Cenzura na forum

26.10.13, 08:36
Mam pytanie. Jeżeli nie łamię regulaminu forum, a moje tematy są tylko niewygodne dla moderatora danego forum, to czy ma on prawo je usuwać, a mnie blokować?
    • bartoszcze Re: Cenzura na forum 26.10.13, 12:56
      Jeśli to forum prywatne, to tak.
      • lux-or Re: Cenzura na forum 26.10.13, 13:27
        Po czym się poznaje, że forum jest prywatne?
        • mika_p Re: Cenzura na forum 26.10.13, 15:02
          Po ostatnich reformach faktycznie jest to trudne do rozpoznania.

          Forum prywatne ma nazwę użytkownika-matki w prawym górnym rogu, widoczną zanim się wejdzie w jakiś wątek.
          Forum redakcyjne ma kosze przy postach, widoczne po wejściu w wątek.

          Powyższe dotyczy wszystkich forów.
          Sa jeszcze poszlaki ;)
          - jesli można pisac niezalogowanym, to jest to forum redakcyjne, bo na kazdym prywatnym pisze sie po zalogowaniu i na znacznej częsci redakcyjnych
          - jeśli na liście forów dane foro ma gwiazdkę, to jest prywatne, bo gwiazdką wyróżniane sa najlepsze prywatne
        • bartoszcze Re: Cenzura na forum 26.10.13, 22:13
          Najlepiej jak podasz linka, jak nie my, to administracja rozpozna...
          A poza tym wydaje mi się, że fora prywatne mają numery identyfikacyjne od 10.000 wzwyż (ale głowy nie dam, że właśnie taka jest granica).
          • lux-or Re: Cenzura na forum 27.10.13, 12:47
            Okazało się, że jest to forum prywatne. Przepraszam za zamieszanie.
            Mogę tam pisać jeżeli będę myślał tak jak założyciel forum. Przykre i jak bardzo polskie.
            • yoma Re: Cenzura na forum 28.10.13, 15:01
              Załóż własne.
              • Gość: = Re: Cenzura na forum IP: *.maxlab.lu.se 28.10.13, 19:22
                Często przy różnych okazjach przewijało się tutaj sformułowanie "mnożenie niepotrzebnych bytów" lub coś w ten deseń. O ile dobrze sobie przypominam to było w kontekście mniej lub bardziej ważkich problemów dotyczących forum jako całości.

                Tutaj widać natomiast, że wmawia się innym - jest Ci źle na danym forum załóż sobie własne. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz. Czy to nie jest właśnie mnożenie owych zbędnych bytów, zwielokrotnionych tematycznie forów, które często są potem martwe albo półmartwe ? Zapewne co jakiś czas przychodzi czyściciel, jednak do tego momentu wyszukiwarka nadal może bujać się przez takie ledwo dyszące zakątki.
                • bartoszcze Re: Cenzura na forum 29.10.13, 22:23
                  Gość portalu: = napisał(a):

                  > Czy to nie jest właśnie mnożenie owych zbędnych bytów

                  Nie w tym znaczeniu, do którego nawiązujesz.
                  • Gość: = Re: Cenzura na forum IP: *.maxlab.lu.se 30.10.13, 09:31
                    W jakim zatem ?
                    • bartoszcze Re: Cenzura na forum 31.10.13, 09:14
                      O mnożeniu zbędnych bytów administracja pisywała przy okazji pomysłów "genialnych" rozwiązań technicznych lub propozycji stworzenia forów redakcyjnych. Nie przy tworzeniu forów prywatnych, których założeniem jest "twórz sobie wedle własnej wizji".
                      • Gość: = Re: Cenzura na forum IP: *.maxlab.lu.se 31.10.13, 12:35
                        Nie interesuję się nazbyt tym co dzieje się na forum. Niemniej nie jestem przekonany, że to akurat administracja wyrażała w ten sposób dezaprobatę dla różnych pomysłów. W szczególności, tebe chyba nieśmiało był "za" (w takiej czy innej formie). Swoją drogą ostatnio nawet pojawił się wątek opiniowy. Niezadowolenie (niezależnie od tematu) płynie głównie od użytkowników (niezależnie od maści).

                        Mnie tworzenie tych forów kojarzy się z milionami blogów, które na świecie pozakładano. Spora część z nich zalega teraz na serwerach i pożera czas oraz prąd. Z tych, które nie są jeszcze zapomniane pewnie niewielki promil nadaje się do pokazania światu. Tutaj zauważam podobieństwa.
                      • Gość: = [Do administracji] IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.13, 11:50
                        ... podkreślającej to powyżej na niebiesko.

                        Jak to się ma do wypowiedzi forum.gazeta.pl/forum/w,299,147787179,148041324,Re_Wasze_opinie_o_Forum.html ?
                        W szczególności ostatniego akapitu.
    • plater-2 Re: Cenzura na forum 17.11.13, 09:15
      No to ja nie rozumiem:
      Dlaczego usunieto z emama wpis o tresci "Dla jego bolesnej meki, miej milosierdzie dla nas i swiata calego", a moje zgloszenia o zmiane sygnaturki "wyznawczyni wielkiego czerwia" o tresci "...Jezus, Allah i cale to tatałajstwo..." pozostaja bez odpowiedzi ?
      • marrant Re: Cenzura na forum 18.11.13, 15:03
        Linki. Podejrzewam, że nie chodzi tylko o sygnaturkę.
      • plater-2 Re: Cenzura na forum 20.11.13, 18:31
        No i co ?
    • plater-2 prosze bardzo ! 19.11.13, 08:29
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,147940066,147940405,Re_Potencjalne_konsekwencje_masturbacji_.html
Pełna wersja