Dodaj do ulubionych

KNF ostrzega przed nieuczciwymi akwizytorami OFE

IP: *.aster.pl 07.05.10, 09:40

Nie ma jak wolny rynek i konkurencja. Potrafi wyrzucić 446 mln zł (z
kieszeni przyszłych emerytów) na kompletnie nieprzydatną
społeczeństwu akwizycję
Obserwuj wątek
    • Gość: shaqu Zlikwidować przymus OFE i ZUS! IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.05.10, 10:15
      Obie instytucje finansują dług publiczny. Zus finansuje zadłużenie skarbu
      państwa wobec emerytów. A ofe kupuje w większości polskie obligacje, więc
      wykupuje dług Polski.
      Jeżeli bym chciał to sam mogę np. w pko bp kupić obligacje skarbu państwa i
      nie będę musiał płacić barbarzyńskich prowizji do ofe i zus (bo przecież miłe
      panie urzędniczki nie pracują charytatywnie).
      Przecież każdy normalny człowiek zdaje sobie sprawę z tego że trzeba coś
      odłożyć na emeryturę (zainwestować w dzieci, nieruchomości, lokaty, akcje,
      fundusze i wiele innych). Leniwych i głupich mi nie szkoda, nie zamierzam
      zrzucać się na nierobów! Chciałbym mieć pieniądze, żeby pomagać ludziom
      poszkodowanym przez los (niewidomym, z dziwnymi chorobami itd.), ale zus i ofe
      mi zabierają, więc nie mam z czego pomagać bliźniemu!
      Jeżeli ofe są takie dobre to niech będą dobrowolne!
      • a.rd Polska jest panstwem czy panuje tu prawo dzungli?! 07.05.10, 10:39
        To jest skandalicze! Panstwo wie, ze akwizytorzy oszukuja i nic nie
        robi?!!!! To jest Europa czy babanowa republika?!!! Prawo nie chroni
        oszukiwanych ludzi, ktorzy maja byc "badziej ostrozni" i niech sobie
        sami radza. To jest DZUNGLA a nie panstwo!
        Na takie "niby-panstwo" nie placi sie podatkow! Po prostu silniejszy
        ma racje.
        • andrzejto1 Re: Polska jest panstwem czy panuje tu prawo dzun 07.05.10, 11:36
          a.rd napisał:

> To jest skandalicze! Panstwo wie, ze akwizytorzy oszukuja i nic nie
          > robi?!!!! To jest Europa czy babanowa republika?!!! Prawo nie chroni
          > oszukiwanych ludzi, ktorzy maja byc "badziej ostrozni" i niech sobie
          > sami radza. To jest DZUNGLA a nie panstwo!
          > Na takie "niby-panstwo" nie placi sie podatkow! Po prostu silniejszy
          > ma racje.

Państwo nie zwalnia obywatela z używania szarych komórek. Jeśli obywatel
          zachowuje się jak idiota, to trudno się dziwić, że jest tak traktowany. Jeśli
          ludzie potrafią chodzić godzinami, by kupić masło 5 gr taniej na kostce, czy też
          przenieść się z OC komunikacyjnym do firmy tańszej o 15 zł, to dlaczego nie
          potrafi się dowiedzieć na temat OFE?
          Toż to nie jest żadna wiedza tajemna dostępna dla wtajemniczonych...
    • Gość: mark trwa nagonka na akwizycję OFE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.10, 12:24
      Jak widać nieoceniona Gazeta Wyborcza nadal walczy z kilkusettysięczną rzeszą
      ciężko pracujących ludzi, z których większość zapewne jest uczciwa. I to jak
      widać walczy z iście inkwizytorskim zacięciem, a tacy niby tolerancyjni i
      europejscy ;-) Ciekawe co by się stało z tymi 446 milionami "z kieszeni
      przyszłych emerytów"? Zapewne jako zyski powędrowałyby za granicę do kieszeni
      zagranicznych akcjonariuszy OFE. A tak zostają w kraju, ludzie mają pracę, płacą
      podatki i ZUS. A klient prawo wyboru i prawo do informacji.
      • Gość: mikiw Re: trwa nagonka na akwizycję OFE IP: *.centertel.pl 07.05.10, 12:34
        W tym KNF-ie , jak i wyborczej ich chyba coś zamroczyło... Ja można majaczyć coś
        takiego, że "większość klientów za namową akwizytorów zmieniło fundusz na
        gorszy" Co za bzdury, jaki gorszy, pod jakim względem? Kiedy gorszy -
        historycznie, obecnie, czy w przyszłości? Kto to ocenił, kto prowadzi takie
        "statystyki"??? Ten Pan z KNF-u? Żal.pl po prostu...
    • dziadek63 KNF ostrzega przed nieuczciwymi akwizytorami OFE 07.05.10, 13:53
      Zasadniczo zgadzam się z opiniami lansowanymi przez gazetę. W tej jednak sprawie z uporem godnym lepszej sprawy wciska nam kit. Jeśli nawet zdarzają się przypadki nadużyć, to tak jak wszędzie. Poza tym to twierdzenie, że połowa straciła......, a co z drugą połową, która zyskała? Zresztą taka teza bez odniesienia do konkretnych warunków jest demagogią. Należałoby raczej walczyć z brakiem podstawowej edukacji ekonomicznej, tak by "naród" sam potrafił ocenić i zweryfikować argumenty akwizytora.
    • Gość: może zielony KNF ostrzega przed nieuczciwymi akwizytorami OFE IP: 91.205.72.* 09.05.10, 13:25
      Przepraszam jeśli pytanie zabrzmi dziwnie, ale przyznaje że mnie nurtuje od 2 dni. Czy zatem jeden akwizytor z podanych w przykładzie artykułów może dziennie zarabiać 250 tys. zł?

Prezesi banków miesięcznie tyle dostają jak dobrze pójdzie. Zatem rocznie jeden akwizytor wyciąga; biorąc pod uwagę, że ma też gorsze dni; 63 mln zł?

Będę wdzięczny jeśli ktoś wyjaśni mi czy to brednie, czy ja nie umiem czytać.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka