Zespół podyskutował i teraz przedstawi wnioski :)

11.10.13, 17:07
12 września a więc miesiąc temu Tebe napisał:
Jakichkolwiek zasad byśmy nie wprowadzili, zawsze znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że nie są jasne i jednoznaczne. Ale porozmawiamy w najbliższych dniach z zespołem co zrobić z tym o czym napisałes.


Rzecz dotyczyła walki ze spamem: jasnego określenia co jest a co nie jest niedozwoloną reklamą. Pytałem w związku z zalewem ofert noclegowych i sprzętu turystycznego na Forum Góry.

Uprzejmie pytam, co wynikło z tych rozmów.

Obecnie na Forum Góry 90% wątków dotyczy zapytań o noclegi.
Forum Góry przestało pełnić funkcję miejsca wymiany doświadczeń na tematy górskie, stało się słupem ogłoszeniowym.
Weekenda konsekwentnie usuwała wątki ogłoszeniowe. Informacja, by zapytania o noclegi składać, gdzie indziej znikła z nagłówka forum. Czy to ma oznaczać, że administracja forum akceptuje wątki ogłoszeniowe?

Proszę o konkretną odpowiedź.

Kornel
    • Gość: = Re: Zespół podyskutował i teraz przedstawi wniosk IP: *.dynamic.chello.pl 11.10.13, 18:57
      Przydałoby się im korzystanie z dowolnego "project managera", bo lista obiecanych, a niezałatwionych spraw jest chyba dłuższa.
    • marrant Re: Zespół podyskutował i teraz przedstawi wniosk 14.10.13, 16:44
      Forum, które nie posiada przypisanego AESa nigdy nie będzie tak wolne od spamu, jak byśmy tego chcieli. Dyżurny nie usuwa zapytania o nocleg, bo samo pytanie tego typu nie narusza regulaminu. Rozstrzygnięcie czy odpowiedzi na takie pytania są spamem, czy autentyczną chęcią niesienia pomocy zwykle jest dla AESa (który zna użytkowników forum i strony, które aktualnie spamują) znacznie łatwiejsze. My dzięki zgłoszeniom jesteśmy w stanie wyczyścić jakąś część tych śmieci, ale na pewno nie będziemy tak skuteczni jak skuteczna była weekenda. Jeżeli na forum pojawi się AES, to najprawdopodobniej wrócimy do systemu osobnego forum zapytań o noclegi.
Pełna wersja