Dodaj do ulubionych

SP nr 152 - popproszę o opinie

26.10.10, 20:48
Witam
Moja córka od września pójdzie do pierwszej klasy. SP 152 przy Powstańców Wielkopolskich jest naszą rejonową szkołą. Bardzo proszę o Wasze opinie na temat tej szkoły. Z góry dziękuję :)
Obserwuj wątek
          • violik Re: SP nr 152 - popproszę o opinie 08.02.11, 19:00
            Ok - pisałam chyba z 4 razy, ale mogę napisać jeszcze raz.
            Dyrektor ma obsesję na punkcie posiadania 3 klas pierwszych.
            Nie ma tylu sal. Nie ma świetlicy, żeby te dzieci upchnąć po południu.
            Szkoła się nie rozciągnie.
            W tej chwili świetlica ma ponad 50 dzieciaków, hałas niemożebny. Jest też druga świetlica TPD - także przepełniona. Jest problem z 6-latkami w świetlicy.
            Co do nauczania - obietnice ogromne, a ekipa moim zdaniem taka sobie.
            Mają dobre podręczniki - wydawnictwo w 1-3 to Juka.
            Będzie wcześniej czy później zmianowość w tej szkole. Są tu klasy tzw usportowione. W zeszłym roku taka klasa nie miała basenu całe półrocze, a w II klasie basen ma być obligatoryjny. Itd., itp. I maluchy ćwiczą na korytarzu, bo szkoła jest duża i starszaki mają mieć salę.
            Acha -beznadziejne szatnie, w których nie ma ładu i składu i jeszcze dzieci w starszych klasach pełnią dyżury, aby szatnia funkcjonowała.
            Ogólne wrażenie - bałagan, chaos, nerwówka.
            Bardzo głośno na przerwach. Ogólnie mam wrażenie, że to bardzo głośna szkoła.
            No i klasy 4 - 6 - beznadzieja. Do klasy ogólnej przyjmowane są wszystkie dzieci, które nie radzą sobie w sportowej i wszelkie dzieci z problemami z rejonu (kurator, ADHD, inne).
            Jeśli dziecko jest zdolne - będzie tu być może nieszczęśliwe.
            Moim zdaniem ta szkoła promuje średniaków i podciąga słabych. W naszej klasie nauczyciel chwalił się osiągnięciami dzieci, które nie osiągnęły ich dzięki szkole, tylko na zajęciach pozaszkolnych poza tą szkołą (Pałac Młodzieży, szkoła muzyczna). Zajęcia dodatkowe - raczej na tablicy, niż realne. Oferta rzeczywista nigdy nie wyszła poza rysowanie i dodatkowe rachunki. Próby uruchomienia czegokolwiek innego są krótkotrwałe (kilka miesięcy robótek i w drugim semestrze nie było już takiego kółka). Prośby nauczycieli o kupowanie papieru xero na potrzeby klasy... albo innych pomocy szkolnych - to mnie załamuje.
            Starsze dziecko kończy szkołę z rozpędu. Młodsze zabrałam po 1 klasie, bo miałam dość użerania się z administracją tej szkoły.
            W okół jest tyle podstawówek i idzie niż demograficzy.... Naprawdę, na Ochocie jest w czym wybierać.
            • Gość: ????????????????? Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.11, 21:46
              To stek bzdur! Za takimi bajkami muszą stać jakieś konkrety. Moje dziecko chodzi do tej szkoły. Panie w klasacj 1-3 super: ciepłe, życzliwe, zostają z dziećmi po lekcjach nie tylko na kołach. Sprawa w-fu - tak jest każdej szkole i nie ma tu winy nauczycieli czy dyrekcji.
              Jednozmianowość - wyjątkowo długo się utrzymuje, biorąc pod uwagę chętnych do tej szkoły. W każdej innej dwie zmiany od dawna i dzieci usypiające na ostanich lekcjach w łąwkach.
              Popatrz na działalność tej szkoły, to przekonasz się, co ominęło Twoje dziecko, skoro je zabrałaś. Byłam na dwóch spotkaniach z Panem Dyrektorem i to co mówił nie było reklamą tej szkoły, a fakty przerosły moje oczekiwania w pozytwny sposób już od 1 dnia września.
              • violik Re: SP nr 152 - popproszę o opinie 08.02.11, 22:11
                A jakich jeszcze chcesz konkretów? Mam zacząć sypać nazwiskami?
                Tak piszę jak jest. I znam tę szkołę dłużej (niestety).
                Uwierz mi, ale 5 km dalej jest szkoła państwowa, gdzie nauczanie może wyglądać zupełnie inaczej. Nie miałam o tym pojęcia, że zwykła, państwowa podstawówka może się tak różnić od innej podstawówki.
                Każdy ma prawo do swojego zdania.
                  • Gość: aaa Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.11, 23:18
                    Widzę, ze szkoła zawiodła twoje oczekiwania. Ale nie bardzo wierzę w tę super 5km dalej. Znam kilka szkół z racji wynajmu pomieszczeń - wszędzie jest bardzo głośno. Dzieci wrzeszczą niemiłosiernie na przerwach. Cudów w sprawie zajęć dodatkowych to chyba w szkołach publicznych z tego co piszą w prasie nie ma co oczekiwać i to nie z winy nauczycieli. Wszyscy oszczędzają na czym można a najłatwiej na oświacie. Że są w Warszawie luźniejsze szkoły to wierzę. Ale jeśli tu jest tylu chętnych w dzisiejszym nizu to chyba o czymś świadczy. ADHD i dzieci z różnymi przypadłościami to raczej codziennośc w szkołach publicznych. Tego sie nie ominie chyba, że stworzymy jakies getta, specjalne szkoły czy klasy dla słabych i niezbyt sprawnych. Znowu jak wyczytałam w gazecie raczej trend jest odwrotny. Planuje się likwidować szkoły specjalne (oszczędności!!). Pozostają szkoły prywatne jeśli kogoś stać. Zwracam uwagę na artykuły o polskiej oświacie i nie napawa mnie to o czym czytam optymizmem. Jednak zainteresuję się tą szkołą bo słyszałam o niej niezłe opinie w porównaniu do sąsiednich a wazne by szkoła była blisko.
                • Gość: wojtek Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.11, 09:45
                  Szanowna mamo. Może zamiast narzekać zaczęłabyś działać w radzie rodziców. Wiedziałabyś wtedy jak ta szkoła działa. Wiedziałabyś, że zarządzanie szkołą w dzisiejszych czasach to nie jest łatwa sprawa. Nie da się zadowolić wszystkich. Nie ma kasy na multum zajęć dodatkowych, na które może przyjdzie jedno czy dwoje dzieci. Dlatego Rada postanowiła coś w tej sprawie zrobić i zorganizować zajęcia dodatkowe aby pomóc szkole i dzieciom. Od narzekania nic się nie zmieni. Piszesz,że to obsesja 3 klasy pierwsze, ze za duzo dzieci, że ADHD. Dyrektor musi dbać o szkołę. Tam gdzie jest mało klas i mało dzieci jest cicho i spokojnie. Ale taka szkoła jest pierwsza w kolejce do likwidacji, taka szkoła cienko przędzie bo dostaje mało pieniędzy, w takiej szkole są nauczyciele z doskoku bo nie ma dla nich pełnego etatu w szkole. Nie wiem czy jest się nad czym zachwycać. Dyrektor choć by i chciał nie może nie przyjąć dziecka z ADHD czy słabego w nauce. A chyba to o szkole dobrze świadczy, że ciągnie takie dzieciaki w górę a nie zostawia je samym sobie. Dyrektor stara się jak może dobrze zarządzać szkołą w miarę dostępnych środków. To nie jego wina, ze wolno mu zatrudnić tylu nauczycieli do świetlicy, że nie zapewnia to opieki w małych grupach tak jak byśmy chcieli.
                  Nauczyciele są rózni ,jak wszędzie ale nie widzę powodu do takiej totalnej krytyki choć oczywiście każdy moze mieć swoje zdanie.
                • Gość: do violika Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.11, 12:23
                  Jesteś osobą powszechnie naną w SP152 i przez rodziców i przez nauczycieli i tak się składa, że ze złej strony. Pretensje każdy może mieć i zdanie odmienne również - jak najbarziej, ale UZASADNIONE! Mogłabym podać kilka przykładów "współpracy" męża np. na Zielonej Szkole, ale po co do tego wracać.... Nie masz dobrej opnii o szkole - Twoja sprawa, ale może zamiat siedzieć na forach, popracuj między iinymi nad sobą. Sprawdzona metoda - polecam :)
                  Miłęgo dnia :)
    • Gość: mm Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: *.wide-net.pl 14.02.11, 19:57
      Mam nadzieję, że nie posyłasz sześciolatka do szkoły, bo jeśli tak to zadbaj by trafiła do klasy samych sześciolatków. Ten eksperyment pani Hal, że kto chce to może posłać dziecko szybciej do szkoły to jakaś farsa. Pewnie autorzy tego pomysłu (jak to zwykle bywa) przyznali sobie spore premie za innowacje...
    • Gość: aniko Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: 193.109.212.* 21.02.11, 13:58
      Mam syna w tej szkole i jestem baaardzo zadowolona. Trafił do klasy sportowej, w 1-3 mieli wspaniałą wychowawczynię, ciepła, serdeczna dzieci do nie lgnęły, opowiadały o wszystkim, wszystkie konflikty były natychmiast wyłapywane i rozwiązywane. O świetlicach Violik wypisuje jakieś bzdury, klasy pierwsze mają odzielną świetlicę, a klasa mojego syna miała świtlicę, trzecią, tylko dla nich (trzecią nie licząc TPD). Zajęcia odbywają się zawsze (przynajmniej w klasach sportowych) na 1 zmianę. Wielkim atutem jest klasa sportowa, dzieci rozwijają się fizycznie, mają dużo ruchu i zupełnie nie starcza im czasu na siedzenie przed komputerem:) Co roku zielone szkoły, a od 4 klasy również białe. Obejrzeliśmy kilka prywatnych szkół i żadna z niech nie oferowała tego co ta rejonowa podstawówka. A zajęcia są również poza szkołą, syn chodzi np. do szkoły muzycznej Yamaha i na pobliski kort tenisowy.
    • Gość: Mural Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: 178.73.49.* 23.02.11, 16:24
      Ta szkoła ma wiele mocnych punktów. Np.biblioteka szkolna, która jak żadna w dzielnicy oferuje lektury dla wszystkich uczniów.Wiem, bo w szkole po sąsiedzku moja koleżanka to kupuje albo wypożycza w filiach dla swego syna. Nie mówiąc o atmosferze,jaką te dwie panie stwarzają na Powstańców. Dzieci dosłownie wyciągamy siłą z różnych zajęć tam organizowanych. Panie nie zamykają drzwi przed zestresowanymi outsiderami z przeładowanych świetlic. No i jakimś cudem są tam nowości. Moja córka jest tam już od 5 lat, pomaga w bibliotece. A to też ważne,gdzie dziecko może wejść z głośnego korytarza.
      • brunola Re: SP nr 152 - popproszę o opinie 25.02.11, 14:53
        o co z poziomem nauczania w tej szkole według rankingu z testu dla sześcioklasistów nie wypada najlepiej na tle Ochockich szkół ( patrzę na ranking 2009) według niego oprócz niepublicznych w nauczaniu na Ochcocie wiodą szkoły na Jasielskiej, Gorlickiej i Majewskiego przyznam że skłaniam się ku tej szkole, bo mam dwóch synów i chciałabym wybrać szkołę dla nich dwóch choć drugi syn pójdzie do już do szkoły jako sześciolatek na plus że od razu jest gimnazjum ale jaki jest jego poziom?
        proszę podzielić się uwagami?
        • Gość: mama Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.11, 15:03
          Rankingi mówią tylko tyle, jakie dzieci mają możliwości. Ktoś wcześniej naapisał, że ta szkoła ciągnie w górę słabszych uczniów - i tak jest. I właśnie dlatego wynik tej szkoły zawsze będzie niższy, co nie jest dowodem niskiego poziomu, bo jak w każdej szkole są uczniowie o lepszych i gorszych możliwościach, a wynik jest tylko średnią arytmetyczną. Nie sztuka mieć wyższe wyniki, gdy się pozbywa słabszych uczniów, prawda? Takich szkół jest mnóstwo, a w rankingach prym wiodą szkoły prywatne i społeczne bo tak własnie robią :) SP 152 to naprawdę dobra i przyjazna szkoła. Pozdrawiam.
    • Gość: MS Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.12, 23:24
      Droga Basiu!
      Masz dużo "niesprawdzonych" informacji o szkole, ale cieszy mnie, że o mnie są dobre. Niestety muszę sprostować - nie staruję w konkursie na Dyrektora Szkoły i nigdy nie miałam takiego zamiaru. Ktoś rzeczywiście próbuje mi "robić koło pióra" i będę zmuszona poprosić admina o wykasowanie tych nieprawdziwych informacji , chyba, że sama to zrobisz.
      Jedyna w tej szkole - Magdalena
    • Gość: PIOTR Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.02.12, 21:03
      Mój syn chodzi do 3 klasy w tej szkole. może mnie pani oświecić jakich to zajęć dodatkowych organizowanych przez szkołę jest za dużo? prywaciarze coś tam dłubią - karate, tańce i języki.Ale jakie organizowane przez szkołę?od 3 lat panie na świetlicy robią coś z dziećmi - a to wycinanki a to malowanki.I na tym tyle!co do nauczycielki (znaczy pani magdy)chyba nikt jej nie chcal robić koło pióra ale faktycznie znana w klasie jest z tego ze lubi podyrektorować.dobra nauczycielka / piotr
    • Gość: ANNA Re: SP nr 152 - popproszę o opinie IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.02.12, 21:50
      Mój syn chodzi do 3 klasy w tej szkole. może mnie pani oświecić jakich to zajęć dodatkowych organizowanych przez szkołę jest za dużo? prywaciarze coś tam dłubią - karate, tańce i języki.drogie to wiec nie dla kazdego Ale jakie organizowane przez szkołę?od 3 lat panie na świetlicy robią coś z dziećmi - a to wycinanki a to malowanki.I na tym tyle!co do nauczycielki (znaczy pani magdy)chyba nikt jej nie chcal robić koło pióra.dobra to nauczycielka ale nie zaprzecze ze tez slyszalem ze ma zamiar startowac na pierwszą lawkę (ale to bylo jakos dawno temu).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka