Dodaj do ulubionych

Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" nie działa

23.02.20, 11:35
Jak w tytule.
Na FoF też nie można odpowiedzieć.
Super się posypało, i nie jest to wina użytkowników.
Naprawcie wreszcie.
Obserwuj wątek
    • the-great-inuk Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" nie dzi 23.02.20, 11:49
      Koronavirus atakuje nie tylko ludzi!

Atakuje także internet.

I poprzez internet zakaża coraz większe obszary.

W Bella Italia zamknięto szczelnie kilka większych miast!

Ot, co...

--
      www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
      wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
    • paskudzbagien Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" nie dzi 23.02.20, 17:19
      Mają nas w dudzie!!!
      Nowogrodzkiej to widać pasuj.
      Próbowałem napisać o tym na Forum Kraj, ale yoma mnie podkablowała i wyladowałem na oślej!

A teraz na poważnie, jestem na tym forum około 2o lat, dokładnie nie pamiętam, a historię po totalnym mnie zabanowaniu mnie w maju 2018 roku, dikładnie w moje 70 te urodziny totalnie wyczyścili.wyczyścili.
      A ja wiem jedno, prze pierwszą reformą za czasów Giwi to forum, było przyjazne i czytelne, a co kilka lat jakiś debil to ulepsza, tak jak w tym tygodniu i forum staje się nieprzyjazne i do dupy!
      Moze pogonić dobrą zmianę na moderacji w PiS-du?

--
      Znów jestem młody. W niedzielę sklepy zamknięte, jedna partia rządzi, milicja inwigiluje, TVP kłamie, a na Zachodzie -Imperializm!
      • inocom Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" 24.02.20, 13:42
        A było psuć? I co znaczy "już".

----------
        kasi.aa Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" nie dzi 24.02.20, 11:56
        Dzięki za zgłoszenie - naprawiamy.
        PS rozumiem, że "odpowiedz" już wszędzie działa?

--
        Głupiec, który wie że jest głupi, przynajmniej w tym jest rozumny. Głupiec, który siebie uważa za mędrca – ten to dopiero jest głupi. Budda Siakjamuni, Dhammapada
      • jutka1 Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" 24.02.20, 22:15
        kasi.aa napisała:

> Dzięki za zgłoszenie - naprawiamy.
        > PS rozumiem, że "odpowiedz" już wszędzie działa?

Dziękuję za naprawienie.
        Sądząc po wcześniejszych komentarzach/odpowiedziach adminostwa na skargi użytkowników, oraz owych użytkowników na to reakcje, mam małą sugestię - jak coś się "posypie", to nie zwalajcie proszę winy na samych użytkowników (adblocki, etc.). To nie fair i nie elegancko. Coś się zepsuło - przyznajcie się, i napiszcie, że naprawi(a)cie. Bo prawdę mówiąc te wcześniejsze wpisy adminostwa, to... ehem.

Pozdrawiam
        • inocom To weryfikuje rynek 24.02.20, 23:50
          jutka1 napisała:

> kasi.aa napisała:
          >
          > > Dzięki za zgłoszenie - naprawiamy.
          > > PS rozumiem, że "odpowiedz" już wszędzie działa?
          > **********
          >
          > Dziękuję za naprawienie.
          > Sądząc po wcześniejszych komentarzach/odpowiedziach adminostwa na skargi użytko
          > wników, oraz owych użytkowników na to reakcje, mam małą sugestię - jak coś się
          > "posypie", to nie zwalajcie proszę winy na samych użytkowników (adblocki, etc.)
          > . To nie fair i nie elegancko. Coś się zepsuło - przyznajcie się, i napiszcie,
          > że naprawi(a)cie. Bo prawdę mówiąc te wcześniejsze wpisy adminostwa, to... ehem
          > .

Akcje Agory z ponad 100 zł spadły do kilku-kilkunastu.

Jednocześnie w tym samy czasie akcje Google czy FB przebiły sufit.

Będzie mi smutno po Agorze :)

--
          "Polska powinna funkcjonować jak normalny, przyjazny kraj. Powinny być rzeki, zieleń, powinniśmy móc zobaczyć słońce" Małgorzata Kidawa-Błońska
        • marrant Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" 26.02.20, 10:20
          To nie jest "zwalanie na" adblocki tylko adblocki, a raczej ich update popsuły działanie strony. To jest naprawa relatywnie tymczasowa, bo być może znów coś zmienią i znów przestanie działać. Wtedy już bardzo mi przykro, ale użytkownicy korzystający z naszej infrastruktury darmowo żeby z niej dalej korzystać będą musieli takie dodatki na tej stronie wyłączyć.
          • the-great-inuk Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" 26.02.20, 10:33
            Stan 26.02.2020 godzina 10:27

Link w "podglądzie" czasami działa, czasami nie działa. Czasami jest aktywny, czasami nie jest aktywny. Po opublikowaniu działa. Ale to jest ryzykowne, skoro swego wpisu nie mogę sprawdzić przed wysłaniem.

--
            www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
            wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
          • jutka1 Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" 26.02.20, 22:47
            marrant napisała:

> To nie jest "zwalanie na" adblocki tylko adblocki, a raczej ich update popsuły
            > działanie strony. To jest naprawa relatywnie tymczasowa, bo być może znów coś
            > zmienią i znów przestanie działać. Wtedy już bardzo mi przykro, ale użytkownicy
            > korzystający z naszej infrastruktury darmowo żeby z niej dalej korzystać będą
            > musieli takie dodatki na tej stronie wyłączyć.

Polacy są w czołówce chyba światowej używania adbloków.

Nie lubimy, nie chcemy.

Zamiast takich metod jak zmuszanie do doblokowania, proponowałabym przekazanie szefostwu, żeby przeanalizowali "ruch" (traffic) na forum vs. straty spowodowane adblockami.
            Jeśli nagle zrezygnuje Wam milion - dwa miliony wpisów "adblockowców", to się Wam opłaca?
            Klikalność vs. ads. ...
          • wariant_b Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" 26.02.20, 23:19
            marrant napisała:
            > To nie jest "zwalanie na" adblocki tylko adblocki, a raczej ich update popsuły działanie strony.

Wprawdzie wydaje mi się, że w moim przypadku (Windows 10 Ent 64-bit, Firefox 64-bit, ABP)
            faktycznie Adblock Plus miał jakiś związek z czasowo niedziałającym przyciskiem "Odpowiedz",
            niemniej nie miał już żadnego związku z niedziałającymi przez weekend przyciskami "Cytuj"
            oraz wszelkimi niedziałającymi linkami, w tym z częścią wyświetlanych reklam. To już efekt
            nieudanej poprawki. Dodatkowe oprogramowanie po stronie użytkownika może oczywiście blokować
            uważane za niedozwolone z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa i zachowania prywatności
            elementy strony, takie jak niechciane reklamy czy złośliwe skryty javy, niemniej to nie Adblock
            jest źródłem owych niepożądanych treści, których użytkownik ma prawo sobie nie życzyć.
            Ponadto Adblock niczego nie zmienia po stronie serwerowej - wadliwy kod daje pozostaje błędny,
            a poprawny działa bez problemów.

> To jest naprawa relatywnie tymczasowa, bo być może znów coś zmienią i znów przestanie działać.

Prostota przede wszystkim. Po jaką cholerę są te skrypty javy ingerujące po stronie komputera
            użytkownika w działanie strony i modyfikujące wyświetlaną treść? Dlaczego nie można było
            zostawić naturalnej obsługi linków? Każda niepotrzebna komplikacja jest źródłem potencjalnych
            błędów. Każdy program, w tym skrypt javy wymaga dokładnego testowania przed wdrożeniem.
            To kolejna wpadka wynikająca z wprowadzania nieprzetestowanych zmian na serwerze.

> Wtedy już bardzo mi przykro, ale użytkownicy korzystający z naszej infrastruktury darmowo
            > żeby z niej dalej korzystać będą musieli takie dodatki na tej stronie wyłączyć.

Tu mam przykrą informację - coraz częściej przeglądarki mają wbudowaną dodatkową ochronę
            i nie trzeba żadnego adblocka, aby blokować elementy powszechnie uważane za niedozwolone.
            W moim przypadku sam Firefox również blokował działanie "Odpowiedz" po wyłączeniu ABP.
            Zapewne wkrótce darmowi użytkownicy waszej infrastruktury będą musieli przestać korzystać
            z przeglądarek. Niestety, jak sądzę, nie wpłynie to korzystnie na oglądalność reklam, co chyba
            stało się obecnie głównym zadaniem forów gazety.
            • the-great-inuk Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" 27.02.20, 07:42
              wariant_b napisał:

>
              > Wprawdzie wydaje mi się, że w moim przypadku (Windows 10 Ent 64-bit, Firefox 64
              > -bit, ABP)
              > faktycznie Adblock Plus miał jakiś związek z czasowo niedziałającym przyciskiem
              > "Odpowiedz",
              > niemniej nie miał już żadnego związku z niedziałającymi przez weekend przyciska
              > mi "Cytuj"
              > oraz wszelkimi niedziałającymi linkami, w tym z częścią wyświetlanych reklam. T
              > o już efekt
              > nieudanej poprawki.
              =======================================================
              A więc osobnicy bez studiów matematyczno programistycznych są wykluczeni z użytkowania forów GW !?
              No to wesołego alleluja dla zleceniodawców reklam!
              Same wykształciuchy będą was czytać!
              --

• stefan4 Re: Linki, cytowanie, a teraz "Odpowiedz" 27.02.20, 12:49
            marrant:
            > adblocki, a raczej ich update popsuły działanie strony.

To akurat jest technicznie niemożliwe. Adblock blokuje dostęp do spamu i innych złośliwości, ale nie zmienia sposobu wyświetlania stron, które uznał za bezpieczne. Ja umieszczam w internecie sporo rzeczy dla moich studentów i nigdy nikt nie zauważył na nich żadnych zmian wynikających z poprawek Adblocka. ,,Grzecznym'' stronom nie zależy, czy preglądarka stosuje Adblocka czy nie.

Adblock jest dla Was problemem tylko dlatego, że Wasz model biznesowy polega na rozpowszechnianiu spamu. Żeby to przeszło, musicie go oszukać. Ale Adblock się zmienia, coraz trudniej jest spamowi udawać grzeczną stronę. I Wy musicie się do tych zmian dostosowywać, wymyślać coraz chytrzejsze sposoby na wykiwanie ochrony.

Tak więc nie poprawki Adblocka psują działanie Waszych stron; poprawki Adblocka tylko wymuszają na Was zmiany oszustw na bardziej wyrafinowane. I niestaranne wykonywanie tego zadania (zapewne czas goni) powoduje ciągłe problemy z działaniem Waszych stron.

marrant:
            > To jest naprawa relatywnie tymczasowa, bo być może znów coś zmienią i znów przestanie działać.

Raczej: znów coś poprawią, sito stanie się jeszcze gęstsze, więc znowu pospiesznie spróbujecie się przecisnąć i, żeby się zmieścić ze spamem, oberżniecie sobie ręce i nogi -- i dopiero wtedy strony przestaną działać.

- Stefan

--
            Zwalczaj biurokrację!
            • inocom Stawiam, że Agora już przegrała 04.03.20, 08:34
              adbloki tworzą miliony Internautów.
              Portal Agory, jakaś mała, niewydarzona grupka stażystów, która nie znalazła pracy na rynku informatycznym gdzieś indziej.

Bo co tu wpisać w CV, Agorą trudno jest się chwalić wśród profesjonalistów.
              Przyznaję rację Kidawie-Błońskiej.

"Pamiętacie scenę w Indianie Jonesie? No! To zawsze sobie przypomnijcie tego wielkiego, wyjącego, z tą maczetą. Ludzie, wartości, inteligencja i przekonanie, że się wygra tutaj pomaga. Myślenie całościowe, współpraca ma tutaj ogromne znaczenie". Małgorzata Kidawa-Błońska, typowana na Prezydenta Polski przez totalnych.

stefan4 napisał:

> Adblock jest dla Was problemem tylko dlatego, że Wasz model biznesowy p
              > olega na rozpowszechnianiu spamu. Żeby to przeszło, musicie go oszukać. Ale A
              > dblock się zmienia, coraz trudniej jest spamowi udawać grzeczną stronę. I Wy m
              > usicie się do tych zmian dostosowywać, wymyślać coraz chytrzejsze sposoby na wy
              > kiwanie ochrony.
              >
              > Tak więc nie poprawki Adblocka psują działanie Waszych stron; poprawki Adblocka
              > tylko wymuszają na Was zmiany oszustw na bardziej wyrafinowane. I niestaranne
              > wykonywanie tego zadania (zapewne czas goni) powoduje ciągłe problemy z działa
              > niem Waszych stron.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka