Dodaj do ulubionych

Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych skł...

19.02.10, 08:09
Po to dokładnie ten system był wymyślony (jak i np. NFZ) żeby kasa z zus-u popłynęła do prywatnych kieszeni, żeby więcej nierobów w białych kołnierzykach miało z czego żyć.
Potem wypłacą nam po 29 zł emerytury z ofe a resztę i tak będzie musiał płacić zus - dotowany z budżetu. Genialny plan ;-)
Obserwuj wątek
      • sokolasty Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s 19.02.10, 08:53
        Z analiz "Gazety" wynikało, że nawet co druga osoba, która zdecydowała się na zmianę OFE w ostatnich dwóch latach, trafiała do funduszu, który dotychczas gorzej pomnażał pieniądze swoich klientów.

Ale co to znaczy "dotychczas gorzej pomnażał pieniądze"? W jakim okresie? Bo odpowiednio dobierając punkt początkowy i punkt końcowy inwestycji udowodnić można wszystko.
        • Gość: xyz Dzwonił do mnie pracownik OFE, żeby zmienić OFE. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.10, 09:32
          Ja go pytam, co z tego będę miał? On mi rzuca jakimiś procentami i
          setkami tysięcy zł w przyszłości. Ja go pytam, czy zamiast obiecać
          mi palmy w przyszłości, nawet nie moim dzieciom, bo już nie ma
          dziedziczenia, czy może zaproponować mi coś na teraz np. 1000 zł?
          On, że nie i dalej opowiada o swoich gruszkach na wierzbie w
          przyszłości. Ja mu na to, że OFE to system, w którym zabierają mi
          pieniądze, które teraz są coś warte, a w przyszłości, o ile dożyję,
          dostanę jakiś drobny ułamek tego, co teraz tracę. Dodałem, że te
          pieniądze są dla mnie stracone, zostały zrabowane mi w majestacie
          prawa i nie mam szans, żeby je odzyskać. Nawet dalsza rozmowa na ten
          temat to tylko strata czasu, mojego czasu. Facecik, niechętnie,
          przyznał mi rację.
          • Gość: koziol Re: Dzwonił do mnie pracownik OFE, żeby zmienić O IP: 193.106.84.* 19.02.10, 10:01
            Wiesz co kolego...to juz teraz szczel se w łeb i oszczędź sobie beznadziejnego
            narzekania i wymądrzania sie , pokazywania jakim wspaniałym finansista
            jesteś.... ba nawet wróżką ...bo wiesz co bedzie jak dożyjesz emerytury. Jak
            jestes taki mądry to mogłes tak wykombinować by zostawic kase w ZUS i nie iść w
            OFE, a powiem ci że da sie tak zrobić. Wystarczy zapisać sie do OFE w momencie
            kiedy nie wolno jeszcze tego zrobić (przed podjeciem 1 pracy), po podjeciu ZUS
            juz nic nie wysyła i nie zawiadamia o wyborze OFE bo juz dostał taka informacje,
            pomimo ze ja odrzucił to zarejestrował :), wtedy juz nie zostaniemy wylosowani,
            a jak zaczniemy prace to kasa nie trafi do OFE tylko zostanie w ZUS na odrebnym
            rachunku. I TAK DOLOZYSZ DO WIELKIEJ DZIURU W ZUSie :)...seja
            • xyz2000 Re: Dzwonił do mnie pracownik OFE, żeby zmienić O 19.02.10, 10:35
              Kolego, śmieszą mnie te Twoje kombinacje ZUS/OFE. Zresztą, co to za
              oszczędności niecałe 1000 zł/mies. Ja nie narzekam, ja działam. W
              odróżnieniu od Ciebie w ogóle nie zajmuję się emeryturą. Preferuję
              IV filar: jedna nieruchomość tu, kawałek ziemii tam, etc. Jestem
              również wróżką: ZUS jest pusty i nigdy nie będzie pełny, a OFE jest
              prywatne, ich działanie polega na akumulowaniu kapitału, a nie
              dystrybucji. Pokaż mi prywaciarza, który lekką ręką rozdaje kasę.
              Już nas wroochali z dziedziczeniem kapitału, a w przyszłości ich
              klientami będą biedni, starzy ludzie. Nie mają się kogo obawiać,
              wojsko i policja mają emerytury nie w OFE. To nie jest żadne
              wymądrzanie się tylko brutalne fakty.
              Chcesz zmian? To załóż partię, wygraj wybory i wprowadź ustawę,
              która nakaże OFE zwrócić klientom wszystkie wpłacone pieniądze z
              odsetkami. Ja tego nie zrobię, bo mi się to nie opłaca, mam w OFE
              niewiele.
              • paolo74 ZUS nie zawsze był pusty, a wybory to lipa 23.02.10, 13:58
                Streszczę ci w kilku zdaniach dlaczego ZUS jest obecnie pusty i co zmieniła tzw. "reforma ubezpieczeń społecznych" w rzeczywistości trzeci po planie Balcerowicza i programie NFI co do wielkości przekręt po roku 1989. Otóż za PRL jeszcze w latach 80-tych do ZUS nie tylko nie dopłacano, ale ZUS miał nadwyżkę, którą pożyczał państwu. Można się spierać czy pożyczanie państwu było najbardziej opłacalną inwestycją ZUS, ale była to sytuacja lepsza niż dzisiaj, gdy państwo pożycza pieniądze od prywatnych firm, żeby dopłacić do ZUS. Otóż kłopoty ZUS to nie spadek po PRL, ale w 100% zasługa nowego po roku 1989. Przypomnę, że ten sam Balcerowicz, który dzisiaj krzyczy o konieczności likwidacji wcześniejszych emerytur, w czasie gdy jako wicepremier w rządach Mazowieckiego i Bieleckiego budował kapitalizm nad Wisłą, wysłał 2.5 miliona ludzi na wcześniejsze emerytury. Dzięki temu zabiegowi, bezrobocie w roku 1993 osiągnęło "tylko" 3 mln. a nie ponad 5 mln. Dla ZUS oznaczało to stratę 2.5 mln. płatników składek i obciązenie 2.5 milonem świadczeniobiorców. To pierwszy powód. Drugi powód to gigantyczne zadłużenie w ZUS na początku lat 90-tych ze strony państwowych firm, PKP, kopalń, dużych zakładów. Nie mam pretensji o to, że ZUS nie odzyskał wtedy tych pieniędzy stawiając dłużników w stan upadłości. Mam natomiast pretensje o to, że gdy prywatyzowano czyt. wyprowadzano część majątku tych przedsiębiorstw do prywatnych spółek należących do ludzi będących blisko władzy ZUS nie otrzymał ani grosza z tych pieniędzy, podobnie jak KRUS nie dostał nic od agencji własności rolnej skarbu państwa (żeby dostać emeryturę rolniczą trzeba było ziemię zapisać dla państwa). Na dodatek pojawiło się 3.5 mln. działalności gospodarczych płacących z zasady minimalną składkę na ZUS więc wszystkie dotacje budżetowe do ZUS tak naprawdę były spłacaniem długów, a nie dopłatami do nierentownej instytucji. Mimo to pod koniec lat 90-tych ZUS stawał na nogi. Warto też pamiętać, że po roku 1989 ZUS potrzebował środków na inwestycje by odnaleźć się w nowej rzeczywistości, musiał stworzyć aparat do ewidencji, windykacji składek nie od kilkuset tysięcy, a od kilku milionów płatników, także tych, którzy starali się płacenia unikać.

Mimo to system stawał na nogi. Udział dopłat w budżecie państwa malał z roku na rok, a składka wynosiła 48% średniej płacy brutto. Wtedy zrobiono reformę. W jej efekcie ZUS został ograbiony z 40% zbieranych składek, dostał także nowe zadania, między innymi windykację, ewidencję i terminowe przekazywanie składek do pasożytów zwanych dla zmyły OFE. Które nie ponosząc żadnej odpowiedzialności koszą prowizję, a ZUS za każde opóźnienie płaci lichwiarskie odsetki. Łatwo być efektywnym, gdy państwo pozyska ci klientów, ograniczy konkurencję, a państwowa instytucja przejmie na siebie odpowiedzialność za zbieranie, windykację i przekazywanie składek.
                Przed reformą zawodowi kłamcy mówili, że dzięki zmianom składka na ZUS będzie niższa i nie będzie zawyżać kosztów pracy, emerytury jeśli nie wyższe (chociaż w reklamach kłamano o wakacjach na Majorce), to przynajmniej będą powiązane z wpłacanymi składkami, a gromadzone pieniądze zasilą polską gospodarkę. A jak jest. Składka z 48% wzrosła do 60% średniej płacy brutto i zawyża koszty pracy jeszcze bardziej i to proporcjonalnie najbardziej zawyża koszty pracy nisko opłacanej. Emerytury będą głodowe i nadal ich podstawą będzie ZUS, dopłaty z budżetu są ogromne i stale rosną, (a tym samym zadłużenie państwa), a gromadzone pieniądze są wyprowadzane z gospodarki i pożyczane państwu na procent. Można powiedzieć, że rząd kupuje za 7-8% wartości swoje własne pieniądze, jakby ZUS nie mógł nabywać obligacji skarbu państwa.

Co do zmian w drodze wyborów to nie liczyłbym na to, że większość kiedykolwiek wygra wybory, a nawet jeśli czy zdoła dokonać głębszych zmian. OFE zabezpieczyły się na taką ewentualność korumpując większość mediów i polityków od lewa do prawa stołkami w radach nadzorczych, czy innych synekurach. Nie mam złudzeń, demokratyczne zmiany będą jedynie na gorsze, a odwórcenie tego trendu będzie możliwe po gruntownym przeoraniu systemu, a bez potężnej i krwawej awantury do tego nie dojdzie. Beneficjenci obecnego ustroju, to nie komuniści, którzy bez jednego wystrzału oddali władzę i zgodzili się na zmianę ustroju przy okrągłym stole. Dziejsza elita w odróżnieniu od komunistów przepisała akty własności na siebie i będzie ich broniła do upadłego.
      • andrzejto1 Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s 19.02.10, 09:21
        Gość portalu: nika napisał(a):

> Koleżanka namawiała mnie ostatnio na taką pracę- chyba się skuszę,
        > choć akwizycja wbrew pozorom jest męcząca i czasochłonna.
        > Autor artykułu nie zadał sobie trudu, by okreslić, jakie stawki (z
        > naszych składek ) otrzymuja pracodawcy akwizytorów;-)

Dostaliśmy propozycję od AXY. Do 1000 zł za jednego.
        Ale jak pasi ci być szmatą i oszukiwać ludzi, to twój problem...
          • andrzejto1 Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s 19.02.10, 11:01
            Gość portalu: xyz napisał(a):

> Oświeć mnie, jak umiejętnie korzystać z tego systemu.
            > Mam założyć swoje OFE? Tylko w tym widzę interes.
            To załóż.
            System jest tak skonstruowany, by jak najmniej przy tej kasie grzebać. Sprawdzaj wyniko OFE, możesz się co 2 lata przenosić bezpłatnie, ale ró to sam, bez akwizytorów..
        • rechott Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s 19.02.10, 09:44
          System jest zajebisty...

W dawnym systemie pieniądze szły do ZUS, ZUS wypłacał kasę. Jak brakowało ZUS
          brał z budżetu.
          W tym systemie pieniądze idą do OFE, te biorą prowizje i pożyczają je państwu
          (czyli kupują obligacje). Przy okazji obłowią się właściciele funduszy. Kasę na
          obsługę (czyli m.in sprzedaż) można pominąć.

Efekt. W jednym i drugim systemie na nasze emerytury będą pracować nasze dzieci.
          W pierwszym modelu płacąc podatki na dofinansowanie ZUSu w drugim na wykup
          obligacji.
          • andrzejto1 Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s 19.02.10, 10:59
            Gość portalu: vts napisał(a):

> System nie jest OK i nie bedzie OK dopoki prowizja nie bedzie liczona wylacznie
            > od pieniedzy pomnozonych przez OFE. Przeciez to rozboj w bialy dzien, zeby
            > placic prowizje juz za to, ze komus daje moje pieniadze do obracania. Nie dosc,
            > ze ma srodki, to jeszcze niezaleznie od tego ile dla mnie zarobi i czy wogole,
            > dostaje za to "manie srodkow" kase.

I to jest właśnie odpowiedź na to dlaczego OFE działa jak działa. Myślę, ze
            lepszym pomysłem byłoby podzielenie prowizji, ale mimo wszystko tu jest pies
            pogrzebany.
            Poza tym jeśli jest przymusowy, to OFE muszą się nieco mniej starać...
        • Gość: ja Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s IP: 81.210.85.* 19.02.10, 12:06
          Nie, system nie jest ok. Ani ZUS ani tym bardziej OFE.
          W OFE płacisz:
          1 - gdy wpłacasz tam pieniacze
          2 - gdy je wypłacasz (za przeliczenie emerytury z tego co zostało
          też % zabieraja)

Zdrowe, przynajmniej w przypadku OFE byłoby gdyby swój procent
          pobierali od ZYSKU wypracowanego z kapitału i gwarantowali wypłate
          kapitału z dodakiem inflacyjnym. A tak - brak odpowiedzialności,
          brak motywacji do pracy (%zawsze sie weźmie).
          Pamietajmy, że wpłaty do ZUS i OFE sa obowiazkowe.
    • miroo I co się dziwicie? Sami wybraliście ten system... 19.02.10, 08:50
      kto głosował na polityków, którzy do tego dopuścili? Odpowiedź:
      większość polaków...
      Zawsze za wszystko płacą klienci... Np gdy ktoś idzie na kolację
      firmową - płacą za to klienci... gdy urzędnik ma zorganizowaną jakąś
      wycieczkę - płacą za to podatnicy...
      To, że klient płaci za wszystko jest oczywiste...
      Ale dlaczego koszty tego muszą być tak wysokie?
      • tornson Re: I co się dziwicie? Sami wybraliście ten syste 19.02.10, 09:56
        miroo napisał:

> kto głosował na polityków, którzy do tego dopuścili? Odpowiedź:
        > większość polaków...
        I dalej otępione społeczeństwo popiera tych degeneratów! AWS-UW zmieniło nazwę
        na PO-PiS i za sprawą tępej propagandy cieszy się poparciem 60-70% Polaków! Ani
        trochę nie żal mi tego zidiociałego społeczeństwa tak debilnie dającego się okradać.
        • miroo tornson masz 100% racji! 19.02.10, 10:18
          problem w tym, że również i ja i ty płacimy za tę głupotę głosowania
          ciągle na tych samych ludzi różniących się jedynie barwami klubowymi
          właśnie akwizytorom z OFE...

tornson napisał:
          > miroo napisał:
          > > kto głosował na polityków, którzy do tego dopuścili? Odpowiedź:
          > > większość polaków...
          > I dalej otępione społeczeństwo popiera tych degeneratów! AWS-UW
          zmieniło nazwę
          > na PO-PiS i za sprawą tępej propagandy cieszy się poparciem 60-70%
          Polaków! Ani
          > trochę nie żal mi tego zidiociałego społeczeństwa tak debilnie
          dającego się okr
          > adać.
          • tornson Re: tornson masz 100% racji! 19.02.10, 14:26
            miroo napisał:

> problem w tym, że również i ja i ty płacimy za tę głupotę
            Masz rację, wśród tych ogłupionych idiotów są też normalni ludzie którzy cierpią
            niezasłużenie i to jest najbardziej przykre. :o/
    • andrzejto1 Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s 19.02.10, 09:16
      needmoney napisał:

> Po to dokładnie ten system był wymyślony (jak i np. NFZ) żeby kasa z zus-u popł
      > ynęła do prywatnych kieszeni, żeby więcej nierobów w białych kołnierzykach miał
      > o z czego żyć.
      > Potem wypłacą nam po 29 zł emerytury z ofe a resztę i tak będzie musiał płacić
      > zus - dotowany z budżetu. Genialny plan ;-)

A może po prostu winni są ci, którzy się pomiędzy OFE przenoszą??
      Bo zamiast dowiedzieć się tego i owego, czy nawet przenieść się samemu przez
      internet to się słucha akwizytora i finito.
      Niestety ból polega na tym, ze za mało chce się używać szarych komórek, a potem
      smętne żale na fujarce...
      • stolat3 Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s 19.02.10, 09:43
        Gość portalu: axior napisał(a):

> Tyle razy się już o tym pisało, a wy w kółko to samo: ile to
        zarabia
        > akwizytor OFE. To że ktoś chce zmienic OFE to jego wybór a nie was
        > pokręconych pismaków ciągle wietrzących sensacje.

Pismaki z wyborczej szukają tych co nas "okradają". Może
        przypomnijcie co pisaliście gdy wprowadzana była reforma emerytalna.
        Teraz winny są towarzystwa ubezpieczeniowe. Winien jest Buzek ,
        Krzaklewski i między innymi pismaki z GW.
        Banda nierobów siedzi za biurkami i myśli "co by tu jeszcze
        spieprzyć panowie" w imię "robienia dobrze" obywatelom.
      • Gość: kkkkk Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s IP: *.147.203.161.nat.umts.dynamic.eranet.pl 19.02.10, 10:01
        A może Gazeta zamiast czepiać się akwizytorów zaczęłaby od edukacji
        społeczeństwa. I przede wszystkim pisałaby rzetelniej te artykuły. Przecież
        gdyby ludzie mniej więcej orientowali się w rynku OFE, to nie wierzyliby tak
        bardzo we wszystko co powie akwizytor. Robiłam kiedyś badania na temat
        posiadanej wiedzy na temat OFE wśród ludzi pracujących z wyższym wykształceniem
        ekonomicznym i duża część z nich nie wiedziała nawet do jakiego funduszu się
        zapisała.
        Drugą kwestią są te "ogromne" prowizje dla agentów. Faktem jest, że tylko gorsze
        fundusze płacą dużo. Większe płacą bardzo mało, niektóre nawet tyle, że
        akwizytorzy po prostu nie chcą się tymi produktami zajmować. A jeśli chodzi o
        ING to tutaj prowizje są naprawdę niewielkie. Znajomy średnio od osoby dostawał
        tam 100-150zł. Może nie trafiał do bogatszych, ale on też nie z tych co
        naciągają. Tak więc proponuję nie wrzucać wszystkich do jednego worka i jak już
        pisać o czymś, to też rzetelnie i uczciwie. Bo tutaj stosuje się strategię
        podobną do tych krytykowanych funduszy i akwizytorów.
    • jacek.boczkowski Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych skł... 19.02.10, 09:43
      Obecny system jest zły. OFE gromadzą majątek i będą dalej gromadziły, gdyż
      nawet jak zaczną wypłacać emerytury to wpłaty zrównoważą się z wypłatami. A
      nawet wpłaty będą większe, gdyż OFE nie zamierza rewaloryzować emerytur.
      Obecnie majątek OFE szacowany jest na 180 mld zł a z pewnością niedługo
      urośnie do 300 mld. Na wpłaty do OFE rząd zaciąga pożyczki zwiększając dług
      publiczny i koszty jego obsługi. OFE pobierają procenty za zarządzanie tym
      majątkiem. Mam następujące propozycje: 1) Likwidacja OFE i wypłata
      zgromadzonego majątku ubezpieczonym, niekoniecznie wszystkim od razu. 2)
      Likwidacja OFE i przekazanie majątku do ZUS 3) Zezwolenie OFE na inwestycje
      realne n.p. w budownictwo mieszkań lub autostrad płatnych. Jednocześnie zakaz
      inwestowania w papiery wartościowe z powodu zbyt dużego ryzyka Z tych trzech
      propozycji wybrałbym trzecią. Słaba koniunktura to powód kryzysu. Inwestycje
      wspierane przez OFE pobudziłyby popyt na pracę i zwiększyły wpływy do systemu
      emerytalnego zmniejszając jego deficyt. Ciekawe jest też pierwsze rozwiązanie.
      Pieniądze przekazywane ludziom także stałyby się motorem rozwoju i to bardziej
      liberalnym niż inwestycje OFE.
    • Gość: koziol ING Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych skł... IP: 193.106.84.* 19.02.10, 09:53
      Bardzo przepraszam ale nawiazujac do fragmentu "Obie instytucje zgodnie
      przekonywały, że akwizytorzy zamiast edukować przyszłych emerytów, specjalnie
      wprowadzają ich w błąd"...racja sa tacy co wprowadzaja w bład, ale do cholery
      za darmo EDUKACJI nigdzie nie ma i nalezą sie nam doradca pieniadze za OFE i
      za wlasnie EDUKACJE bo na 10 klientów do których docieram 9 nie wie gdzie ma
      OFE co to jest itp. Niech Państwo zacznie edukować ułatwiajac nam prace
      zobaczymy ile wyda na to kasy i ile bedzie z tym przekrętów finansowych !!!! A
      akwizytorów to poszukajcie na ulicy, ja jestem doradcą finansowym.

Teraz nawiazujac do kolejnej czesci "Dla akwizytorów to świetny interes. Za
      wyciągnięcie klienta od konkurencji dostają nawet 700 zł. Do tego trzeba
      jeszcze dodać procent od wysokości oszczędności, jakie taka osoba zgromadziła
      na swoim koncie"...powiem szczerze ze nigdy takiej kasy nie dostałem za
      klienta, maksymalnie bylo to 600 zł (łacznie)i to rozłożone w 3 miesiace po
      transferze do innego OFE. Jakieś bzdury gazeta pisze, albo te kwoty podaje dla
      jednego funduszu który może tyle płaci ... ładnie 700 zł plus pewnie drugie
      700 zł za głowe.
    • zmichalg1 Każdy kij ma dwa końce... 19.02.10, 09:54
      Nachalna akwizycja może i jest złym rozwiązaniem, ale z drugiej strony
      przyszpilanie klienta na całe życie do OFE, które raz sobie wybrał na początku
      kariery zawodowej, jest jeszcze gorsze, bo nie wymusza na OFE dbałości o
      jakość inwestowania zgromadzonych środków.
      W sumie nigdy nie wiadomo, czy człowiek zmienia OFE, bo jest niezadowolony ze
      stopy zwrotu, czy dlatego, że przekabacił do akwizytor.
      O ile dobrze wiem, to teraz obowiązuje przepis wprowadzony w momencie
      wdrażania reformy emerytalnej tj. za zmianę OFE płaci się tym więcej, im
      krócej jest się w OFE, które się opuszcza. Dopiero po dwóch latach można OFE
      zmienić bezpłatnie.
      I takie rozwiązanie wydaje się być słuszne. Można się tylko zastanawiać, czy
      ów okres powinien wynosić dwa lata czy może dłużej.

Zgadzam się, że nachalna akwizycja jest złym rozwiązaniem, ale ograniczenia
      ustawowe to wylewanie dziecka z kąpielą. Już lepiej będzie, jeśli same OFE
      dogadają się między sobą o niepodbieraniu sobie klientów. Jak?
      W banalny sposób: nie płacąc akwizytorom premii za podebranie klienta z OFE, z
      którym podpisano pakt o nieagresji.

A przy okazji nie jestem pewien, czy w ogóle wszelkie podobne ograniczenia nie
      zostaną uznane przez Urząd Antymonopolowy za jakąś zmowę godzące w zdrową
      konkurencję.
      • tornson Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s 19.02.10, 10:10
        Gość portalu: Radek napisał(a):

> Gazeto proszę Cię, nie lepperuj !
        Z dwojga złego lepszy już Lepper niż Balcerowicz czy Gilowska!

> Każdy produkt ma swoich sprzedawców, którzy
        > muszą z definicji zarobić.
        Jaki produkt masz na myśli w przypadku OFE?

> Ktoś musi się tym zajmować i uwierzcie, nie jest to
        > przyjemna praca. Tym ludziom się śnią po nocach zamykane przed nosem drzwi.
        > Tylko ZUS i NFZ nie mają sprzedawców swoich usług... Jak mniemam z usług tych
        > instytucji jesteście zadowoleni...
        Obejrzyj sobie "Sicko" Michaela Moore'a, tam na przykładzie amerykańskich
        patologii możesz sobie wyobrazić jak wyglądałyby usługi NFZ gdyby miała ona
        swoich akwizytorów i nastawiona była na zysk.
    • Gość: gola Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych skł... IP: 85.222.87.* 19.02.10, 10:08
      Zawsze najłatwiej oskarzać i wytykać ,ze ktoś moze zarobić...Jakie do polskie...
      A dlaczego autor nie napisze ,że wiedza na temat OFE jest w naszych
      społeczeństwie zerowa,że mało kto wie o dziedziczeniu OFE,dlaczego nie ma
      słowa o tym ,że ZUS ma ochotę na część składek z OFE????....
      Każdy ma prawo do zarobku jeśli solidnie wykonuje swoją pracę a prowizje nie
      są takie wysokie jak pisze szanowny autor..
      Cisnie mi się tylko jedno pytanie : co autor ma na myśli??
      A moze celem jest zamkniecie akwizycji ,zniechęcenie klienta do pracownika OFE
      tak by wszystko odbywało się zawsze on -line i wtedy korporacji nikomu nie
      musi płacić za podpisywanie wniosków?????
      Kazdy kij ma dwa końce!!!!

• Gość: jaja Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych skł... IP: *.cofund.org.pl 19.02.10, 10:23
      Paradoksalnie AXA, dla której akwiruje DSA SA wypłaca najniższa
      emeryture z OFE, ma jajwyższe koszty akwizycji i najwyzsze srednie
      wynagrodzenie pracowników PTE (12000 zł).
      Na swoich stronach internetowych AXA pisze , że jest to najchetniej
      wybierany fundusz. To chyba nie do końca tak, AXA płaci ogromne
      prowizje tysiacom akwizytorów, którzy nie zawsze zachowuja sie
      uczciwie. Wystarczy poczytać na forum internetowym.

A co DSA SA zobaczcie na ich stronach internetowych w jaki soposób
      umilaja sobie czas, wycieczki do Tajladgii, mitingi w Gołębiewskim,
      piękna siedziba, kilkuosobowy zarząd na pewno sowicie opłacany- a to
      wszystko ze składek przyszłych emerytów.

Ale to nie jest wina ani AXA ani DSA SA - oni skrupulatnie
      korzystają z tego co nam zafundowali twórcy reformy emerytalnej.
      • tornson Dlatego OFE trzeba poprostu zlikwidować. 19.02.10, 14:23
        Gość portalu: AAA napisał(a):

> Myślicie, ze jak zlikwidują akwizytorów to my przyszli emeryci będziemy mieli
        > wyższe emerytury?? he he! Przecież te zaoszczędzone pieniądze OFE wrzucą sobie
        > do zysku. :) Po prostu więcej zarobią i tyle!
    • Gość: Future Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych skł... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.10, 10:50
      Próbowałem być przedstawicielem takiej firmy naprawdę ciężko uciekłem po miesiącu.... Rok temu zostałem przepisany z innego funduszu. Facet, który mnie przepisał wyjaśnił mi cały system emerytalny jaki obowiązuje w Polsce co ile i dlaczego ( wiedziałem ale wysłuchałem zrobił to profesjonalnie). Tamta Pani z największego bodajże Funduszu podpisała umowę i 4 lata ani słowa, a ten dzwoni na święta kartki mnie i żonie na imieniny i urodziny wysyła, nawet już ostatnio mnie odwiedził. Wiem za co płacę! Ok. Zarabiam mało bo 2000 br. z tego 7,3 % idzie do OFE ale z kolei z tych pieniędzy 3,5% zabierane mi są na obsługę Całej tej machiny. czyli ze 146 biorą mi 5,11 miesięcznie. Ale te pieniądze nie są wirtualne takie instytucje jak OFE istnieją za granicą i wypłacają emerytury- marne bo marne, ale spójrzcie Państwo na ZUS. Co tam się dzieje z moimi pieniędzmi ? -Nie wiem. Mojemu ojcu w ZUS obliczyli że w tym momencie będzie dostawał około 700 br emerytury i co? Facet ma 58 lat pracuje ciężko fizycznie... ile on dostanie emerytury z cudownego ZUSu?
      Musimy sobie uświadomić, że OFE to dużo mniejsze zło, niż chociażby pomysł, aby przekazywać około 16% naszej pensji do ZUS na emeryturę (obecnie około 12%) a do OFE (Otwartego Funduszu Emerytalnego) zamiast 7,3 około 3%. Trzeba zauważyć i wiedzieć, że przez system gospodarczy jaki obowiązywał przez kilkadziesiąt lat nasze emerytury będą jakie będą... Za granicą nawet ludzie, o niskiej pozycji społecznej i zawodowej jeśli pracują to odkładają pieniądze na emeryturę- w taki czy inny sposób. A system obowiązkowych ubezpieczeń musi istnieć i istnieje również w innych krajach nie tylko u nas. Ja jestem co najmniej zaniepokojony jak będzie wyglądała moja przyszłość emerytalna, gdyż koszty życia są tak wysokie, że moja pensja niestety nawet na bieżącą konsumpcję nie wystarcza
      • dejot7 Re: Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych s 19.02.10, 11:22
        Ciekawe, co on tak dzwoni do ciebie często. Może się zakochał? A
        może będzie chciał cię przepisać zaraz do innego funduszu, żeby
        zgarnąć kolejną prowizję.

Wspaniale, że ci agent wyjaśnił cały system (chociaż już wcześniej
        wszystko wiedziałeś). Szkoda że zapomniał ci dodać, że
        ta „zagranica”, gdzie takie OFE działają i wypłacają emerytury, to
        Chile, Peru i parę innych krajów o podobnym stopniu rozwoju i
        poziomie życia.

A tacie powiedz, że wiek emerytalny w Polsce to 65 lat, więc jak już
        w wieku 58 lat mu wychodzi 700 złotych emerytury, to ostatecznie
        będzie miał naprawdę niezła sumkę, bo przecież nowy sposób
        obliczania emerytur powoduje, że w ostatnich latach pracy przyrost
        emerytury jest naprawdę duży. Ale chyba nie powinienem ci o tym
        pisać, skoro sam o nowym systemie wiesz wszystko i jeszcze ci agent
        dodatkowo wytłumaczył.
        • pogromca_kretynow Re: Jestes bardzo samokrytyczny, nerwusie 19.02.10, 12:45
          Gość portalu: nerwus napisał(a):

> Przeczytaj sobie tutaj. To są ZUS-owskie wskaźniki waloryzacji
          składek i
          > kapitału początkowego.
          >
          > www.zus.pl/default.asp?p=4&id=394#p603
          > Za rok 2008 mamy waloryzację 16,26%. Który OFE dał Ci taki
          przyrost
          > wartości składek?

I bardzo dobrze. Juz w tytule pieknie napisles prawde o sobie. I co
          wynika z wysokosci waloryzacji w ZUS w 2008? Tak, masz racje nic.
          Konta w ZUS to tylko i wylacznie zapis ksiegowy. ZUS obiecuje ze jak
          Boga kocha to zaplaci emeryture. Z czego? Z zapisu ksiegowego? O
          wysokosci emerytur z ZUS bedzie decydowala glownie demografia. OFE w
          odroznieniu od ZUS obracaja prawdziwymi pieniedzmi, aczkolwiek nie
          uciekniemy rowniez tutaj calkowicie od problemu demografii.
          Mozesz miec w ZUS kapital w wysokosci 1.000.000.000 zl ale jak
          przyjdzie do wyplaty emerytur to i tak zadecyduje ilu jest emerytow
          i ile osob pracuje i placi skladki na ZUS.
          Pomysl, to nie boli.
          • Gość: Tomson Re: Jestes bardzo samokrytyczny, nerwusie IP: *.eti.pg.gda.pl 19.02.10, 14:23
            pogromca_kretynow napisała:

> I bardzo dobrze. Juz w tytule pieknie napisles prawde o sobie. I co
            > wynika z wysokosci waloryzacji w ZUS w 2008? Tak, masz racje nic.
            > Konta w ZUS to tylko i wylacznie zapis ksiegowy. ZUS obiecuje ze jak
            > Boga kocha to zaplaci emeryture. Z czego? Z zapisu ksiegowego? O
            > wysokosci emerytur z ZUS bedzie decydowala glownie demografia.
            A nie cudowne i wspaniałe PKB które wzrasta nam o astronomiczne 1% i robi z nas
            zieloną wyspę dobrobytu w czerwonym morzu europejskiej bryndzy?? ;o>

> OFE w
            > odroznieniu od ZUS obracaja prawdziwymi pieniedzmi,
            ZUS to państwo. A państwo nigdy nie zbankrutuje w przeciwieństwie do mafii
            finansowych. Poza tym gdyby prywatne ubezpieczalnie wzięły na siebie 100%
            składek, to na pozwalającą przeżyć emeryturę stać byłoby ledwie garstkę krezusów.
      • aegis_of_heart Kartki? Dzwonił? o.O 19.02.10, 11:47
        A po jaką cholerę?

Fundusz to fundusz, ma zarabiać, a nie się "zaprzyjaźniać" i nagabywać.

Nie oczekuję kartek od instytucji finansowych, urzędów państwowych, elektrowni i
        gazowni itp. organizacji. To nie są moi przyjaciele, tylko usługodawcy (na
        których płacę i do których często jestem zmuszony). Gdybym jeszcze mógł w tym
        OFE podejmować jakąś decyzję, to może widziałbym w jakichś kontaktach sens. A
        tak to tylko naganianie za moje własne pieniądze.
    • Gość: *blondynka Pół miliarda dla akwizytorów OFE. Z naszych skł... IP: 188.33.95.* 19.02.10, 12:03
      autora artykułu chętnie podam do sądu za dyskredytowanie uczciwie pracujących
      ludzi. Nie wspomina, że wynagrodzenie dla "akwizytorów" jest w ramach opłat,
      które członek funduszu ponosi na rzecz Towarzystwa i to Towarzystwo z własnych
      środków wypłaca wynagrodzenie. Członek funduszu nie traci nic z tego, co ma
      zgromadzone, co sugeruje autor. Bezczelność! Autor tylko jątrzy między
      Polakami. Drogą dedukcji, powinniśmy wszystko kupować u producentów, bo firmy
      transportowo-handlowe zarabiają na pośrednictwie między nimi i nami!!!
      Czy nie na tym polega zarabianie?
      Chamstwo autora jest nie do przyjęcia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka