Dodaj do ulubionych

Dlaczego wątek ma limit wpisów?

21.01.07, 23:30
Na poznańskim forum w jednym z wątków został wyczerpany limit wpisów. Co to
jest 2500 wypowiedzi, gdy dyskusja ciekawie się rozwija.
Obserwuj wątek
    • lucyferciu Re: Dlaczego wątek ma limit wpisów? 22.01.07, 01:14
      l.george.l napisał:

> Na poznańskim forum w jednym z wątków został wyczerpany limit wpisów. Co to
      > jest 2500 wypowiedzi, gdy dyskusja ciekawie się rozwija.

To nie tylko u nas w Poznaniu dzieją się takie "cuda"
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=67&w=52258599

W grudniu dotknęło to też Naszych PRZYJACIÓŁ z Krakowa:((
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=61&w=43379561

To są jedyne 2 przypadki w historii GW, aby dojść do takiej liczby wpisów na
      forach regionalnych i okazuje się, że "maszynki" gazetki tego już nie obrabiają.

Szanowna Redakcjo. Już najwyższy czas zainwestować w nowy sprzęt. Jak chcecie,
      to możemy zrobić zrzutę na jakiś porządny komputer w "centrali":P
      • b.pascal Re: Dlaczego wątek ma limit wpisów? 22.01.07, 07:09
        lucyferciu napisał:

> To są jedyne 2 przypadki w historii GW, aby dojść do takiej liczby wpisów na
        > forach regionalnych i okazuje się, że "maszynki" gazetki tego już nie
        > obrabiają.

Właśnie sam uzasadniłeś, dlaczego nie ma sensu niczego w tej materii zmieniać.
        Dwa, a może w sumie już trzy wpisy na ponad 50 milionów to nie jest zjawisko,
        nad którym warto się pochylić. Poza tym mało kto jest w stanie prześledzić
        dyskusję, która ma 2.500 wypowiedzi. Jeśli jest chęć dalszej dyskusji, zawsze
        można założyć nowy wątek na ten temat jako jej kontynuację. :)

> Szanowna Redakcjo. Już najwyższy czas zainwestować w nowy sprzęt. Jak chcecie,
        > to możemy zrobić zrzutę na jakiś porządny komputer w "centrali":P

Zgodnie z tym, co napisałem powyżej, nie liczyłbym na jakieś zmiany. :)
        • lucyferciu Re: Dlaczego wątek ma limit wpisów? 22.01.07, 11:33
          b.pascal napisał:

> Dwa, a może w sumie już trzy wpisy na ponad 50 milionów to nie jest zjawisko,
          > nad którym warto się pochylić.

Zawsze musi być pierwszy raz i zawsze musi być drugi raz. A takich razów może
          być coraz więcej aż zjawisko staje się powszechne. I czy nie warto już na
          początku przewidzieć niektóre rzeczy?

> Poza tym mało kto jest w stanie prześledzić dyskusję, która ma 2.500
          > wypowiedzi.

Ci co pisali to znali TREŚĆ całego wątku. A ci co chcieliby pisać, no cóż,
          musieliby przeczytać cały wątek od początku. A wtedy napewno będą wiedzieli co
          było w nim pisane:P

> Jeśli jest chęć dalszej dyskusji, zawsze można założyć nowy wątek
          > na ten temat jako jej kontynuację. :)

Hehe. Też mi rozwiązanie, niemalże na poziomie starszaków z przedszkola.
          Przecież to co napisałeś jest OCZYWISTE:D

> Zgodnie z tym, co napisałem powyżej, nie liczyłbym na jakieś zmiany. :)

Zgodnie z czym, co napisałem? A co tam było takiego powyżej, że nie można
          liczyc na zmiany?
      • ols Re: Dlaczego wątek ma limit wpisów? 22.01.07, 13:31
        lucyferciu napisał:
        > To są jedyne 2 przypadki w historii GW, aby dojść do takiej liczby wpisów na
        > forach regionalnych i okazuje się, że "maszynki" gazetki tego już nie
        > obrabiają

Takich przypadków było znacznie więcej. Ograniczenie ma podłoże wydajnościowe - im wątek dłuższy, tym jego otwieranie, dopisywanie się w nim czy moderowanie są wolniejsze. Powyżej 2500 zaczyna to być bardzo uciążliwe. Taka już architektura forum.
        Uznaliśmy, że mniejszym złem jest konieczność zakładania wątków-kontynuacji niż denerwowanie użytkowników ślimaczo powolnym działaniem. Zwłaszcza, że tak długie wątki to zaledwie ułamek w skali całego forum.
        • lucyferciu Re: Dlaczego wątek ma limit wpisów? 22.01.07, 15:15
          ols napisał:

> Takich przypadków było znacznie więcej.

Sprawdziłem na forach regionalnych i takich przypadków znalazłem tylko DWA

> Ograniczenie ma podłoże wydajnościowe - im wątek dłuższy, tym jego
          > otwieranie, dopisywanie się w nim czy moderowanie są wolniejsze.

No to moja sugestia jest ciągle aktualna. Trzeba tylko zmienić sprzęt i
          oprogramowanie na bardziej aktualne i wydajne. Ot i wszystko:)

> Powyżej 2500 zaczyna to być bardzo uciążliwe.

No bez przesady. Tam gdzie jest chęć jest też i sposób;)

> Taka już architektura forum.
          > Uznaliśmy, że mniejszym złem jest konieczność zakładania
          > wątków-kontynuacji niż denerwowanie użytkowników ślimaczo powolnym
          > działaniem.

No to chyba jednak nie jest mniejsze zło:(( Byliśmy świadomi wolniejszego
          działalnia, ale to nas WCALE nie przerażało, aby sobie "pogawędzić"

> Zwłaszcza, że tak długie wątki to zaledwie ułamek w skali całego forum.

Czas najwyższy pomyśleć o przyszłości, gdyż takich wątków może być coraz więcej.
          • ols Re: Dlaczego wątek ma limit wpisów? 22.01.07, 17:11
            lucyferciu napisał:
            > Sprawdziłem na forach regionalnych i takich przypadków znalazłem tylko DWA
            Są jeszcze w archiwum forum.

> No to moja sugestia jest ciągle aktualna. Trzeba tylko zmienić sprzęt i
            > oprogramowanie na bardziej aktualne i wydajne. Ot i wszystko:)
            Jeśli mamy do wyboru poprawianie przysłowiowego "wylogowywania" i umożliwienie pisania w megadługich wątkach to przy rozwoju technologicznym forum jednak wybieramy to pierwsze.

> No to chyba jednak nie jest mniejsze zło:(( Byliśmy świadomi wolniejszego
            > działalnia, ale to nas WCALE nie przerażało, aby sobie "pogawędzić"
            Problem w tym, że Wasze pogaduszki spowalniały też dostęp do krótkich wątków.
            • lucyferciu Re: Dlaczego wątek ma limit wpisów? 22.01.07, 20:46
              ols napisał:

> Problem w tym, że Wasze pogaduszki spowalniały też dostęp do krótkich wątków.

Rozumiem, że przy twojej subiektywnej ocenie możemy mieć wygląd debili, ale to
              wcale nie oznacza, że nimi jesteśmy. A tak nas oceniłeś dając to powyższe jako
              argument:((
              Sorry, ale nie pogadamy sobie "wersalowo":((

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka