Dodaj do ulubionych

Prezydent inżynier Gabriel Narutowicz czuwa ...

28.09.20, 20:15
z nieba nad swoim placem na Starej Ochocie. Ostatnie dramatyczne wydarzenia jakie dotknęły świat i Warszawę w 2020 roku spowodowały odsunięcie kontrowersyjnej przebudowy Placu Narutowicza na daj Boże wiele lat ,dając nam szansę żeby wszystko jeszcze raz przemyśleć.Na początku roku okazało się ,że pętla tramwajowa ,podobno niepotrzebna i przeznaczona od lat do likwidacji jest.... niezbędna dla zapewnienia ciągłości ruchu tramwajów w czasie budowy linii tramwajowej do Wilanowa i remontu linii średnicowej.Na szczęście burzymurkom nie udało się już pętli zlikwidować ,dalej jest czynna i korzysta z niej wielu pasażerów. Kontrowersyjne pozostaje prostowanie ulicy Grójeckiej w rejonie Placu,podobno jest to nawiązanie do koncepcji przedwojennej.Tylko że przed wojną ruch uliczny był nieporównywalnie mniejszy niż obecnie,dlatego prostowanie oznacza obecnie autostradę po jednej stronie placu tuż,tuż pod oknami kamienic . Lokatorom nie zazdroszczę,ale zyskaliśmy czas na ponowne przemyślenie tej koncepcji. Powojenne rozłożenie ruchu na całym placu wydaje się optymalnym rozwiązaniem wartym zachowania ,tym bardziej że musi być zachowany dojazd ul, Grójecką do Uniwersyteckiej i Filtrowej ,najlepiej po okręgu jak teraz.
Na szczęście ostatnie cięcia finansowe na inwestycje w konsekwencji powodują odłożenie przebudowy Placu Narutowicza i dają czas na myślenie.Nie zmarnujmy tego.
Samo życie pokazało konieczność zachowania pętli tramwajowej w niezmienionym kształcie do czasu budowy na tym terenie stacji III linii metra. Również zachowanie obecnego układu komunikacyjnego wydaje się najlepszym rozwiązaniem.A co wy na to?
Obserwuj wątek
  • adep1 Re: Prezydent inżynier Gabriel Narutowicz czuw 19.10.20, 20:04
   Dla mnie, Warszawianki od pokoleń, wszelkie zmiany (poza powojenną odbudową, oczywiście ;) ) wydają się zawsze złe. ;)
   A najgorsze jest poszerzanie ulic i "ułatwianie ruchu".
   W miastach na zachodzie wiele lat temu zauważyli, że samochody są jak woda - im więcej dajesz miejsca, tym szybciej płynie i bardziej się rozlewa.

   Sama uwielbiam moje autko i uwielbiam jeździć samochodem - ale NIE po mieście. W mieście powinna być sprawna i wygodna komunikacja miejska.
   NIE na stojąco... w Warszawie i nie tylko, przybywa osób starszych, kazać im jechać na stojąco kilka - kilkanaście przystanków to okrucieństwo i brak wyobraźni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka