Dodaj do ulubionych

Nie znaleziono strony...

17.04.03, 11:50
Forum strasznie dziś denerwujące, bo mniej więcej co drugi klik włącza mi się
cos takiego:

Nie znaleziono strony o podanym adresie.

Przepraszamy. Strona, której szukasz nie została odnaleziona. Prawdopodobnie
została skasowana, zmieniono jej nazwę albo została czasowo usunięta. Sprawdź
poprawność adresu lub zajrzyj na stronę startową naszego serwisu www.gazeta.pl

Trzeba cofnąć i kliknąc ponownie. Wtedy otwiera się po bożemu.
Czy od dziś klikamy na akord?
Obserwuj wątek
    • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 11:53
      Kropka, nie znaleziono bo nie ma. Staraj sie wchodzic na strony ktore istnieja.
      • kropka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 11:55
        kiej one istnieją, tylko trzeba je odskrobywać.
        • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 12:04
          Co jest warta odskrobana strona. Wchodz na te nowe. Nowe jest zdrowe!
    • eela Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 12:14
      kropka napisała:

> Czy od dziś klikamy na akord?

Ja tak miałam wczoraj :-). To znaczy, że serwer jest sprawiedliwy. Akord
      przydziela wszystkim po kolei. :-)
      • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 12:15
        Mam dla ciebie zla wiadomosc. Ja tak nie mialem wczoraj i nie mam dzis. To
        znaczy ze serwer jest sprawiedliwy.
        • eela Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 12:21
          Jutro też będzie dzień :-)
          • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 12:23
            Jutro mnie tu juz nie bedzie.
            • kropka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 12:26
              nie zając. Dopadnie i Ciebie
              • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 12:34
                Zaklad ze nie. Jak przegram masz u mnie duze piwo i bilet Lodz-Warszawa-Lodz.
                • kropka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 12:48
                  ale piwo z sokiem, a bilet na ekspress
                  • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 12:50
                    Litr soku i Eurocity.
                    PS. No dobrze, a jak przegrasz?
                    • kropka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 13:20
                      zaoszczędzisz na soku, piwie i bilecie
                      • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 13:21
                        I ciebie nie zobacze. Wiedzialem ze nie mam sie po co jutro stawiac.
                        • kropka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 13:26
                          no to musisz przegrać. Możemy przedłuzyć termin zakładu
                          • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 13:28
                            Do jutra? Myslalas ze dam sie nabrac?
                            • kropka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:04
                              no to się zdecyduj. I przestań wreszcie marudzić, bo Ci harmonijkę zabiorę
                              • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:06
                                Zdecydowalem sie. Wygralem. Przyjezdzasz na wlasny koszt. Ja tylko stawiam piwo.
                                • kropka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:15
                                  Oszukujesz. Pokaż rękawy!
                                  • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:16
                                    Mam na sobie t-shirta.
                                    • kropka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:45
                                      qrcze! Ugrać nie ugrasz, ale przelicytować się nie dasz.
                                      A kto mnie z dworca odbierze?
                                      • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:49
                                        Przeciez my to piwo na dworcu wypijemy.
                                        • kropka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 17:14
                                          w Kutnie czy na Głównym?
                                          Bo to różnica w nastrojach, jak wiesz
                                          • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 17:43
                                            Ty wybierasz. Ja nastrajam.
                                            • kropka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 17:50
                                              Gare du Nord a Paris, s'il vous plait
                                              Jak szaleć to szaleć. Dwa razy kaszanka
                                              • theseus Kropko :) 17.04.03, 17:57
                                                Widzę że wróciłaś na FoF, no tak dałaś się podpuścic i zmieniłaś forum :))))
                                                • kropka Re: Kropko :) 17.04.03, 18:03
                                                  zmieniam fora jak rękawiczki. Kropki zmienne są :))
                                                  Najgorsze, że muszę ciągle pamiętać o zmianie sygnaturki
                                                  • theseus Re: Kropko :) 17.04.03, 18:06
                                                    Kropko ja raczej nie zmieniam sygnaturek zbyt jestem do nich przywiązany :))
                                                    Ps. zresztą może zmienię na ple..ple...ple
                                                  • kropka Re: Kropko :) 17.04.03, 18:10
                                                    zmieniam ze strachu.
                                                    Ale ten wątek jest pokręcony! :))
                                                  • theseus Re: Kropko :) 17.04.03, 18:16
                                                    kropka napisała:

> zmieniam ze strachu.
                                                    > Ale ten wątek jest pokręcony! :))

A ja po przyjacielsku podstawiłem Ci nawet stołeczek co by admin mogł
                                                    usłyszeć twoj głosik :)) więc nie bój się tylko krzycz głośno ......:)))))))
                                                  • kropka Re: Kropko :) 17.04.03, 18:17
                                                    Admin pewnie jajka maluje i żadnych głosów nie słyszy, niestety :(
                                                  • kropka Re: Kropko :) 17.04.03, 18:19
                                                    no i właśnie tego się obawiałam :))
                                                  • theseus Re: Kropko :) 17.04.03, 18:23
                                                    Kropko wiem że lubisz piękno wiec pozwól że prześlę Ci ten drobiazg. Każda
                                                    kobieta jest warta wszystkich skarbów swiata :)))
                                                    www.moscow-guide.ru/culture/folkart/eggs/index1.htm
                                                  • kropka Re: Kropko :) 17.04.03, 18:30
                                                    "nie można wyświetlić strony" :(((
                                                    No sam widzisz! Dostaję cos ładnego i nie mogę otworzyć.
                                                    cholera, nie życie!!!
                                                  • czlowiek_z_harmonijka Re: Kropko :) 17.04.03, 18:36
                                                    U mnie sie otworzylo to moge ci napisac. On sobie robi z ciebie jaja. Choc,
                                                    idziemy na te kaszanke...
                                                  • theseus Harmonijko 17.04.03, 18:40
                                                    No tak Harmonijko chciałbyś mieć takie imperatorskie jaja co :)))
                                                  • kropka Re: Harmonijko 17.04.03, 18:51
                                                    Otworzyło mi się łaskawie.
                                                    To jajo koronacyjne (w karocy) było na wystawie w Polsce w Zamku Królewskim.
                                                    Nieprawdopodobnie przepiękne :)
                                                    A kaszankę prosze bez jaj. Z cebulką
                                                  • beata_ Re: Kropko :) 17.04.03, 19:04
                                                    kropka napisała:

> Admin pewnie jajka maluje i żadnych głosów nie słyszy, niestety :(

A co on taki elegancik...?
                                                  • kropka Re: Kropko :) 17.04.03, 19:11
                                                    no, święta przecie, nie?
                                                    Raz w roku wypada umyć i umalować conieco
                                                  • beata_ Re: Kropko :) 17.04.03, 19:17
                                                    kropka napisała:

> no, święta przecie, nie?
                                                    > Raz w roku wypada umyć i umalować conieco

Można i poskrobać...
                                                  • kropka Re: Kropko :) 17.04.03, 19:31
                                                    jak raz w roku, to chyba nawet trzeba. Ostrą skrobaczką
                                                    Biedny admin :(
                                                  • beata_ Re: Kropko :) 17.04.03, 19:39
                                                    Miałam na myśli raczej wzorki, ale odskrobać po roku poprzednie też można...
                                                    Już ty go tak nie żałuj! :-)
                                                  • kropka Re: Kropko :) 17.04.03, 19:45
                                                    no to sobie trochę poskrob, to będziesz wiedziała, dlaczego żałuję!
                                                  • beata_ Re: Kropko :) 17.04.03, 19:49
                                                    A jak ja, uważasz, sobie poskrobię???
                                                    Jak skrobie takie w cebuli gotowane, to nie protestują - może cebula
                                                    znieczulajaca jakś jest...
                                                  • kropka Re: Kropko :) 17.04.03, 19:51
                                                    Myślę, że gotowanie działa znieczulająco
                                                  • beata_ Re: Kropko :) 17.04.03, 19:54
                                                    kropka napisała:

> Myślę, że gotowanie działa znieczulająco

Trudno powiedzieć, niecebulowanych nie próbowałam skrobać....
    • pacio Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 13:56
      Cokolwiek chce zrobić na forum, otworzyć, wysłać pojawia się komunikat nie
      znaleziono.....
      Odświerzenie nie zawsze pomaga.
      Zaczyna być upirdliwe !
      • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 13:59
        A gdzie wpisales swoj post? Na WP?
    • zet_a Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 15:22
      Kurcze, u mnie też się tak robi, mniej więcej co drugi post.
      • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 15:29
        Ale z was pechowcy.
      • aniela_ Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 15:38
        aha podobno kto nie ma szczecia na forum ten ma szczescie w milosci (ludowa
        madrosc chinska)
        • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 15:50
          To dlatego tak tryskasz szczesciem na forum?
        • Gość: theseus Re: Nie znaleziono strony... IP: *.iol.it 17.04.03, 15:51
          aniela_ napisała:

> aha podobno kto nie ma szczecia na forum ten ma szczescie w milosci (ludowa
          > madrosc chinska)
          ...............................................................................
          A Aniela ciągle o miłości mówi. Ty nie mów Ty ją uprawiaj Anielu :))
          • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 15:53
            Fuuuuu...
          • aniela_ Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 15:55
            o thezeusz, ja Cie gdzies widzialam... ;)

ps. trzykropek zakonczony srednikiem i nawiasem prawostronnie zamknietym jest
            sprawdzonym haczykiem.
            • aniela_ Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 15:59
              dodam, skoro przy głosie jestem, ze taki trzykropek doprowadzic moze do
              dwukropka zakonczonego ósemką połączoną z sziftem. taka pewnie romantica nie
              takie rzeczy widziala...
              • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:02
                Skoro juz piszesz do siebie to czemu wybralas takie niestandardowe medium?
                Zabraklo ci tuszu?
                • aniela_ Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:05
                  jak slusznie zauwazyles nie pisze do Ciebie. nie oczekuje wiec odpowiedzi.
                  • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:07
                    Szkoda tylko ze oczekujesz jej od siebie.
                    • aniela_ Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:09
                      nie odbieram tego jako uszczerbku jakiegos. ale nie wiem co Ty rozumiesz pod
                      pojeciem szkody (bo jak zauwazylam roznymi poslugujemy sie slownikami)
                      • czlowiek_z_harmonijka Re: Nie znaleziono strony... 17.04.03, 16:12
                        Z tego co wiem ty poslugujesz sie raczej kodeksem.
                        • Gość: aniela Re: Nie znaleziono strony... IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 16:59
                          konstytucją moralną nawet. w przeciwienstwie do Ciebie (przeszlosc jest
                          nieuchronna)
            • Gość: theseus Anielko:) IP: *.iol.it 17.04.03, 16:50
              aniela_ napisała:

> o thezeusz, ja Cie gdzies widzialam... ;)
              >
              > prosze jak kobiety szybko zapominają :) a wirtualna kawa ?
              >
              • Gość: aniela Re: Anielko:) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 17:00
                aha ta z lekką nutką dekadencji? oczywiscie ze pamietam ;)
                • Gość: theseus Re: Anielko:) IP: *.iol.it 17.04.03, 17:12
                  Gość portalu: aniela napisał(a):

> aha ta z lekką nutką dekadencji? oczywiscie ze pamietam ;)

Anielko jest mi bardzo przyjemnie że zapamietałaś moją skromną osobę o Tobie
                  również trudno zapomnieć.:)) Powiedz mi jednak dlaczego stoisz pod drzwiami
                  urzędu a nie jesteś na plaży ? :))
                  • Gość: aniela Re: Anielko:) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 17:19
                    nic mi o tym nie wiadomo zeby nie bylo mnie na plazy ;) i nie pytaj jak to
                    mozliwe ze jestem tam i tu, bo Ci powiem ze normalnie ;)
                    • Gość: theseus Re: Anielko:) IP: *.iol.it 17.04.03, 17:24
                      Anielko widocznie magiczna moc jest z Toba a nie z Tebe :))
                      • Gość: aniela Re: Anielko:) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 17:27
                        czemu tak uwazasz? (naleze do sekty wyznawcow teba. swiezo ochrzczcona jestem)
                        • theseus Re: Anielko:) 17.04.03, 17:32
                          Myślę Anielko że Tebe tak naprawdę nie wszystko może :))) czyli nie ma pełni
                          mocy .
                          • Gość: aniela Re: Anielko:) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 17:34
                            atam nie bede jesc jablka z tego drzewa z ktorego je zewrales ;)
                            • theseus Re: Anielko:) 17.04.03, 17:37

> atam nie bede jesc jablka z tego drzewa z ktorego je zewrales ;)

Anielko daj sie skusić ono jest takie kolorowe jak sny o milości :))
                              • Gość: aniela Re: Anielko:) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 17:38
                                mam czarno-bialy monitor ;)
                                • theseus Re: Anielko:) 17.04.03, 17:43

> mam czarno-bialy monitor ;)

Anielko ale masz wyobraznię i ją trzeba pobudzić aby obudziła się reszta :))
                                  • Gość: aniela Re: Anielko:) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 17:45
                                    w wyobrazni czarno to widzę;) (gorzej niz na monitorze, gdzie chociaz bialy i
                                    odcienie szarosci sa)
                                    • theseus Re: Anielko:) 17.04.03, 17:48
                                      Anielko czyzby przygniatała Cię wizja jutrzejszego dnia, uśmiechnij się lex
                                      potrafi być bardzo zabawne :))
                                      • Gość: aniela Re: Anielko:) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 17:51
                                        a jaka jest wizja dnia jutrzejszego i czemu ja o niczyym nie wiem? (powinnam
                                        robic jakies zapasy w suchy prowiant i wode mineralna?)
                                        • theseus Re: Anielko:) 17.04.03, 17:54
                                          Anielko pozwol że zacytuje twoje słowa " zwlaszcza ze jutrzejszy
                                          poranek spedzam w sądzie." :)))) wiec jak ?
                                          • Gość: aniela Re: Anielko:) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 17:56
                                            aha podsluchujesz moze o czym sobie szczebioczemy za wiatrochronem ? ;)
                                            • theseus Re: Anielko:) 17.04.03, 18:00
                                              Anielko to ty powiedziałaś ze jesteś tu i tam, chwaląc sie ze dajesz sobie
                                              znakomicie rade :))
                                              Ps. czy moge nazywać Cie swoją przyjaciółką ?
                                              • Gość: aniela Re: Anielko:) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 18:29
                                                aha mozesz. tylko po co? ;)
                                              • miltonia Re: Anielko:) 17.04.03, 18:29
                                                He, he, uwazaj Theseusie na Gitmana. Za te chec przyjazni z Aniela to gotow Cie
                                                zle potraktowac.
                                                • Gość: aniela Re: Anielko:) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 18:33
                                                  a nienie serca jestem wielkiego, starczy dla kazdego ;)
                                                • theseus Miltoniu ))) 17.04.03, 18:36
                                                  miltonia napisała:

> He, he, uwazaj Theseusie na Gitmana. Za te chec przyjazni z Aniela to gotow
                                                  Cie
                                                  >
                                                  > zle potraktowac.

Miltoniu wiem że jesteś wielce czarujacą niewiastą :))))) miło mi więc tym
                                                  bardziej że postanowiłaś mnie ostrzec. Dziekuję ale jak mam okazać teraz moją
                                                  wdzięczność ?
                                                  • Gość: aniela Re: Miltoniu ))) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 18:38
                                                    najlepiej w jakis wymierny sposob (podpowiem trafnie ;)
                                                  • theseus Anielko :)) 17.04.03, 18:43
                                                    Czy odpowiesz mi wprost mogę nazywać Cię swoją przyjaciółką ?
                                                  • miltonia Re: Miltoniu ))) 17.04.03, 18:47
                                                    theseus napisał:

> Miltoniu wiem że jesteś wielce czarujacą niewiastą :)))))

A Ty Theseusie jestes nader bystrym i spostrzegawczym mezczyzna.

miło mi więc tym
                                                    > bardziej że postanowiłaś mnie ostrzec. Dziekuję ale jak mam okazać teraz moją
                                                    > wdzięczność ?

Przysle Ci moj nr konta.
                                                  • theseus Re: Miltoniu ))) 17.04.03, 18:52
                                                    miltonia napisała:

>
                                                    > Przysle Ci moj nr konta.

Miltoniu bardzo proszę :)) oczywiście dołącz zdjęcie żebym miał pewność że
                                                    skrzaty mówiły prawdę :)))) nie trzymaj mnie zbyt długo w niepewności.
                                                  • miltonia Re: Miltoniu ))) 17.04.03, 18:54
                                                    A w jakiej Cie trzymam niepewnosci?
                                                  • theseus Re: Miltoniu ))) 17.04.03, 19:00
                                                    miltonia napisała:

> A w jakiej Cie trzymam niepewnosci?

Sądze że numer konta jest dopiero wstepem do dalszej rzeczywistosci.
                                                  • miltonia Re: Miltoniu ))) 17.04.03, 19:24
                                                    No tak, zeby zagaic.
                                                  • Gość: aniela Re: Miltoniu ))) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 20:06
                                                    aha oliwy zapas niose. do tego ognia co sie tli ;)
                                                  • miltonia Re: Miltoniu ))) 17.04.03, 20:19
                                                    Popatrz Anielo, ze sa na tym swiecie mezczyzni, na ktorych wrazenie robi nawet
                                                    nr konta (nie mylic z jego zawartoscia). Nie moge sie otrzasnac z .....
                                                    wrazenia.
                                                  • Gość: aniela Re: Miltoniu ))) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 20:20
                                                    moze to nr 96969696? (fe, az nie wierze ze mi to do glowy przyszlo,
                                                    odszczekuje ;)
                                                  • miltonia Re: Miltoniu ))) 17.04.03, 20:24
                                                    A czy to jakis specjalny nr? Bo gdyby to byl nr 69696969, tobym sie wieksza
                                                    domyslnoscia wykazala.
                                                  • Gość: aniela Re: Miltoniu ))) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 20:25
                                                    o widzisz. to znak ze mysle stereotypami a nie uzywam wyobrazni tak naprawe.
                                                    powtarzam niedokladnie to co zaslyszalam ;)
                                                  • miltonia Re: Miltoniu ))) 17.04.03, 20:27
                                                    Wlasnie nie. Odeszlas od stereotypu.
                                                  • Gość: aniela Re: Miltoniu ))) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 20:29
                                                    o parę wiorst za daleko jak mi sie zdaje ;)

(ile taka wiorsta ma stóp? to pytanie zupelnie na miejscu zwazyszy ze dzis nie
                                                    taki zwykly czwartek ale calkiem wielki)
                                                  • miltonia Re: Miltoniu ))) 17.04.03, 20:35
                                                    Czyli dzis wiorsta wielkimi stopami powinna byc mierzona?
                                                  • Gość: aniela Re: Miltoniu ))) IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 20:36
                                                    i umytymi. najlepiej przez kogos w purpurowym czepku. i nie idzie mi o w
                                                    czepku urodzonych
    • Gość: aniela 100 IP: *.acn.waw.pl 17.04.03, 20:37
      otwieram szampana :)
    • basia Re: Znalazłam 17.04.03, 20:50
      drugą stronę..
    • Gość: admin Re: Nie znaleziono strony... IP: *.ains.net.au 19.04.03, 04:25
      Adam Michnik
      Czemu polscy Żydzi powinni popierać wojnę w Iraku?

Sprawa jest jasna, więc wyłożę ją w kilku słowach. Wojna w Iraku nie jest, jak
      wiadomo, wojną o wprowadzenie demokracji do Iraku, bowiem z równym powodzeniem
      można by wprowadzać na siłę demokrację w stylu zachodnim (liberalnym) do
      Burkina Faso czy Nowej Gwinei: rezultem będzie tylko demokracja fasadowa, a
      raczej jej parodia (jak na Nowej Gwinei, gdzie dygnitarze parlamentarni czy też
      niektórzy sędziowie wygladają i zachowują się jak małpy przebrane w stroje
      brytyjskich lordów). Nie jest to też, wbrew dość popularnej opinii, wojna o
      ropę. Amerykańskie koncerny kontrolują dość ropy w Ameryce Północnej i
      Południowej, a także w takich krajach jak Kuwejt czy szczególnie Arabia
      Saudyjska. Owszem, ropa Iracka się nam (to jest Żydom) przyda, ale nie teraz, a
      w nieco dalszej przyszłości.

Stawką w tej wojnie jest bowiem na krótką metę kontrola nad całym Bliskim
      Wschodem, w celu zapewnienia bezpieczeństawa Izraelowi, a na dłuższą metę,
      kontrola Izraela, a właściwie Syjonizmu, nad całym Światem. Jest rzeczą
      oczywistą, że Izrael, a nawet Światowe Żydostwo, są na taką kontrolę po prostu
      za małe. Stąd będziemy kontrolować cały Świat przy pomocy potęgi militarnej
      USA. Stąd też obowiązkiem każdego Żyda, a szczególnie polskiego Żyda, jest
      pomoc Ameryce w osiągnięciu pełnej dominacji nas Światem. Pierwszą fazą w tej
      operacji było rozbicie Związku Sowieckiego – jedynego realnego przeciwnika USA,
      a przy okazji rozbicie tzw. Bloku Sowieckiego, a więc obalenie tzw. realnego
      socjalizmu w takich krajach jak Polska.

Ten etap zakończyliśmy z pełnym sukcesem. Rosja nie jest obecnie żadnym
      konkurentem dla USA, a kraje takie jak Polska zostały całkowicie uzależnione od
      naszego (żydowskiego) kapitału, a w ich władzach jest coraz więcej Żydów. I tak
      w Polsce mamy naszego, żydowskiego prezydenta, ministra spraw zagranicznych czy
      prezesa Rady Polityki Pieniężnej. Podobnie, choć może nie aż tak dobrze, jest w
      innych krajach. Zresztą często, z przyczyn praktycznych, lepiej jest, jak np.
      premierem nie jest Żyd, a “nasz” goj, jak to jest np. obecnie w Polsce.

Obecnie chodzi nam o pełną kontrolę Izraela nad Bliskim Wschodem. Irak to był
      tylko pierwszy etap. Należy też pamiętać, że USA będzie długo kontrolować w
      Iraku (podobnie jak w Afganistanie) tylko większe miasta i ważniejsze drogi,
      ale to nam na razie wystarczy. Naszym celem jest bowiem neutralizacja
      antyamerykańskiego, a więc też i antyżydowskiego reżymu w Iraku, oraz zajęcie
      Iranu i Syrii, a także większe podporządkowanie sobie Jordanii, aby umożliwić
      dalszą ekspansję terytorialną Izraela. Chodzi nam tu nie tylko o permanentne
      zajęcie Zachodniego Brzegu Jordanu, całej Jerozlimy oraz Strefy Gazy wraz z
      usunięciem na stałe Arabów z terenu Wielkiego Izraela, ale też utworzenie tzw.
      strefy ochronnej, czyli ponowną okupację przez Izrael Synaju, Libanu oraz
      dalszych części Jordanii i Syrii, tak, aby uniemożliwić inflitrację wrogich
      elementów arabskich na teren Izraela. Wymagać to będzie, oczywiście,
      ustanowienia całkowicie proamerykańskich, a więc też i całkowicie
      proizraelskich reżymów nie tylko w Iraku, ale też w Iranie, Syrii, Jordanii i
      Egipcie, oaz permanentnej okupacji Libanu przez połączone siły amerykańsko-
      izraelskie.

W nieco dalszej perspektywie konieczne będzie zastąpienie wrogich nam reżymów
      takich krajach jak Libia czy Sudan, oraz niepewnych reżymów w takich krajach
      jak Algeria czy Maroko. Konieczne też będzie zastąpienie antyamerykańskich
      reżymów w Korei Północnej, Wietnamie czy na Kubie, a nawet w Malezji, lecz jest
      to sprawa na osobny referat. Obecnie najważniejsze jest bezwarunkowe poparcie
      wszystkich polskich Żydów dla wojny w Iraku, oraz dla polityki prezydenta
      Busha. I o takie poparcie występuję, poprzez mego przyjaciela, profesora Jehudę
      Bauera, do wszystkich polskich żydów w Australii, a szczególnie w Melbourne, z
      którym to pięknym miastem łączą mnie tak bardzo miłe wspomnienia.

Adam Michnik

(Tekst referatu odczytanego w Melbourne, Australia, w imieniu Adama Michnika
      przez profesora Jehudę Bauera).
      www-pso.adm.monash.edu.au/news/Story.asp?ID=904&SortType=15
      Monash Newsline : Media Releases

Radical Islam as dangerous as Nazism, says Holocaust expert

21 March 2003

Radical Islam is as dangerous to world democracy and freedom as Nazism and
      Communism, according to a world leader in the study of the Holocaust.
      Professor Yehuda Bauer, who is in Melbourne at the invitation of Monash
      University, will deliver a public lecture on Nazis, Communists, and radical
      Islamists on Sunday, March 23, at the Glen Eira Auditorium in Caulfield.

Professor Bauer is Professor Emeritus of the Hebrew University, Jerusalem, and
      past Director of the International Institute for Holocaust Research, Yad
      Vashem, Jerusalem.

The Director of Monash's Australian Centre for the Study of Jewish
      Civilisation, Professor Andrew Markus, said Professor Bauer had extensively
      studied totalitarian movements that threaten freedom and democracy.

Professor Bauer believes that while conservative "fundamentalist" trends exist
      in all religions, radical Islamists differ in that they demand existing Arab
      states become Islamized and governed by religious law, not by democratic
      institutions. He says the aim of radical Islamists is to conquer and world and
      make it Islamic.

Professor Bauer says if the West's response to the threat is "weak-kneed", the
      price will be on par, if not greater, than that the world paid for the rise of
      Nazism and Soviet Communism.

What: Public lecture on Nazis, Communists and radical Islamists .

Where: Glen Eira Auditorium, corner Glen Eira and Hawthorn Roads, Caulfield.

When: Sunday, March 23 at 7.30pm.

Cost: Admission $15, concession $12 .

miriam.munz@education.monash.edu.au.

For more information on Professor Bauer, contact Professor Andrew Markus,
      Director of Monash's Australian Centre for the Study of Jewish Civilisation at
      Monash University on 9905 2200. .

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka