Dodaj do ulubionych

Milionowy post - wyniki konkursu!

30.12.01, 18:15
Witam w imieniu komitetu konkursowego!
Tak sie jakos zlozylo, ze cztery pierwsze posty byly i mile, i swiateczne, i
wydaje sie, ze tylko jeden z nich powstal wylacznie w celu zdobycia nagrody...
Moral z tego taki, ze zyczliwosc poplaca ;>
Zwyciezcom gratulujemy, Waszą wygraną potwierdzimy także mailem. Prosimy o
przeslanie Waszego adresu pocztowego w ciagu 3 dni od chwili otrzymania naszego
maila.

Pozdrawiamy noworocznie,

Maas, DJ, Adam & Komitet

Lista zwyciezcow:

r00ts
1000000 - 2 polary, 19:21:51
www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?dzial=0511&forum=69&wid=760874&aid=760874

sunrise
1000001 - polar, 19:21:51
www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?dzial=0511&forum=73&wid=759851&aid=760875

pc
1000002 - polar, 19:21:52
www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?dzial=0511&forum=389&wid=760876&aid=760876

grzchur
1000003 - polar, 19:21:52
www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?dzial=0511&forum=59&wid=760877&aid=760877
Obserwuj wątek
              • maas Re: Milionowy post - wyniki konkursu! 30.12.01, 20:35
                Szkoda rzeczywiscie. Nie wiem jednak, czy aktywnosc .roberto65 byla
                bezposrednio zwiazana z konkursem, poniewaz watki wyciagano juz po minieciu
                miliona...
                Nastepnym razem (a pewnie bedziemy tak swietowac kazdy kolejny milion :)
                postaramy sie lepiej sformulowac warunki. Na przyklad ustanowimy specjalny
                watek konkursowy, do ktorego bedzie mozna wpisac sie tylko raz. Wielokrotne
                wpisanie sie powoduje dyskwalifikacje w konkursie. Bedzie mniej balaganu na
                innych forach i mniej pustych postow.
                Co Wy na to?
                • macias Re: Milionowy post - wyniki konkursu! 30.12.01, 21:34
                  maas napisał(a):

> Nastepnym razem (a pewnie bedziemy tak swietowac kazdy kolejny milion :)
                  > postaramy sie lepiej sformulowac warunki. Na przyklad ustanowimy specjalny
                  > watek konkursowy, do ktorego bedzie mozna wpisac sie tylko raz. Wielokrotne
                  > wpisanie sie powoduje dyskwalifikacje w konkursie. Bedzie mniej balaganu na
                  > innych forach i mniej pustych postow.
                  > Co Wy na to?

Na pewno dobrze to przemyslalas? Bo do mnie to jakos nie trafia :/
                  Jesli utworzycie watek konkursowy, w ktorym chcecie widziec kolejny: dwu-, trzy-
                  czy x-milionowy post, to w okolicach tego numeru musielibyscie zablokowac
                  wszystkie inne fora, zeby zmusic uzytkownikow do tego, zeby ktos sie tam wpisal...

Cos mi tu nie pasuje :/
                  • maas Re: Milionowy post - wyniki konkursu! 30.12.01, 22:01
                    Szczerze mowiac, to i ten konkurs nie dotyczyl tak naprawde milionowego postu,
                    tylko "postu o numerze wyzszym niz 999 999, spelniajacego okreslone warunki".
                    Takim postem mogl byc na przyklad nr 1 000 020, gdyby pierwszych 20 postow nie
                    zawieralo adresu, lub bylo sprzecznych z regulaminem, lub bylo pustych itp.
                    itd. Bylam bardzo zdziwiona, kiedy okazalo sie, ze 4 pierwsze posty spelniaja
                    wszystkie warunki, a w dodatku napisaly je osoby zalogowane.

W mojej propozycji liczylyby sie tylko posty o numerze wyzszym niz np. 1 999
                    999, spelniajace pewne warunki. Jednym z warunkow bylaby publikacja postu w
                    okreslonym watku/forum. Oczywiscie zmniejsza to magie okraglych liczb, ale
                    zapobiega zasmiecaniu innych forow postami konkursowymi oraz wysylaniu wielu
                    postow przez te same osoby, co inaczej trudno jest ominac. Gdybysmy postawili
                    warunek, ze nie mozna wyslac wiecej niz jeden post w okreslonym okresie,
                    dzialaloby to na niekorzysc "zwyczajnych" forumowiczow, ktorzy mogliby trafic w
                    milion przypadkiem, po czym zostac zdyskwalifikowani za szybkosc pisania :)

Jesli masz inne sugestie, chetnie wyslucham! Moim zdaniem konkurs milionowy to
                    fajna sprawa, ale trzeba go troszke zmodyfikowac, coby uniknac strzelanki.

Pozdrawiam,

Maas

• adam Re: Wyjaśnienie w sprawie identyfikatora 30.12.01, 18:55
      grzchur@poczta.gazeta.pl napisał:

> -
      > jak sie najedzie myszka na jakiegos posta, to w lewym dolnym ekranu jakies
      > liczby sa i przy kazdych nowszych postach sie zmieniaja na wyzsze. Moze to
      > numer tego posta? a jesli tak, to jest dopiero ich 750 tysiecy!!!

W związku licznymi pytaniami wyjaśniam:

Argument aid w adresie jest unikalnym numerem posta na danym forum. Ale dopiero
      od sierpnia ten numer jest również unikaly globalnie i zwiększany o 1 po kazdym
      poscie.
      Tak więc brakujące ćwierć miliona to wielokrotnie powtórzone numery na różnych
      forach.

p.
      • pc Re: Wyjaśnienie w sprawie identyfikatora 30.12.01, 22:47
        Można by sztucznie wprowadzić prawidłową numerację :) Skoro nowe posty są i tak
        naliczane co jeden, chyba nie będzie z tym problemu? Chyba że wyniknie jakiś
        problem, gdy w bazie nie będzie tych 300.000 identyfikatorów, ale nie sądzę...

Pozdr.
    • pc Re: Milionowy post - wyniki konkursu! 30.12.01, 22:44
      redakcja napisał(a):

> pc
      > 1000002 - polar, 19:21:52
      > <a href="www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?dzial=0511&forum=389&wid=760876&aid
      > =760876">www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?dzial=0511&forum=389&wid=760876&aid=760876
      > </a>

Akurat TEN post :)

Ale w sumie fajnie, że coś wygrałem. Gratuluję pozostałym zwycięzcom i życzę
      więcej szczęścia tym, którym teraz się nie powiodło. Na przykład w konkursie
      Pierwszy Post w Nowym Roku, w którym nie będę mógł wziąć udziału :)

Pozdrawiam i życzę wszystkim w Nowym Roku dużo ciekawych konkursów z fajnymi
      nagrodami na portalu Gazety.pl :)
    • macias Kruca! 31.12.01, 00:04
      Kruca! Dopiero teraz zauwazylem...
      Przeciez Wy nagrodziliscie posty o dwadziescia za daleko!

Ludzie... Post milionowy mial aid 760854 lub 760855...

Ło so chosi? :/
        • Gość: macias Re: Kruca! IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 31.12.01, 12:51
          Liczylem to kilkakrotnie - sa dwie mozliwosci:

1) licznik podawal przeklamana ilosc postow (nie chodzi o taktowanie co 20)
          2) zle wytypowaliscie milionowy post

...jesli 990590. post mial aid 751444 lub 751445, 992010. post mial aid 752864
          lub 752865, i tak dalej, az do 999890. post mial aid 760744 lub 760745, to
          nagle miedzy 999890. postem a postem milionowym wsiaklo gdzies 20 innych :/

Czy ja czegos nie rozumiem?
          • maas Re: Kruca! 31.12.01, 12:54
            Przy ustalaniu kolejnosci polegalismy na wypisie z bazy. Osobiscie nie ufalabym
            numerom aid, bo nie sa z tym tozsame...
            • Gość: macias Re: Kruca! IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 31.12.01, 13:07
              Oj maas, maas, oczywiscie, ze sa tozsame :)
              Jak wspominal Adam do jakiegos czasu (sierpnia?) posty byly indeksowane
              oddzielnie dla kazdego forum. Od tamtego czasu kazdy kolejny post dostaje swoj
              unikalny w skali calego Forum numer. Jesli mowisz, ze nie sa tozsame,
              oznaczaloby to mniej wiecej tyle, iz baza Wam nawalila, bo domyslam sie, ze
              przy indeksowaniu dziala zwyczajny auto_increment... Czy sie myle?
              • maas Re: Kruca! 31.12.01, 13:12
                Eeee... Ja jestem prosty redaktor, o incrementach to sobie mozesz pogadac z DJ-
                em albo z Adamem :(
                Brzmi toto jak jakis brzydki wyraz :)
              • dj Re: Kruca! 31.12.01, 13:31
                Oj, Macieju. Aleś się dziewczyny uczepił :)

Gość portalu: macias napisał(a):

> Oj maas, maas, oczywiscie, ze sa tozsame :)

Nie są.

> Jak wspominal Adam do jakiegos czasu (sierpnia?) posty byly indeksowane
                > oddzielnie dla kazdego forum. Od tamtego czasu kazdy kolejny post dostaje swoj
                > unikalny w skali calego Forum numer. Jesli mowisz, ze nie sa tozsame,
                > oznaczaloby to mniej wiecej tyle, iz baza Wam nawalila, bo domyslam sie, ze
                > przy indeksowaniu dziala zwyczajny auto_increment... Czy sie myle?

Zapewniam Cię, że wyniki są zgodne z prawdą i zapisami w bazie a auto_increment i
                numery aid nic do tego nie mają :) Daj już spokój. Kończę staropolskim: Happy New
                Year ;-)
                • Gość: macias Re: Kruca! IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 31.12.01, 14:11
                  Happy New Year to U 2, ale spokoju nie dam...
                  Nie chodzi, ze sie czepiam czy cus, bo mi to i tak zwisa - nie bralem udzialu w
                  tym wyscigu, ale skoro od ilustam tysiecy postow aid przybieralo o jeden
                  (obstaje przy swoim, ze to auto_increment albo inny mechanizm zaprzezony w
                  podobny sposob), to nie wiem, dlaczego inaczej mialoby byc w przypadku tych po
                  milionie?

Wiem, wiem, zadaje niewygodne pytania. Nie chcesz, nie odpowiadaj - ja tak
                  wlasciwie tylko z ciekawosci ;P
                  • adam Re: m 31.12.01, 16:29
                    macias napisał:

>...

Jeśli coś było nie tak to licznik (było powiedziane, że jest orientacyjny:),
                    wynik jest na pewno prawidłowy.
                    p.
                  • dj Re: Kruca! 31.12.01, 18:01
                    Gość portalu: macias napisał(a):

> Wiem, wiem, zadaje niewygodne pytania. Nie chcesz, nie odpowiadaj - ja tak
                    > wlasciwie tylko z ciekawosci ;P

Nie zadajesz niewygodnych pytań. Po prostu głupoty piszesz czasami :) Adam już
                    odpowiedział w sprawie licznika :) Happy NY! :-)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka