Dodaj do ulubionych

Dojście do PKP/SKM Rakowiec & Żwirki i Wigury

02.04.11, 23:28
Kończy się już budowa połączenia kolejowego na lotnisko, budują się już nowe pociągi dla SKM i Kolei Mazowieckich. Możemy się więc spodziewać, że za kilka(naście) miesięcy kolej stanie się realną, częstą i wygodną alternatywą dla autobusów i tramwajów. Niestety, pomimo ogromnych inwestycji w remont torów nie zadbano o ważną rzecz - wygodny dostęp do przystanków dla mieszkańców pobliskich osiedli. Wyjścia prowadzą tylko na główne ulice, perony po północnej stronie torów ("do centrum") są też połączone ze ścieżką przy ogródkach działkowych. Te po południowej ("z centrum") - już nie. Aby dostać się wgłąb osiedla, trzeba nadłożyć drogi.

Spróbujmy więc może dać znać odpowiedzialnym władzom, że chodnik do kładek nad torami przydałby się też po drugiej stronie.
Obserwuj wątek
  • jagoda.lee Re: Dojście do PKP/SKM Rakowiec & Żwirki i Wigury 03.04.11, 03:13
   Istotnie jest to ważny problem, być może sytuacja się zmieni gdy zostanie wybudowana planowana trasa N-S, przy okazji od strony działek może coś się zmieni, nie wiem jak ze stroną od osiedla Jadwisin. Na PKP Rakowiec postawiono ekrany dźwiekochłonne od strony osiedla, super, bo i na pewno teraz jest ciszej, ale czy jest jakieś przejście ze stacji na osiedle, czy trzeba iść do Al. Krakowskiej? Czasu nie wiele, kolejarze zapowiadają, że pierwsze pociągi pojadą tunelem w grudniu tego roku (źródło tvn Warszawa)
   www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,pociagiem-z-centrum-na-lotnisko-dojedziemy-w-20-minut,61221.html
   Może więc warto skorzystać ze strony
   www.petycje.pl/index.php
   i zebrać podpisy? Ma ktoś może inny, pomysł jak tym zainteresować odpowiednie władze?Proszę piszcie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka