Dodaj do ulubionych

Kto straci, a kto zyska na jednolitej stawce VAT

IP: *.aster.pl / *.acn.pl 08.02.04, 20:24
Policzyłam i wyszło mi ,że dopłacę od 35-40 zł miesięcznie do oferty PO
3x15%.Liczyłam od pensji /emerytury/ 1000 zł brutto.
Obserwuj wątek
    • Gość: ak Re: Kto straci, a kto zyska na jednolitej stawce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.04, 21:55
      Jak mały trzeba mieć móżdżek żeby twierdzić,że obniżenie podatku jest jego
      uproszczeniem - czyżby ,,eksperci''PO w szkole ,,brali'' tylko mnożenie przez
      0,15 a przez 0,22 czy przez 0,40 nie potrafią pomnożyć.A może znieść akcyzę i
      sprzedawać spirytus po 3zł.-jak już ma być po równo to niech
      będzie.Zwolennikom podatku liniowego od osób fizycznych mam dobrą radę -trzeba
      zarabiać tyle żeby mieścić się w pierwszej stawce podatkowej, szczególnie jak
      się ma problemy ze zrozumieniem systemu gdzie są trzy progi podatkowe.Powodem
      nadużyć jest nie ilość stawek ale mętne prawo podatkowe i korupcja.
      • Gość: nivel Re: Kto straci, a kto zyska na jednolitej stawce IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.02.04, 23:28
        Zatem rada polega na tym żeby zarabiać jak najmniej? Dlaczego w naszym kraju
        ludzie, którzy za ciężką pracę dostają podwyżki i nagle przekraczają próg
        podatkowy, są za to karani wyższymi podatkami? Z tego wniosek, że nie opłaca
        się zbyt ciężko pracować, bo a nuż zacznie się zbyt dużo zarabiać... A
        przewaga jednej stawki podatkowej nad systemem z trzema progami polega na tym,
        że nikt nie dokonuje kombinacji żeby znaleźć się w grupie płacącej niższy
        podatek.
          • Gość: nivel Re: Kto straci, a kto zyska na jednolitej stawce IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.02.04, 20:43
            Moim zdaniem takie myślenie donikąd nie prowadzi. Owszem, oszustów podatkowych
            należy ścigać, ale niemożliwe jest całkowite wyeliminowanie tego zjawiska.
            Dużo lepsze efekty daje obniżenie podatków. Ludzie, którzy do tej pory
            uciekali w szarą strefę zaczynają płacić podatki, bo ryzyko związane z
            nadużyciami przestaje się po prostu opłacać. Wydaje mi się, że takie
            posunięcie daje daleko lepsze skutki dla państwa niż pozostawienie wysokich
            podatków, a spadek wpływów do budżetu wcale nie musi być aż tak bardzo
            znaczący. Pomijając już to, że w kieszeniach podatników, zwłaszcza
            przedsiębiorców, zostaje więcej pieniędzy, które mogą przeznaczyć na
            inwestycje bądź też na konsumpcję, która również pobudza rynek.
    • Gość: Mieczysław Re: Kto straci, a kto zyska na jednolitej stawce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.04, 11:54
      Dopiero jak rządzący będą myśleć kategoriami praktycznymi i doprowadzą, że
      będziemy mieli tylko dwie stawki podatku VAT. Pierwsza 0 % dla eksportu i
      druga na wszystko np. 20 % i można ją będzie zmniejszać do 15 % - corocznie
      o 1% - wtedy skończą się kanty, oszustwa i manipulacja. Kłamstwem jest,że
      wszystko musi od razu podrożeć - gdy wprowadzi się stawkę jedną na wszystko
      (prócz eksportu).Proszę sprawdzić to na przykładzie np. sanek dla dzieci,
      piwa itd.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka