Dodaj do ulubionych

Pogniotło was z tym otwieraniem linków?

14.04.20, 17:19
Linki umieszczone na forum domyslnie otwierają się w nowej karcie.

A teraz mamy promocję, druga karta gratis!

Klikam link, otwiera mi się karta "opuszczasz forum, kliknij tutaj", klikam tutaj i otwiera mi się docelowa karta, a pośrednia nie znika.

Przekażcie, proszę, temu, co to wymyślił i wdrożył, że jestem zdegustowana.

--
Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
Obserwuj wątek
    • the-great-inuk Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 14.04.20, 18:57
      mika_p napisała:
      >
      > Klikam link, otwiera mi się karta "opuszczasz forum, kliknij tutaj", klikam tut
      > aj i otwiera mi się docelowa karta, a pośrednia nie znika.
      >
      > Przekażcie, proszę, temu, co to wymyślił i wdrożył, że jestem zdegustowana.
      =============================================
      Przed chwilą to samo doświadczyłem...

Pani Królowa Angielska zwykła mówić w takich okolicznościach: Im not amused!

--
      forum.gazeta.pl/forum/w,50,169699610,169699610,Kanak_Sprak_jezykiem_przyszlosci.html?p=169699610
    • mika_p Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 14.04.20, 21:56
      Nie tylko ja jestem entuzjastką:
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,169753215,169753215,Opuszczasz_strone_forum.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,169754503,169754503,linki_ki_diabel_.html
      --
      Jeśli uważasz, że twoja szklanka jest w połowie pusta, wlej jej zawartość do mniejszej szklanki i przestań marudzić.
      • wariant_b Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 15.04.20, 08:34
        mika_p napisała:

> Nie tylko ja jestem entuzjastką:

No ale jak tu nie być entuzjastą solidnej pracy wykonanej przez programistów gazety.
        W końcu strona z komunikatem ściąga nam prawie półtora mega kodu, z którego tylko
        jedna linijka ma bezpośredni związek z obsługiwanym linkiem i w której wystarczy
        skreślić jedną klauzulę (kilkanaście znaków), żeby nie otwierać linku jako nowej strony.

Mistrzostwo - no prawie. Bo jeszcze trzeba będzie udowodnić, że to wina użytkownika.
      • wariant_b Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 15.04.20, 11:55
        marrant napisała:

> To jest niestety konieczne zabezpieczenie antyspamowe.

Czy nie ekonomiczniej byłoby więc jednorazowo dokonać kontroli antyspamowej
        przed umieszczaniu postu z linkiem na stronie forum, niż każdorazowo przy wyklikaniu?

> Już zgłaszam zmianę odnośnie otwierania się linku na kolejnej.

Inny robią to trochę inaczej - nie kupują programu, który działa nieprawidłowo.
        Wtedy projektant i programista muszą zrobić poprawki przed, a nie po wdrożeniu.
        I zależy im na tym, by zrobić je szybko.

> Rzeczywiście strona pośrednia powinna otwierać go w tym samym miejscu.

W ogóle nie powinno jej być widać, jeśli kontrola nie wykaże żadnych błędów.
      • mika_p Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 15.04.20, 19:06

Uhm, a jak ono działa? Zniechęcając potencjalnych chętnych do odwiedzenia zalinkowanej strony i dzięki temu zmniejszając ruch z kierunku forum.gazeta.pl -> strona.spamerska.pl ?

Ciekawe, nie powiem.

Do tej pory mieliscie, z tego co wiem, dwa mechanizmy antyspamerskie:
        1. bazę niechcianych stron, z której linka nie można umieścić na forum, bo system nie puszcza takiego postu,
        2. mądrych zaangażowanych moderatorów, wycinających podejrzane posty po publikacji przez spamera.

--
        Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
      • kornel-1 Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 19.04.20, 09:18
        marrant napisała:

Dawniej robiło się tak: kładło się palec wskazujący pod okiem i lekko pociągając skórę w dół mówiło: "Jedzie mi tu czołg?"

W rzeczywistości chodzi tu o zaprezentowanie czytelnikowi dodatkowej, obowiązkowej reklamy.

Kornel
        --
        Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
        "Kornel: moje podróże"
        • gliminstory Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 23.04.20, 10:30
          Dokładnie tak, po prostu gnoje postanowili i tak wcisnąć reklamy tym, co poustawiane mają programy blokujące.
          Już wcześniej niby ułatwiającą aktualizacją wcisnęli część reklam pomiędzy wypowiedzi na forum, a teraz wciskają kolejne reklamy w dodatkowych oknach i bezczelnie twierdzą, że to ANTYSPAM !!!

Żałośni kłamcy.
    • mika_p Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 18.04.20, 20:24
      Jeszcze jedno.
      Jak się najedzie myszą na link opracowany html czy BBCode, to teraz widać w podglądzie tylko adres tej pośredniej strony forum, a nie właściwy adres linku.
      Ja nie będę się przeklikiwać, żeby sprawdzić, czy to spam.
      Goły link usunę, opracowany - nie.

--
      Jeśli estry są pochodnymi węglowodorów, to czy węglowodory są całkami z estrów? (za bash.org)
      • wariant_b Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 18.04.20, 22:24
        > Jak się najedzie myszą na link opracowany html czy BBCode, to teraz widać w podglądzie
        > tylko adres tej pośredniej strony forum,

Ale rzeczywisty adres można skopiować jako tekst i wkleić w przeglądarkę.
        Przynajmniej wiemy co otwieramy a i szansa, że się otworzy jest większa.

Szczerze mówiąc tak debilnego wytłumaczenia tej niepotrzebnej upierdliwości jak podała
        marrant dawno już nie spotkałem. Chyba w Administracji pracują sami humaniści.
        • mika_p Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 18.04.20, 22:45
          > Ale rzeczywisty adres można skopiować jako tekst i wkleić w przeglądarkę.
          > Przynajmniej wiemy co otwieramy a i szansa, że się otworzy jest większa.

A, nie zaznaczyłam - tamto pisałam jako moderator. Zostało mi trochę czarnych uprawnień z czasów, kiedy na eDziecku pilnowało się porządku :) I wiem, że poza ematką pozostałe fora są teraz niemrawe, więc wątek na kilkanaście postów ma małe szanse być świezym wątkiem, więc wycinam - noale w obecnej formie niech robi to ktoś, komu za to płacą. A jak nie zauwazy, to forum zostanie rezerwuarem spamerskich linków, peszek.

--
          Buziak kobiety, którą zęby bolą, pożądanym nie jest. (z lektur szkolnych)
          • wariant_b Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 18.04.20, 23:37
            Według mnie nieaktywnych wątków nie należy ruszać, a aktywnych, w których jest choćby
            parę postów również. Więcej szkody niż pożytku. Jednym słowem, spam powinien być
            wycinany od razu gdy się pojawi. Najlepiej przez pierwszą osobą, która go zauważy.
            Ale do tego potrzebny jest sprawny mechanizm kosza, a ten nigdy na forum nie funkcjonował.

Że fora mogą być rezerwuarem spamerskich linków nikogo nie dziwi, skoro główna strona
            gazety pełna jest artykułów sponsorowanych i takichże linków. Skoro jest popyt, będzie i
            podaż - może inwestorowi taniej wychodzi wynająć kilka nicków, niż redaktora gazety.
            • mika_p Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 19.04.20, 01:28
              > Według mnie nieaktywnych wątków nie należy ruszać

Zdefiniuj "nieaktywny wątek" ;)
              Jak wątki były archiwizowane, to rok było stanowczo za mało, z drugiej strony fajnie jak ludzie jednak używają wyszukiwarki, a że czasem nie widzą, że wątek jest pełnoletni, to trudno.

Chyba że masz na myśli wycinanie spamu ze staroci - tego się chyba nie da zrobić, musiałaby byc armia ludzi, która przejrzy. Tam, gdzie siedzą aktywni moderatorzy (nie administracja, tylko użytkownicy w uprawnieniami), reakcja jest w miarę szybka, a tam gdzie forum nie ma opiekuna (de facto, nie to co w nagłowku) to śmieci wiszą tygodniami.

> Jednym słowem, spam powinien być wycinany od razu gdy się pojawi.

Pełna zgoda, tylko potrzebny jest ktoś, kto przeczyta, zorientuje się i będzie mógł wyciąć.

> może inwestorowi taniej wychodzi wynająć kilka nicków, niż redaktora gazety.

Na pewno.
              Niektóre spamerskie nicki pojawiają się tylko po to, zeby wrzucić kilka RÓŻNYCH linków i znikają, a potem zakładają nowe konto, nawet bez dostępu do IP widać, że to ten sam człowiek, taka sama konstrukcja nicka i ten sam styl. Artykuł to duża rzecz, a taki wrzucony link już nie.

--
              Dla starożytnych Rzymian algebra była niesamowicie prosta, ponieważ X zawsze było 10.
              • wariant_b Re: Pogniotło was z tym otwieraniem linków? 19.04.20, 09:39
                mika_p napisała:

> Zdefiniuj "nieaktywny wątek" ;)

Jak dla mnie spoza pierwszej strony listy wątków. No, może z wyjątkiem emamy.
                Nikt nie oczekuje odpowiedzi na forach dyskusyjnych za tydzień, miesiąc czy rok.
                A forów eksperckich gazeta nie prowadzi. Przychodzimy tu pogadać, a nie po wiedzę.

> Jak wątki były archiwizowane, to rok było stanowczo za mało, z drugiej strony fajnie jak ludzie
                > jednak używają wyszukiwarki, a że czasem nie widzą, że wątek jest pełnoletni, to trudno.

Po pierwsze wyszukiwarka jest tragiczna i znaleźć coś przy jej pomocy to jedna loteria.
                A po każdej modyfikacji jest jeszcze gorsza.

Po drugie, na forach na które zaglądam, jeśli ktoś już wznawia wątek sprzed kilku czy
                kilkunastu lat, to właśnie po to, by wypchnąć jakiś spam. I jest to nowy nick, dotychczas
                nieznany na tym forum. Jeśli ktoś chce wrócić do tematu sprzed lat, jak dla mnie lepszą
                praktyką jest rozpoczęcie nowego wątku z powołaniem się (link) na dawną dyskusję.
                Pewnie nic nie kosztowałoby również wyświetlanie komunikatu ostrzegawczego,
                jeśli ktoś chciałby się włączyć do archiwalnego wątku. To kilka linijek prostego kodu.
                Zresztą, jako post "zwiększonego ryzyka" powinien się taki pokazać moderatorowi do oceny
                (podobnie jak aktywność nowych lub konfliktogennych nicków) i być zablokowany już po
                pojedynczym kliknięciu w kosz (z zaznaczeniem, że przyczyną jest spam - bo tego też brak).

> Chyba że masz na myśli wycinanie spamu ze staroci - tego się chyba nie da zrobić

I nie ma sensu - stare linki i tak na ogół nie działają. Mam na myśli spóźnione ingerencje
                moderatorskie w ciągle aktywnych wątkach w rodzaju wysyłania na Oślą Ławkę wątku
                z kilkudziesięcioma wpisami czy kasowania całej gałązki, bo tydzień temu zaczęła się
                od nieregulaminowego wpisu. Oglądam posty w układzie "od najnowszego" i na ogół nawet
                nie wiem, w jakiej gałązce się coś znajduje, bo nie czuję potrzeby poznania "szerszego kontekstu".

>> Jednym słowem, spam powinien być wycinany od razu gdy się pojawi.
                > Pełna zgoda, tylko potrzebny jest ktoś, kto przeczyta, zorientuje się i będzie mógł wyciąć.

Potrzebny jest funkcjonalny i prawidłowo oprogramowany mechanizm kosza.
                W ponad 90% przypadków będzie skuteczny po pierwszym kliknięciu w kosz,
                w pozostałych pewnie trzeba będzie komuś ograniczyć uprawnienia do kosza.
                A już zupełnym informatycznym dinozaurem jest zgłaszanie zastrzeżeń mailem.

> Niektóre spamerskie nicki pojawiają się tylko po to, żeby wrzucić kilka RÓŻNYCH
                > linków i znikają, a potem zakładają nowe konto.

Dlatego aktywność nowych nicków powinna być szczególnie dokładnie kontrolowana.

Jednak dla mnie poważniejszym problemem jest, kiedy skutkiem nadaktywności aes-ów,
                a zwłaszcza nie znających danego forum administratorów, znikają stare nicki. Takie, które
                znałem i ceniłem odkąd bywam na forach gazety. A ja lubię wiedzieć, z kim rozmawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka