Dodaj do ulubionych

Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawdza...

IP: 194.114.62.* 16.06.10, 16:01
A na jakiej podstawie UFG WZYWA do siebie kierowców? Chce sprawdzać? To
zapraszam do siebie - niezwłocznie okażę po przedstawieniu podstawy prawnej
przez sprawdzającego.
Obserwuj wątek
    • Gość: Siskiyou Istotnie, podstawa prawna. IP: *.ists.pl 16.06.10, 16:23
      Państwo traktuje obywateli jak potencjalnych przestępców. Wyradza się w coś, czego zwykli obywatele nie mogą kontrolować.
      Inna kwestia : dlaczego sprawca wypadku nie pokrywa kosztu leczenie ofiar wypadku, tylko płaci za to NFZ? Jest to forma darowizny na rzecz sprawcy. Tak prostej kwestii nie można rozwiązać?
          • andrzejto1 Re: A dlaczego bandyta celowo napadający i rujnuj 17.06.10, 08:41
            Gość portalu: Kuba napisał(a):

> Pewnie ze nie celowo i dzieki temu kto inny pokrywa koszty. Gdyby
            > zaklad ubezpieczen wykazal celowosc dzialania sprawcy umylbyu rece
            > od odpowiedzialnosci.

W przypadku pijanego sprawcy wypadku ubezpieczycielowi przysługuje regres do
            sprawcy, ale odszkodowanie wypłacić MUSI, tak samo jest w przypadku celowego
            działania.

A pomijajac wywod wolalbys jako ofiara wypadku
            > byc pozostawiony sam sobie bo osoba ktora go spowodowala nie jest
            > wstanie pokryc chocby kosztow Twojego leczenia?

Jak napisałem wyżej. Mylisz ubezpieczenia obowiązkowe z dobrowolnymi.
      • gadagadu Re: Istotnie, podstawa prawna. 16.06.10, 22:31
        Bo nie mają czasu na pisanie ustaw. Jest ich za dużo, 400 posłów to armia
        urzędasów bardzo dobrze opłaconych. Senatorów jest tylko 100. Ilu z nich pyskuje
        i politykuje, nie mają czasu - pracują.
        Posłów powinno być ze 150 może 200 i do roboty.
        Trzeba zrobić nie reformę państwa ale reformę jego urzędników. Prezydent to też
        tylko urzędnik, który ma jakis zakres obowiązków.
      • andrzejto1 Re: Istotnie, podstawa prawna. 17.06.10, 08:37
        Gość portalu: Siskiyou napisał(a):

> Państwo traktuje obywateli jak potencjalnych przestępców. Wyradza się w coś, c
        > zego zwykli obywatele nie mogą kontrolować.
        > Inna kwestia : dlaczego sprawca wypadku nie pokrywa kosztu leczenie ofiar wypad
        > ku, tylko płaci za to NFZ? Jest to forma darowizny na rzecz sprawcy. Tak proste
        > j kwestii nie można rozwiązać?

Wzywa sie do przedstawienia polisy OC na konkretny pojazd. A że ma istnieje
        CEPiK to i łatwo ich wyłapuje...
        W kwestii płacenia za poszkodowanych w wypadkach, z posiadanych przez mnie
        informacji firmy chciały się na to zgodzić, pod warunkiem, że kasę będą
        dostawały szpitale po przedstawieniu rachunków za leczenie konkretnego pacjenta.
        Oczywiście jednak nasi genialni politycy ze ś.p. Prof. Religą chcieli aby firmy
        wpłacały tą kasę do NFZ który oczywiście dzieliłby tą kasę po uważaniu...
        Zresztą był projekt takowej ustawy, że 8% składki za OC miało iść do NFZ.
        Nazywało się toto podatkiem Religi jeśli ktoś to pamięta.
    • Gość: FiSZ Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawdza... IP: 212.191.75.* 16.06.10, 17:38
      System jest chory. W Niemczech automatycznie mając zarejestrowany samochód
      płacisz OC. W tej, czy innej firmie. Nie możesz nie płacić - możesz zmienić
      ubezpieczyciela OC lub wyrejestrować auto, jeżeli cie nie stać. O ściągalność
      składek troszczy się już ubezpieczyciel. W momencie wyrejestrowania obowiązek
      wygasa AUTOMATYCZNIE. Dostaje się zwrot nadpłaconej kwoty CO DO DNIA
      przerejestrowania (nie miesiąca). Samochodem bez OC praktycznie nie da się
      jeździć (no chyba że całkowicie na lewo, takim wyrejestrowanym).
      • Gość: fakej Re: Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawd IP: *.dclient.hispeed.ch 16.06.10, 19:21
        To też jest złodziejski system. OC powinno być obowiązkowe w przypadku
        samochodów, które jeżdżą. Jak ktoś ma grata który stoi na podjeździe to garażu
        to od czego ma się ubezpieczać?
        Z obowiązku płacenia OC powinny też być zwolnione osoby, które są wypłacalne
        tzn. np. mają nieobciążony majątek przekraczający kwotę ubezpieczenia (coś chyba
        ok miliona EUR).
        • Gość: FiSZ Re: Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawd IP: *.uni.lodz.pl 16.06.10, 23:50
          Jeżeli nie jeździ, to może go wyrejestrować. Trwa to kilkanaście minut. W ten
          sposób automatycznie dostaje zwrot kasy od dnia wyrejestrowania (nie zgłoszenia
          do ubezpieczyciela - to się dzieje z automatu). No bo jeżeli nie jeździ, to nie
          musi być zarejestrowany.
          Z tym nieobciążony majątkiem też jest niejasne. Bo jeżeli w dniu rejestracji
          jest on nieobciążony, a następnie obciążony zostanie to co?
          • fakej Re: Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawd 17.06.10, 09:21
            Gość portalu: FiSZ napisał(a):

> Jeżeli nie jeździ, to może go wyrejestrować. Trwa to kilkanaście minut. W ten
            > sposób automatycznie dostaje zwrot kasy od dnia wyrejestrowania (nie zgłoszenia
            > do ubezpieczyciela - to się dzieje z automatu). No bo jeżeli nie jeździ, to nie
            > musi być zarejestrowany.

Ale ponowna rejestracja to już jest pewnie nieźle płatna, tak? A jak ktoś nie ma
            kasy na remont i samochodem nie jeździ przez pół roku to z jakiej racji ma
            płacić ubezpieczenie?
            Tak samo zdaje się, że zaległe ubezpieczenie trzeba tak czy inaczej zapłacić,
            ale jak się nie zapłaci to nie jest ono ważne. Czyli ten okres ubezpieczalnia ma
            niejako "za darmo" bo miało się de facto samochód bez ubezpieczenia, za które i
            tak się należy dla ubezpieczalni kasa.

> Z tym nieobciążony majątkiem też jest niejasne. Bo jeżeli w dniu rejestracji
            > jest on nieobciążony, a następnie obciążony zostanie to co?

A jak ubezpieczalnia zbankrutuje albo miga się od płacenia neleżnej kasy to co?
        • Gość: Ja Re: Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawd IP: 91.209.116.* 17.06.10, 11:34
          Jak ktoś nie jeździ samochodem, to jest to najczęściej grat i powinien go
          zezłomować a nie trzymać pod domem - jeszcze pół biedy jak na swoim terenie ale
          często takie złomy stoją pod blokiem i zajmują miejsca normalnym ludziom, którzy
          nie mają gdzie parkować. Gdyby nie było obowiązku płacenia OC, to takich wraków
          byłoby jeszcze więcej. Masz auto, to znaczy, że go potrzebujesz a zatem płać OC!
          Nie potrzebujesz, to sprzedaj albo zezłomuj i wtedy płacić nie musisz.
          • Gość: Fatalista Re: Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawd IP: *.globalconnect.pl 17.06.10, 12:36
            Nie rozumiem dlaczego ktoś miałby być zmuszany do złomowania auta, tylko dlatego, że nim nie jeździ? Jak ktoś ma 3 garaże i dwa auta, z czego jedno to złom, który trzyma, bo lubi, to najlepiej go zastrzelić tak? Ubezpieczenie powinno być płacone za pojazd czynnie biorący udział w ruchu ulicznym (na codzień), a nie za "sentymentalny zabytek". Biedota jak zwykle sama nie ma, a innym by zabrała i zniszczyła. Chory naród.
            • Gość: Ja Re: Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawd IP: 91.209.116.* 17.06.10, 14:18
              Jak lubi graty, to niech płaci. Nie nazywaj mnie biedotą - sam mam w rodzinie 2
              auta i 2 miejsca postojowe na podziemnym parkingu, za które to miejsca
              zapłaciłem niemałe pieniądze! Płacę więc i za OC użytkowanych pojazdów, jak i za
              miejsca, na których one parkują. Niemniej jednak wiem co się dzieje nie tylko na
              swoim ogrodzonym osiedlu ale także na starszych, gdzie nie ma prywatnych parkingów!
      • mara571 bajeczki piszesz kolego 16.06.10, 20:18
        owszem musisz miec potwiedzenie zgloszenia ubezpieczenia OC, ale sporo cwaniakow
        probuje drobnych i mniejszych oszustw.
        Tylko, ze straz miejska dostaje liste, szuka adresu i na tablicach znaczek TÜV i
        taki samocod podpada od razu policji.
        Jest nawet system, ktory porownuje z policyjnego samochodu tablice rejestracyjne
        pojazdow na drodze z baza danych ubezpieczen i skardzionych samochodow. Kilka
        tygodni byl stosowany z niezlym skutkiem, ale jakas idiota poskarzyla sie, ze to
        szpiegowanie obywateli. Jesli sie nie myle sad musi rozstrzygnac, czy wolno go
        stosowac.
        • Gość: FiSZ Jasne, córcia IP: *.uni.lodz.pl 16.06.10, 23:46
          Bajeczki powiadasz? Na jakiej podstawie? Jedyna możliwość w Niemczech by nie
          płacić OC, to jazda na zupełną lewiznę, co od razu widać. Faktem jest że jeżeli
          masz samochód, to nie możesz od tak przestać płacić OC. Kończy się okres
          ubezpieczenia masz czas na zmianę ubezpieczyciela. Jeżeli tego nie zrobisz z
          automatu dostajesz fakturę do zapłacenia. Jeżeli ubezpieczenia nie wymówisz,
          jesteś dalej ubezpieczony - niezależnie od tego czy zapłaciłeś składkę czy nie.
          Wierz mi córcia, kilkanaście samochodów miałem w Niemczech i dość dobrze wiem o
          czym piszę.
    • cracken001 Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawdza... 16.06.10, 17:49
      hehe-mieszkajac jeszcze w Polsce nie placilem OC wogole,gdyz uwazalem za
      swinstwo,ze za BMW musze zaplacic cztery razy tyle co za rozklekotanego
      malucha,i jakos kontrole "lotnej" wykazywaly daleko idace zrozumienie.
      A dal rekordzisty,ktory musi bulic prawie milion mam rade-emigracje i zmiane
      nazwiska,wtedy beda moglo go cmoknac w rure wydechowa
        • Gość: ack Re: Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawd IP: *.chello.pl 16.06.10, 19:47
          Dlatego, ze kazdy polaczek-cwaniaczek po wypadku na srodku skrzyzowaniu by sie
          tlumaczyl, ze on nie jechal - tylko stal swoim zabytkiem i ktos w niego wjechal,
          wiec OC nie potrzebne. Niestety, przez cwaniaczkowatosc niektorych karani sa
          wszyscy. Jak by każdy uczciwie placil podatki, nie potrzeba by bylo kontroli,
          prawda. Jak by nikt nie kradl w sklepach, po co kamery i bramki.
        • kruder76 Re: Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawd 16.06.10, 21:59
          Gość portalu: miki napisał(a):

> a ak mam zarejestrowane auto, gotowe do jazdy i w pełni sprawne z
          > ważnym przeglądem ale że jest konesersko-zabytkowe to nie mam
          > zamiaru nim jeżdzić to też mam płacić? Wypad komuchy z waszymi
          > pos,,,ra..nymi pomysłami.
          > Jeżdzić mi nei wolno bez OC a nie posiadać auta - od durnowata
          > biurokracja

OC chroni od szkód wyrządzonych osobom trzecim również jeśli zostały wyrządzone
          podczas postoju pokazdu (np: pożar pojazdu podczas postoju pojazdu).
        • el_konarro Re: Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawd 17.06.10, 02:56
          Jeśli ma ponad 40 lat nie musisz płacić OC za cały rok - możesz
          wykupować na poszczególne miesiące, w których pojazd porusza się po
          drogach publicznych. Jesli nie ma jeszcze 40 lat, ale ponad 25 i
          dodatkowo model nie jest produkowany od co najmniej 15 - to powyższe
          zasady obowiązują o ile zdobędziesz opinię uprawnionego
          rzeczoznawcy, który podpisze się pod zdaniem stwierdzającym, że twój
          samochód jest "pojazdem historycznym, mającym szczególne znaczenie
          dla udokumentowania historii motoryzacji". Ustawa o OC i BFG daje
          taki pojazdom szczególne względy :D W przeciwnym wypadku
          zbankrutowałbym już dawno płacąc za 3 zabytki czekające pod płotem
          na remont :D
    • kiryloszomber Masz do mnie sprawę??? 16.06.10, 20:50
      Grzecznie się umów, bo ghnoyku, z moich podatków masz na chlebek z masłem i
      (jak będę miał czas) przyjedź do mnie, ćvoku jeden z drugim.
      Tyle w temacie. Nie po to pluje ciężko zarobionymi pieniędzmi, żeby mnie
      jakieś DOOPKI "wzywały". Rusz doopsko zza biurka, jak cie coś swędzi. Albo
      lepiej łyknij tableteczkę na odrobaczywienie (mózgu), p... birokrato. End of
      topic.
    • pszek Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawdza... 16.06.10, 21:30
      a dlaczego w Polsce nie można robić przerwy w ubezpieczeniu OC,np nie jeżdżę 2
      miesiące i po cholerę mi ubezpieczenie?Przebywam w Estonii i tutaj każdy może
      ubezpieczenie wykupić na stacji benzynowej(tych większych) np na miesiąc,dwa
      itd,oczywiście najpierw musi mieć umowę z jedną z firm ubezpieczeniowych ale
      nie obliguje go ona do obowiązkowego całorocznego ubezpieczania pojazdu,może
      to robić czasowo,wielu kierowców nie jeździ zimą i nie wykupuje OC.Tutaj każdy
      patrol policyjny sprawdza na swoim komputerze w samochodzie patrolowym nr rej.
      pojazdu i od razu ma dane o pojeździe i kierowcy, czy ma ważne prawo jazdy i
      jakie(wstępne dla świeżo upieczonego kierowcy na którym musi jeździć dwa lata
      z prędkością max 70km/h,ubezpieczenie itp.Tak więc jazda bez ubezpieczenia
      niemożliwa lub bardzo ryzykowna bo bez zatrzymywania wiedzą o samochodzie
      wszystko.
      Na dodatek nie musisz mieć przy sobie zaświadczenia o ubezpieczeniu bo to
      automatem się sprawdza.Mają wprowadzić też możliwość nieobowiązkowego noszenia
      przy sobie samego prawa jazdy bo to też jest w bazie danych dostępne każdemu
      patrolowi bez łączenia się z centralą(jak to jest w Polsce).Ehhhh,to zacofanie:)))
    • cambrone Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawdza... 16.06.10, 22:25
      Kierowców się sprawdza i karze.Ubezpieczenie rolników jest także
      OBOWIĄZKOWE a płaci je ok 15%,bo jak przyjdzie powódź to i tak
      państwo czyli my zapłacimy odszkodowanie.Takie jest w Polsce
      wybiórcze egzekwowanie prawa.Rolnik nie płaci PITU,na emeryturę i
      leczenie,ubezpieczeń(niech nikt nie pisze,że płaci,bo sa to śmiszne
      sumy)a i tak nikt tego nie zmieni (PO obiecywało przed wyborami!!!)
      bo jest to 12 milionów wyborców!!!!
    • baca56 Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawdza... 17.06.10, 07:48
      Jeśli zapomnę zapłacić kolejną ratę OC, to ubezpieczyciel ściągnie ją później
      z odsetkami, bo to ubezpieczenie obowiązkowe. Karą za opóźnienie wpłaty są
      właśnie owe odsetki. Zatem, niezależnie czy zapłaciłem w terminie, czy się
      spóźniam, MÓJ SAMOCHÓD JEST UBEZPIECZONY. Jeśli jednak w tym czasie będę miał
      wypadek, to 1.ubezpieczyciel umywa ręce od pokrycia kosztów szkody, 2.Płacę
      karę na Fundusz Gwarancyjny, 3.I tak ściągną później zaległą ratę z odsetkami
      za zwłokę. Z 1. i 2. wynika, że mój samochód jednak nie był w tym czasie
      ubezpieczony, za co zatem płacę 3.(zaległą składkę)?
      W czasach kiedy chodziłem do szkoły podstaw logiki uczono chyba jeszcze w
      podstawówce...
    • tede-tede Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawdza... 17.06.10, 08:06
      Na mój rozum całe to przymusowe płacenie OC non-stop, bez przerw jest
      nielegalne (poza tym zwyczajnie głupie). Akcja tego UFG tym samym też jest
      nielegalna. Nie chce mi się ale wypadałoby sprawdzić czy to jest zgodne z
      ustawami i konstytucją. To tak jakby zmuszać kogoś aby płacił KL non-stop
      chociaż na wakacje jedzie raz do roku.
      Jak ktoś ma dajmy na to motocykl to po gó... mu OC w zimie. Jak ktoś używa
      samochodu tylko przez 1 miesiąc bo na przykład pracuje za granicą to też po
      gó... mu OC na pozostałe 11 miesięcy.
      • Gość: Mariusz Re: Fundusz Gwarancyjny typuje kierowców i sprawd IP: *.know.cable.virginmedia.com 17.06.10, 11:12
        Następną ciekawą kwestią jest posiadanie starego samochodu "po dziadku" który
        stoi gdzieś w stodole.. chcesz go sobie zostawić bo może kiedyś wyremontujesz i
        teraz stajesz przed wyborem albo zezłomować albo płacić składkę chociaż nie
        używasz auta. Inną opcją jest niepłacenie i ewentualna kara (czasami chyba się
        to bardziej opłaca). Niestety w Polsce nie ma możliwości wyrejestrowania auta -
        chyba, że ci je ukradną, zezłomujesz albo sprzedaż. Bzdura totalna!
    • ggrdl To dowód niesprawności UFG 17.06.10, 08:45
      Ta akcja dowodzi jak bardzo niesprawny jest UFG.
      1. Do tej pory tego nie robili - DLACZEGO DOPIERO TERAZ? Albo taka akcja jest
      potrzebna i sensowna, albo nie. => Albo do tej pory nie robili tego co trzeba,
      albo teraz chcą robić to czego nie trzeba. Czysta logika.

2. Na zdrowy rozum: W Polsce każdy zarejestrowany samochód musi mieć OC. Przepis
      moim zdaniem bardzo niesłuszny, ale obowiązujący - i z tego chce skorzystać UFG.
      Jakiż więc to problem pozyskać listę ubezpieczonych pojazdów od firm i listę
      pojazdów zarejestrowanych?
      Na koniec wystarczy uruchomić PROSTY programik komputerowy, który wypluje listę
      aut nie posiadających OC. I ta lista, aktualizowana np. co miesiąc powinna być
      przedmiotem kontroli.
      DLACZEGO PRZEZ TYLE LAT TEGO NIE ROBIONO???

Odnośnie obowiązku posiadania OC: jest wielu posiadaczy aut, które stoją
      spokojnie w garażach, na podwórkach, niekiedy robią za "pomnik przyrody". Mówię
      o pojazdach, które naprawdę nie jeżdżą, bo np. nie są w stanie wyjechać.
      Dlaczego takie auta są objęte obowiązkiem OC? Żeby UFG miało prościej?

I jeszcze jedno: ciekawe co zrobią z martwymi duszami. Znajomy ma auto
      zarejestrowane na ojca. Ojciec nie żyje od lat, auto stoi w ogródku. I kogo będą
      ścigać?
      • Gość: qqb Re: To dowód niesprawności UFG IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.10, 09:15
        Robili te kontrole, robili i to nieraz. To jakiś dziwny news, nie
        wiadomo czemu akurat teraz nagłośniony.
        Inna rzecz, że oc od samochodu to głupie rozwiązanie, powinno być oc
        od każdego kierowcy i już. Nie masz oc, to tak jak prawa jazdy, nie
        jeździsz, nawet samochodem kolegi. A OC przypisane do samochodu
        zrobić nieobowiązkowe (obejmowałoby np szkodę gdy nikt auta nie
        prowadził, a się zapaliło na parkingu).
        Przepisy w tym zakresie pochodzą sprzed ponad 40 lat i mówią, że za
        szkodę wyrzadfzoną przez samochód odpowiada zawsze właściciel, nawet
        jak jechał kto inny. Stąd obowiązkowe OC każdego auta. Bo wtedy
        właściciel auta był burżujem, którego trzeba byo gnębić. Dzisiaj
        auto jest niezbędne do wykonywania prawie każdej pracy i przepisy