Dodaj do ulubionych

Reduta Ordona zagrożona.

01.03.19, 17:26
Sejm odrzucił głosami pis i po poprawkę do budżetu na 2019 rok przyznającą 60 mln zł rezerwy celowej na wykup działek terenu Reduty Ordona ,oraz na zabezpieczenie i urządzenie miejsca pamięci narodowej. Na Reducie miało powstać nowoczesne centrum muuzealno -edukacyjne. A tymczasem za było 42 posłów, przeciw 376. wstrzymało się 5.Niedługo kolejne wybory,znowu przyjdą się łasić działacze partyjni wszelkiej maści.Można zapytać się :a jak głosowałeś w sprawie Reduty Ordona???.
Marzy mi się Kompleks Memorialny Powstania Listopadowego na terenie Reduty Ordona i Reduty Wolskiej 56. To są najbardziej znane zabytki Ochoty i Woli, a jednocześnie miejsca ważne dla całej Polski,uwiecznione w poezji Mickiewicza i Słowackiego.Wcześniej nie było kiedy i jak tym się zająć .Teraz jest ostatnia chwila by bronić Reduty Ordona przed presją zabudowy ze strony developerów.Jak się nie uda to Redutę znowu zajmie nieprzyjaciel.wróg naszej pamięci i historii.
Obserwuj wątek
  • pawelec47 Re: Reduta Ordona zagrożona. 13.02.21, 18:23
   Reduta Ordona jest wyrok NSA. Reduta Ordona pozostaje zabytkiem ,stanowi świadectwo walk powstańczych 6.09.1831r ,a jego zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną,artystyczną i naukową.Obszar ren stanowi ostatni zachowany fragment pola bitwy z 6.09.1831r.
   Decyzja o wpisaniu Reduty Ordona do rejestru zabytków jest prawomocna i ostateczna
   • Gość: Rafał76 Re: Reduta Ordona zagrożona. IP: *.play-internet.pl 21.09.22, 08:23
    Idąc tym tokiem myślenia, każde miejsce w Warszawie i w Polsce to zabytek bo w każdym miejscu ktoś zginął, walczył. Jeśli na tej działce nie ma historycznych artefaktów ( proszę mnie poprawić ) to należy zaprosić arheologów, szczątki przenieść godnie na cmenarz, działkę zagospodarować, postawić pięką tablicę wyjaśniającą historię tego miejsca, nazwać ulicę, takie jest moje zdanie.
    • pawelec47 Re: Reduta Ordona zagrożona. 05.11.22, 18:48
     Działkę zagospodarować ,oczywiście tylko jak? Można " szczątki przenieść godnie na cmentarz",cokolwiek to znaczy - godnie,czyli jak? No i na uwolnionej już działce zbudować jeszcze jeden apartamentowiec dla "kredytów". Można też na miejscu ważnego historycznego wydarzenia utworzyć miejsce pamięci narodowej
     zagospodarować bratnią mogiłę zostawiając w spokoju szczątki poległych polskich żołnierzy w walce o odzyskanie niepodległości. W sumie po co oni zginęli,walczyli zamiast konsumować, dorabiać się i żyć wygodnie .Wybór należy do każdego, Aha, archeologów to się pisze przez "ch" mądralo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka