Dodaj do ulubionych

Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od g....

IP: 91.123.172.* 30.09.09, 12:56
w czasach kiedy zaklady wielkoprzemyslowe poupadaly i wiekszosc ludzi pracuje
w uslugach zastanawiam sie kiedy my ludzie pracujacy w pn-pt 10-18 i sb 10-14
mamy robic wieksze zakupy, i to nie tylko spozywcze ale i w sklepach z odzieza
, ktorej nie da sie kupowac na szybko , wy besmyslne solidaruchy
Obserwuj wątek
    • olek_01 Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od g.... 30.09.09, 12:58
      nie wyobrażam sobie takiego ograniczenia - jeśli do 12 to zmiana powinna się
      zaczynać od np 4 - trochę to nie w kij ni w d**** , ale niech kombinują .
      najlepszy byłby zakaz na cały dzień
      • Gość: wolna_niedziela! Czy ludzie będą jeść mniej jeśli sklepy będą zamkn IP: 89.108.214.* 30.09.09, 14:56
        zamknięte w niedziele? NIE, kupią sobie po prostu to żarcie (i agd, chemie itd) w 6 dni roboczych. Więc o jakim spadku obrotów mówimy?
        • czarny-misio Tu sie mówi ze bolszewicy wprowadzają 30.09.09, 15:01
          system nakazowo rozdzielczy, dlatego stwierdzam ze bolszewizm ma się dobrze w
          tym kraju
          • varsava dokładnie 30.09.09, 15:13
            powinno się wprowadzić obowiązek otwierania banków, urzędów i wszystkich innych firm w niedzielę - wtedy wzrośnie zatrudnienie (bo ludzie dalej będą mieli 5-dniowy tydzień pracy i tylko będzie rotacja według grafika)
            • Gość: Kaczus (Tomek) Re: dokładnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 15:15
              Nie - nie o to chodzi. Tylko o to, by - jeśli ktoś chce - mógł pracować w
              niedzielę. Ale - ponieważ jest to uciążliwe, żeby miał dodatek, jak za pracę w
              nocy. Dlaczego mamy wyróżniać tylko handlowców? Znów będą równi i równiejsi?
              • varsava Re: dokładnie 30.09.09, 15:17
                ale ja nie mam czasu pójść w tygodniu do banku a tym bardziej urzędu i chciałbym, żeby były pootwierane (tak samo alony samochodwe itp.)
                • varsava Re: dokładnie 30.09.09, 15:18
                  najlepiej do 21, jak galerie handlowe - wtedy bezrobocie spadnie zdecydowanie, a ja będę miał czas załatwić to, co potrzebuję :)
                  • Gość: World Re: dokładnie IP: 195.90.102.* 30.09.09, 16:50
                    Wzorować się na Austrii? A to niby dlaczego? Żadnych spektakularnych sukcesów,
                    żadnych wybitnych wzorców... Może niech związkowcy zobaczą wzór kapitalizmu -
                    Amerykę! Żadnych zakazów handlu w niedzielę. Jak ludzie chcą robić zakupy to ma
                    tak być! Zakazy dyktatury nigdy nie wygrają z wolnością i wolnym rynkiem...
                    • snellville Re: dokładnie 30.09.09, 17:13
                      Gość portalu: World napisał(a):

> Wzorować się na Austrii? A to niby dlaczego? Żadnych spektakularnych sukcesów,
                      > żadnych wybitnych wzorców... Może niech związkowcy zobaczą wzór kapitalizmu -
                      > Amerykę! Żadnych zakazów handlu w niedzielę. Jak ludzie chcą robić zakupy to ma
                      > tak być! Zakazy dyktatury nigdy nie wygrają z wolnością i wolnym rynkiem...

Mieszkalem w Austrii 4 miesiace,sklepy byly zamkniete od 12 do 13 codziennie na
                      prowicjii.
                      W Wiedniu czegos takiego nie bylo.
                      Nie wydaje mi sie ze bylo to pokierowane religia lub jakimis prawami,powiedzial
                      bym raczej tradycja.
                      • docteur.ravic No to niech zalegalizują aborcję skoro na Austrii 30.09.09, 17:52

chcą się wzorować.

nellville napisał:

> Gość portalu: World napisał(a):
                        >
                        > > Wzorować się na Austrii? A to niby dlaczego? Żadnych
                        > > spektakularnych sukcesów> żadnych wybitnych wzorców...
                        • noducks solidaruchom na mozg sie rzucilo 30.09.09, 20:09
                          moze mysla, ze pracuja w episkopacie

moj pomysl na kryzys. zalegalizowac i opodatkowac prostytucje, trawke i
                          aborcje oraz opodatkowac kler. wtedy okazaloby sie, ze tak naprawde
                          polska jest bogatym krajem
                          • Gość: World Re: solidaruchom na mozg sie rzucilo IP: 195.117.230.* 01.10.09, 08:43
                            Bo związkowcy to typowe postkomuchy. Chcieliby zarabiać jak w
                            krajach kapitalistycznych, nie pracując zbytnio przy tym jak w
                            krajach socjalistycznych...
                • Gość: Kaczus (Tomek) Re: dokładnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 15:20
                  Sądzę, że jeśli byłoby odpowiednie zapotrzebowanie, to banki byłyby otwarte -
                  niektórzy pracownicy w bankach pracują w systemie 3 zmianowym (np przy obsłudze
                  kart). Ale to Bank powinien decydować kiedy ma być otwarty, a nie jakieś odgórne
                  przepisy - to samo ze sklepami.
                • Gość: xyz hmm IP: *.sieradz.vectranet.pl 30.09.09, 16:00
                  ci z nszz powinni wprowadzic zakaz pracy związków w tygodniu pon-sob i najlepiej
                  niech się sami pozwalniają.
                • Gość: Ponuro & Kaczo Re: dokładnie tak... IP: *.natpool21.outside.ucf.edu 30.09.09, 16:25
                  "ale ja nie mam czasu pójść w tygodniu do banku a tym bardziej
                  urzędu i chciałby m, żeby były pootwierane (tak samo alony
                  samochodwe itp.)"

Wybierz sie (varsavo) do USA, a zobaczysz ze wiekszosc "dealerow"
                  samochodowych ma swoje biznesy otwarte takze i w niedziele!!
                • Gość: Marian Re: dokładnie IP: *.toya.net.pl 30.09.09, 16:36
                  nie wiem gdzie pracujesz ale jakby Tobie kazali przychodzić do pracy
                  w niedziele to miałbyś czas w tygodniu załatwić sprawy, bo miałbyś
                  wolne, tylko nie wiem czy tak by Ci się podobało pracować w
                  niedziele a w środe mieć wolne??
                  • snellville Re: dokładnie 30.09.09, 16:43
                    Gość portalu: Marian napisał(a):

> nie wiem gdzie pracujesz ale jakby Tobie kazali przychodzić do pracy
                    > w niedziele to miałbyś czas w tygodniu załatwić sprawy, bo miałbyś
                    > wolne, tylko nie wiem czy tak by Ci się podobało pracować w
                    > niedziele a w środe mieć wolne??

Nie ma nakazow,zawsze mozesz powiedziec nie.
                    Nie pasuje ci stac za lada,zmien prace baranie.
                    Ale jesli pracodawca zaplaci mi podwojnie za niedziele,chetnie wezme wolna
                    srode,co za roznica???
                    Przymusowe roboty sie skonczyly ,o czym wy ludzie p...cie.
                    • Gość: Marian Re: dokładnie IP: *.toya.net.pl 30.09.09, 17:26
                      Nie musisz mnie wyzywać od baranów, bo to nic nie wnosi do dyskusji,
                      a raczej źle o Tobie świadczy.Nie pracuje w niedziele ale kiedys
                      pracowałem i mam szacunek dla tych ludzi, a co do zmiany pracy to
                      widocznie musisz jeszcze troche pożyć żeby pewne rzeczy zauważyć i
                      docenić.
                      Życzę szczęscia i pozdrawiam
                    • pos3gacz Re: dokładnie 30.09.09, 19:26
                      snellville napisał:

> Gość portalu: Marian napisał(a):
                      >
                      > > nie wiem gdzie pracujesz ale jakby Tobie kazali przychodzić do
                      pracy
                      > > w niedziele to miałbyś czas w tygodniu załatwić sprawy, bo
                      miałbyś
                      > > wolne, tylko nie wiem czy tak by Ci się podobało pracować w
                      > > niedziele a w środe mieć wolne??
                      >
                      >
                      > Nie ma nakazow,zawsze mozesz powiedziec nie.
                      > Nie pasuje ci stac za lada,zmien prace baranie.
                      > Ale jesli pracodawca zaplaci mi podwojnie za niedziele,chetnie
                      wezme wolna
                      > srode,co za roznica???
                      > Przymusowe roboty sie skonczyly ,o czym wy ludzie p...cie.
                      ===============================
                      Wyrażę to prościej =-= jeżeli Ci praca w niedzielę lub święto
                      szkodzi, to zmień pracę, o co chodzi.
                    • eskimojoe [...] 30.09.09, 20:42
                      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                      • eskimojoe admin Ty osiołku 01.10.09, 19:14
                        już nie można było tego c.h.u.j.a tylko wykropkować musiałeś wyciąć cały post,
                        co za cholera.
                  • Gość: Kaczus (Tomek) Re: dokładnie IP: 78.8.192.* 30.09.09, 16:56
                    Ale widzisz, w wielu miejscach tak ludzie musza pracować... Dlatego
                    zamiast wyróżniać jedną grupę, lepiej zapewnić dodatki wszystkim.
                    Choćby na poziomie dodatku, jaki płacony jest za prace w nocy (choć on
                    jest niewielki, ale od czegoś możnaby zacząć). Wiem jak to pracować w
                    weekendy z doświadczenia.
                  • Gość: trzezwy Re: dokładnie IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.09, 17:16
                    tak - zakazac handlu takze w tygodniu wtedy biedni ciemiezeni
                    pracownicy supermarketow i wyzyskiwani sprzedawcy w zabkach wcale nie
                    beda musieli chodzic do pracy - wystarczy caly tydzien do kosciola -
                    ludzie system zakazow i nakazow juz byl nie sprwadzil sie - a
                    bolszewizm pod inna nazwa jest nadal bolszewizmem - obled - robia znow
                    i znow to samo a spodziewaja sie innych efektow
                  • strikemaster Widać że nigdy nie pracowałeś w automotive 30.09.09, 23:34
                    Zapewniam Cię, że zapiernicza się tam 7 dni w tygodniu w systemie zmianowym i żaden nszz nawet nie piśnie.
          • eastsider Re: Tu sie mówi ze bolszewicy wprowadzają 30.09.09, 23:57
            czarny-misio napisał:

> system nakazowo rozdzielczy, dlatego stwierdzam ze bolszewizm ma
            się dobrze w
            > tym kraju
            ---------------------------------------------------------------------
            --
            Misiu, Czarny,
            Bolszewicy sa czerwoni. A czarni sa zawodowi sludzy bozy.
            I to oni maja sie dobrze w tym kraju. A przy okazji; jak sie masz ?
        • Gość: Luster Re: Czy ludzie będą jeść mniej jeśli sklepy będą IP: *.polkomtel.com.pl 30.09.09, 15:06
          > zamknięte w niedziele? NIE, kupią sobie po prostu to żarcie (i agd, chemie itd)
          > w 6 dni roboczych. Więc o jakim spadku obrotów mówimy?

Jasne. A ci biedny zmuszani do pracy w niedzielę - na bruk!
          Nie wiem czemu handlowcy protestują, oni na tym zarobią, koszty mniejsze, obrót
          podobny.
          • Gość: Ponuro & Kaczo Re: "Solidarnosc" najlepszym gwarantem socjalizmu! IP: *.natpool21.outside.ucf.edu 30.09.09, 16:20
            "NSZZ "Solidarność" pracuje nad projektem ustawy, która ma częściowo
            ograniczyć handel w niedzielę."

"Solidarnosc" od dawna postepuje zgodnie z zaleceniami biskupow i
            tzw. episkopatu nie mogacych przebolec, iz wciaz maja jakas
            konkurencje do "niedzielnej tacy"!

P.S. Ciesze sie, iz tu skad pisze (USA) nie mam praktycznie zadnych
            problemow z robieniem zakupow w niedziele, a nawet i w swieta
            (choc w swieta nie wszystkie sklepy sa otwarte ale...
            panuje wolnosc i nikt nikogo do zamykania, czy
            otwierania nie przymusza!).
            • Gość: JANEK Re: "Solidarnosc" najlepszym gwarantem socjalizmu IP: *.dsl.bcvloh.sbcglobal.net 30.09.09, 18:11
              Z TEGO CO CZYTAM widze ze polacy nie lubia pracowac,mam od wielu lat
              interes w USA i nasz glowny dochod jest w sobote, niedziele i
              swieta.nie mam klopotu z pracownikami,chetnie pracoja ,maja dobra
              place i bonusy a w polsce kazdy nazekA
              • Gość: Tomek Re: "Solidarnosc" najlepszym gwarantem socjalizmu IP: *.google.com 30.09.09, 19:43
                W Polsce (i w sporej części Europy Zachodniej również) wielu ludzi nie chce
                decydować o własnym życiu - o własnym biznesie, o własnej pracy, o własnych
                nałogach. Wolą żeby im ktoś rozkazywał, co mają kiedy robić.

Dobrze, że w USA takie pomysły nie mają na razie szans.
        • aegis_of_heart Ewidentnie widać, że nie masz prawdziwej pracy. 30.09.09, 15:29
          Gdybyś miał ciężką pracę, nie pisałbyś takich głupot.

Przykładowo: od pół roku szukam słuchawek, i na dobrą sprawę nie kupiłem ich
          dlatego, że *nie mam na to czasu* (dobór dobrych słuchawek jest zajęciem
          czasochłonnym, trzeba je sprawdzać samodzielnie, z własnym źródłem dźwięku,
          tułając się od sklepu do sklepu, bo każdy ma najwyżej parę interesujących modeli).

Podobnie jest z zakupem właściwie każdej elektroniki, odzieży, dóbr kultury,
          sprzętu AGD itp. wszelkich tzw. inwestycji gospodarstw domowych. Spadają też
          obroty usług (obecnie w tzw. świąteczne dni wolne od pracy obowiązuje w Polsce
          szabas i trudno nawet znaleźć restaurację, co jest ewidentnym absurdem!) i
          niektóry zakupy czysto konsumpcyjne (np. lody).

Kiedy ludzie nie mają okazji dokonać tych wszystkich wydatków, to ich nie
          dokonują i te pieniądze oszczędzają lub puszczają na konsumpcję bieżącą czy
          wczasach. Niemniej, najczęściej te wydatki nie zostaną zrobione.

Efekt: wydatki gospodarstw domowych są mniejsze; wprawdzie cieszy nas wówczas
          wyższa stopa oszczędności, niemniej zbyt mała konsumpcja jest także zjawiskiem
          bardzo szkodliwym.

Pozostaje jeszcze kwestia zmienionej dystrybucji dóbr, ale to inna, długa historia.
          • Gość: darck... Re: Ewidentnie widać, że nie masz prawdziwej prac IP: 82.139.165.* 30.09.09, 19:32
            Argument o nie najlepszym doborze zakupów z powodu małej ilości czasu jest prawdziwy, ale to o zmniejszaniu wydatków kosztem oszczędności jako zjawisko szkodliwe to p..dolenie. Pomyśl co piszesz, jakby to byla prawda to panaceum na wszystkie problemy gospodarki bylby zaciągnięty kredyt na 100tys pln przez kazdego.
        • Gość: Ponuro & Kaczo Re: To moze zamknijcie tez i w sobote!!! IP: *.natpool21.outside.ucf.edu 30.09.09, 16:23
          "zamknięte w niedziele? NIE, kupią sobie po prostu to żarcie (i agd,
          chemie itd) w 6 dni roboczych. Więc o jakim spadku obrotów mówimy?"

Coz... nie kazdy ma wystarczajaca ilosc czasu "w 6 dni roboczych"!
      • Gość: JaRuś II Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.09, 21:10
        JESTEM ZA OGRANICZENIEM HANDLU CODZIENNIE- HANDEL, STACJE BENZYNOWE,
        ELEKTROWNIE WODOCIĄGI MAJA PRACOWAĆ jak na Ukrainie 18,00 DO 19,00.
    • olek_01 Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 13:02
      to sobie zaplanujcie dzień - zakupy w niedzielę to jest buractwo , jest cały
      tydzień wolny - i nie piszcie mi bzdur że nie można wygospodarować te 2 godziny
      - jakoś pracujący na kasach w marketach itp mają i nie biadolą - kwestia
      oragnizacji czasu
      • Gość: tre Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: 217.197.74.* 30.09.09, 13:20
        chleb spod lady bedzie mozna kupic jak łysky za czasow prohibicji a
        po godzinie 12-tej obowiazkowo wyzbyc sie kasy w kościele. Kazdy
        kombinuje jak moze aby wydrzec kase. Na gruntach rolnych co kosciol
        dostaje od skarbu panstwa za pol darmo juz maja byznes.
        • Gość: :O Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: 193.201.167.* 30.09.09, 15:26
          Inkwizycja cie bedzie scigac za zdrade tajemnic czarnej mafii.
          • Gość: JANEK Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.dsl.bcvloh.sbcglobal.net 30.09.09, 18:15
            koscol ma za duzy wplyw w Polsce
      • tomalamas Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 13:38
        Może i buractwo ale co z tego? Cały tydzień wolny to może mają związkowcy albo nieroby.

Po drugie, jeśli ten zakaz ma podnieść oglądalność telewizji w niedziele to już wolę by część ludzi ruszyła cztery litery i poruszała się. Może zmniejszy się nadwaga i otyłość w społeczeństwie. Na inne spędzanie czasu raczej nie można liczyć.

Pracujący w marketach mogą mieć np. równoważny czas pracy, tak jak policjanci czy pielęgniarki. Jak w niedzielę przacują to zakupy mogą robić w wolny dzień przypadający w środku tygodnia. Zatem ten argument jest chybiony.

Jak mi się nie chce robić zakupów to nie jadę do sklepu, a jak mi się nie chciało pracować w nocy albo w weekendy to zmieniłem pracę. Ale nie teraz, tylko wtedy gdy była łatwiej dostępna.
        • Gość: nick Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 14:10
          > Po drugie, jeśli ten zakaz ma podnieść oglądalność telewizji w
          niedziele to już
          > wolę by część ludzi ruszyła cztery litery i poruszała się. Może
          zmniejszy się
          > nadwaga i otyłość w społeczeństwie. Na inne spędzanie czasu raczej
          nie można li
          > czyć.

Też prawda. Kilka lat temu robiono na ten temat badania. Niewielu
          Polaków spędza niedzielę np. za miastem, na nartach itp., bo nie
          mają na to ani czasu, ani pieniędzy. Większość siedzi w domu przed
          TV, obżera się i pije, kobiety robią zaległe porządki, dzieci
          odrabiają lekcje itp. No i czasem wychodzą razem, całą rodziną, do
          galerii handlowej, gdzie można niedrogo zjeść obiad w chińskiej
          knajpie, żeby matka też mogła sobie odpocząć.
          • parazyd NSZZ "Solidarność" to sobie może 30.09.09, 14:40
            popracować nad projektem ustawy regulującej kształt kupki walonej do
            nocniczka
        • Gość: daniello _bumbum Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 16:04
          w du..e mam równoważny czas pracy w niedziele chcę pobyć z rodziną
          w sobotę wyskoczyć na piwko i nie martwić się że rano muszę wstać i obsługiwać
          buraka który wpadł po jakąś pierdołę
          jak ktoś pracuje od zawsze od poniedziałku do piątku to nie zrozumie kogoś kto
          pracuje w handlu
          • eltinu Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 16:07
            > w sobotę wyskoczyć na piwko i nie martwić się że rano muszę wstać i obsługiwać
            > buraka który wpadł po jakąś pierdołę
            Zmień pracę
            • Gość: konieczny Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.chello.pl 30.09.09, 16:44
              Zmień mózg.
              • snellville Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 16:47
                Gość portalu: konieczny napisał(a):

> Zmień mózg.

Ksiadz ci juz go zmienil,dla ciebie za pozno...........
                • Gość: konieczny Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.chello.pl 30.09.09, 17:02
                  Rozumiem, że w większości krajów zachodniej Europy same katolskie oszołomy, bo
                  sklepy z rzadka otwarte w niedziele (i jakoś nikt nie protestuje)...
                  • Gość: asa Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 17:20
                    Nikt nie protestuje, ale wszyscy nam zazdroszczą (przynajmniej jedna
                    rzecz, która u nas jest zorganizowana lepiej). Na zakupy pozostaje
                    im tylko sobota, która w sklepach wygląda tak, jak u nas ostatnie
                    dni przez Bożym Narodzeniem, czyli tłumy, kolejki, przepychanki,
                    stłuczki na parkingach itp.
                    • Gość: leo Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: 85.222.87.* 30.09.09, 19:12
                      Sieci handlowe będą potrzebowały mniej pracowników, zwolnią kilku to będzie lament że tracą pracę.
          • Gość: trzezwy Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.09, 17:22
            czlowieku obudz sie - wolny kraj nie musisz nikogo obslugiwac nawet w
            poniedzialki i srody - siadz na dupie ,poglaskaj bo kalafiorze zone
            mozesz nawet reszte zycia spedzic na kajmanach nikt ci nie kaze stac w
            biedronce - a jak masz niedobrego szefa otworz sklep zaplac czynsz i
            zus i zamknij nawet na caly rok - nie ma obowiazku otwierania
          • Gość: mort Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 17:27
            a co sie zmieni skoro będzie otwarte do 12? i tak nie bedziesz mógł wyskoczyc na piwko
          • Gość: marcingliwice Re: niedziela zła dla kalego ale kali chce piwko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.09, 00:54
            Gość portalu: daniello _bumbum napisał(a):

> w du..e mam równoważny czas pracy w niedziele chcę pobyć z rodziną
            > w sobotę wyskoczyć na piwko i nie martwić się że rano muszę wstać i obsługiwać
            > buraka który wpadł po jakąś pierdołę

A to piwko to kto ma ci w niedzielę podać? Jak wolna niedziela to wolna
            niedziela. Również w knajpach, elektrowniach, telewizji, komunikacji. Dlaczego
            handel miałby być traktowany lepiej niż inni?
            • Gość: daniello_bumbum Re: niedziela zła dla kalego ale kali chce piwko IP: 194.156.48.* 01.10.09, 01:19
              > > w sobotę wyskoczyć na piwko
              czytanie ze zrozumieniem
      • Gość: zenia Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.173.28.66.tesatnet.pl 30.09.09, 13:43
        >>olek_01<< Praca, dzieci, inne zajęcia. Nie, nie można sobie inaczej
        zorganizować czasu. A może wprowadzić usta że w ogóle nie ma niedzieli, będzie 6
        dniowy tydzień i już. Wtedy nic nie będzie wolno robić w niedzielę!
        • Gość: ! Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: 193.201.167.* 30.09.09, 15:29
          Ale przecież siedem dni tygodnia to jest tradycja przejęta od
          czosnkojadów. Nie można z tego rezygnować. Wolny szabas to cymes i
          musi być.
      • Gość: nick Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 13:49
        olek_01 napisał:

> to sobie zaplanujcie dzień - zakupy w niedzielę to jest buractwo ,
        jest cały
        > tydzień wolny - i nie piszcie mi bzdur że nie można wygospodarować
        te 2 godziny
        > - jakoś pracujący na kasach w marketach itp mają i nie biadolą -
        kwestia
        > oragnizacji czasu

Sam jesteś burak albo pasożyt z budżetówki. Większośc ludzi, jakich
        znam, nie ma czasu na zakupy w tygodniu, bo praca, razem z
        dojazdami, odebraniem dzieci z przedszkola itp., zajmuje im 11-12
        godzin. Zdążą co najwyżej kupić bułki w spożywczaku na osiedlu.
        Większe zakupy, zwłaszcza tzw. rodzinne, robią w soboty i niedziele.
        Teraz będą robić tylko w soboty. Łatwo sobie wyobrazić, co się
        będzie działo w hipermarketach.
        • Gość: literka_m Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: 81.15.180.* 30.09.09, 15:31
          > Sam jesteś burak albo pasożyt z budżetówki. Większośc ludzi, jakich
          > znam, nie ma czasu na zakupy w tygodniu, bo praca, razem z
          > dojazdami, odebraniem dzieci z przedszkola itp., zajmuje im 11-12
          > godzin.

to niech zmienią pracę, żeby mieli czas.
          dlaczego z taką łatwością ustawiasz rozkład pracy innym a nie chcesz zmienić sobie ?
          Z całą pewnością zakupy w niedziele to BURACTWO bo czas wolny w dzisiejszym
          czasie jest za drogi żeby marnować go szwędając się po galeriach handlowych.
          • snellville Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 15:41
            Gość portalu: literka_m napisał(a):

> > Sam jesteś burak albo pasożyt z budżetówki. Większośc ludzi, jakich
            > > znam, nie ma czasu na zakupy w tygodniu, bo praca, razem z
            > > dojazdami, odebraniem dzieci z przedszkola itp., zajmuje im 11-12
            > > godzin.
            >
            > to niech zmienią pracę, żeby mieli czas.
            > dlaczego z taką łatwością ustawiasz rozkład pracy innym a nie chcesz zmienić so
            > bie ?
            > Z całą pewnością zakupy w niedziele to BURACTWO bo czas wolny w dzisiejszym
            > czasie jest za drogi żeby marnować go szwędając się po galeriach handlowych.
            Kto cie wygania do galerii,idz sobie do parku.
            Zakazami to sobie mozesz narobic biedy ,czarny rynek ci sie mazy???
            K...a ludzie nie cofajmy sie,przeciesz to jest idiotyzm.
            Jesli sklep w niedziele nie bedzie mial dochodu to sam sie zamknie,po ch...j
            jakies nowe prawa!!!!
            • Gość: literka_m Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: 81.15.180.* 30.09.09, 15:43
              >> K...a ludzie nie cofajmy sie,przeciesz to jest idiotyzm.

cofajmy się ? wiesz co było głownym postulatem po powstaniu solidarności ? wolne
              soboty.
              30 lat pozniej mamy pracować w niedziele ?
              k... nie widzisz jak mocno sie cofnelismy ?

• incipit Zmień pracę jak ci nie odpowiada 30.09.09, 15:51
                Zmień pracę jak ci nie odpowiada
              • Gość: branch Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.argostranslations.com 30.09.09, 18:34
                Po wprowadzeniu tej ustawy wolne niedziele będą, ale tylko dla pracowników
                handlu. A co choćby i z kelnerami w restauracjach?! Ano właśnie, tylko swoje
                d&^%ko dbają.

Dlaczego akurat w niedzielę ma być wolne i tylko handlowcy? Co to jest
                niedziela? Dla mnie to taki sam dzień, jak i inne. To może zróbmy ustawę, by w
                czwartki nie dało się zrobić zakupów, co?

Gościu od "buractwa" - co cię obchodzi, co JA będę robił w niedzielę? Chcesz iść
                do kościółka, to idź, ja cię nie zmuszam do chodzenia do galerii handlowej, więc
                i ty się odpi$#^%l ode mnie. Proste.

Tylko katolickie gnoje chcą rządzić innymi i rozkazywać - to wolno, tego nie
                wolno. Może palmy na stosach wszystkich, którzy nie dają na tacę?!
      • Gość: Burek Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.09, 13:54
        Może dla ciebie, kawalera pracującego od 6:00 do 14:00, a potem
        spędzającego czas przy piwie, TV czy krzyżówce faktycznie nie
        stanowi to problemu, bo masz wolne każde popołudnie. Ja prowadzę
        firmę, więc w pracy de facto jestem całą dobę. Oprócz tego mam kursy
        i szkolenia popołudniowe, oprócz tego mam dzieci, które trzeba
        zawieźć, przywieźć, odebrać, przypilnować na różnego typu zajęciach.
        Jedyny dzień, gdy mogę zrobić coś w domu i dla domu, bo mam na to
        dużo czasu, to właśnie niedziela. Jeśli komuś się w niedzielę nie
        chce pracować, to niech nie pracuje, przecież przymusu nie ma. Ale
        do ku... nędzy z jakiej racji ma to być jakiś odgórny nakaz czy
        zakaz? Obrót sklepów w weekendy wielokrotnie przewyższa obroty
        wewnątrztygodniowe i tylko idiota nie jest w stanie tego zauważyć i
        zrozumieć. W jaki sposób w dobie kryzysu ma się zwiększać popyt i
        konsumpcja, jeśli gigantycznej części społeczeństwa ogranicza się
        możliwość swobodnych zakupów w wybranym przez nią czasie? To tylko
        ku... pojebany Polak mógł coś takiego wymyśleć :/
        • Gość: akuku Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.pools.arcor-ip.net 30.09.09, 14:08
          Zawsze mnie dziwilo ze w takim "poboznym" kraju jak Polska sklepy pracuja w
          niedziele.W krajach "poganskich" jak Niemcy w niedziele
          sklepy sa zamkniete.Co mnie obchodza Twoje dzieci ,daj ludziom wolna
          niedziele.Ty masz tylko brudny zysk w swoim lbie.Twoje zycie szybko minie i
          nawet sie nie spostrzezesz ,gdy przyjdzie czas umrzec.Szkoda mi Ciebie.
          • Gość: nick Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 14:12
            Wielu pracowników galerii handlowych chętnie pracuje w niedziele w
            zamian za wolny dzień w tygodniu. W weekendy pracuje też dorywczo
            wielu studentów, którzy dzięki temu mogą się utrzymać. A związki
            zawodowe niech lepiej zajmą się płacami tych ludzi, bo są
            skandalicznie niskie, a po zamknięciu sklepów w niedziele będą
            jeszcze niższe.
          • pit_sam_pras Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 14:21
            hahaha niemcy poganski kraj... tos dowalil.
            • lava71 Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 14:36
              dobrze, że nie napisał "niewierny". Katotalibowie uważają, że wszyscy inni są be
              i że trzeba ich "nawracać".
          • inna57 Zanim się wypowiesz 30.09.09, 14:27
            to radzę zainteresuj się dlaczego w Niemczech w niedziele sklepy są zamknięte,
            skąd wziął się taki a nie inny zapis, dlaczego jest to zapisane w niemieckiej
            konstytucji i dlaczego Niemcy usilnie pracują nad tym żeby ten zapis
            konstytucyjny przestał istnieć.

Wara dewotom i związkowcom od zarządzanie gospodarką, jedni i drudzy to banda
            złodziei.
            • Gość: Kaczus (Tomek) Re: Zanim się wypowiesz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 15:10

> to radzę zainteresuj się dlaczego w Niemczech w niedziele sklepy są zamknięte,
              > skąd wziął się taki a nie inny zapis,

Hmm byłem na Bawarii i zdziwiony byłem, ale trochę sklepów było otwartych....
            • Gość: akuku Re: Zanim się wypowiesz IP: *.pools.arcor-ip.net 30.09.09, 15:32
              Niemcy maja w zaleznosci od kraju zwiazkowego (Bundeslandu) od 4 do 10
              niedziel handlowych w roku.Zakaz handlu w niedziele i swieta podpisaly zwiazki
              zawodowe ,panstwo oraz Koscioly ewangelicki i katolicki. Od 30 lat mieszkam w
              Niemczech i uwazam ze tak jest dobrze.Nie jest dobrze pracowac na okraglo,ludzie
              to nie automaty,nalezy sie dzien w tygodniu
              na odpoczynek i chwile refleksji.Pomimo ,ze pracuje duzo mam zawsze czas zrobic
              niezbedne zakupy.Nie wierze ludziom ,ktorzy mowia ze nie maja czasu zrobic
              zakupow.Czesto okazuje sie ,iz ludzie nie majacy czas na zakupy z nudow
              przesiaduja w knajpie.Czlowiek tym rozni sie od bydlaka ,ze potrzebuje on ten
              wolny dzien.
              • pyskata666 Re: Zanim się wypowiesz 30.09.09, 15:40
                ...Tym sie czlowiek rozni od bydlaka, ze oprocz pracy, niezbednej krzataniny
                wokol domu, zalatwiania roznych spraw i zakupow potrzebuje sie jeszcze rozwijac
                - a wiec czegos sie douczyc, miec jakies hobby, pojsc do kina czy gdzie tam
                akurqat lubi... A to wszystko zajmuje czas ni nie wystarcza go na popoludniowe
                zakupy, bo sklepy sa po prostu zamkniete.
                I nie dajcie sie zwisc handlem calodobowym w pozostale dni tygodnia - w krajach
                gdzie obowiazuja prawne zakazy handlu w niedziele, w nocy tez nie wolno otwierac
                sklepow. Otwarte sa tylko tzw. slepy nocne, w ktorych mozna kupic absolutnie
                najbardzie podstawowe produkty po wyzszych cenach i zupelnie bez zadnego wyboru.
                I jeszcze jedno - a dlaczego jakies koscioly, zwiazki, politycy i inne takie
                maja decydowac o trybie zycia obywateli? Sami sa zbyt glupi zeby wybrac?
                • Gość: akuku Re: Zanim się wypowiesz IP: *.pools.arcor-ip.net 30.09.09, 15:44
                  Twoj nick "pyskata666" mowi juz mi ze nienawidzisz wszystko co jest zwiazane z
                  jakakolwiek religia.
                  • pyskata666 Re: Zanim się wypowiesz 30.09.09, 15:45
                    Z reki i fusow tez cztasz, czy tylko z nickow?
                    • Gość: akuku Re: Zanim się wypowiesz IP: *.pools.arcor-ip.net 30.09.09, 15:47
                      Ze wszystkiego co sie da
              • snellville Re: Zanim się wypowiesz 30.09.09, 15:44
                Gość portalu: akuku napisał(a):

> Niemcy maja w zaleznosci od kraju zwiazkowego (Bundeslandu) od 4 do 10
                > niedziel handlowych w roku.Zakaz handlu w niedziele i swieta podpisaly zwiazki
                > zawodowe ,panstwo oraz Koscioly ewangelicki i katolicki. Od 30 lat mieszkam w
                > Niemczech i uwazam ze tak jest dobrze.Nie jest dobrze pracowac na okraglo,ludzi
                > e
                > to nie automaty,nalezy sie dzien w tygodniu
                > na odpoczynek i chwile refleksji.Pomimo ,ze pracuje duzo mam zawsze czas zrobic
                > niezbedne zakupy.Nie wierze ludziom ,ktorzy mowia ze nie maja czasu zrobic
                > zakupow.Czesto okazuje sie ,iz ludzie nie majacy czas na zakupy z nudow
                > przesiaduja w knajpie.Czlowiek tym rozni sie od bydlaka ,ze potrzebuje on ten
                > wolny dzien.
                No to posiedz sobie bydlaku przy lampie naftowej w niedziele bo ten czlowiek
                ktory pracuje w elektrowni tez chce miec wolna niedziele.
                • Gość: literka_m Re: Zanim się wypowiesz IP: 81.15.180.* 30.09.09, 15:47
                  > No to posiedz sobie bydlaku przy lampie naftowej w niedziele bo ten czlowiek
                  > ktory pracuje w elektrowni tez chce miec wolna niedziele.

ludzie w elektrowni nie pracują dlatego zebys w niedziele miał prąd, tylko
                  dlatego, ze wygaszenie bloku i jego powtórny rozruch trwałby miesiąc. dlatego sa
                  zawody, gdzie sie NIE DA nie pracować. sklepy do takich na pewno nie naleza
                  • Gość: Kaczo & Ponuro Re: Wygaszanie bloku... i inne glupoty! IP: *.natpool21.outside.ucf.edu 30.09.09, 21:54
                    To moze "literka_m" urzadzi tez wolne dla policji, strazy pozarnej
                    oraz pogotowia... W koncu pracownicy tych sluzb nie musza "wygaszac
                    bloku" a inni... inni niech zaczekaja do poniedzialku!
                • Gość: akuku Re: Zanim się wypowiesz IP: *.pools.arcor-ip.net 30.09.09, 15:52
                  Ja tu nie pisze o zakladach pracujacych w ruchu ciaglym,ja tu pisze o
                  sklepach,ktore nie musza byc otwarte w niedziele i swieta.Kto ma troche
                  poukladane w glowie ,ten moze bez trudu kupic przedmioty codziennego uzytku w
                  dzien powszedni,palancie.
                  • snellville Re: Zanim się wypowiesz 30.09.09, 16:33
                    Gość portalu: akuku napisał(a):

> Ja tu nie pisze o zakladach pracujacych w ruchu ciaglym,ja tu pisze o
                    > sklepach,ktore nie musza byc otwarte w niedziele i swieta.Kto ma troche
                    > poukladane w glowie ,ten moze bez trudu kupic przedmioty codziennego uzytku w
                    > dzien powszedni,palancie.

Chcesz wprowadzic czarny markiet????....chcesz zeby meline sasiad ci
                    otworzyl????...ledzie wy jestescie po...ni.
                    Zakazami do niczego sie nie dojdzie,rynek sam sie reguluje.
                    Sa ludzie ktorzy naprawde musza robic te zakupy w niedziele i nie odbierajmy im
                    prawa do tego.
                    Chcesz siedziec w kosciele cala niedziele ,twoja broszka,ale nie zabraniaj innym
                    isc do sklepu.
                  • Gość: Ponuro & Kaczo Re: Zanim się wypowiesz... IP: *.natpool21.outside.ucf.edu 30.09.09, 16:33
                    W USA nikt nikomu nie narzuca kiedy i jak dlugo ma byc jej/jego
                    sklep otwarty ale... w Polsce coz ciagoty do socjalizmu i systemu
                    rodzielczo-nakoazowego sa wiecznie zywe!
              • inna57 Skoro mkieszkasz w Niemczech 30.09.09, 15:59
                to radzę zainteresuj się kto, kiedy i dlaczego wprowadził do niemieckiej
                konstytucji zakaz otwierania sklepów w niedzielę.

Nie było to porozumienie niczyje, rodowód tego zapisu sięga 1945 roku.

A teraz do książek, bo warto znać historię kraju w którym od 30 lat jesteś tylko
                gastarbeiterem.
                • Gość: akuku Re: Skoro mkieszkasz w Niemczech IP: *.pools.arcor-ip.net 30.09.09, 16:11
                  chyba bedzie lepiej jesli sama sie poduczysz
                • Gość: akuku Re: Skoro mkieszkasz w Niemczech IP: *.pools.arcor-ip.net 30.09.09, 18:51
                  Nieuku, Koscioly ,zwiazki i panstwo podpisaly odpowiednie porozumienie.
                  Radze raczej Tobie sie wziac za ksiazki,analfabeto.Nie zabieraj glosu gdy
                  starsi rozmawiaja.
          • snellville Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 15:23
            Widzisz buraku a twoj ksiadz dobrodziej w niedziele pracuje.
            Caly tydzien konia wali,a w niedziele pracuje....moze jemu tez daj wolna
            niedziele!!!!!
          • Gość: Burek [...] IP: *.gdynia.mm.pl 30.09.09, 18:22
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: literka_m Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: 81.15.180.* 30.09.09, 15:33
          > Może dla ciebie, kawalera pracującego od 6:00 do 14:00, a potem
          > spędzającego czas przy piwie, TV czy krzyżówce faktycznie nie
          > stanowi to problemu, bo masz wolne każde popołudnie.

rozwiązanie jest proste. prowadź firmę w niedzielę a zakupy rób w poniedziałek.
          • Gość: Burek Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.09, 09:09
            "rozwiązanie jest proste. prowadź firmę w niedzielę a zakupy rób w
            poniedziałek"

Niestety, działam w branży, w której nie mogę sobie pozwolić na
            wolne poniedziałki (ani wtorki, środy czy inne pracujące dni
            tygodnia). Poza tym w odróżnieniu od personelu sklepu nie pracuję w
            systemie zmianowym. Zresztą w niedzielę też często pracuję. Jak się
            prowadzi własną firmę, to niestety trzeba się dostosować do potrzeb
            rynku i klientów. I gdyby mi jakiś "solidaruch" odgórnie zakazał
            pracy w dogodnym dla mnie czasie, to po prostu bym go wyśmiał. A
            dokładnie tak właśnie wygląda projekt ustawy - odgórny zakaz
            działania PRYWATNYCH firm w niedziele. Przecież to już na paranoję
            zakrawa.
        • Gość: daniello _bumbum Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 18:13
          nie wiem z skąd przekonanie że w niedziele obroty są wysokie pracuje w tej
          branży od 10 lat i niedzielne obroty to jest po pierdółka
          markety tylko tracą(pracownicy,prąd,ochrona)niedzielni klienci są h.ja warci
          przychodzą na spacer.a nie zamyka się bo konkurencja ma otwarte
          • Gość: Burek Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.09, 09:20
            "nie wiem z skąd przekonanie że w niedziele obroty są wysokie
            pracuje w tej branży od 10 lat i niedzielne obroty to jest po
            pierdółka"

Ciekawe jest to, co piszesz, bo mam zupełnie inne informacje od
            dwóch osób, które pracują w centrach handlowych w sporym mieście
            wojewódzkim. To właśnie w ciągu tygodnia ludzie, nie mając czasu na
            długie zakupy, przychodzą po przysłowiową bułkę, mleko i schab na
            obiad, a i tak najczęściej idą po takie rzeczy do lokalnych
            sklepików. Poważne zakupy spożywcze i chemię na cały tydzień robi
            się właśnie w weekend, bo wtedy ma się po prostu czas, żeby
            dojechać, zaparkować, dojść, spokojnie i bez nerwów kupić, co
            trzeba. Nie wspominam już o zakupach ciuchowych, AGD, RTV itp.
            Wybacz, ale nie wmówisz mi, że takie rzeczy kupuje się w ciągu
            tygodnia, w biegu, po pracy, między odebraniem dziecka z basenu,
            korkiem na trasie basen-sklep, a zawiezieniem kolejnego na
            angielski.

"markety tylko tracą(pracownicy,prąd,ochrona"

To po grzyba są otwarte, jeśli generują jedynie straty? Może
            zmieńcie dyrektora czy innego managera, bo jeśli ktoś otwiera sklep
            tylko dlatego, że konkurencja ma otwarte, choć otwarcie przynosi
            same straty, to uważam, że ma nie po kolei w głowie.

"niedzielni klienci są h.ja warci przychodzą na spacer"

Jassssne, nie ma to jak spacer pośród półek z nabiałem :>
      • matanzas Do olek_01 30.09.09, 14:35
        olek_01 napisał:

> to sobie zaplanujcie dzień - zakupy w niedzielę to jest buractwo , jest cały
        > tydzień wolny - i nie piszcie mi bzdur że nie można wygospodarować te 2 godziny
        > - jakoś pracujący na kasach w marketach itp mają i nie biadolą - kwestia
        > oragnizacji czasu

A jak ktoś pracuje po 12/ 14 godzin i wolne ma tylko niedziele ....
        a Buractwem to jest ten projekt tych niby związkowców !!
        • Gość: literka_m Re: Do olek_01 IP: 81.15.180.* 30.09.09, 15:36
          > A jak ktoś pracuje po 12/ 14 godzin i wolne ma tylko niedziele ....
          > a Buractwem to jest ten projekt tych niby związkowców !!

to niech zmieni pracę i (skoro nie ma nic przeciwko pracy w niedzielę) pracuje
          w niedzielę. niech dzień wolny zrobi sobie w poniedziałek, bez przeszkód będzie
          robił zakupy
          • Gość: lolek Re: Do olek_01 IP: *.zone11.bethere.co.uk 30.09.09, 16:26
            Najfajniej to beda mieli ci co beda pracowac w handlu od poniedzialku do soboty,
            beda miec wolna tylko niedziele i nie beda w stanie zrobic wiekszych zakupow bo
            w niedziele wszystko bedzie pozamykane :D
      • albrecht_kalba Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 15:17
        Tępy olek dla głupich polek. Zrób zakupy na cały tydzień w 2h. Czy ty wogole
        chodzisz na zakupy? czy mamusia kupuje pierze i gotuje?
        • Gość: literka_m Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: 81.15.180.* 30.09.09, 15:37
          > Tępy olek dla głupich polek. Zrób zakupy na cały tydzień w 2h. Czy ty wogole
          > chodzisz na zakupy? czy mamusia kupuje pierze i gotuje?

masz z tym problem ? d... jesteś skoro nie dajesz rady.
          • Gość: Burek Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.09, 09:25
            "masz z tym problem ? d... jesteś skoro nie dajesz rady."

Literko, jak kiedyś założysz rodzinę, jak spłodzisz przynajmniej
            dwoje dzieci i wrócisz potem do pracy niekoniecznie w budżetówce od
            8 do 15, jak zaczniesz się samodokształcać popołudniami, żeby być
            cały czas na bieżąco w swoim zawodzie, jak Twoje dzieci podrosną i
            szkoła czy przedszkole nie będą ich jedynymi zajęciami, jak trochę
            pochorujesz i będziesz spędzać po parę godzin tygodniowo na
            zabiegach i jak będziesz wracać każdego dnia do domu o godz. 20:00,
            to porozmawiamy. Na razie - z całym szacunkiem - nie masz bladego
            pojęcia, o czym mówisz. Bo popie...ć głupoty za darmo każdy z nas
            potrafi :)
      • Gość: sten Niby dlaczego buractwo? Ja pracuję również w niedz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 15:39
        elę i w niedzielę robię zakupy. Widać nie rozumiesz tego pojęcia. Zapewne z
        miasta nie jesteś.
        zawodowych, leni, którzy rozwalili więcej zakładów pracy niż niejaki Balcerowicz
        (on przynajmniej pozwalał upaść tym które musiały). Rozwiązać związki zawodowe!
      • tommydaho Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 15:45
        Jasne zaplanować... Pewnie, k***a, nic innego mi po głowie nie
        chodzi jak planowanie. Prpponuję pójść dalej i zakazać sprzedazy
        alkoholu do godziny 13-ej. Co to ma być, jakieś nakazy, zakazy- w
        Polsce zniesiono obowiązek pracy. |Jak komuś praca w niedzielę nie
        odpowiada to szuka innej.
        • Gość: literka_m Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: 81.15.180.* 30.09.09, 15:48
          > Co to ma być, jakieś nakazy, zakazy- w
          > Polsce zniesiono obowiązek pracy. |Jak komuś praca w niedzielę nie
          > odpowiada to szuka innej.

zniesc urlopy ? wydłużyc dzien pracy ? zniesc ograniczenia pracy dla nieletnich
          ? jak daleko chcesz sie posunąc, żeby rynek regulował sam ?
          • Gość: Tomek Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.google.com 30.09.09, 19:52
            Ja jestem za wszystkimi trzema opcjami.

Urlopy powinny być ustalane wyłącznie w umowach o pracę. W USA tak jest.

Długość dnia pracy - podobnie.

Praca nieletnich - jak najbardziej (jeśli nie pod przymusem rodziców). Swego
            czasu bardzo popularne w USA, co drugi nastolatek pomagał w warsztacie w
            weekendy lub roznosił gazety.
      • Gość: www Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.adsl.alicedsl.de 30.09.09, 22:40
        Czemu mam sobie planowac w sobote a nie w niedziele? Sobota to moj dzien na
        rozne wyjazdy (wycieczki za miasto, sport itp), a w niedziele czesto ide do
        sklepu plus kino i restauracja.

Co cie obchodzi jak sobie czas spedzam? Nie chcesz w niedziele chodzic do sklepu
        to nie chodz. Polacy chodza i dlatego sklepy sa czynne.
        • Gość: akuku Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.pools.arcor-ip.net 01.10.09, 15:25
          Tylko czlowiek o niskiej kulturze osobistej robi zakupy w niedziele.
          Ludzie swiatli potrafia kulturalnie spedzic niedziele
    • Gość: N Kolejny pomysł nawiedzonych peowców IP: *.multi-play.net.pl 30.09.09, 13:19
      odwalcie się od zwykłych ludzi, już zadłuzyliście Polskę na 50 mld.
      • Gość: anka Re: Kolejny pomysł nawiedzonych peowców IP: 217.197.74.* 30.09.09, 13:23
        mam prawo robic zakupy w niedziele bo jestem Muzułmanką i nie
        rozumiem dlaczego w spoleczenstwie jedni narzucaja wole innych.
        Nech ksiadz powie z ambony aby jego wierni nie robili zakupow w
        niedziele to sklepy same sie pozamykaja z braku klientow. no chyba
        mam racje bo to kraj katolicki (chyba).
        • cloclo80 Re: Kolejny pomysł nawiedzonych peowców 30.09.09, 13:38
          Tam gdzie są muzułmanie istnieją dla nich specjalne sklepy. W Hiszpanii co parę
          ulic jest "Carniceria musulmana" gdzie "zieloni" kupują sobie mięcho pozyskiwane
          wg. zaleceń religii. Oprócz tego jest to prawie normalny choć mały spożywczak.
          W Polsce nie ma takich cudów (na razie).
          • 8y Re: Kolejny pomysł nawiedzonych peowców 30.09.09, 14:12
            Wolnosc - co to takiego?
            ___
            Dumny z sygnaturki w j. polskim -nie tak jak hooy nade mna
        • Gość: literka_m Re: Kolejny pomysł nawiedzonych peowców IP: 81.15.180.* 30.09.09, 15:39
          > mam prawo robic zakupy w niedziele bo jestem Muzułmanką i nie
          > rozumiem dlaczego w spoleczenstwie jedni narzucaja wole innych.

ale ty głupia jesteś.
          • tuhanka Re: Kolejny pomysł nawiedzonych peowców 30.09.09, 21:51
            Jest głupia, bo w jej religii dniem świętym jest piątek? A większość katolicka
            próbuje narzucać wszystkim swoje reguły? Dziewczyna ma rację, a jak dużą
            niedogodnością są pozamykane w niedzielę sklepy, to mogę potwierdzić z własnych
            doświadczeń w Belgii. W tygodniu pracuję długo i kiedy wychodzę z biura, nie mam
            już szansy na zakupy. W soboty są takie tłumy, że raczej jestem zmuszona unikać
            większego chodzenia po sklepach (mam problemy z długim chodzeniem i staniem po
            skomplikowanym złamaniu). A w niedzielę...zamknięte i nieraz już całą niedzielę
            przeżyłam na zupie z proszku czy kisielu, bo nic nie zdążyłam kupić na obiad, a
            i chleb się skończył bądź spleśniał - samotna osoba pracująca po całych dniach
            wiele w domu w tygodniu nie jada.
      • annika.h N, a ty na pewno umiesz czytać ??? 30.09.09, 14:09
        bo w tekście stoi , że to pomysł związkowców a nie PO. Koklusz, twoja s.aczka i
        trzęsienie ziemi to też zasługa PO?
      • Gość: Ponuro & Kaczo Re: Kolejny pomysł nawiedzonych peowców??? IP: *.natpool21.outside.ucf.edu 30.09.09, 21:56
        PO-owcy, czy zwiazkowcy coz... widac, ze dla analfabety
        podpisujacego sie tutaj jako "N" to zadna roznica!
    • Gość: Wiktor Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od g.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 13:24
      Chyba zamknięte do 12.00. Do tej godziny to się śpi!
    • karol64 Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od g.... 30.09.09, 13:25
      "To interesujące co pan mówi. A co mówią lekarze?"
    • Gość: anka niech ksiadz powie z ambony aby lidzie nie robili IP: 217.197.74.* 30.09.09, 13:26
      ZAKUPOW W NIEDZIELE TO SKLEPY SAME SIE ZAMKNA Z BRAKU KLIENTOW. A
      TAK TO ROBIA ZAKAZY KTORE NIE SA DLA LUDZI ALE DLA OKRESLONYCH GRUP
      SPOLECZNYCH.
      JEST W SUMIE DEMOKRACJA CZY JEJ NIE MA? PRZECIEZ POLSKA TO 90%
      KATOLICY TO POSLUCHAJA KSIEDZA TO SKLEPOM SPADNA OBROTY O 90%.
      LUDZIE MYŚLTA - TO NIE BOLI. MAŁO KASY DOSTAJECIE NA TACĘ? CZY CO?
      • Gość: anka To już apele z ambony nie pomagają? IP: 217.197.74.* 30.09.09, 13:27
        Siłą zamknąć sklepy? Mało kasy na tacy?
        • Gość: gre Bo czarnym gosposia robi zakupy to ich to wali ... IP: 217.197.74.* 30.09.09, 13:32
          ile sklep bedzie otwarty
      • paauulaa44 Re: niech ksiadz powie z ambony aby lidzie nie ro 12.09.17, 11:21
        Dokładnie...
        ___
        Zwrot podatku z Niemiec Wrocław
    • yola13 kiełbaska wyborcza 30.09.09, 13:31
      na drugi rok wybory wiec teraz wszyscy politycy będa wymyslac czym
      by tu przekupic ciemny lud, nie dajcie się nabrac na ta demagogię, a
      na miejscu związków zawodowych zajęłabym się tymi ludźmi którzy
      własnie stracili prace lub straca ją niebawem, bezrobocie niestety
      rosnie a nie maleje, duzo zakładów ma problemy i w wielu sa
      zwolnienia grupowe, jak wszedły ten przepis w zycie to bezrobotnych
      bedzie jeszcze wiecej
    • cloclo80 U komunisty Zapatero w nidziele zamknięte. 30.09.09, 13:34
      I nikomu nie robi to problemu. A nasi święci?
      • Gość: hueh Re: U komunisty Zapatero w nidziele zamknięte. IP: 94.75.76.* 30.09.09, 18:02
        I właśnie widać jak ten komunista prowadzi kraj. Gospodarka tam się wali.
    • Gość: fdsf Znów ktoś wie lepiej kiedy mam iść do sklepu IP: 217.197.74.* 30.09.09, 13:34
      • Gość: tak_gość Re: Znów ktoś wie lepiej kiedy mam iść do sklepu IP: *.173.28.66.tesatnet.pl 30.09.09, 13:41
        Niech politycy zajmą się tym co trzeba a nie organizowaniem mojego czasu. Nie
        mam możliwości robić zakupów w tygodniu, zostaje weekend. Niedziela to najlepszy
        czas na zakupy. Jak ktoś nie chce to nie idzie wtedy do sklepu, ale żeby
        zabraniać tym co chcą?? Nie każdy siedzi od 12 w niedzielę w kościele!!!
        Mam nadzieję że nie przejdzie ta ustawa...
        • Gość: Endil Re: Znów ktoś wie lepiej kiedy mam iść do sklepu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 14:57
          >Niedziela to najlepszy
          > czas na zakupy.

Ech - żal mi ludzi, którzy tak uważają...
          Dla mnie niedziela to czas na spędzenie z rodziną - wybranie się za miasto, w
          góry, pójście do parku, na basen, do wesołego miasteczka, teatru, kina itp.
          Zakupy robię w piątek wieczorem, ostatecznie w sobotę rano.
          Żal mi zmarnować niedzielę na łażenie po hipermarketach... I zwyczajnie nie
          miałbym sumienia zabierać rodzinę w niedzielę na zakupy.
          • Gość: Kama Re: Znów ktoś wie lepiej kiedy mam iść do sklepu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 16:16
            No właśnie ... iść z rodziną na basen, wesołe miasteczko, do kina ...
            Tam przecież tez ludzie pracują, niech także mają wolną niedzielę, a
            co !!!
            • Gość: Endil Re: Znów ktoś wie lepiej kiedy mam iść do sklepu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 16:30
              Hmm - nie ze względu na dobro pracowników hipermarketów unikam zakupów
              niedzielę, ale ze względu na na siebie samego i swój styl życia...
              • Gość: Kama Re: Znów ktoś wie lepiej kiedy mam iść do sklepu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 16:33
                Pytanie, czy lepiej aby rodzina spędzała czas wspólnie w galerii
                handlowej (zakupy, kino, obiad...) czy w domu, każdy zamknięty we
                własnym pokoju przed telewizorem ???
                • Gość: Endil Re: Znów ktoś wie lepiej kiedy mam iść do sklepu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 16:44
                  > Pytanie, czy lepiej aby rodzina spędzała czas wspólnie w galerii
                  > handlowej (zakupy, kino, obiad...) czy w domu, każdy zamknięty we
                  > własnym pokoju przed telewizorem ???

A to już wspólnie nie można czasu spędzić inaczej jak tylko w galerii handlowej?
                  Ech - żyjemy coraz bardziej w świecie, w którym wyznacznikiem szczęścia
                  rodzinnego są Szczęśliwe Rodzinne Zakupy Niedzielne.
                  • Gość: mort Re: Znów ktoś wie lepiej kiedy mam iść do sklepu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 16:59
                    a tym polega wolność i każdy ma prawo robić ze swoim życiem to co chce. ale ty ze swoja bolszewicka mentalnoscia najchętniej nakazałbyś rodzinom chodzenie do kościoła i spędzanie wspólnie czasu. i mycie zebów i poranna gimnastyke
                • Gość: xzx Re: Znów ktoś wie lepiej kiedy mam iść do sklepu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 17:35
                  Gość portalu: Kama napisał(a):

> Pytanie, czy lepiej aby rodzina spędzała czas wspólnie w galerii
                  > handlowej (zakupy, kino, obiad...) czy w domu, każdy zamknięty we
                  > własnym pokoju przed telewizorem ???

Dokładnie. W Polsce jest wiele rodzin, których nie stać np. na to,
                  żeby co tydzień jeździć na wycieczki. Wyjście do galerii handlowej
                  staje się więc zwyczajem cementującym rodzinę. W tygodniu nie ma
                  możliwości, żeby wszyscy razem mogli spokojnie jechać na zakupy.

Poza tym chyba lepiej, żeby młodzież z blokowisk przesiadywała w
                  niedzielę w galeriach, gdzie siłą rzeczy musi się zachowywać
                  przyzwoicie, niż wałęsała się po osiedlach i demolowała co się da.
    • desperato Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 13:39
      Solidaruchy - WARA od tego kiedy sklepy mają być czynne! Zajmijcie
      się lepiej swoimi przewodniczącymi.

---------
      desperato
    • archfil Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od g.... 30.09.09, 13:42
      Chciałem wpisać swój komentarz, ale bez użycia brzydkich słów nie potrafię
      wyrazić swojej opinii na temat tego pomysłu "Solidarności"!
    • Gość: programista Nie kumam - nawet czarnym się to nie opłaca IP: *.acn.waw.pl 30.09.09, 13:42
      Te absurdalne ograniczenia oprócz tego, że zajeżdżają głębokim
      komunizmem - to nawet czarnym się opłacą, bo chyba ciut spadnie
      frekwencja w kościołach jak ludzie będę jak ze śmigłem gonić, żeby
      przed 12 się wyrobić zamiast na mszę...

Domyślam się, że następny krok to będzie zakaz hipermarketów
      całodobowych i się skończą wieczorne zakupy w Tesco...

Chociaż w sumie myślę, że nasz "liberalno-prawicowy" rząd powinien
      wprowadzić jeszcze taki lekko socjalistyczny postulat "32 godzinny
      tydzień pracy" - w celu walki z bezrobociem - w stylu francuskim,
      następnie podnieść wynagrodzenie minimalne do 2500 PLN, bo jak mówi
      "pan stoczniowiec" "za tysionc pińcet nie pójdę do pracy!!!"

Przypuszczam, że takie zmiany mogłyby całkiem nieźle współgrać....
      każdy miałby dzień wolny, a niektórzy nawet cały tydzień... więc
      będzie można śmiało zrobić zakupy.

Będzie też luźno... bo przecież z zasiłku nie będzie kasy na zakupy i
      będzie święty spokój.

GENIALNE

Najbardziej mnie intryguje jak to się dzieje, że prawica jest w
      naszym pięknym kraju bardziej lewicowa niż lewica?
      • Gość: maka Re: Nie kumam - nawet czarnym się to nie opłaca IP: *.chello.pl 30.09.09, 13:45
        Komu się chcą tym razem przypodobać?
        Znowu jesteśmy traktowani jak idioci przez naszą władzę-może wreszcie po atrakcjach z Polańskim zajmą się poważnymi sprawami,a nie głupotami,nie za to biorą taką dużą naszą kasę!!!
        • Gość: fg Re: Nie kumam - nawet czarnym się to nie opłaca IP: 217.197.74.* 30.09.09, 13:54
          to nie "władza" - to SOLIDARNOŚĆ. powinni schowac ten sztandar bo
          cymbały teraz w tej solidarmości. Myślą, że są pępkiem świata.
          Won z idiotycznymi pomysłami, nie chcemy aby takie cymbały miały
          dostęp do środków masowego przekazu!
          • Gość: konieczny Re: Nie kumam - nawet czarnym się to nie opłaca IP: *.chello.pl 30.09.09, 16:47
            > nie chcemy aby takie cymbały miały dostęp do środków
            > masowego przekazu!

Masz rozdwojenie jaźni, że piszesz w liczbie mnogiej? To po pierwsze, a po
            drugie - znudziła się demokracja? Chyba, że pojmujesz demokrację tak, jak Gazeta
            Wyborcza - jak ktoś ma zdanie zgodne z tąże, to to jest demokracja, natomiast
            jak ma czelność nie podzielać poglądów Najczcigodniejszej Redakcji
            Najczcigodniejszych Autorytetów Moralnych, to to już jest faszyzm i to wojujący...
            • babaqba Re: Nie kumam - nawet czarnym się to nie opłaca 15.03.10, 23:04
              Gość portalu: konieczny napisał(a): a po
              > drugie - znudziła się demokracja? Chyba, że pojmujesz demokrację tak, jak
              Gazeta Wyborcza (...)

Nie widzę w Gazecie opisywanego przez ciebie pojmowania demokracji. Wolę ich
              pogląd na jej temat, niż pogląd katolików: demokracja demokracją a ma być tak,
              jak my chcemy i na wszelki wypadek nie spytamy ludzi, co oni myślą, bo to my
              zawsze mamy rację. Kościołowi z demokracją nigdy nie było po drodze i jak mógł,
              to trzymał z faszyzmem.
    • Gość: nick Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od g.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 13:44
      "Teraz w sklepach brakuje rąk do pracy, a ci, którzy są tam
      zatrudnieni, narzekają na nadmiar obowiązków. Dlatego związkowcy
      postulują wolne niedziele".

Takich kretynów, jak polscy związkowcy, ze świecą szukać. A może
      byście tak, panowie, powalczyli o podwyżki płac dla tych
      pracowników? Albo o dobrowolność pracy w niedzielę i wyższe stawki?
      Bo jak znam życie, po zamknięciu sklepów w niedziele pracodawcy im
      te płace obniżą.

Poza tym, o ile mi wiadomo, również w marketach obowiązuje 40-
      godzinny tydzień pracy, i za niedzielę pracownicy mają wolny dzień w
      tygodniu. Znam kobietę, któa pracuje w galerii handlowej i jest
      bardzo zadowolona z takiego trybu. Ma zajęte średnio dwie niedziele
      w miesiącu, ale za to może spokojnie pozałatwiać sprawy czy zrobić
      zakupy w środku tygodnia. Teraz nie będzie mogła, a z takiej pracy
      nie można sobie wyjść, tak jak to robią np. urzędnicy.
      • lechujarek Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od 30.09.09, 14:12
        > Bo jak znam życie, po zamknięciu sklepów w niedziele pracodawcy
        > im te płace obniżą.

Nie obniżą... zwolnią. Albo jeszcze lepiej - nie przedłużą umowy. Na wylocie
        oczywiście będą ci ostatnio zatrudnieni. Kogo takich los obchodzi? No przecież
        nie starych, zasiedzianych od lat w tym samym miejscu solidaruchów.
        Ale i ci co zostaną będą mieli w nagrodę jeszcze większy zapieprz, za tę samą
        kasę co wcześniej, oczywiście.
      • Gość: literka_m Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: 81.15.180.* 30.09.09, 15:51
        > Znam kobietę, któa pracuje w galerii handlowej i jest
        > bardzo zadowolona z takiego trybu.

a ja znam kobietę, którą mąż leje po ryju i też jest zadowolona, bo wie że ją
        kocha. mam wielu znajomych pracujących w marketach i NIKT z nich nie jest
        zadowolony z pracy w niedziele. żadna matka nie jest zadowolona, kiedy jeden z
        nielicznych dni w tygodniu który mogłaby spędzić z dziećmi musi zasuwać do roboty.
        • Gość: zxz Re: Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę - od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 17:50
          >mam wielu znajomych pracujących w marketach i NIKT z nich nie jest
          >zadowolony z pracy w niedziele. żadna

To dlaczego pracują w marketach? Przecież wiedzieli, że będą
          pracować w niedzielę, gdy podpisywali umowę. Markety pracują w
          niedzielę odkąd istnieją. Jak ktoś wybiera zawód pielęgniarki,
          lekarza, tramwajarza, stewardessy itp., też decyduje się na pracę w
          niedzielę.
    • pananatol2 Uczelnie, kulturę, szpitale, transport też zamkną? 30.09.09, 13:46
      Być może handel do 20 i dłużej w niedzielę to przesada. Zgodzę się
      na zamykanie sklepów w niedzielę o 18.
      • Gość: nick Re: Uczelnie, kulturę, szpitale, transport też za IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 14:01
        pananatol2 napisał:

> Być może handel do 20 i dłużej w niedzielę to przesada. Zgodzę się
        > na zamykanie sklepów w niedzielę o 18.

Lepiej chyba byłoby je otwierać o 18. Ludzie, którzy lubią czynny
        wypoczynek i wyjeżdżają w niedzielę za miasto, mogliby wracając
        zrobić wtedy zakupy na cały tydzień.

Otwieranie dużych centrów handlowych w niedzielę do 12 nie ma sensu.
        I tak nikt nie będzie tam przychodził, z wyjątkiem tych, którzy
        lubią w niedzielę zrywać się o szóstej rano. Do galerii nie chodzi
        się po bułki, ale na większe zakupy "na spokojnie", żeby np. razem z
        rodziną pooglądać i wybrać coś do domu czy kupić dziecku buty. W
        centrach handlowych są też kawiarnie i restauracje, z których w
        niedzielę korzysta wielu klientów.

Najbardziej przechlapane będą mieli pracownicy, bo taka praca i tak
        zrujnuje im całą niedzielę, a nie zarobią nic.
        • Gość: literka_m Re: Uczelnie, kulturę, szpitale, transport też za IP: 81.15.180.* 30.09.09, 15:55
          > Otwieranie dużych centrów handlowych w niedzielę do 12 nie ma sensu.
          > I tak nikt nie będzie tam przychodził, z wyjątkiem tych, którzy
          > lubią w niedzielę zrywać się o szóstej rano.

błąd logiczny. przychodziłby ten, który MUSIAŁBY przyjść. czyli nikt. dla reszty
          przyjscie do galerii to czysta rozrywka
          • Gość: gosc Re: Uczelnie, kulturę, szpitale, transport też za IP: 78.133.208.* 30.09.09, 16:17
            Czyli jak? Ustatowo zakazać rozrywki?
          • Gość: zxz Re: Uczelnie, kulturę, szpitale, transport też za