Dodaj do ulubionych

Zdjęcia niewidoczne w wątkach

22.09.20, 22:45
Czy coś o tym wiecie?

forum.gazeta.pl/forum/w,567,170526492,170526492,Dlaczego_nie_widze_zdjec_w_watkach_.html
Na kompie działa, w telefonie (android) nie.
Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Zdjęcia niewidoczne w wątkach 02.10.20, 02:24
        kasi.aa napisała:

> Czy nadal tak masz? Która wersja androida?
        > I jeszcze konkretny przykład takiego zdjęcia bym poprosiła, link + zrzut (ja ws
        > zystko widzę, też android).

Na laptopie z Win 10 też w Chrome (niektórych) zdjęć nie widzę a w Operze je widzę.

S.
          • iwoniaw Re: Zdjęcia niewidoczne w wątkach 11.10.20, 16:55
            smutas13 napisała:

> W, od niedawna zainstalowanej Operze, zdjęcia i obrazki są widoczne. W Chrome,
            > nadal nie :(
            >
            >
            Ja ostatnio już się zdążyłam ucieszyć, że coś naprawiono, bo pokazały się zdjęcia w chrome, ale niestety - okazuje się, że pokazują się tylko niektóre (nie jestem w stanie wychwycić reguły), a większość nadal nie. Te widoczne są w tych samych wątkach w tej samej odsłonie co niewidoczne w dodatku...
            • wariant_b Re: Zdjęcia niewidoczne w wątkach 11.10.20, 18:07
              Ale ponieważ problem nie leży po stronie Gazety, a Chrome, to może również
              zainstaluj sobie inną przeglądarkę, choćby wspomnianą Operę.

Ewentualnie podaj model i wersję nakładki systemowej, to może uda się
              znaleźć gdzieś opis, jak zresetować aplikację Chrome na twoim smartfonie.

U mnie udało się wywołać identyczny efekt i zresetowanie aplikacji usunęło problem
              do tego stopnia, że nie udaje się go ponownie wywołać.

Również całkowite usunięcie Chrome i ponowne pobranie przypuszczalnie pomoże,
              choć tego nie sprawdzałem.
              • stefan4 Re: Zdjęcia niewidoczne w wątkach 11.10.20, 20:05
                wariant_b:
                > Ale ponieważ problem nie leży po stronie Gazety, a Chrome, to może również
                > zainstaluj sobie inną przeglądarkę, choćby wspomnianą Operę.

To, że strony Gazety są widoczne z takimi różnicami na różnych przeglądarkach, jest problemem po stronie Gazety. Nie można pisać internetu pod jedną przeglądarkę. Wszystkie, obsługujące HTML5, powinny pokazywać to samo. Przeglądarka, która wczoraj jeszcze nie istniała, ale dzisiaj została skonstruowana zgodnie ze standardem HTML5, o której więc admini GW jeszcze nie wiedzą, również powinna pokazać to samo natychmiast po narodzinach.

I tak działa większość internetu. Mapy Google'a nie pytają Cię, z jakiej przeglądarki się łączysz, strony urzędowe mojego miasta, strony mojej uczelni itp. wyglądają tak samo, niezależnie od zastosowanej przeglądarki. A w GW ciągle musimy się tłumaczyć, kto używa Firefoksa, a kto Chroma.

- Stefan
                • wariant_b Re: Zdjęcia niewidoczne w wątkach 11.10.20, 22:02
                  stefan4 napisał:

> To, że strony Gazety są widoczne z takimi różnicami na różnych przeglądarkach,
                  > jest problemem po stronie Gazety. Nie można pisać internetu pod jedną przeglądarkę.

To, że przeglądarka ma ustawienia, by nie wyświetlać dużych obrazów w niczym nie zależy
                  od twórców stron internetowych. To, że z dostępnych ustawień opcje związane z wyświetlaniem
                  obrazów zostały usunięte w mobilnej wersji przeglądarki też nie zależy od twórców treści.
                  To, że nie da się tego w łatwy sposób zmienić - również nie jest winą gazety.

W Chrome na komputery PC da się jeszcze wyłączyć wyświetlanie obrazków na konkretnych
                  witrynach, ale opcja jest głęboko ukryta w ustawieniach. Wtedy w miejscu obrazka będzie
                  znaczek, taki jak wyświetlony był na zrzucie ekranu, wraz z opisem słownym. Czasem udawało mi
                  się po dłuższych próbach trafić w ten znaczek tak, by przeglądarka zaproponowała wyświetlenie
                  obrazka - ale możesz mi wierzyć, lub nie - trafienie w odpowiedni punkt łatwe to nie jest. Jeśli masz
                  ochotę i korzystasz z PC możesz sobie sprawdzić, jak wtedy wygląda ten wątek z emamy
                  (i zwalić winę na projektantów Gazety, bo to najłatwiej biorąc pod uwagę inne ich grzechy).

Przypuszczalnie przyczyną kłopotów są dawne ustawienia Chrome związane z pasmem
                  transmisji. W przypadku połączeń mobilnych wyglądało to jeszcze kilka lat temu fatalnie,
                  więc pomijanie dużych elementów strony było jak najbardziej rozsądne, jeśli telefon
                  nie korzystał z WiFi (rzeczony obrazek ma ok. 45kB, i w sieci EDGE wczytuje się ok. 15 sekund).
                  Ale te ustawienia zmieniało się w zarządzaniu aplikacjami Androida lub używanej nakładki
                  i tylko tam możliwe jest pełne zresetowanie przeglądarki Chrome.

Aktualnie nowo zainstalowana przeglądarka nie ma już tej przypadłości i domyślnie
                  wyświetla wszystko jak leci. U siebie próbowałem - efekt z niewyświetlaniem obrazków
                  udało się uzyskać, przeglądarkę zresetować - ale dawnych ustawień też już nie ma
                  i próby nie można powtórzyć.

Więc iwoniaw też musi znaleźć u siebie zarządzanie aplikacjami i zresetować Chrome,
                  bo inaczej będą się jej zdarzały obrazki, których Chrome nie pokaże. Przypuszczalnie
                  u niej, tak jak u mnie, Chrome było zainstalowane fabrycznie i wielokrotnie aktualizowane
                  stąd taka nieoczekiwana zaszłość.
                  • stefan4 Re: Zdjęcia niewidoczne w wątkach 11.10.20, 22:32
                    wariant_b:
                    > To, że przeglądarka ma ustawienia, by nie wyświetlać dużych obrazów w niczym
                    > nie zależy od twórców stron internetowych.

OK, może masz rację. Ja miałem przed oczami raczej przeglądarkę w kompie, a nie w smartfonie

- Stefan
                    • awariant Re: Zdjęcia niewidoczne w wątkach 11.10.20, 23:54
                      stefan4 napisał:

> Ja miałem przed oczami raczej przeglądarkę w kompie, a nie w smartfonie

W kompie jest o tyle prościej, że nie trzeba zbytnio oszczędzać miejsca na ekranie.
                      W szczególności opcje "grafika" pozostały jeszcze w ustawieniach witryn dla Chrome.
                      W wersji dla Androida mocno uproszczono interface i brak sporej ilość opcji.
                      To samo dotyczy przeglądarek na silniku Blink (chromium), czyli większości obecnych.

W Firefoxie w ogóle nie doszukałem się analogicznej opcji, a była kiedyś.
                      Proste wyłączanie obrazków przez menu Widok mam już tylko w starej Operze 12.18.
        • wariant_b Re: Zdjęcia niewidoczne w wątkach 25.09.20, 09:44
          iwoniaw napisała:
          > U mnie niestety nie pomogło. Chrom wyczyszczony wzdłuż i wszerz, nie pamięta
          > niczego, a zdjęć na forum jak nie pokazywał, tak nie pokazuje

U mnie Chrome pokazuje zdjęcia.

W związku z czym wyłączyłem komórce WiFi i kazałem pobierać z sieci mobilnej.
          Chrome przestało pokazywać zdjęcia i pokazuje jedynie znaczek,
          że w tym miejscu jest zdjęcie. Czyli tak jak u ciebie - całkiem sensowna oszczędność.
          Czasem znaczek udaje się wyklikać i zdjęcie można sobie obejrzeć. Łatwe to nie jest.

Po wyłączeniu danych mobilnych i powrocie do WiFi - bez zmian, zdjęć dalej nie ma.
          Przeglądarka najwyraźniej reaguje tylko w jedną stronę.
          Czyszczenie w samym chrome nic nie dało, zdjęć nadal brak.

Ale czyszczenie aplikacji w smartfonie - już tak. Zdjęcia mam znowu.
          I tu jest mały problem - filmik od krwawy.lolo jest dla Samsunga.
          W innych smartfonach będzie to wyglądało trochę inaczej, ale obstawiam, że się uda.
            • wariant_b Re: Zdjęcia niewidoczne w wątkach 26.09.20, 10:23
              iwoniaw napisała:

> To dziwne, bo nie używałam forum na danych komórkowych, a jedynie z wifi stacjonarnym.

A ja nie korzystam ze smartfona do przeglądaniu internetu, a w szczególności forum.
              Ale sprawdziłem, jak wygląda to na moim smartfonie.Ponieważ jednak u mnie Chrome
              poprawnie wyświetlał zdjęcia próbowałem go zmusić do tego, żeby przestał.
              W ustawieniach nie ma nic, co mogłoby wyłączyć obrazki. Flag nie sprawdzałem.
              Jednak w końcu udało się usunąć obrazki - samo zrobiło się tak po wyłączeniu WiFi.
              Teraz forum wyglądało u mnie dokładnie tak, jak u ciebie - bez obrazków.

Teraz w drugą stronę - tak, jak nie można było wyłączyć obrazków, tak nie można
              było ich przywrócić. Czyszczenie wszystkiego w przeglądarce - bez żadnych efektów.
              Dopiero w zarządzaniu aplikacjami smartfona udało się w pełni zresetować Chrome.
              Filmik, jak to zrobić na Samsungu, dostarczył krwawy.lolo. U mnie (Xiaomi) było to
              w innym miejscu, ale zadziałało. Przeglądarka Chrome zachowywała się jak przy
              pierwszym uruchomieniu, a obrazki były niezależnie od użytej sieci. Tyle, że teraz
              drugi raz nie da się już ich wyłączyć.

Musiało się zatem zepsuć inną metodą. No i nadal zepsute 😐
              • wariant_b Re: Zdjęcia niewidoczne w wątkach 26.09.20, 10:43
                wariant_b napisał:

> Tyle, że teraz drugi raz nie da się już ich wyłączyć.

Być może (ale to tylko hipoteza trudna do sprawdzenia) brak obrazków wynikał
                z jakichś ustawień dla poprzednich wersji Chrome. Kiedyś opcja wyłączania
                obrazów była powszechna w przeglądarkach. Zarówno u ciebie jak i u mnie Chrome
                mogło być zainstalowane dawno temu (u mnie fabrycznie) i tylko aktualizowane,
                a aktualizacje zachowują wcześniejsze ustawienia i pamięć przeglądarki.
                Dlatego problem nie występował u wszystkich i nie było go na nowszych smartfonach.
    • krwawy.lolo Niestety, dopadło mi tabletkę (z androidem). 15.10.20, 08:21
      Nie pomógł reset chromego. Zainstalowałem chromego beta. Chromy beta, nawet w "dziewiczym" stanie, obrazków nie pokazuje. Można najwyżej otworzyć w nowej zakładce. No to zainstalowałem operę. Opera na razie operuje w tej dziedzinie bez zarzutu. Cóż panowie łebmajstrowie na to? Może w zaciszu hołmofisów sobie rzucą fachowym okiem?
      • wariant_b Re: Niestety, dopadło mi tabletkę (z androidem). 15.10.20, 17:01
        krwawy.lolo napisał:

> Nie pomógł reset chromego. Zainstalowałem chromego beta.
        > Chromy beta, nawet w "dziewiczym" stanie, obrazków nie pokazuje.

Ja mam w tej chwili jeszcze dziwniejszą sytuację:
        - na starym smartfonie Chrome wyświetla wszystkie obrazki
        - na nowym - nie wyświetla pochodzących z fotoforum.gazeta.pl

Co ciekawe, na starym smartfonie Chrome wyświetlało obrazki poprawnie,
        po jakichś zmianach w uprawnieniach do korzystania z sieci mobilnej - przestało,
        a po zresetowaniu znowu wyświetla i nie udaje mi się go ponownie "uszkodzić".
        Nowego w żaden sposób nie udało mi się "naprawić" i mam znaczki zamiast obrazków.
        Cholernie trudno je wyklikać, ale czasem się uda i można je wyświetlić.

Inne przeglądarki "chromopochodne" nie grymaszą i pokazują wszystko poprawnie.

Oba smartfony są od Xiaomi, a Chrome miały zainstalowane fabrycznie.
        Syn ma małego Alcatela z zeszłego roku - wyświetla prawidłowo.
        Chyba szykuje się większe grzebanie w ustawieniach Chrome i nakładki.

Programistów gazety trzeba będzie poprosić o sprawdzenie, czym różnią się obrazki
        wstawiane przez ZDJĘCIE (via Fotoforum) od tych wstawionych w inny sposób.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka