Dodaj do ulubionych

Antyspamowa paranoja

14.05.21, 16:26
Co w pogaduszkach o kotkach i pieskach moze być spamem? Na jakiej podstawie blokujecie wklejanie postów i uniemozliwiacie nam ,długoletnim forumowiczkom pisanie na forum ? Przestrzegamy netykiety, zachowujemy sie kulturalnie - wiec czemu zabieracie nam to co dobre? I to seniorkom... Troche wstyd... Moze w takim układzie opublikujcie wykaz zakazanych słów . Własciwie smieszne to nie jest.
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Antyspamowa paranoja 14.05.21, 17:34
      Spróbuj skopiować cały taki odrzucamy jako spam tekst i prześlij mi na maila gazetowego.
      Pomogę wyszukać, do czego przyczepił się filtr antyspamowy, bo dla mnie to też ciekawostka.
      Może chodzić o jakiś zupełnie banalny i nie zwracający na siebie uwagi wyraz.
      • stefan4 Re: Antyspamowa paranoja 14.05.21, 18:23
        wariant_b:
        > Może chodzić o jakiś zupełnie banalny i nie zwracający na siebie uwagi wyraz.

Najgorzej z tym rzekomym spamem jest chyba nie na forum, tylko pod artykułami w gazecie.

Kiedyś nie chciało mi przepuścić, jak się okazało, niku rozmówcy, bo przypominał jakąś firmę, o której w życiu nie słyszałem. On mógł mieć taki nik, bo na niki cenzura nie działa. Ja nie mogłem napisać, na czyj post odpowiadam, bo to już był spam.

Ostatnio zakwestionowało mi jakąś wypowiedź, w której użyłem słów ,,aro&‍z‍w‍j;ma&‍z‍w‍j;ty toa&‍z‍w‍j;le&‍z‍w‍j;towe''.

W obu przypadkach pomogło naszpikowanie zakwestionowanych fraz znacznikami &‍z‍w‍j; (= zero-width joiner). Człowiek czegoś takiego nie widzi, ale e-cenzor widzi, nie znajduje na liście i przepuszcza. Tak to jest, jak się cenzurę buduje w oparciu o spis zakazanych słów, zamiast o jakieś trochę bardziej zaawansowane filtry bayesowskie, czy inne.

- Stefan
        • stefan4 Re: Antyspamowa paranoja 14.05.21, 18:27
          stefan4:
          > Ostatnio zakwestionowało mi jakąś wypowiedź, w której użyłem słów
          > ,,aro&‍z‍w‍j;ma&‍z‍w‍j;ty toa&‍z‍w‍j;le&‍z‍w‍j;towe''.

O, tu też zakwestionowało, a w dodatku moja magia źle zadziałała. W poglądzie było OK, a ostatecznie się zbiesiło. Czyli świat się zmienia, bo kiedyś i tu działało.

Chodziło o (teraz przesylabizuję) ,,a-ro-ma-ty to-a-le-to-we''.

- Stefan
          • wariant_b Re: Antyspamowa paranoja 14.05.21, 23:12
            stefan4 napisał:

> Chodziło o (teraz przesylabizuję) ,,a-ro-ma-ty to-a-le-to-we''.

Witaj, dawnośmy się nie spotykali.

Domyśliłem się, że chodziło ci o aromaty to­ale­towe.
            Nie wiem, co w nich takiego, że filtr ich nie lubi.
            Przy okazji pozwolę sobie zareklamować soft hyphen (&­s­h­y).
            • iryska2604 Re: Antyspamowa paranoja 15.05.21, 17:05
              Dzięki za odzew - jak mi znów wytną taki numer to skopiuję i tu wkleję. Ale swoją drogą to okrutnie śmieszna sprawa z tym spamem bo choćbym cały umysł wytężyła to nie znalazłabym nic zdrożnego w wyrazie -nie napiszę go bo przed chwilą mnie znów zablokowało
                  • wariant_b Re: Antyspamowa paranoja 15.05.21, 22:20
                    iryska2604 napisała:

> Czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć o co tu chodzi i kto to wymyslił???

Chodzi o to, że większość ludzi nie akceptuje pewnych zachowań w Internecie.
                    Do takich należy spam - czyli masowe zamieszczanie spreparowanych informacji
                    w celu wywołania określonych reakcji. Najpopularniejszy w mailach jest spam
                    reklamowy, ale i na forach internetowych zdarza się on często. Firmy reklamują się
                    lub szkodzą konkurencji korzystając z podstawionych osób, zwykle zresztą fikcyjnych.
                    Pewne nazwy firm, produktów lub stron internetowych powtarzają się w takich
                    wypowiedziach. Więc ktoś wpadł na pomysł, żeby odpowiedni program wykrywał
                    je i eliminował zanim zostaną zamieszczone. Zwykle było to skutkiem jakiejś
                    afery spamowej w którymś ze stanów USA lub w jakimś innym państwie.
                    Firmy czy ich produkty musiały sobie zasłużyć na takie potraktowanie i zapewne
                    w związku z wcześniejszymi aferami nie miały szans procesowych wobec
                    twórców zabezpieczeń antyspamowych uniemożliwiających kontynuację spamu.

Technicznie wygląda to tak, że są gotowe procedury do analizy tekstów, zwykle
                    korzystające z tzw. wyrażeń regularnych - dobrze zoptymalizowane więc szybkie.
                    Wystarczy opracować odpowiedni zestaw takich wyrażeń i maszyna wykona całą
                    robotę za nas. Żeby było łatwiej - wiedza na temat znanych spamerów jest
                    wymieniana i są źródła, z których można pobierać zaktualizowane wykazy.
                    Można je również samodzielnie uzupełniać. Sytuacja zupełnie analogiczna
                    do programów typu adblock do wycinania znanych reklam i innych niechcianych
                    treści ze stron internetowych czy filtrów antyspamowych w poczcie elektronicznej.
                    Na czarną listę łatwo trafić, trudniej z niej wyjść. Dlatego heca z frazą "to­ale­to"
                    na forum gazety wydaje się nie mieć końca. Brakuje w administracji osoby, która
                    wiedziałaby jak to zrobić i jeszcze miała wystarczające uprawnienia, by to zrobić.

Więc w sumie możemy się tylko pośmiać, bo sytuacja jak z filmu Barei.
                    • madohora Re: Antyspamowa paranoja 21.05.21, 12:26
                      Nawet się nie zdenerwowałam. Na swoim forum mam wątek ze zwierzątkami. Opisywałam rasy psów i doszłam do tego że słowo pudelek za każdym razem było traktowane jako spam.
                      • wariant_b Re: Antyspamowa paranoja 22.05.21, 08:24
                        madohora napisała:

> ... słowo pudelek za każdym razem było traktowane jako spam.

Sprawdź ponownie, bo na innych forach (znaczy na testowym i tutaj) pudelek
                        nie budzi sprzeciwów cenzury, a nasz ulubiony papier t... jest ciągle zakazany.
                        • stefan4 Re: Antyspamowa paranoja 22.05.21, 08:40
                          wariant_b:
                          > Sprawdź ponownie, bo na innych forach (znaczy na testowym i tutaj) pudelek
                          > nie budzi sprzeciwów cenzury, a nasz ulubiony papier t... jest ciągle zakazany.

Taki strzał na ślepo:   pudełek
                          Może cenzor na niektórych forach nie odróżnia L od Ł? Albo coś innego pomylił?

Sprawdźmy ulubiony papier z taką właśnie zamianą:   papier toałetowy .

- Stefan
                          • stefan4 Re: Antyspamowa paranoja 22.05.21, 08:47
                            stefan4:
                            > Sprawdźmy ulubiony papier z taką właśnie zamianą:   papier toałetowy .

Puścił. Więc jednak odróżnia. Ale z tego wynika naiwny sposób na cenzora: nie hodować pudelków tylko pudeŁki, a do celów niewymownych używać tylko papieru toaŁetowego.

- Stefan
                            • madohora Re: Antyspamowa paranoja 23.05.21, 17:32
                              stefan4 napisał:
                              > > Sprawdźmy ulubiony papier z taką właśnie zamianą:   papier toałetowy

Dziękuję. Z psiakiem sobie poradziłam. "Pudla miniaturowego" już puściło
                              Natomiast ostatnio nie przepuścił mi linku do naczelnego jasnowidza w kraju. Tutaj już mi się nie chciało dochodzić co tam było spamem:D
            • kalafiorowa.es Re: Antyspamowa paranoja 23.05.21, 17:16
              wariant_b napisał:

> Nie wiem, co w nich takiego, że filtr ich nie lubi.
              > Przy okazji pozwolę sobie zareklamować soft hyphen (&­s­h­y).

A ja wiem :D
              Filtr nie lubi zlepka liter a.l.e.t.o - bez kropek i małymi literami.

Szkoła bal*etowa też nie przejdzie. Ani papier zwany srajtaśmą.
              Co ciekawe i jak widać w tym wątku, niektórzy mogą owe zakazane słowa pisać i im przepuszcza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka