Dodaj do ulubionych

Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów

• wariant_b Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 20.02.10, 11:59
                    mateuszwierzbicki napisał:
                    > pochlastały się z rozpaczy! :)

A gdzie tam z rozpaczy.
                    Z radochy, że siwej trudno będzie uzasadnić, dlaczego podobne
                    ankietki nie są robione częściej i w różnych sprawach dotyczących
                    forów czy moderacji. Bo przecież nie ma się czego bać.

PS.
                    Jeśli ktoś widzi bieżące wyniki, prośba o podawanie każdorazowo.
                    W sofcie jest jakaś niedoróbka zmuszająca do ponownego głosowania,
                    więc nie jestem na bieżąco, a hummer zdaje się również.
                    • hummer Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 20.02.10, 12:06

> PS.
                      > Jeśli ktoś widzi bieżące wyniki, prośba o podawanie każdorazowo.
                      > W sofcie jest jakaś niedoróbka zmuszająca do ponownego głosowania,
                      > więc nie jestem na bieżąco, a hummer zdaje się również.

Również, gdyż aktywowałem się na dwóch komputerach. Na jednym ze stały IP. Przy
                      bu wkrótce padło pytanie o głosowanie.
                      Oddałem więc dwa głosy znoszące się obiektywni - subiektywni.

Większej ilości głosów nie zamierzam oddawać. A wyników dalej nie widzę.
                      • hummer Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 20.02.10, 15:04
                        tylko.tu napisał:

> wynik sondy-zabawki kompletnie nic nie mowi. gdybym chcial, to na upartego sam
                        > wyrownalbym ktoras z opcji do 50%.

Dlatego zwróciłem się o wyniki. Jakbym chciał, to przy którejś odpowiedzi było
                        by 99%. Nie znoszę jednak kłamstwa i fałszerstwa.
                        • tylko.tu Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 20.02.10, 15:17
                          hummer napisał:

> Dlatego zwróciłem się o wyniki. Jakbym chciał, to przy którejś odpowiedzi było
                          > by 99%. Nie znoszę jednak kłamstwa i fałszerstwa.

zdajesz sobie sprawe, ze praktycznie nie mozna uniknac podwojnego odpowiadania ?
                          to akurat wina zlej obslugi programistycznej sondy.

ps. moze podpowiedz siwej, zeby przynajmniej przerobili te sonde w taki sposob,
                          aby przy zakladaniu generowal sie plik, w ktorym beda spisywane loginy tych,
                          ktorzy juz odpowiedzieli. jesli login jest na liscie, to wyswietla sie wynik.
                          jesli nie, to mozna glosowac. to jedna z naprostszych mozliwych metod, aby
                          uniknac podwojnego odpowiadania. zadanie na poziomie szkoly sredniej. siwa
                          nieprogramistka pewnie sama by to mogla napisac.
                          • hummer Wierz mi :) 20.02.10, 16:46
                            Ugryźć potrafię bez Twej pomocy i to tak za dupą, że tylko końce nóg wystają z
                            paszczy. Stopy nie należą do najsmaczniejszych :)

Chciałem mieć w miarę neutralne rozeznanie sprawy to mam.

Gryźć nikogo nie zamierzam.
                            • tylko.tu Re: Wierz mi :) 20.02.10, 16:59
                              hehe.. jestem juz po sniadaniu.

napisalem tylko jak to widze, zeby otrzymac reprezentatywny i rzeczywisty wynik.
                              siwa zapewne nie skorzysta. moze gdy zmieni sie ekipa, to trafi sie ktos
                              bardziej elastyczny, kto ma checi i mozliwosci, zeby poprawic bledy ?
                              • hummer Re: Wierz mi :) 20.02.10, 17:30
                                tylko.tu napisał:

> hehe.. jestem juz po sniadaniu.
                                >
                                > napisalem tylko jak to widze, zeby otrzymac reprezentatywny i rzeczywisty wynik
                                > .
                                > siwa zapewne nie skorzysta. moze gdy zmieni sie ekipa, to trafi sie ktos
                                > bardziej elastyczny, kto ma checi i mozliwosci, zeby poprawic bledy ?

Siwą poznałem trochę bliżej.
                                I jak się nią żarłem. Tak nie mam czego jej obecnie zarzucić.

Polecam koledze również złapanie podobnych relacji.
                                • tylko.tu Re: Wierz mi :) 20.02.10, 18:22
                                  hummer napisał: ..

czy ja mam cos do siwej ? nie sadze :) dziwi mnie jedynie, ze siwa ma w pewnych
                                  kwestiach klapki na oczach, ale to w koncu jej klapki i moze je po prostu lubi.
                                  ludzie sa rozni i ja to rozumiem, a nawet poza drastycznymi przypadkami
                                  akceptuje. z drugiej strony nie oznacza to przeciez, ze nie moge jawnie
                                  stwierdzic, ze widze cos inaczej.

na relacje chyba nie mam czasu i sily.

ps. jesli widzisz jakies bledy w tym co napisalem o uczciwszej sondzie, to po
                                  prostu wytknij je. mysle, ze takie dzialanie jest zawsze z pozytkiem.
                                  najczesciej obustronnym.
                                  • hummer Re: Wierz mi :) 20.02.10, 21:19
                                    Siwa reprezentuje firmę.
                                    U mnie też tak jest, że ludzie się zmieniają. Firma zostaje.
                                    Firmowe brudy są prane, głęboko w piwnicach. Tak, by nie ujrzały światła dziennego.

Nie widzę w tym nic złego, że Siwa pierze w ukryciu.
                                    • Gość: poi Re: Wierz mi :) IP: *.aster.pl 21.02.10, 08:01
                                      nie sadzisz, ze tak naprawde firma to ludzie ? pociaga to za soba pewne skutki i
                                      relacje - myslenie->dzialanie->wynik (blizszy doskonalemu niz poprzedni). jak w
                                      kazdej robocie.

nie twierdze, ze brudy powinno sie prac na widoku publicznym. jakkolwiek wstepna
                                      przepierka, to wlasnie fof razem z fom. w koncu po to istnieja, zgadza sie ?

wracajac do ankiet, to byc moze naprawiajac sonde siwa moglaby w tym przypadku
                                      (ten watek) potwierdzic slusznosc swoich racji. tam gdzie nie dzieje sie nic
                                      wymagajacego nie ma tez stycznosci z administracja. takich jest pewnie znakomita
                                      wiekszosc. porownaj sobie fora seriale i spoleczenstwo, nie ujmujac jednemu i
                                      drugiemu. na oba nie zagladam, wiec moge sie mylic. jednak mozna sobie wyobrazi
                                      stosunek uzytkownikow obu for do administracji.

pomijam bardziej oczywista rzecz. mianowicie sondy w takiej postaci pojawiaja
                                      sie w artykulach gazety.
                                      • hummer Re: Wierz mi :) 21.02.10, 10:17
                                        Gość portalu: poi napisał(a):

> nie sadzisz, ze tak naprawde firma to ludzie ? pociaga to za soba pewne skutki
                                        > i
                                        > relacje - myslenie->dzialanie->wynik (blizszy doskonalemu niz poprzedni
                                        > ). jak w
                                        > kazdej robocie.
                                        >
                                        > nie twierdze, ze brudy powinno sie prac na widoku publicznym. jakkolwiek wstepn
                                        > a
                                        > przepierka, to wlasnie fof razem z fom. w koncu po to istnieja, zgadza sie ?

I praca w zespole.

> wracajac do ankiet, to byc moze naprawiajac sonde siwa moglaby w tym przypadku
                                        > (ten watek) potwierdzic slusznosc swoich racji. tam gdzie nie dzieje sie nic
                                        > wymagajacego nie ma tez stycznosci z administracja. takich jest pewnie znakomit
                                        > a
                                        > wiekszosc. porownaj sobie fora seriale i spoleczenstwo, nie ujmujac jednemu i
                                        > drugiemu. na oba nie zagladam, wiec moge sie mylic. jednak mozna sobie wyobrazi
                                        > stosunek uzytkownikow obu for do administracji.

Siwa jest OK ale trochę się miota. Dawniej pisałem wprost do niej. Wpadała na pomysł by pisać na forum@agora.pl. To zacząłem pisywać na ten adres. Ale post trafia do każdego zawodowego, a cześć nie była laurkami. To Siwa stwierdziła, bym lepiej pisał na jej konto.

Pisząc nie wiemy kim jest człowiek po drugiej stronie. Dochodzi do nieporozumień. Trochę poznałem Siwą i jestem przekonany, że to równa babka. Zresztą problemów z nią nie mam. Raczej z AESami co wiedzą lepiej co miałem na myśli.

> pomijam bardziej oczywista rzecz. mianowicie sondy w takiej postaci pojawiaja
                                        > sie w artykulach gazety.

I będą się pojawiać. Swego czasu byłem za odwołaniem Siwej z funkcji.
                                        Obecnie nie widzę godnego kandydata na jej funkcję.

Krytykować jest najłatwiej. Administracja robi swoje. Są pewne wtopy. Dlatego F654 czy to żyją.

Nigdy nie oczekiwałem od innych doskonałości - sam też nie jestem doskonały i zdaję sobie z tego sprawę.
                                        • Gość: poi Re: Wierz mi :) IP: *.aster.pl 21.02.10, 17:51
                                          hummer napisał:

> I praca w zespole.

najczesciej ludzie = zespol, ale de facto zalezy od przypadku. stwierdzam, bo akurat mam takie w mojej branzy.

> Siwa jest OK ale trochę się miota. Dawniej pisałem wprost do niej. Wpadała na p
                                          > omysł by pisać na forum@agora.pl. To zacząłem pisywać na ten adres. Ale post tr
                                          > afia do każdego zawodowego, a cześć nie była laurkami. To Siwa stwierdziła, bym
                                          > lepiej pisał na jej konto.
                                          >
                                          > Pisząc nie wiemy kim jest człowiek po drugiej stronie. Dochodzi do nieporozumie
                                          > ń. Trochę poznałem Siwą i jestem przekonany, że to równa babka. Zresztą problem
                                          > ów z nią nie mam. Raczej z AESami co wiedzą lepiej co miałem na myśli.

nie twierdze, ze siwa nie jest ok. pewnie jest uroczym i sympatycznym dziewczeciem. przynajmniej takie mam zalozenia w stosunku do wszystkich ludzi. czasem oczywiscie zdarza sie, ze trzeba to nastawienie skorygowac. jednak to nie ma nic do rzeczy. sam piszesz, ze sie miota. stwierdzam to samo. niezaleznie od tego co oznaczalo to dla ciebie.

> > pomijam bardziej oczywista rzecz. mianowicie sondy w takiej postaci pojaw
                                          > iaja
                                          > > sie w artykulach gazety.
                                          >
                                          > I będą się pojawiać. Swego czasu byłem za odwołaniem Siwej z funkcji.
                                          > Obecnie nie widzę godnego kandydata na jej funkcję.

nie pisalem, ze jestem za odwolaniem siwej, ani w ogole o jej odwolaniu.

> Krytykować jest najłatwiej. Administracja robi swoje. Są pewne wtopy. Dlatego F
                                          > 654 czy to żyją.

no wiesz.. to chyba dosc naturalne, ze jesli jest sie odbiorca czegos, a nie tworca, to jedyne co mozna w takiej sytuacji zrobic to skrytykowac. najczesciej jest tak, ze tworca bierze pod uwage owe zastrzezenia i jesli ma checi oraz mozliwosci, to stara sie, aby wyeliminowac wady. klasyczne podejscie do sprawy. przyklady ? samochod - ludzie skarza sie, ze hamulce sa do bani - producent naprawia. program - nie dzialaja funkcje - programista popprawia. buty - rozwalily sie po tygodniu - reklamacja przyjeta. itp. itd. wszyscy robia tak, aby bylo lepiej. tylko tutaj troche takim skansenem zalatuje. ludzie zglaszaja uwagi, ze cos zle dziala, ze mozna poprawic czytelnosc, ze moderatorzy sa aroganccy, ze itd. i co ? i nic. status quo. kto ma to zrobic ? uzytkownicy ? oni moga tylko skrytykowac.

> Nigdy nie oczekiwałem od innych doskonałości - sam też nie jestem doskonały i z
                                          > daję sobie z tego sprawę.

malo jest wokol nas prawdziwych doskonalosci, ale czyz nie dazymy do nich ? trywializujac wystarczy, ze poprawia sie bledy. to bedzie zawsze krok naprzod, ku lepszemu. jednak to chyba kwestia ambicji i determinacji.

ps. to chyba wszystko na chwile biezaca ? ;)
                                          • hummer Re: Wierz mi :) 21.02.10, 18:08
                                            Przesadzasz z tą doskonałością.
                                            Nawet gdyby coś poprawić, to to już się pojawiło jak na przykład
                                            forum.gazeta.pl/forum/0,62499,2476645.html
                                            zostanie.

Wiele postów nie wnosi nic do dyskusji. Odnośnik do forum.gazeta.pl/forum/0,62499,2476645.html
                                            najmniej.

Ale potrafię cytować forum.gazeta.pl/forum/0,62499,2476645.html

Więc jakimś zawodowym mógłbym być :)

Przećwicz linka - będą Ci zań płacić :)
                                            Półtora tysiąca nie chodzi piechotą. A praca pewna :)
                                            Zawsze możesz występować jako AES. ;)
                                        • siwa Re: Wierz mi :) 22.02.10, 08:59
                                          hummer napisał:

> Siwa jest OK ale trochę się miota. Dawniej pisałem wprost do niej. Wpadała na p
                                          > omysł by pisać na forum@agora.pl. To zacząłem pisywać na ten adres. Ale post tr
                                          > afia do każdego zawodowego, a cześć nie była laurkami. To Siwa stwierdziła, bym
                                          > lepiej pisał na jej konto.

To nie miotanie, tylko nieporozumienie. Do mnie każdy może pisać w sprawach
                                          "niestandardowych".
                                          Natomiast zgłoszenia nieregulaminowych postów, czy rzeczy, które wymagają
                                          szybkiej reakcji to robota dla dyżurnego. Zresztą i tak takie maile forwarduję
                                          na forum@agora.pl. Na powtarzające się mam filtry.

Dyżurny ma nie tylko mojego maila i GG, ale i telefon, więc jeśli coś jest
                                          naprawdę pilne, to wiedzą jak mnie łapać poza godzinami pracy. I wiedzą w jakich
                                          sprawach lepiej tego nie robić...
                                          • tylko.tu Re: Wierz mi :) 22.02.10, 09:27
                                            siwa napisała:

> To nie miotanie, tylko nieporozumienie. Do mnie każdy może pisać w sprawach
                                            > "niestandardowych".

hehe.. dobrze wiedziec. mialem kiedys napisanego do ciebie e-mail'a. nie
                                            wyslalem, bo nie dosc, ze wydawal sie zbyt saznisty, to znajac reakcje na
                                            dotyczasowa poczte chyba nie byloby sensu, prawda ?

ps. niemniej moze karte na dzien kobiet ci wysle :))
                                          • hummer Re: Wierz mi :) 22.02.10, 16:57
                                            No faktycznie się nie zrozumieliśmy.
                                            I szkoda tych lat na noże :)
                                            A dowodem na to, jest to, że przyjmuję wyniki sondy,
                                            ani mnie one nie grzeją, ani nie parzą.
                                            Jest fakt to go przyjmuję. I tyle. Trochę nie rozumiem zasad moderacji w obecnej postaci, ale nie muszę wszystkiego rozumieć.
                                            Człowiek nieomylny i wszystko wiedzący, do dla mnie troszeczkę, jak świr. Nikt z nas nie jest doskonały, choć niektórym się wydaje, że jest inaczej.
                    • snajper55 Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 20.02.10, 17:17
                      wariant_b napisał:

> A gdzie tam z rozpaczy.
                      > Z radochy, że siwej trudno będzie uzasadnić, dlaczego podobne
                      > ankietki nie są robione częściej i w różnych sprawach dotyczących
                      > forów czy moderacji. Bo przecież nie ma się czego bać.

A dlaczego Ty boisz się i nie robisz takich ankiet ?

S.
                      • hummer Fora 20.02.10, 21:31
                        Tego nie wiem.
                        Dano nam wszak maluczkim narzędzie. I to potężne narzędzie, niczym kopara górnicza.

Zresztą tak widzę fora.
                        1. Towarzyskie - piciu miuciu
                        2. Społecznościowe - coś do zrobienia wspólnie, na co jednej osobie nie starcza
                        energii. Ale jest grupa.

Jeśli przy Ad1 są cięcia - OK nie moje małpy nie mój cyrk. (te fora są głównie
                        forami prywatnymi)
                        Jeśli ktoś cenzoruje zachowania pro obywatelskie Ad2. Ma u mnie z góry w mordę.

Chyba się rozumiemy?
                        • snajper55 Re: Fora 21.02.10, 13:47
                          hummer napisał:

> Tego nie wiem.
                          > Dano nam wszak maluczkim narzędzie. I to potężne narzędzie, niczym kopara górni
                          > cza.

Nie uważam, aby ankieta była takim narzędziem. A już pretensja,że administracja
                          nie robi ankiet, gdy każdy użytkownik może taką sondę zrobić jest dla mnie
                          całkowicie niezrozumiała.

> Zresztą tak widzę fora.
                          > 1. Towarzyskie - piciu miuciu
                          > 2. Społecznościowe - coś do zrobienia wspólnie, na co jednej osobie nie starcza
                          > energii. Ale jest grupa.

Nie widze takiego podziału. Wszystkie fora łączą w sobie obie te funkcje z
                          ogromną przewagą tej pierwszej. Możesz podać jakiś konkretny przykład już nie
                          forum, ale jednej rzeczy zrobionej przez grupę dzięki forum ?

> Jeśli przy Ad1 są cięcia - OK nie moje małpy nie mój cyrk. (te fora są głównie
                          > forami prywatnymi)
                          > Jeśli ktoś cenzoruje zachowania pro obywatelskie Ad2. Ma u mnie z góry w mordę.

Taki sam regulamin obowiązuje na wszystkich forach i wszystkie fora (redakcyjne)
                          są cenzurowane. Wszystkie zachowania są cenzurowane, gdyż także zachowania pro
                          obywatelskie muszą być zgodne z regulaminem.

> Chyba się rozumiemy?

Czy ja wiem ? ;)

S.
                          • hummer Re: Fora 21.02.10, 17:54
                            > > Zresztą tak widzę fora.
                            > > 1. Towarzyskie - piciu miuciu
                            > > 2. Społecznościowe - coś do zrobienia wspólnie, na co jednej osobie nie s
                            > tarcza
                            > > energii. Ale jest grupa.
                            >
                            > Nie widze takiego podziału. Wszystkie fora łączą w sobie obie te funkcje z
                            > ogromną przewagą tej pierwszej. Możesz podać jakiś konkretny przykład już nie
                            > forum, ale jednej rzeczy zrobionej przez grupę dzięki forum ?

Zajrzyj na F28 czy F13

> > Jeśli przy Ad1 są cięcia - OK nie moje małpy nie mój cyrk. (te fora są gł
                            > ównie
                            > > forami prywatnymi)
                            > > Jeśli ktoś cenzoruje zachowania pro obywatelskie Ad2. Ma u mnie z góry w
                            > mordę.
                            >
                            > Taki sam regulamin obowiązuje na wszystkich forach i wszystkie fora (redakcyjne
                            > )
                            > są cenzurowane. Wszystkie zachowania są cenzurowane, gdyż także zachowania pro
                            > obywatelskie muszą być zgodne z regulaminem.
                            >
                            > > Chyba się rozumiemy?

A jakże. Myślę jednak, że nie chodzi o zgodność z regulaminem, ale z Ustawami, czyli prawem RP.
                            • snajper55 Re: Fora 22.02.10, 03:00
                              hummer napisał:

> Zajrzyj na F28 czy F13

Na forum F13 bywam często. Twierdzisz, że jest ono społecznie twórcze ? Chyba
                              numerki pomyliłeś. ;)

> A jakże. Myślę jednak, że nie chodzi o zgodność z regulaminem, ale z Ustawami,
                              > czyli prawem RP.

Komu chodzi ? Właścicielowi, czyli Administracji chodzi o zgodność z regulaminem.

S.
                          • Gość: poi Re: Fora IP: *.aster.pl 21.02.10, 18:02
                            snajper55 napisał:

> Taki sam regulamin obowiązuje na wszystkich forach i wszystkie fora (redakcyjne
                            > )
                            > są cenzurowane. Wszystkie zachowania są cenzurowane, gdyż także zachowania pro
                            > obywatelskie muszą być zgodne z regulaminem.

nie sadze, ze na wszystkich. albo celowo wprowadzasz w blad albo wpisz 'ku...' w
                            wyszukiwarke i przekonasz sie, ze sam zyjesz w bledzie. jesli poczynisz jakies
                            odkrycia niezgodne z przeiwdywaniami, to mozesz poinformowac :))

ps. tylko nie wykrecaj sie prosze tymi 'redakcyjnymi' w nawiasie, bo byloby to
                            wielce smutne :))
          • jureek Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 11:48
            siwa napisała:

> Mamy dwie możliwości admini zawodowi i społeczni.
            > Znasz trzecie rozwiązanie? Albo przykład dużego forum bez moderacji?

YouTube co prawda nie jest przede wszystkim forum, ale przypuszczam, że
            komentarze pod zamieszczanymi filmami mają całkiem spore grono czytelników.
            Podoba mi się ich system ocen wypowiedzi przez czytelników i danie czytelnikowi
            możliwości wyboru, czy chce oglądać tylko komentarze pozytywnie ocenione, czy
            też wszystkie (właściwie prawie wszystkie, bo części komentarzy sprzecznych z
            prawem nie obejrzy się nawet na najniższym poziomie). Można by zostawić aesów,
            ale dzięki temu, że posty mogliby oceniać wszyscy czytelnicy, mieliby oni mniej
            pracy.
            Jura
            • siwa Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 12:05
              Ocenianie postów to jedno, a usuwanie chłamu to drugie.
              O ocenianiu postów myślimy intensywnie (na razie tych podarykułowych), a spam i
              pyskówki ktoś musi usuwać.
              "Schowanie" postu, który można odkryć i wychodzi w wyszukiwarce nie jest wyjściem.
              To co mówisz to też forma społecznej aktywności.

Google i YT mają politykę moderacji opartą na amerykanskim prawie. To wiele zmienia.
              • wariant_b Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 12:34
                siwa napisała:
                > Ocenianie postów to jedno, a usuwanie chłamu to drugie.

Ocenianie postów średnio sprawdza się na forach dyskusyjnych,
                gdzie wątki żyją krótko i szybko odchodzą w niepamięć.

Sugerowałbym raczej jakąś wynikową ocenę autorów, czy to
                ręczną, czy automatyczną (od najprostszego algorytmu dzielącego
                ilość napisanych postów do ilości postów usuniętych) oraz dalsze
                usprawnienia mechanizmu kosza (choć pewnie przeciwstawne narzędzie
                byłoby miłym uzupełnieniem). Rank autorów można prosto powiązać
                z mechanizmem kubła, żeby jego działanie było szybsze. De facto
                byłyby to prawie uprawnienia moderatora, ale bez własnego widoku.

Przypomnę sugestię, żeby chwilowo i krótkoterminowo blokować
                możliwość pisania/zakładania wątków autorom, którzy lądują w kuble
                lub odsyłani są na Osła. To także znacznie przyśpieszy moderację,
                a jest stosunkowo czytelne. Zablokowanym można i powinno się
                automatycznie generować maila z powiadomieniem i rejestrem przewin,
                co również każdy program potrafi zrobić. Pacynki i wielonikowców
                można poskromić wydłużając czas potrzebny na założenie nowego
                konta z adresu IP, na którym jest już zabanowany użytkownik.
                • tylko.tu Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 13:00
                  wariant_b napisał:

> Sugerowałbym raczej jakąś wynikową ocenę autorów, czy to

taki zabieg moglby byc nawet wykorzystany bardziej praktycznie.

1. uzytkownik wiedzac, ze autor postu jest naznaczony negatywnie moze staralby
                  sie nan nie odpowidac, gdyby zachodzilo podejrzenie, ze jest na krawedzi
                  regulaminu, przy uwzglednieniu uwagi, zeby klika na kosz czy nie odpisywac..
                  bla, bla, bla. bylby to dosc naturalny sposob wykoszenia tych niechciany,
                  ktorych to podobno nie nalezy karmic.

2. innym ciekawym przydekiem moglaby byc funkcja wygaszania takich, ktorzy
                  przekroczyli pewna bariere skasowanych postow.

proste i skuteczne. innych pomyslow moze pewnie byc jeszcze z milion. wystarczy
                  chciec i.. uczywiscie umiec ;)
              • jureek Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 12:59
                siwa napisała:

> "Schowanie" postu, który można odkryć i wychodzi w wyszukiwarce nie jest wyjści
                > em.

Owszem, dla kogoś, kto wchodzi po prostu poczytać i nie chce oglądać śmieci,
                takie rozwiązanie wystarcza. Dla prokuratury nie wystarcza, ale nie każdy post
                odbiegający od tematyki forum to od razu sprawa dla prokuratury.
                Jura
      • wariant_b Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 11:04
        siwa napisała:
        > Ankieta jak wiemy, nie jest miarodajna, ale wyniki poprawiają humor w
        > poniedziałkowy poranek :) Dziękujemy :)

Cieszę się wraz z Tobą, bo dobry humor poprawia komunikację między
        ludźmi i może będzie się nam milej dyskutowało.

> większość forumowiczów jest z pracy AESów i administracji zadowolona

Skoro nie prowadzicie badań, to wniosek jest zapewne słuszny,
        ale słabo udokumentowany. Przydałyby się jakiś materiał statystyczny.

Ja na przykład nie jestem w stanie odpowiedzieć na ankietę hummera,
        bo aspekt zadowolony/niezadowolony czy obiektywny/nieobiektywny
        mało mnie interesuje. Skupiam się bardziej na skuteczności moderacji
        i jej wpływie na ogólny poziom forum, ze szczególnym uwzględnieniem
        Forum Kraj, z którego korzystam. Ale takiego pytania nie było.

> I to jest sytuacja idealna. FoF i FoM zbiera osoby niezadowolone...

I znowu nie pasuję do obrazka - odwiedzam FoF i FoM głównie z tego
        powodu, że jest to często najciekawsze forum redakcyjne, a poziom
        dyskusji znacząco przewyższa to, co można w danym momencie
        zobaczyć na FK. Jak na FK trafi się coś ciekawego - to nie odwiedzam.
        FoF i FoM to fajne fora. Zwykle coś ciekawego się tam dzieje.

> Z AESami jest jak z demokracją...

Nigdy nie wybierałem AES-ów na żadnym forum redakcyjnym,
        nigdy nie głosowałem w sprawie przedłużenia ich mandatu,
        nigdy nie spotkałem się z preferowaniem stałych uczestników
        czy próbą zorganizowania samorządności.

Może przykład z demokracją nie jest zbyt czytelny, bo nie rozumiem.
        Czy można prosić do dodatkowy komentarz?
          • jureek Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 11:50
            siwa napisała:

> To parafraza: AESi nie są rozwiązaniem idealnym, ale do tej pory nic lepszego
            > nie wymyśliliśmy.

Trudno coś lepszego wymyślić, jeżeli z góry zakłada się, że jedyna alternatywa
            to albo moderatorzy społeczni, albo zawodowi. Takie założenie ogranicza
            kreatywność, więc nie dziwmy się, że nie udało się nic lepszego wymyslić.
            Jura
              • jureek Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 12:56
                siwa napisała:

> Słucham Twoich propozycji.

Naprawdę zechcesz przynajmniej bez uprzedzeń przemyśleć to, co ewentualnie
                zaproponowałbym?
                OK. Zakładam Twoją dobrą wolę i przedstawiam jedną propozycję dotyczącą
                wszystkich forów i drugą dotyczącą specjalnego forum eksperymentalnego.

1. Usuwanie postów przez adminów zawodowych lub społecznych ograniczyć wyłącznie
                do postów, z powodu których Agora mogłaby mieć problemy prawne. Wszelkie
                pozostałe "przewinienia" (niezgodność z tematem forum, posty personalne, obce
                języki itp.) pozostawić do oceny forumowiczów. Na podstawie tej oceny dać
                czytelnikom możliwość przeglądania forum na kilku poziomach - jeżeli ktoś lubi
                forum "czyściutkie" nie widzi postów ocenionych niżej niż na piatkę, jeżeli ktoś
                chce widzieć wszystko, widzi wszystko (oprócz postów mogących spowodować
                problemy prawne). Defoltowo można by ustawić np. poziom "piątkowy".

2. Utworzenie eksperymentalnego forum politycznego, gdzie wolno byłoby pisać
                tylko pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem (są sposoby weryfikacji, jak np. na
                allegro). Być może udałoby się zachęcić do pisania na takim forum znanych
                publicystów, bo nie musieliby się obawiać tego, że będą obrażani przez anonimowe
                trolle. Parę lat temu był taki trend, że tylko zapewnienie anonimowości może
                napędzić użytkowników, teraz sytuacja powoli się odwraca, ludzie coraz bardziej
                zdają sobie sprawę, że całkowita anonimowość to fikcja, więc wyprzedzając ten
                trend mielibyście szansę zostać prekursorami nowej, nieanonimowej komunikacji w
                internecie i przy okazji mielibyście do pokazania chociaż jedno forum na
                przyzwoitym poziomie, bo jednak ludzie bardziej trzymają poziom, gdy nie są
                anonimowi.

To tylko takie pomysły z grubsza, trzeba by było dopracować szczegóły i
                rozpatrzyć wszystkie ryzyka i korzyści.
                Jura
                • siwa Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 13:32
                  jureek napisał:

> 1. Usuwanie postów przez adminów zawodowych lub społecznych ograniczyć wyłączni
                  > e
                  > do postów, z powodu których Agora mogłaby mieć problemy prawne. Wszelkie
                  > pozostałe "przewinienia" (niezgodność z tematem forum, posty personalne, obce
                  > języki itp.) pozostawić do oceny forumowiczów. Na podstawie tej oceny dać
                  > czytelnikom możliwość przeglądania forum na kilku poziomach - jeżeli ktoś lubi
                  > forum "czyściutkie" nie widzi postów ocenionych niżej niż na piatkę, jeżeli kto
                  > ś
                  > chce widzieć wszystko, widzi wszystko (oprócz postów mogących spowodować
                  > problemy prawne). Defoltowo można by ustawić np. poziom "piątkowy".

Ocenianie postów, ukrywanie i poziomy (postów i autorów) to jest dobry pomysł, w
                  fazie intensywnych przemyśleń.

> 2. Utworzenie eksperymentalnego forum politycznego, gdzie wolno byłoby pisać
                  > tylko pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem

Znam ten Twój pomysł, nie jest nowy. I kompletnie niszowy.
                  Inwestycja w potwierdzanie listowne tożsamości (Allegro jest serwisem płatnym),
                  budowanie mechanizmu dla forum z którego korzystałby znikomy procent, bez szans
                  na wdrożenie tego.
                  Dodatkowo
                    • hummer Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 18:39
                      jureek napisał:
                      > A wiesz, że gdyby nie to, że mieszkam za granicą, spróbowałbym? Koszty nie są
                      > chyba aż tak wysokie - ilość chętnych do pisania na takim forum szacuję na okoł
                      > o
                      > 100-200 osób, no i trzeba to pomnożyć przez cenę znaczka pocztowego, a korzyści
                      > wizerunkowe z tego, że bylibyście pierwsi z taką ofertą, i z tego, że byłoby to
                      > forum na poziomie, którego Żakowski nie mógłby Wam wytykać, byłyby niemałe.
                      > Admina do wycinania anonimów nie trzeba by było angażować, mógłby to załatwić
                      > automat dopuszczający do pisania tylko te osoby, których tożsamość została
                      > zweryfikowana.

Wystarczy opóźnienie z aktywacją konta.
                      Dajmy na to tydzień. Komuś kto chce pisać, tydzień zwłoki to nic. Konto na googlach, możliwość wyrażania opinii.
                      Pacynkom nie będzie się chciało czekać tygodnia.

Problemem tego forum jest jedno - wylano ciekawych ludzi, razem z pacynkami, które momentalnie powróciły pod nowymi nickami.

Co z tego, że masz nicka, osobowość internetową, jak masz knebel w ustach.
                  • wariant_b Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 14:31
                    siwa napisała:
                    > Ocenianie postów, ukrywanie i poziomy (postów i autorów) to jest
                    > dobry pomysł, w fazie intensywnych przemyśleń.

To jest średnio dobry pomysł, bo wątki żyją za krótko.
                    Ale jako fragment większej całości - czemu nie.
                    Przydała by się możliwość zwijania gałązek i nieco lepsze śledzenie
                    własnych wypowiedzi, na przykład wyróżnienie w podglądzie własnych
                    postów i postów będących odpowiedzią na nie w układzie od najnowszego.
                    Tylko nie kosztem wydajności serwerów, bo już jest koszmarnie
                    i na Twoim miejscu zacząłbym od odchudzania, a nie pogrubiania.

> Inwestycja w potwierdzanie listowne tożsamości...

Są dużo tańsze sposoby potwierdzenia tożsamości, bo większość
                    użytkowników potwierdzała już tożsamość w innych serwisach,
                    ma konta internetowe, studenci mają nowe legitymacje, niebawem
                    wejdą nowe dowody osobiste. Świat się zmienia.

Pomijając wszystko inne, zwyczajne zabezpieczenie prawne wystarczy,
                    bo nie ma podstaw do stwierdzenia, że wszyscy chcą was oszukać.

> Czyli zrobić forum z informacją, że to jest kulturalne forum...

Myślę, że jureekowi nie tyle chodzi o kulturalne forum, co rzeczowe
                    i użytkowników wyrażających własne, a nie zapożyczone poglądy.
                    Bez kiboli powtarzających w kółko te same stare melodie.
                    Trochę takich forów brakuje, więc też czekam na eksperyment.
                  • hummer Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 18:34
                    siwa napisała:
                    > Znam ten Twój pomysł, nie jest nowy. I kompletnie niszowy.
                    > Inwestycja w potwierdzanie listowne tożsamości (Allegro jest serwisem płatnym),
                    > budowanie mechanizmu dla forum z którego korzystałby znikomy procent, bez szans
                    > na wdrożenie tego.

Przecież wiesz, jak się nazywam z imienia i nazwiska. Tu nie chodzi o żadne
                    potwierdzenia tożsamości. Sama przyznajesz, że nic się to nie zmienia, a stwarza
                    kłopoty.

Piszę jako jedna osoba pod jednym loginem. Tak być chyba powinno? Jedna osoba,
                    jeden login. Łatwiej to wszystko ogarnąć. Jeszcze trzeba byłoby Wam procesów o
                    ochronę danych osobowych, niedokładnie zabezpieczone bazy. Co za problem wrzucić
                    w google imię i nazwisko. Wtedy dopiero, by się działo.
                    Nie mam nic przeciw, by znali me dane Ci, których uznam za słusznych. Ale po co
                    komuś w bazach, moje nazwisko, adres, nip czy pesel?
          • wariant_b Re: Czy jesteś zadowolony/a z pracy AESów 22.02.10, 12:07
            siwa napisała:

Dzięki, też tak to odczytałem, tylko ta demokracja mnie gryzła.

AESi nie są rozwiązaniem idealnym, ale do tej pory nic lepszego nie wymyśliliśmy.

„Demokracja jest najgorszą formą rządów, ale nic lepszego nie wymyślono.

Choć parafrazę można by uczynić nieco hmmm... bardziej bliską :)
      • wkkr siwa 22.02.10, 14:36
        mogę ci humor zepsuć
        ========================
        W godzinę zmienię wyniki.
        PS
        Czy oddelegowałaś kogoś by służbowo natłukł głosów na korzyśc aesów,
        czy tez technika zmanipulowała wyniki?
        • wariant_b Re: siwa 22.02.10, 15:08
          wkkr napisał:

Ty lepiej podaj, jakie są bieżące notowania.
          W ankiecie brakło pozycji "Nie głosuję - chcę tylko obejrzeć wyniki"
          i część osób jest odcięta od bieżących danych.
          Trzeba by coś takiego do sondy doprogramować, bo użyteczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka