Dodaj do ulubionych

Błędy na forum i gazecie

11.04.19, 09:10
Obecnie przeczytane i nieprzeczytane wątki zmieniają kolor losowo, a w adresie pojawia się informacja „niezabezpieczona”. Co to znaczy? IOS. IPhone 7+
Obserwuj wątek
    • marrant Re: Błędy na forum i gazecie 11.04.19, 11:42
      Informacja o przeczytaniu postu znajduje się w ciasteczkach. Być może Twoja przeglądarka jest ustawiona tak, że tych informacji nie zapamiętuje.
      Komunikat o "niezabezpieczonej" stronie dotyczy tego, że nie jest ona szyfrowana.
        • wariant_b Re: Błędy na forum i gazecie 13.04.19, 08:50
          milka_milka zapytała:
          > Do tej pory była ustawiona inaczej?

Od zawsze kolor odwiedzanych wcześniej linków wynikał z selectora :visited
          a w związku z tym ze zgromadzonej przez przeglądarkę historii i mógł być
          zmieniany przez deklaracje na stronie html i w arkuszach css lub skrypty javy.
          Wyczyszczenie historii powoduje, że wszystkie linki będą miały ten sam kolor
          dopóki nie uzbiera się nowa historia odwiedzin.

Mogłabyś opisać, co dzieje się z kolorami dla przeczytanych i nieprzeczytanych,
          bo może jest jakaś głębsza przyczyna i uda się ją samodzielnie ustalić szybciej,
          niż czekając na pomoc Administracji?

Ciasteczka, o których wspominała marrant, nie mają z tym nic wspólnego.
          • stefan4 Re: Błędy na forum i gazecie 13.04.19, 10:29
            wariant_b:
            > Ciasteczka, o których wspominała marrant, nie mają z tym nic wspólnego.

Potwierdzam. Marrant jest cięta na ciasteczka i przypisuje im złe kolory, niedziałanie przeglądarki, błędy ortograficzne na głównej stronie Gazety i katastrofę smoleńską.

Moja przeglądarka jest tak ustawiona, że każde jej zamknięcie powoduje usunięcie wszystkich ciasteczek (usunięcie, a nie wyczyszczenie). Jednak na dzieńdobry witają mnie różne kolory przy różnych wątkach. Natomiast usunięcie historii powoduje, że kolory linków robią się takie same.

• usunięcie ciasteczek → kolory linków niezmienione
                • wyzerowanie historii → wszystkie linki czarne

- Stefan
            • wariant_b Re: Błędy na forum i gazecie 13.04.19, 13:49
              stefan4
              > Potwierdzam.
              Dzięki, choć u mnie kolory linków inne, bo podmieniłem tworząc własne style, by pozbyć się "rozstępów" w listach.

Ale milka_milka sygnalizowała chyba jakiś ciekawszy problem, skoro pisze, że u niej zmieniają się
              kolory dla odwiedzanych/nieodwiedzanych, a nie że znika rozróżnienie kolorami linków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka