Dodaj do ulubionych

Katastrofalny layout nowego forum

• wedrowiec2 Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 10:53
      I znów brak szacunku dla ludzi starych i mających kłopoty ze wzrokiem.
      Małe, wyblakłe literki. Kolor szary ledwo widzialny, niebieski - mdły, bez kontrastu.
      Przy każdej zmianie layoutu forum poruszam ten problem i za każdym razem jest gorzej.
      :(
      Ulubione wątki albo podlinkować, albo zostawić w poprzedniej formie. Co z tego, że widzę ich fragment, skoro po
      kliknięciu "więcej" przenosi mnie do ustawień, a nie rozwija się lista.
      Widok nazw forów z tej samej kategorii uzależniony jest od długości pierwszej (najdłuższej?) nazwy

i51.tinypic.com/153loup.jpg
      Kolejność "ulubionych" podawana wierszami a nie kolumnami tez narusza istniejący ład:( Ta zmiana zupełnie nie ma
      sensu:(
    • siwa Pilnie sie poprawia: 02.09.10, 11:10
      1. kolejność wyświetlania forów ulubionych
      2. sortowanie na stronie wątku
      3. zaznaczanie odwiedzonych
      4. brak czapeczki (z bloxem i forum)
      5. błedy wygladu na eDziecku
      6. rozjechany boks nawigacji forów

Jeśli komuś coś najeżdża
        • turzyca Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 11:48
          trusiaa napisała:

> ... czy życzą sobie podobnych zmian?
          > Można było zorganizować referendum, pokazać propozycje, a nie stawiać nas przed
          > faktem dokonanym i w pośpiechu wprowadzać poprawki.

No trzeba przyznac, ze byl watek na ten temat:
          forum.gazeta.pl/forum/w,299,115913554,115913554,Idzie_nowe_Forum.html
          Ale czy nie mozna go bylo zalinkowac na pierwszej stronie gazety, zeby sie
          wszyscy oswoili?

Nie mowiac juz o tym, ze naprawde dziwie sie, ze admini nie maja jeszcze grupy
          testerow wsrod zwyklych uzytkownikow, ktorzy po zalogowaniu sie mieliby nowy
          uklad forum i mogliby oceniac drobiazgi. Moge sie nie czepiac, ze przecietny
          informatyk nie zwraca uwagi na detale, ale do tego wlasnie sluza testerzy. Burza
          z nowym layoutem i tak by pewnie byla, ale duuuuuzo mniejsza.
            • jureek Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 12:05
              siwa napisała:

> Mamy testerów. I mamy testerów wśród użytkowników.

Ale tych zmian chyba jednak nie przetestowaliście. Nie wierzę, że w fazie
              testowania nie zauważono takich poważnych niedoróbek, jak niezaznaczanie
              przeczytanych wątków i postów.

> I jeszcze nie było zmiany serwisu, która by się podobała wszystkim.
              > Spektakularne protesty po zmianach na serwisach to klasyk gatunku. Przerabiało
              > Allegro, Grono, Facebook.
              > Nie da się tego uniknąć.

Ależ da się. Nie wprowadzać zmian dla samych zmian. No bo jeśli użytkownicy
              protestują, to chyba nie dla nich te zmiany. Dlaczego nie szanuje się
              przyzwyczajeń ludzi, tylko co jakiś czas wywraca się im wszystko do góry nogami.
              Tak samo robią niektóre supermarkety - jak tylko klient zdąży się przyzwyczaić,
              że chleb jest tam, a owoce tam, to już przeprowadza się reorganizacje i znowu
              szukaj od początku wszystkiego. To jakaś choroba, to parcie na zmiany nie dające
              żadnych konkretnych korzyści. Bo, wracając do forum Gazety, jak na razie jedynym
              pozytywem zmian jest to, że oszczędza się jeden klik w wątkach powyżej 100
              postów. Innych korzyści nie widzę.
              Jura
              • siwa Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 12:15
                Większość błędów, która wyszła tutaj, nie wychodziła na forum testowym.
                Nawet jakby zostały wyłapane (a większość zgłoszonych jest juz poprawiona lub
                poprawiana) i tak był rokosz.

To, że Ty nie widzisz zmian, to akurat dobrze. Bo zmiana w strukturze jest dość
                radykalna i bardzo się jej baliśmy.
                • jan.kran Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 12:19
                  siwa napisała:

> Większość błędów, która wyszła tutaj, nie wychodziła na forum testowym.
                  > Nawet jakby zostały wyłapane (a większość zgłoszonych jest juz poprawiona lub
                  > poprawiana) i tak był rokosz.
                  >
                  > To, że Ty nie widzisz zmian, to akurat dobrze. Bo zmiana w strukturze jest dość
                  > radykalna i bardzo się jej baliśmy.

-----------> To po do cholery jest forum testowe że się tak grzecznie zapytam?
                  Wolicie testować na żywym organiźmie netowym :PPPPP

• ja.dorcia Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 12:23
                  >

a swistak siedzi i tak zawijal w te streberka, ze nie zauwazyl, jak jego samego
                  zwijali ;)

Jeden wniosek - kiepscy testerzy

btw - w trybie edycji pole edycji naklada sie na gigantyczne linki do innych forow

pozatym, wypadaloby zmienic serwer reklam ktore pojawiaja sie pod kazdym postem
                  na jakis inny - zablokowanie tego badziewia blokuje 3/4 guzikow z forum
                • jureek Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 12:49
                  siwa napisała:

Fakt, poprawiliście szybciutko. Wierzę też w to, że w warunkach testowych nie
                  wszystkie błędy da się wyłapać, bo warunki testowania są jednak zawsze trochę
                  inne od rzeczywistych.
                  Nie wiem, jak inni, ale ja nie miałbym żadnych zarzutów, gdyby nie to
                  nieoznaczanie przeczytanych i wymieszanie ulubionych.

> To, że Ty nie widzisz zmian, to akurat dobrze. Bo zmiana w strukturze jest dość
                  > radykalna i bardzo się jej baliśmy.

A możesz zdradzić, jakie korzyści będą z tej radykalnej acz niewidocznej zmiany?
                  Jura
                  • siwa Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 13:03
                    jureek napisał:

> A możesz zdradzić, jakie korzyści będą z tej radykalnej acz niewidocznej zmiany

Jest kompletnie nowy, napisany od zera CSS forum.
                    Wyczyszczony z mezozoicznych śmieci, powinien się szybciej wczytywać.
                    Za chwile forum da się go przestawić na widok mobilny, czyli na komórki.
                    Całość powinna się m.in. łatwiej wyszukiwać.
                    Niby drobiazgi, ale czekaliśmy z tym od dwóch lat.
                    • jureek Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 13:17
                      siwa napisała:

> Jest kompletnie nowy, napisany od zera CSS forum.
                      > Wyczyszczony z mezozoicznych śmieci, powinien się szybciej wczytywać.

Na razie nie zauwazyłem zmiany szybkości wczytywania, zobaczymy jak to będzie w
                      Polsce, gdzie dostęp do internetu mam przez bardzo wolną w mojej wsi sieć
                      komórkową.

> Za chwile forum da się go przestawić na widok mobilny, czyli na komórki.

Ale ja już oglądałem forum na komórce, nie było problemów.

> Całość powinna się m.in. łatwiej wyszukiwać.
                      > Niby drobiazgi, ale czekaliśmy z tym od dwóch lat.

No to fajnie, że poczekaliście, a nie na hurra.
                      A z tymi opóźnieniami w pojawianiu się postów zamierzacie coś zrobić? Czy jest
                      to po prostu nieuniknione wraz ze wzrostem forum?
                      Jura
                      >
                      • le.chujarek Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 03.09.10, 10:25
                        > Ale ja już oglądałem forum na komórce, nie było problemów.

przez operę mini od dawna nie było problemów
                        ale kiedyś nie przenosiła ona wcięć postów odpowiadających na poprzednie, a dziś już tak.
                        z jednej strony może i fajnie, bo widok jest bardziej zblizony do ekranu komputera, z drugiej zaś na
                        wąskim ekranie komórki jest to pewien problem.
                        chyba przestawię się na czytanie stron forum w poprzek (wcisnąć * i #)
            • jan.kran Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 12:10
              siwa napisała:

> Mamy testerów. I mamy testerów wśród użytkowników.
              > I jeszcze nie było zmiany serwisu, która by się podobała wszystkim.
              > Spektakularne protesty po zmianach na serwisach to klasyk gatunku. Przerabiało
              > Allegro, Grono, Facebook.
              > Nie da się tego uniknąć.

-------------> To może zmieńcie testerówPPPP
              Bo na paluszkach jednej ręki można policzyć osoby wypowiadające sie o nowym
              pozytwni.e
              Więc albo testerzy są do dupy albo przeciętni internauci korzystający z foruma
              sa niezadowolonymi kwerulatami...
              Siwa , współczuję Ci Twojej roboty tak na marginesie... sama walczysz a gdzie
              jest Kerownictwo i Fachowcy ?
              Może oni by nam prostym , niezadowolonym wytłumaczyli czemu wypuścili w
              przestrzen netową takie niedorobione gó... ?
              Serdecznie.
              Kran
            • ja.dorcia Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 12:18
              siwa, moze protesty były dlatego, że każda ta zmiana była na gorsze?

a pozatym, jak to możliwe, że piszesz z przeszłości?

do poprawki:
              - zwezenie prawej strony z lista for, a poszerzenie samego forum... obecnie, na
              niektortych forach to jest podzial 50/50.

Pozatym, nastepny raz zatrudnijscie do tego przynajmniej studentow V roku, a nie
              licealistow albo przedszkolaków

PS: za literowki nie odpowiadam. Wielkosc cznionki nie pozwala na przeczytanie
              tekstu, wiec nie mam zamiaru psuc wzroku patrzac na to.
            • turzyca Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 12:21
              To dlaczego Ci testerzy nie wylapali takich oczywistych bledow jak okienko
              odpowiedzi wjezdzajace na menu wyboru po prawej? Albo brak oznaczen watkow
              przeczytanych? Najezdzajace na siebie nazwy forow w ulubionych?

Bo ok, czesc rzeczy to estetyka (aczkolwiek czesc estetycznych problemow
              podchodzi pod kwestie skladu i uzytecznosci), ale czesc rzeczy to ewidentne
              bledy. I testerzy, ktorzy ich nie wylapuja, sa kiepskimi testerami.

No i caly czas pozostaje kwestia braku powszechnej informacji o zmianach. Ja na
              FoF zagladam, ale jednak nie codziennie, informacje o zmianach przeoczylam. Nie
              mozna jej bylo podlinkowac jako ciekawej dyskusji na pierwszej stronie gazety?
              • kasiamat00 Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 03.09.10, 08:36
                A bo wiesz... Pewnie jest jak wszędzie, czyli:
                - kilka razy za mało testerów
                - kilkanaście razy za mało czasu na testy
                - brak informacji o funkcjonalnościach (3 miliony nieudokumentowanych ficzerów,
                znanych tylko autorom i losowo wybranym userom)
                - plan testów? a co to takiego? testy akceptacyjne? wtf?
                - "weź przeklikaj"
                - testy automatyczne są jak Yeti, tzn. podobno istnieją, ale nikt ich nigdy nie
                widział
                - unittesty (pisane przez programistów oczywiście) - "po co? nie mamy czasu na
                bzdury"
                itd. itp.

Aaaa... plus poprawki wrzucane na wariata w ostatniej chwili "bo to tylko jedna
                linijka, nie ma co testować, NA PEWNO się nie zepsuje". Oraz "zmieniłem tylko
                XXX, nie ma co sprawdzać innych rzeczy, NA PEWNO działają".

--
                When they say: 'Testing has turned out to be a major bottleneck', they really
                mean: 'They keep finding bugs.'
            • danik1 Re: Dlaczego nikt nie zapytał forumowiczów... 02.09.10, 18:13
              Ale to nie jest zmiana forum. Forum to wyglada teraz jak po przejsciu
              conajmniej trzech trojanow. Tak wlasnie wygladalo a przynajmniej bardzo
              podobnie jak wystepowal blad na stronie. Wszystko w jednej kolumnie jedno pod
              drugim, rozne rodzaje trzcionek, wielkosci, tak jak wsyzscy tu pisza, niektore
              posty na siebie nachodza, inne sa oddalone od siebie o kilometry. Koszmar jakis.

Przypomina mi to:
              bylismy isc o gory

spacja
              odpowiedz nie odpowiadaj
              dziesz nie kinie w byl
              on
              szedl
              mama
              z
              kupil
              skarga byc nie byc
              Poplatanie z pomieszaniem i bez ladu i skladu.
              Niech zwolnia tego kto te strone stworzyl bo sie nie popisal.
      • tornson Już jest ok. :o] 02.09.10, 12:18
        przynajmniej w tym temacie

tornson napisał:

> innym kolorem?? To znacznie ułatwiało znalezienie tematów w których dyskutuję i
        > posty które już przejrzałem!
    • easz Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 11:15

Myślałam, że wcześniej, to było typowe i jest - narzekanie bardziej, niż to wszystko warte, ale rzeczywiście nie za bardzo to wygląda, ale co gorsze - wydaje się cholernie mało funkcjonalne!

Przede wszystkim:
      - strona główna forum totalnie nieporęczna,
      - mikrusie literki podczas pisania postu, w ogóle wszystko cienkie, słabe, rozchybotane na wietrze - nakarmić toto!
      - nie wiem dlaczego, ale nie daję rady sortować postów w wątku,
      - i pewnie jeszcze parę rzeczy.

Kwestia przyzwyczajenia zapewne, no ale, nooo.
      • solaris31 Re: Ale się pieprzy :) 02.09.10, 11:27
        poprawcie strony główne podforów . na e-dziecku faktycznie niczego nie można znaleźć, fora pomieszane,
        prywatne z nieprywatnymi, nie ma esksperckich - przed zmianą było to jasne i czytelne.
    • mika_p Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 11:41
      Proszę mi oddać linki na czerwono. Nie chcę niebieskich.

Proszę mi oddać dotychczasowe sortowanie ulubionych forów, nie po to je
      ustawiałam starannie, tak, żeby ukochane mieć po lewej na górze, żeby teraz je
      mieć znienacka po prawej, i vice versa.

Po co zmniejszono czcionkę we wpisywanym poście, zamiast zwiększyć okienko?

Całkiem niegłupia jest możliwosć wejścia z poziomu forum na konkretną stronę
      długiego wątku, ale niech ona uwzględnia, że ja mam ustawione 200 postów na
      stronie, a nie 100 - jak ma mi dogadzać, to na całego, poproszę.
    • tijgertje Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 11:45
      Ktos sie chyba stsrasznie nudzi!!! Po kiego grzyba bylo ZNOWU kombinowac z wygladem??? Jak si czlowiek
      przyzwyczai, to znowu wszysto poprzestawiacie. W ogole sie nie mozna nivzego doszukac, rzumiem, ze to
      najprostszy sposob,z eby sie pozbyc ludzi z forum, innego powodu zmian sobie jakos nie moge wyobrazic.
      Ustawienia ustawieniami, ale zielone tlo mi nie dzala, a mdlo-nie-wiadomo-jakie ani troche mi nie pasuje.
      Po co bylo zmieniac kolejnosc ulubionych forow? to co mialam jedno pod drugim, teraz jest na zmiane, lewa-prawa-
      lewa. rozumiem, ze fajnie dla kogos, kto ma 2 ulubione fora, ale jak sie ma dluzsza liste to zwariowac mozna.
      Reszte pomine. zamiast kombinowac i ciagle "ulepszac", co konczy sie i tak psuciem, zostawcie wyglad forum w
      spokoju. rozumiem, ze reklamy to dochody, ale bez przesady, ktos, kto ten nowy uklad wymyslil, chyba w ogole z
      forum nie korzysta. oczoplasu mozna dostac!
      • wolfgang87 Re: Katastrofa 02.09.10, 11:51
        Skoro skasowano mój wątek, to piszę tutaj:

Powinna być możliwość równoległego korzystania z 2 layoutów.

A stary wygląd powinien być przywrócony ASAP.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka