
      dzielnicą? Często wracam bardzo późno z pracy a nie posiadam własnego samochodu
      i chciałabym wiedzieć czy jeśli tam zamieszkam to nie będę musiała się
      obawiać,że ktoś mnie napadnie?
      -A co np. z wynajmem? Czy ludzie chętnie wynajmują np. pokoje,mieszkania w tej
      okolicy?
      A) samoloty uciążliwe jedynie jak zrzucają paliwo, wtedy na bloki może spaś i ze
      dwie tony benzyny, jak w okolicy nikt nie pali papierosa to ok, inaczej robi sie
      male bum.
      B) komunikacja nie stanowi problemu, ja by być na 8.00 w pracy na Kruczej to
      wstaje góra o 4.00 a w lato to i o 5.30, teraz jest gora osiem czy dziewięć
      przesiadek i prawie do każdego autobusu da się wejść za pierwszym razem, jak nie
      na bank w trzecim już tyle miejsca że wejdziesz, ale poćwicz łokcie, to podstawa.
      C)bezpieczeństwo? jest ok, ale często wprowadzają się idiotki bez samochodu o
      późno wracają z pracy, one kradną na potęgę. na nie trzeba oczywiście uważać.
      Poznasz je po durnych wpisach i pytaniach na forum.
      D) wynajem to żaden problem, z uwagi na te okradające idiotki ludzie masowo
      wyprowadzają się z ursusa, nikt nie chce koło takich mieszkać. dlatego jest full
      pustostanów bo ludzie chętnie wynajmują w tej okolicy mieszkania i pokoje.
      Jak masz pytania dodatkowe to śmiało pisz, z miłą chęcią się pośmieję,
      przeprasza, oczywiście z miłą chęcią ci odpowiem.
      • Gość: puklesz Re: pytania do mieszkańców niedźwiadka IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 20.02.10, 23:09
        nie bardzo zrozumialem, po co ta szydera. Strasznie mundra ta wyga, a jaka
        odważna !! echch ...

ja mieszkam z drugiej strony torów kolejowych, czyli na Czechowicach - to
        najstarsza czesc Ursusa.
        Do samolotów mozna sie rzeczywiscie przyzwyczaić, choć fakt jest taki, że latem,
        przy otwartych oknach, zagluszaja telewizor, radio.

SKM - to idealne rozwiązanie, które rzeczywiście można porównywać z metrem, ale
        - jest jedno ale - musi przyjechać i dojechać na czas. Szczerze mówiąc jestem
        miłośnikiem kolei, ale ostatnie 2 miesiące sprawiły, że mam zamiar się stąd
        wynieśc. Dojazd do centrum do istny koszmar. Pociągi w taki mróz się psują,
        ludzie nie jeżdża samochodami, chcą korzystać z komunikacji miejskiej, co
        dodatkowo zwiększa ilość podróżnych. To poprostu kolejny odcinek serialu pt.
        "polskie koleje".

W Ursusie jest mało restauracji, klubów, wlasciciwie brak kina.. sporo jest
        jeszcze do zrobienia. Ale jakoś lubię to miejsce, sam nie wiem dlaczego

pozdrawiam
        puklesz
          • Gość: blues Re: cała prawda o Niedźwiadku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.10, 17:07
            Dewastował auta zaparkowane przy ul. Drzymały

wtorek, 16 marca 2010 13:00

Dzięki czujności mieszkańców naszej dzielnicy, w ręce policji wpadł
            mężczyzna, który uszkodził 7 samochodów. Zajście miało miejsce na
            ul. Drzymały. Kamil R. miał prawie 2,5 promila alkoholu w
            organizmie. Za chuligański wybryk grozi mu do 3 lat więzienia.
            Na ul. Drzymały młody mężczyzna odrywał lusterka z zaparkowanych
            wzdłuż ulicy samochodów. Zareagowali na to mieszkańcy Ursusa, którzy
            ujęli pijanego 23-latka. Po przyjeździe policji, okazało się że
            zatrzymany ma prawie 2,5 promila alkoholu. Straty oszacowana na
            kwotę ok. 3 000 zł. Za uszkodzenie mienia Kamilowi R. grozi do 3 lat
            pozbawienia wolności.

niestety taka jest prawda o tym osiedlu - nie bywam tam często, ale
            jak już, to albo się gdzies biją, albo coś dewastują, albo chodzą z
            podbitym okiem i chwiejnym krokiem.

ale trochę nie ma się co dziwić - osiedle to powstało dawno temu na
            potrzeby zakładów mechanicznych ursus - zjechały sie ludziska z
            całej Polski, przewaznie biedota ze wsi pozgarniana, więc
            przepraszam, ale co tu wymagać...
            • Gość: kate Re: cała prawda o Niedźwiadku IP: 85.222.87.* 21.03.10, 18:35
              Mieszkam w Ursusie od urodzenia - i nie wyobrazam sobie mieszkac
              gdzie indziej a to ze czasami sa jakies dewastacje - niech ktos mi
              wskaze dzielnice gdzie ich nie ma...a dziwie sie tobie bo pewnie
              sam przyjechales z "wsiochy" moi ro"dzice byli z Warszawy ale
              czasami jak widac powyzej ludzie z "wsiochy"sa bardziej kulturalni
              niz wypowiadajacy sie tutaj Warszawiacy
            • Gość: to ja Ty oczywiscie wiesz, gdzie jest Drzymaly? IP: 194.181.0.* 22.03.10, 17:53
              "Nie bywam tam czesto, ale wiem!" Nie bywsz - nie zabieraj glosu, Drzymaly jest
              w zupelnie innej czesci Ursusa, niz Niedzwiadek. Co nie zmienia faktu, ze lepiej
              mieszkac w dzielnicy, gdzie praktycznie nie notuje sie zadnych przestepstw
              ciezkich, a jedyne przestepstwa o ktorych az pisze Gazeta to uszkodzenia
              samochdow (wystepujace zreszta wszedzie).
          • jagnaborynowa bardzo dużo zieleni! 15.05.10, 21:41
            Również myślę o kupnie mieszkania na Niedźwiadku, więc podciągam temat. Może
            ktoś się jeszcze wypowie. Dwa razy spacerowałam po tym osiedlu i byłam
            zaskoczona ilością zieleni! Tyle drzew między blokami widziałam tylko na górnym
            Mokotowie i Żoliborzu. Nigdy jednak nie widziałam tyle zieleni na Ursynowie, na
            którym bywam dość często. Jeszcze chciałabym zapytać, czy faktycznie tak trudno
            wejść do pociągu rano? Cy chodzi raczej o podróżowanie w tłoku?
            • Gość: to ja Re: bardzo dużo zieleni! IP: *.100.211.91.static.bait.pl 16.05.10, 00:37
              Niedzwiadek to resztki gierkowskiej koniunktury. W przeciwienstwie do wielu
              innych duzych osiedli zostal zbudowany praktycznie kompleksowo - czyli powstaly
              tez przedszkola, szkoly, sklepy, organizowano przestrzen publiczna, a nawet
              jakies nieco komiczne elementy artstyczne (do dzisiaj przetrwalo kilka rzezb, a
              wlasciwie instalacji). A drzewa? ;) To efekt wspolnej pracy mieszkancow - czyli
              Niedzieli Czynu Partyjnego, dzieki temu nie ma tu okropnych topoli, tylko same
              szalchetne gatunki. Reszty dokonala wysokiej klasy ziemia. Ursus jest troche
              podobny do Gdyni i jedno i drugie powstalo mniej wiecej w tym samym czasie i
              powstawalo w podobnych warunkach.
                • jagnaborynowa i jeszcze jedno! 18.05.10, 22:04
                  Zauważyłam również, że na Niedźwiadku prawie nigdzie nie ma krat w oknach na
                  parterze!!! Niepokoi mnie jednak ta trasa S2, która o ile się nie mylę ma
                  przebiegać przez ogródki działkowe... Nie liczę na ciszę i spokój, ale planowana
                  obwodnica (oprócz pociągów i samolotów, które jakoś specjalnie mi nie
                  przeszkadzają) trochę przeraża...
                  • Gość: a Re: i jeszcze jedno! IP: *.chello.pl 19.05.10, 09:58
                    Ursus to fajne i bezpieczne miejsce! Na Woli są miejsce, gdzie nawet
                    w dzień jest strach chodzić, w Ursusie takich miejsc nie ma. Jest
                    sporo zieleni - parki: Achera, Czechowicki, Hasa etc, osiedle
                    Gołąbki; Są dwa baseny (OSIR), są place zabaw dla dzieci (w tym
                    Hasanka) Nie ma problemu z zaopatrzeniem: są Biedronki, Lidl, Delma;
                    mnóstwo małych sklepów i tzw. bazarek. Pojawiają się też miłe
                    restauracje np. Calabria. Trudno zgodzić się, że w Ursusie mieszkają
                    tylko biedni ludzie - Ursus bardzo się zmienił. Ceny mieszkań na
                    Skoroszach czy w Gawrze nie odbiegają dużo od tych w tzw. lepszych
                    dzielnicach w Warszawy i koszt mieszkania jest na tyle duży, że
                    raczej trudno sobie na nie pozwolić zarabiając średnią krajową.
                    Problemem jest zbyt rzadkie kursowanie SKM i KM:-( Dzięki SKM można
                    dojechać do centrum w 15 minut, problemem jednak jest to, że albo nie
                    można do SKM wejść, albo trzeba czekać 20 minut. Jest to jednak
                    problem do rozwiązania. A JEGO ROZWIĄZANIE ZALEŻY W DUŻEJ MIERZE OD
                    NAS - MIESZKAŃCÓW URSUSA- I PRESJI JAKĄ BĘDZIEMY WYWIERAĆ NA WŁADZĘ!
                    Nie pozwólmy, że Ursus był traktowany gorzej niż inne dzielnice
                    Warszawy!!!!Dbajmy o swoją dzielnicę!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka