Dodaj do ulubionych

WSM Ochota-Racławicka

IP: *.home.aster.pl 27.12.11, 23:03
Witam
Chciałbym rozpocząć dyskusję nt ostatnich podwyżek czynszów i opłat za garaże przy ulicy Racławickiej 127/129. Mam nadzieję, że nasza dyskusja doprowadzi do konkretnych rozwiązań.
pozdrawiam
szmery

Obserwuj wątek
          • Gość: lala Re: WSM Ochota-Racławicka IP: 62.22.53.* 26.12.12, 12:23
            Gość "w" albo jest rzecznikem dennej Społdzielni Ochota, albo (z przeproszeniem) sra kasą.

Ja też dostałam "pozdrowienia" noworoczne z podwyzka czynszu. Mieszkam przy Radarowej i z 37m2 mam od stycznia płacić 531 PLN!!! Jak dla mnie to rozbój w biały dzień. Kupiłam to mieszkanie 5 lat temu i na początku czynsz wynosił 340 PLN. No sorry, ale nie sądze, żeby tak ceny szły w góre. Skoro w innych lokalizacjach, gdzie nie rządzą Spółdzielnie, a sami mieszkańcy, mozna obnizyć koszty czynszu, to i u nas powinno sie dać. Trzeba tylko pokazać Spółdzielni, że ludzie zaczynaja miec dosć. Warto by bylo, żeby ludzie zaczęli sie gromadzić (na początku nawet w internecie) i spórbowali dać jeden krok do przodu w celu oddzielenia się od Spółdzielni i zostania Wspolnota. Prawo juz na to zezwala! Niestety cięzko jest chodzic po ludziach i ich namawiać, bo im "się nie chce", ale może jak sie zbierze mocna grupa tu w necie, to może damy rade! Przynajmniej żeby zaczerpnąć oceny prawnika. Niestety forum gazety jest marne. Myslalam o zalozeniu osobnego forum poswieconego wylacznie problemom mieszkancow Społdzielni Ochota. Info o nim można porozklejac w blokach. W necie ludzie szybciej nabieraja odwagi. Jesli ktos jest powazna rozmowa zainteresowany to podaje mojego maila: carmenta<at>gazeta.pl
            • majk-anet Re: WSM Ochota-Jadwisin 23.01.13, 12:48
              Na Włodarzewskiej nie jest lepiej. W zajmowanym od 3 lat mieszkaniu czynsz za mieszkanie i garaż wzrósł mi 13 razy. Standard się nie polepsza, nie widzę, żeby coś się psuło i żeby jakieś remonty były przeprowadzane. Mieszkam w 10-letnim bloku, ale do spółdzielni należą też bloki z wielkiej płyty, gdzie psują się windy, sypią tynki itd... :(
              • Gość: xxxx Re: WSM Ochota-Jadwisin IP: 88.156.177.* 20.05.14, 10:44
                Na Lechickiej coraz gorzej. Mieszkam od nowości czyli 20 lat bloki to jedna wielka ruina - płacę czynsz w tym remontowe a klatka schodowa dopiero teraz została pomalowana i to farbą olejną (mimo sprzeciwu mieszkańców) co jest efektem wyglądu zakładu karnego a nie klatki schodowej. Cały tynk na zewnątrz bloków się sypie, ale spółdzielnia ani myśli o remoncie, a teraz wymyślili że wybudują blok na naszym parkingu, ciekawe gdzie mieszkańcy będą parkować. Tego za wiele mieszkańcy naszych bloków Lechicka 4, 6,8 i Dwudziestolatków 3 zamierzają wystąpić do sądu o nielegalne podzielenie działek tylko żeby odebrać nam parking i wybudować blok.
            • Gość: mm Re: WSM Ochota-Racławicka IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.13, 19:42
              Poczytajcie w sieci teksty z "Informatora Ochoty i Włoch" od 2007 roku,
              dużo wam one wyjaśnią.
              Idźcie na zebranie i kopnijcie mocno w de członków rady nadzorczej i rady osiedla z waszego terenu. Oni są zajęci załatwianiem swoich interesów. Jeden - wykonywaniem remontów dachów w kosztach zawyżonych o 100-200 ts na dachu, drugi już się dorobił wynajmując tanio lokal na Korotyńskiego 23, ale nadal służy kolegom pomocą. Syn innego członka rady nadzorczej robi wymiany okien w cenach iście kosmicznych. Jedna pani tanio wynajmuje dwa lokale, inna tanio dwa lokale nabyła dla syna. Trzecia nabyła w cenie 30% wartości 100 m na Radarowej.
              Słodkie pańcie donoszą aż miło i przyklepują wszystko w zamian za kafelki położone na jej piętrze. Dołączają nowi, jurni 50letni, wierni do śmierci w zamian za tanie nowe mieszkanka. Bardzo sobie chwalą zarząd WSM Ochota. W Radzie Nadzorczej są tylko 3 nowe osoby, delegowane przez Komitet Obrony spółdzielców. Nielekkie mają życie w tym betonie.
              A wyście ten beton wybrali, nie chodząc na zebrania. I teraz są skutki.
              Poczytajcie komunikaty Komitetu Obrony Spóldzielców.
              Strona bardzo by się przydała.
              Jak wybierzecie do wspólnoty takich samych orłów, też będzie kiepsko.
              Ale warto się urwać z tego wariatkowa i założyć wspólnotę, wspólnotę można wyczyścić w ciągu paru miesięcy i ie dopuścić do korpucji, po prostu nie wybierając zasłużonych działaczy spółdzielczych.
              • Gość: gość Re: WSM Ochota-Racławicka IP: *.netfala.pl 13.10.16, 11:11
                Czynsz WSM Ochota Jadwisin ul.Korotyńskiego blok Dickensa 29 .Jest zabujczo drogi kwota za 2 osoby to 638,21zł + miejsce na społecznym parkingu kwota 150zł podatek kwartał + służba zgodnie z przydziałem listy.Blok jest z lat 1991r.W składniki czynszu to: eksplatacja podstawowa 70m2 x 1,56=109,20zł konsewwacja i pprzeglądy 70m2x0,14=9,80zł energia flektryczna części w spólnej 70m2xo,30=21zł konserwacja hydroforu 70m2x0,04=2,80zł utrzymanie terenów zielenonych 70m2x0,09=6,30zł utrzymanie czystości 70m2x084=58,80zł odpis na fundusz remontowy70m2x3=210zl opłata za wieczyste ożytkowanie gruntu70m2x0,56=39,20zl podatek od nieruchomośvci 70m2xo,10=7zł monotoryng i ochrona 2 osoby x 1,25=2,50zł energia cieplna dld c.o- zaliczka 2 x 39zł=78zł energi cieplna dla c.w- zaliczka 2m3 13,05=26,10zł woda i kanalizacja 4m3 x11,47=45,90zł gaz zbiorczy- zaliczka 2x6,51=13,02zł połata stała c.w 2x 6,51zł wywóz odpadów kom unalnych- selektyw nie 2x 10=20zł Nadmieniam że parking społeczny był robiony przez mieszkańców za kasę mieszkańców Dickensa 29 dlaczego pobierany jest taka droga opłata za kwartał grunt w kwocie 150 zł od osoby + ołużba z grafiku. Budynek jest z lat 91 , na co jest wydawany fundusz remontowy
                + eksplatacja podstawowa , w budynku od lat nic się nie zmieniło - przecieka dach itd. W lokalach są podzielniki ciepła centralnego ogrzewania , które nie są liczone od złużycia w danym lokalu ciepła, tylko doliczane jest ogrzewanie całego budynku x metry kw. lokalu Rozliczenie za centralne wynosi 16 miesięcy, . Są to dopłaty pio 700zł Gdzie ta sprawiedliwość .
                • Gość: gosc Re: WSM Ochota-Racławicka IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.10.16, 17:58
                  doplaty sa bo ludzie tez nie umieja korzystac z ogrzewania. W kazdym bloku okna na klatkach pootiwerane na osciez przy porozkrecanych kaloryferach, a za to wszystko placimy wszyscy, ile razy zwracalam uwage starsyzm paniom, ktore ochoczo okna otwieraja i nie zakreca kaloryfera /rozumiem menopauze/ ale nie wiedza chyba kto za to wszystko placi. Ale ze to stare i glupie i jeszcze w slowach nie przebiera jak sie grzecznie zwroci uwage. Widocznie maja za wysokie emerytury.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka