Dodaj do ulubionych

Kdy edycja pstów na frum Gzety?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.06, 14:29
Mam już dość, naprawdę dość, tych wątków , postów , z setkami literówek ,
błędów, chochików, przejęzcyzeń(przeklawiaturowań).
Dlaczego państwo nie wprowadzicie możliwoście edycji własnych postów?
Dlaczego nie umożliwicie państwo, poprawy błędów, poprawy literówek? Nie raz
głupio się czułem gdy stworzyłem watek np.Szonda, zamiast Sond itp, a
poprawić tego już się nie da i człowiek na forum publcznym się trochę wstydu
najadł.

Dlaczego państwo konrrargumentujecie, że gdy będzie edycja postów, to ludzie
zaczną masowo zmieniać treść postów , wątków, będą kłamać , oszukiwać i w
ogóle świat się zawali?
Otóż jest to bzdura.
Jestem już pare lat na kilkunastu forach dyskusjyjnych i nigdy, słownie 0
razy, nie zdarzyło się, by ktoś jakoś złoślwie zmieniał swoje posty czy
tematy.
Bo i niby po co miałby to robić?
Czy uważacie państwo, że wasi czytelnicy to dzieci, które gdy dostaną do ręki
możliwośc edycji postów, podpalą to forum zapałkami o nazwie edycja postów?

Przecież to bzdura.
Forum zyska na możliwości edycji postów i to zyska ogromnie.
Znikną literówki, błędy, tytuły wątków w stylu ,,Co mślcie o Włsie?"-a
wszystko nabierze ładnego, estetycznego kształtu .

Dlaczego państow ciągle mówicie nie?
Bardzo proszę o możliwość dodania możliowości edycji postów.
Prsze, brdzo prsze.
Dzikujo.
Obserwuj wątek
    • eela Re: Kdy edycja pstów na frum Gzety? 21.03.06, 14:55
      Jest prosta zasada - przeczytaj swój post uważniej zanim wciśniesz "wyślij". W przypadku rażącego błędu robi się poprawkę w następnym wpisie. Ty swojego postu nie przeczytałeś jak widać. :-) W Twoim przypadku i możliwośc edytowania by nie pomogła, bo żeby zrobić poprawkę trzeba jednak przejrzeć treść. :-)

• Gość: Cztlnik Re: Kdy edycja pstów na frum Gzety? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.06, 15:03
        Jak najbardziej by pomogła-mógłbym poprawić literówki, wszelkiego rodazju błędy.
        Ortograficznych błędów nigdy nie robię, ale tysiące ludzi tu na forum robi
        takowe i naprawdę aż wstyd jest czytać, a im jest wstyd, że nie mają już
        możliwości edycji.

Powiadasz-przejrzyj post przed wysłaniem. To sprawdza się na krótką metę i na
        krótkich postach.
        Gdy np. na forum ,,Świat" publikuję post , który wydrykowany, zająłby kilka
        stron A 4, to niestety , ale najzwyczajniej w świecie, nie mam już czasu na
        jego podwójne, potrójne sprawdzenie-poczwórne-a to i tak zresztą na nic, bo
        pewne literówki można wychwycić dopiero po paru dniach, ewentualnie po
        zwróceniu uwagi przez innych uczestników forumowych dyskusji.

• eela Re: Kdy edycja pstów na frum Gzety? 21.03.06, 15:14
          Duże posty wygodniej i bezpieczniej pisać w Wordzie, jest tam sprawdzarka poprawności. W przypadku zakłóceń pracy serwerów nie traci się treści i jednak lepiej widać całość niż w niewielkim okienku postowym.
          Jeśli ktoś robi błędy ortograficzne z niewiedzy, to nawet edycja nie pomoże dużo, bo żeby coś poprawić, trzeba wiedzieć gdzie jest źle.
          Jeśli chodzi o opcję edytowania to uważam, że niestety wywróci forum do góry nogami. W możliwościach ludzkich tkwi ogromny potencjał. :-)
    • tebe Re: Kdy edycja pstów na frum Gzety? 21.03.06, 18:20
      Niestety nie przewidujemy rozbudowania możliwości edycji postów.
      Ta, którą mamy, wystarczy.

Istota jest taka, że możliwość edycji rzeczy już obublikowanych zaburzałaby
      dyskusję a nie sądzimy, że ludzie masowo rzuciliby się do poprawiania swoich
      literówek.

W ostateczności możemy zrobić coś do edycji przed wysłaniem, taki "podgląd".
      Tylko raczej nie jutro.
      Pozdrawiam
    • anaiss Re: Kdy edycja pstów na frum Gzety? 21.03.06, 19:19
      Kilka literówek to nie zbrodnia. Jeśli własne niestaranne posty powodują u Ciebie taki dyskomfort, to spróbuj korzystać z przeglądarki wyposażonej w moduł sprawdzania pisowni. Moim zdaniem edycja postów to zbędna funkcja, wolałabym, by dział techniczny popracował raczej nad poprawnym funkcjonowaniem tego, co istnieje w chwili obecnej, warto pochylić się, choćby nad forum komputery. Poza tym, myślę, że osoba, której nie chce się nawet pobieżnie przejrzeć swojego postu przed wysłaniem, tym bardziej nie będzie skłonna tracić energii na późniejsze poprawianie literówek.

Pozdrawiam,
      a.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka