Dodaj do ulubionych

Katastrofalny layout nowego forum

• jureek Re: poprawiło się co nieco 02.09.10, 11:52
      Najważniejsze, że oznaczane są znowu wątki przeczytane. Wygląd i kolory nie
      różnią się wiele od poprzedniej wersji, więc nie ziębi mnie to, ani nie grzeje.
      Brakuje mi natomiast funkcji zmiany sortowania na poziomie forum i wątku, oraz
      opcji wyboru przy wyszukiwaniu z poziomu forum.
      Jura
    • roza_am Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 12:04
      Poproszę o:
      * przywrócenie daty+ godziny ostatniego postu w danym forum w widoku kategorii.
      * wyraźniejszą czcionkę w okienkach sortowania/wyszukiwania.
      * oddzielenie wątków przyszpilonych od reszty.
      * naprawienie wyglądu wstępniaków forów.
      * naprawienie wyglądu okienka kategorii (dłuższe nazwy podzielone są na 2 linie,
      nie wszystkie się mieszczą na widoku, a po prawej stronie pozostaje puste miejsce)
      * wyodrębnienie boksu z linkiem do FoF na stronie głównej forum.

Opcja pt. "ostatni watek" jest fajna. Ale już inne dyskusje czasami dobierane są
      od czapy.
      • roza_am Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 12:39
        Jeszcze jedno. Zamiast odnośników do poszczególnych stron wątku, praktyczniejsze
        byłoby szybkie otwieranie danego wątku w wersji od najnowszego (bardzo mało
        długich wątków nadaje się do czytania stronami, w takich przypadkach te cyferki
        z boku tylko przeszkadzają). A już zupełnie idealna byłaby możliwość wyboru
        opcji oglądania (czy w drzewku, czy od najnowszego) dla każdego wątku osobno.
      • roza_am Jeszcze o ramkach kategorii 02.09.10, 14:02
        A konkretnie o przycisku "więcej" na dole ramek. Otóż działa on losowo, np.:
        - na dziecku działa prawidłowo - rozwija całą listę danej kategorii,
        - na Lobbystkach prowadzi do tego forum, które aktualnie jest używane,
        - na Gazeta.pl (czyli tutaj) z dowolnego forum prowadzi do FoF.
    • magdalaena1977 Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 12:13
      Mam
      - rozdzielczość 1280 x 800
      - Firefoxa z adblockiem
      - ustawiony styl Duże litery

W tej chwili

- litery są dużo mniejsze niż poprzednio (ciągle mam ochotę się zalogować)
      - jeśli powiększam je przez CTRL + , forum się rozjeżdza , bo ramki są "sztywne"

- literki w okienku do pisania są za małe.

- nazwy for ulubionych nachodzą na siebie i widać tylko pierwsze słowa, są
      napisane zbyt dużą czcionką / mają za małe okienko

- nie widać całej kategorii Lobbystki w okienku poniżej ulubionych

- wchodzenie na kolejną (np. 3 stronę wątku) to fajny pomysł, ale nie działa
      prawidłowo. Mam wątki ustawione na 300 postów (wolałabym więcej) .
      Wątki widzę tak:
      DALIA 1|2|3 (224) butters77
      Jeśli klikam na trójkę, przenosi mnie na pierwszą i jedyną stronę wątku.
    • lambert77 Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 12:14
      A ja żem myślał, że to moi admini coś mi grzebali w kompie :) a to gazeta dała
      ciała. Póki jestem niezalogowany to forum wygląda jeszcze jak cie mogę ale jak
      już się zaloguję to jest jakiś koszmar. Zrobiliście to specjalnie czy po prostu
      coś wam nie wyszło??
    • annkys Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 12:30
      badziewie, stanowczo za małe literki, nie mam problemu ze wzrokiem, ale te drobiny to już przesada. poza tym za mały
      odstęp pomiędzy końcem posta a tytułem, jedno na drugim naściubione. Protestuję. Wiem, że to nic nie da, bo zmiany
      są konieczne i inne takie tłumaczenia usłyszymy, ale chcę wyrazić swój sprzeciw.
    • nuova Re: nie podoba się ! 02.09.10, 12:31
      -Odpowiedz i Odpowiedz cytując sa jedno pod drugim - mam nadzieję,
      że to wróci do pozycji, że są obok siebie.
      -czcionka w oknie posta jest mikroszkopijna! do poprawy.
      -Ulubione fora - panuje tu bezkrólewie - jak kolumny to kolumny, a nie jakaś
      pozioma organizacja wg alfabetu.

Na razie te niedogodności zauważyłam.
      • boazeria Re: nie podoba się ! 02.09.10, 12:36
        jeja juz myslalam ze cisnienie wysokie i tak mnie oczy bola... a to jednak nie! po prostu zmienili wyglad forum
        co za beznadzieja! glowa mnie boli od tych maluskich literek- po cholere to zmieniaja???
      • nuova Re: nie podoba się ! 03.09.10, 11:07
        nuova napisała:

> -Odpowiedz i Odpowiedz cytując sa jedno pod drugim - mam nadzieję
        > ,
        > że to wróci do pozycji, że są obok siebie.
        > -czcionka w oknie posta jest mikroszkopijna! do poprawy.
        > -Ulubione fora - panuje tu bezkrólewie - jak kolumny to kolumny, a nie jakaś
        > pozioma organizacja wg alfabetu.
        - dlaczego Ulubionenanoskopijną czcionką? oczy mnie bolą od wgapiania sie w monitor... :(

Zróbcie coś [czytaj: powiększcie] z czcionką!
    • ananke666 Po zalogowaniu wygląda jak kupa! 02.09.10, 12:48
      Przed zalogowaniem się jako tako, może być jak dla mnie. Po zalogowaniu - jak
      strona sprzed piętnastu lat. Jakbym adblockiem wszystko poblokowała. Wyłączyłam
      adblock - i co - dalej gorzej niż forum kafeteria. Wylogowuję się - wygląd
      wraca do normy - o co chodzi???
    • jan.kran Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 12:53
      To już naprawdę drobiazg w stosunku do tego calego bałganu ale zegarek wam sie
      zaciął:PPP
      Nadal u mnie stoi 9.56 jako ostatni wpis na sronie głównej FoF a jest jakby
      trochę później:PPP
      To kolejny dowód dla mnie że jednak coś się wam chrzani:))))
    • le.chujarek mam pytanie 02.09.10, 13:15
      w związku z tym iz w widoku wątku na dole strony pojawiła sie opcja losowo polecanych watków
      mam pytanie o sens polecania do czytania wątków zarchiwizowanych.
      owszem, mozna sobie przy okazji poszerzyć horyzonty, ale zachęcanie do czytania forum bez
      możliwości odpowiedzi moze rodzić u czytelników frustrację ;)
    • le.chujarek i jeszcze jedno 02.09.10, 13:20
      umieszczanie kilku przykładowych wątków w widoku podkatalogu forum to straszne bałaganiarstwo.
      odnaleźć forum które szukam w takim burdelu wcale nie jest łatwo

w ogóle moim zdaniewm najgorzej wyszła strona główna + katalogi
      kto będzie miał siłę sie przez to przebijać?
      • t-tk Re: i jeszcze jedno 02.09.10, 13:28
        Ja mam problem z tym, że wątki na forum nie są jeden pod drugim, a mają dodatkowy niepotrzebny odstęp. pl.tinypic.com/view.php?pic=qnjwbm&s=7 Screen robiony parę godzin temu ale sytuacja wygląda tak samo, na trzech przeglądarkach Opera/Chromium/Firefox, mimo kasowania cache i innych zabiegów data ostatniego postu nie jest w linii z tytułem tylko obniżona o linijkę, zupełnie niepotrzebnie.
        • ez-aw Re: i jeszcze jedno 02.09.10, 13:33
          Przede wszystkim brak odstępu między wątkami przyszpilonymi a pierwszym wątkiem.
          Odstęp między kolejnymi odpowiedziami w danym wątku jest za mały (praktycznie
          nie ma odstępu). Przez to jest to wszystko bardzo nieczytelne.
      • zielonatosia Re: i jeszcze jedno 02.09.10, 13:29
        lepsze wrogiem dobrego, tylko, że to nowe to badziewie. uwagi:
        1) nie ma oddzielonych wątków przyszpilonych od wątków normalnych - efekt- nic
        nie widać
        2)poszczególne wątki się rozjeżdżają- zamiast być czytelniej jest nieczytelnie
        3)czcionka za duża
        nie podoba mi się ta zmiana a najgorsze jest to, że modyfikacja do poprzedniego
        wyglądu jest niemożliwa:(
    • solaris31 Re: Katastrofalny layout nowego forum 02.09.10, 13:32
      ja chcę stare forum!!! i stara stronę główną!!!

teraz, żeby cos na pisać w e-dziecku, muszę się przeklikać na e-dziecko, żeby coś skrobnąć na e-
      matce, muszę się wrzucic w e-rodziców.

kiedyś wszystko to było na jednej głównej stronie , było dobrze i komu to przeszkadzało do
      cholery??? prawa strona jest w ogóle niewykorzystana, jeśli już, to za duża! czy nie można dać na
      jedną strone więcej forów?
    • adra_19 Nic nie widać! 02.09.10, 13:36
      Litery są za małe, posty zlewają się w jedną całość, nazwy ulubionych forów najeżdżają na siebie. Czy osoby projektujące nowy layout oczu nie mają? Widać, że na pewno nie korzystają z forum, bo by takiej fuszerki nie przepuścili. Jestem zniesmaczona.
    • helena_5 porażka! 02.09.10, 13:39
      1. Drodzy techniczni czy jak wam tam - zanim coś uruchomicie, to sprawdźcie na
      wszystkich dostępnych wyszukiwarkach (tylko ostatnie pełne wersje), bo
      Internet Explorer to nie jest jedyna istniejąca opcja.

2. Rozjazd (odstęp kilometrowy) między tytułami wątków - źle się to czyta!

3. Ulubione fora/wątki w tabelce? Wygląda to jak wersja testowo-uproszczona dla
      wolniejszych połączeń. BYŁO LEPIEJ.

4. Lista najaktywniejszych forów: forum.gazeta.pl.
      Naprawdę nie można tej listy jakoś zgrupować? Zrobić zakładki sekcjami (tak
      chyba było), a nie taka lista wszystko o wszystkim.
      Tu znowu trzeba szukać ctr+F, jak czegoś Ci potrzeba, za dużo wyrazów.
      • the_dzidka Re: znowu zapomnieli,że 02.09.10, 13:57
        Prawy panel z lista Ulubionych i forów jest za duży, sprawia, że źle się czyta posty. Przy
        sortowaniu "od najnowszego" NIE MA ODSTĘPU MIĘDZY POSTAMI!! całośc nieczytelna i
        beznadziejna.

Ja się nawet juz nie pytam "dlaczego zmieniono...", bo i tak twórcy nowego layoutu użytkowników
        mają w doopie i są najmądrzejsi. A jakby czegoś nie zjebsuli, nie dostaliby premii.

Pocałujcie się w nos, ważniaki!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka