Dodaj do ulubionych

HGW podobno chce zlikwidować SKM

13.03.07, 16:39
Linia S2 od przystanku Pruszków do Sulejówek-Miłosna jest wyjątkowo rentowna
i dochodowa. HGW zapowiadała rozwój SKM przed wyborami. Jeździ nią 0,5 mln
pasażerów miesięcznie . A jednak HGW chce zlikwidować SKM. Obecne składy i
nowo - zakupione chce wydzierżawić Kolejom Mazowieckim.
Czy to prawda? To byłby skandal!
Obserwuj wątek
    • Gość: Ursus Ursusek Re: HGW podobno chce zlikwidować SKM IP: 212.87.2.* 17.03.07, 13:42
      Osobiscie nie trawie HGW.
      Jesli wydzierzawi sklady, a utrzyma Wspolny Bilet na dotychczasowych zasadach to
      przecietnemu pasazerowi i tak bedzie wsio ryba. Ja i tak staram sie w Ursusie
      nie czekac na SKMke po rano sie do niej wsiasc nie da....Stare "kible" EN-57 sa
      duzo przestronniejsze. Do tego idzie wiosna...i bedzie smrod w SKMce jak co roku.
    • adep1 Re: HGW podobno chce zlikwidować SKM 20.03.07, 17:21
      Jak wydzierżawić, to nie zlikwidować - a KM są "profesjonalistą" w zakresie
      transportu kolejowego, w przeciwieństwie do ZTM.

Mnie wszystko jedno, czyja jest SKM, byle jeździła! I to częściej niż teraz, bo
      po przedłużeniu linii do Sulejówka, te dwa kursy na godzinę to ... okropnie
      wkurzające ;-)
      Ale jak na razie, myślę, że SKM nie zniknie:

"Nowosądecki Newag został zwycięzcą przetargu na dostawę dwóch nowych pociągów
      Szybkiej Kolei Miejskiej.

Nowe składy, podobne do tych, które już kursują, są zresztą dziełem tej samej
      firmy –ruszą na trasę za niecałe pół roku. Mogą zabrać 480 pasażerów, w tym 180
      na miejscach siedzących. Mają być przegubowe, tak jak najnowocześniejsze
      tramwaje. - Chodzi nam o względy bezpieczeństwa podróżnych –mówi Jerzy Obrębki,
      członek zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej. –W składzie przegubowym pasażerowie
      czują się bezpieczniej niż w oddzielnych wagonach –dodaje.

Źródło: Infobus.pl-08.03.2007"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka