Dodaj do ulubionych

CBOS: 74 proc. Polaków przeciw zrównaniu wieku ...

13.04.10, 14:28
Ja uważam że widząc dłuższe życie kobiet niż mężczyzn że system emerytalny został stworzony chyba dla nich... i generlanie jest krzywdzący dla mężczyzn. Kobiety mniej pracują, wcześniej mają emeryturę i dłużej żyją.... poza tym dzieci też mało rodzą więc niby dlaczego miały by mieć takie przywoileje...
Obserwuj wątek
    • tornson Co za brednie! 14.04.10, 10:39
      To jest raczej sprzeciw przeciw wydłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat, co jest
      patologiczną antyspołeczną paranoją która jeszcze bardziej cofnie Polskę w
      rozwoju społecznym (i tak już pod tym względem jesteśmy jednym z najbardziej
      zacofanych krajów w Europie). W Polakach w końcu odzywa się jakaś nutka
      instynktu samozachowawczego. Gdyby zaproponować zrównanie do 62-63 lat na
      większość byłaby za.
      • dystansownik Re: Co za brednie! 15.04.10, 10:15
        Problem w tym, że społeczeństwo coraz bardziej się starzeje. Ja wiem, że dla
        każdego pojedynczego człowieka najlepsze byłoby wczesne przejście na emeryturę
        (albo przynajmniej jego możliwość), więc każde wydłużenie jest niemile widziane.
        Jednak coś zrobić trzeba w kierunku poprawy sytuacji.

Samo zrównanie jest konieczne. Po pierwsze, dla równouprawnienia, bo nie możemy
        o nim mówić jak sprowadza się do równych praw kiedy kobiety są dyskryminowane, a
        do praw na czyjąś korzyść, jak to kobiety ją odnoszą. Po drugie, kobiety dłużej
        cieszą się emeryturą. Statystycznie mężczyzna emeryturę będzie dostawał przez
        jakieś 6 lat. Kobieta natomiast, przez 19.
        • tornson Re: Co za brednie! 15.04.10, 11:39
          dystansownik napisał:

> Problem w tym, że społeczeństwo coraz bardziej się starzeje. Ja wiem, że dla
          > każdego pojedynczego człowieka najlepsze byłoby wczesne przejście na emeryturę
          > (albo przynajmniej jego możliwość), więc każde wydłużenie jest niemile widziane
          > .
          > Jednak coś zrobić trzeba w kierunku poprawy sytuacji.
          Statystyczny Polak jak na razie żyje zbyt krótko by wydłużać mu wiek emerytalny
          do 67 lat, mężczyzna w Polsce żyje ledwie 70 lat z małym okładem, wiek
          emerytalny należy wręcz obniżyć, nawet zrównać do dołu z wiekiem emerytalnym kobiet.
          Wszelkie problemu starzejącego się społeczeństwa są zwykłą propagandą, na razie
          mamy 14% bezrobocie, więc nie ma problemów z brakiem rąk do pracy. PKB podobno
          też wciąż rośnie, więc środków na redystrybucję jest coraz więcej, na razie więc
          problem tego typu nie istnieje.

> Samo zrównanie jest konieczne. Po pierwsze, dla równouprawnienia, bo nie możemy
          > o nim mówić jak sprowadza się do równych praw kiedy kobiety są dyskryminowane,
          > a
          > do praw na czyjąś korzyść, jak to kobiety ją odnoszą. Po drugie, kobiety dłużej
          > cieszą się emeryturą. Statystycznie mężczyzna emeryturę będzie dostawał przez
          > jakieś 6 lat. Kobieta natomiast, przez 19.
          Tu się zgadzam, ale nie do 67, ano 65, ale zrównanie do 60.
          • Gość: nikt Nieistotny problem IP: *.chello.pl 15.04.10, 17:35
            Wiek emerytalny nie ma już znaczenia po tym jak wprowadzono reformę emerytalną.
            W uproszczeniu będzie tak:
            - ile sobie przez swój okres pracy odłożyłeś, taką emeryturę otrzymasz.

(oczywiście zostaje bardzo duże pole do popisu dla urzędników przy określaniu
            tablic trwania życia itp. wskaźników przeliczeniowych, ale mechanizm zostanie
            ten sam)

pozdrawiam,

PS
            "Umiesz liczyć? -> Licz na siebie"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka