Dodaj do ulubionych

Księża rezydenci w Twojej parafii ....

03.01.21, 11:20
Kilka dni temu zapadł nieprawomocny wyrok 10 lat więzienia wobec byłego proboszcza (2000-2006) w Godowie (Wodzisław Śląski) za czyny pedofilskie z lat 2001-2004.
W roku 2005 sprowadził z Bawarii i doprowadził do zamontowania potężnych organów, na uroczystość poświęcenia organów zaprosił biskupa Zimonia.
Był bardzo lubiany w parafii, pięknie śpiewał.
Mimo takich sukcesów w 2006 został w wieku 49 lat przeniesiony do parafii w Katowicach w roli rezydenta, w 2019 został aresztowany po wpisie na FB jednej z ofiar molestowania, pod tym wpisem zgłosiły się kolejne osoby pokrzywdzone przez proboszcza.
Wygląda na to, że w 2006 roku biskup śląski posiadał wiedzę na temat upodobań proboszcza i postanowił go "zaparkować" w innej parafii. Przez 13 lat zbrodniarz cieszy się wygodnym życiem bez obowiązków, ofiary cierpiały w milczeniu, Rydzyk mógł opowiadać, że w więzieniach nie ma księży pedofilów. Strategia "zero tolerancji" zamieniła się w farsę.
Rok 2021 powinien być rokiem likwidacji wygodnego życia "rezydentów", oczywiście, "rezydentem" może być emerytowany proboszcz tej samej parafii, czy chory wikary, ale nie może być ukrywany przez kościół pedofil.

Zachęcam wszystkich do weryfikacji "rezydentów" w Waszych parafiach.

Ja znalazłem jednego, mocno "podejrzanego" - niejaki Zenon Piskorski, obecnie "rezydent" w kościele św. Teresy przy ulicy Rybnickiej, w latach 1991-2010 był proboszczem w Izdebnie Kościelnym, koło Grodziska Mazowieckiego, z kolejnej parafii odszedł po roku na "urlop zdrowotny", jednak trafił do Włoch, z którymi nigdy nie miał żadnego wcześniejszego kontaktu.

Co ciekawe, w prl przez kilka lat regularnie spotykał się z oficerem sb i przekazywał informacje dotyczące księży i kościoła , poza krótką przerwą po zabójstwie x. Popiełuszki, gdy wielu księży TW strzelało focha.

Jednym słowem - bierzcie i sprawdzajcie, prawda Was wyzwoli.

Udanego 2021 i dużo zdrowia.


Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka