Dodaj do ulubionych

Agora złamała ciszę wyborczą donos do PKW mailem

08.10.11, 00:03
o 23:59:46 zamieściłem na forum Warszawa post nt "Głosuj na..." już po północy usunięto ten post na Oślą!!! Stanowi to złamanie ciszy wyborczej na równi ze zrywaniem plakatów. Wysyłam maila na agorę sa i osoby o pseudonimie siwa, giwi - gwoli jasności byście nie byli zaskoczeni.
Obserwuj wątek
    • maxym74 Re: Agora złamała ciszę wyborczą donos do PKW mai 08.10.11, 00:05
      Daję wam czas do godzin porannych na przywrócenie wątku w należne miejsce (adekwatnie, jakbyście musieli zawiesić zerwany plakat w trakcie ciszy wyborczej, plakat który zawieszono przed ciszą). E-mail ze screenami i linkiem został sporządzony i będzie wysłany do 1:00. Jeśli rano wątek nie wróci, nie wyślę do PKW informacji o naprawieniu winy.
    • maxym74 Re: Agora złamała ciszę wyborczą donos do PKW mai 08.10.11, 00:11
      Już od 10 minut mamy do czynienia z łamaniem prawa. Wątek założony parę sekund przed północą na f.Warszawa nadal wisi na Oślej. Ten post będzie kolejnym dowodem na brak reakcji moderatorów. Niniejszym biję na alarm na forum o forum - miejscu wymiany informacji o funcjonowaniu forum, gdzie administratorzy forum.gazeta.pl firmy AGORA SA zaglądają i udzielają się wyjątkowo często.
    • snajper55 Re: Agora złamała ciszę wyborczą donos do PKW mai 08.10.11, 00:15
      maxym74 napisał:

> o 23:59:46 zamieściłem na forum Warszawa post nt "Głosuj na..." już po północy
      > usunięto ten post na Oślą!!! Stanowi to złamanie ciszy wyborczej na równi ze zr
      > ywaniem plakatów. Wysyłam maila na agorę sa i osoby o pseudonimie siwa, giwi -
      > gwoli jasności byście nie byli zaskoczeni.

Zrywanie plakatów nie jest łamaniem ciszy wyborczej. Ciszę wyborczą łamie się wieszaniem plakatów. Niby podobne, a jednak nie to samo.

Plakaty zawieszone na moim samochodzie mogę w każdej chwili zerwać. Podobnie można usunąć post z prywatnego forum.

S.
      • wkkr Zrywanie plakatów wyborczych jest łamaniem 10.10.11, 21:36
        ciszy.
        Co do postów to mam wątpliwości.
        Wszystko zależy od tego jak ustawa definiuje problem.
        Jeśli mowa jest o niszczeniu materiałów wyborczych kandydatów to usunięcie postu nie spełnia kryterium bo post nie jest materiałem wyborczym kandydata.
        ===
        To dobre pytanie
        Czyją własnością jest post i kto ponosi odpowiedzialność za jego publikację?
        Sprawa nie jest jednoznaczna w świetle praktyki sądowej.
      • maxym74 Re: Agora złamała ciszę wyborczą donos do PKW mai 08.10.11, 01:00
        Wytłumacz prokuratorowi, że usunęłaś treści wyborcze, bo wg. ciebie były spamem. Ja mam dowody:
        img72.imageshack.us/img72/9162/cisza2.jpg
        img651.imageshack.us/img651/2086/cisza1.jpg
        i wiele innych screenów zalinkowanych do dwóch adekwatnych instytucji ws. łamania ciszy plus do mediów konkurencyjnych. Agora łamie prawo biję na alarm!!!
        Snajper nie masz racji, zrywanie plakatów to także łamanie ciszy wyborczej, nie trzeba do tego indywidualnych roztrzygnięć, wiele osób za to zostało ukaranych - przykład jeden z tysięcy:
        www.wiadomosci24.pl/artykul/zrywanie_plakatow_i_wysylanie_smsow_czyli_lamanie_ciszy_169853.html
        "Policja na terenie całego kraju przyjmuje zgłoszenia dotyczące łamania ciszy wyborczej. Najczęściej jest to zrywanie już naklejonych plakatów, roznoszenie ulotek czy agitacja poprzez smsy."
        Zrywanie plakatów jest tak samo szkodliwe jak usuwanie reklam, treści na stronach www powstałych przed nastaniem ciszy wyborczej. Zawiadomienia wysłane.
        • snajper55 Re: Agora złamała ciszę wyborczą donos do PKW mai 08.10.11, 01:13
          maxym74 napisał:

> Snajper nie masz racji, zrywanie plakatów to także łamanie ciszy wyborczej

Masz, poczytaj sobie co to jest cisza wyborcza i nie pisz głupot więcej:

Art. 115. § 1. Na 24 godziny przed dniem głosowania aż do zakończenia głosowania zabrania się podawania do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów oraz wyników sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania.

pkw.gov.pl/ustawy-wyborcze/ustawa-z-dnia-5-stycznia-2011-r-kodeks-wyborczy-wraz-z-przepisami-wprowadzajacymi-te-ustawe.html#d1r1

> nie trzeba do tego indywidualnych roztrzygnięć, wiele osób za to zostało ukaranych
          > - przykład jeden z tysięcy:
          > www.wiadomosci24.pl/artykul/zrywanie_plakatow_i_wysylanie_smsow_czyli_lamanie_ciszy_169853.html
          > "Policja na terenie całego kraju przyjmuje zgłoszenia dotyczące łamania ciszy w
          > yborczej. Najczęściej jest to zrywanie już naklejonych plakatów, roznoszenie ul
          > otek czy agitacja poprzez smsy."
          > Zrywanie plakatów jest tak samo szkodliwe jak usuwanie reklam, treści na strona
          > ch www powstałych przed nastaniem ciszy wyborczej. Zawiadomienia wysłane.

Są karani za usuwanie materiałów wyborczych wywieszonych przez Komitety wyborcze. Właściciel portalu ma prawo w każdej chwili usunąć każdy post. Powtarzam: każdy i w każdej chwili.

S.
    • siwa Re: Agora złamała ciszę wyborczą donos do PKW mai 10.10.11, 09:41
      Usunięcie agitacji politycznej nie jest naruszeniem ciszy, a post na forum nie jest materiałem sztabu, o ile wiem nikt od nas takiej usługi nawet nie próbował kupować.
      Do ogłoszeń służą specjalne fora, a agitacja jest traktowana jak każde inne ogłoszenie.
      Zgodnie z tym co piszesz, na osła wyleciało ogłoszenie którym celowo zaspamowałeś.
      Współczuję PKW, że muszą się przekopywać przez takie zgłoszenia.
      • wkkr siwa 10.10.11, 21:32
        post na forum to wypowiedź publiczna.
        W Polsce mamy zagwarantowaną wolność słowa.
        Jeśli więc inkryminowana wypowiedź nie naruszała prawa oraz regulaminu racji nie masz.
        Twoje twierdzenie o "celowym zaspamowaniu" jest nadużyciem bo wypowiedź będąca przedmiotem sporu nie spełnia kryteriów spamu. Po za tym w przypadku zaistnienia aktu spamowania celowość nie ma znaczenia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka