Dodaj do ulubionych

Głuchy telefon w uzdrowiskach. Czy posłowie zmi...

IP: *.chello.pl 07.07.10, 06:18
Zamiast stawiania wielu masztów przez operatorów to gmina powinna stawiac maszty i udostepniać je odpłatnie operatorom. Wtedy zamiast wielu masztów dla każdego operatora oddzielnie było by mniej masztów ale lepiej wykorzystanych a gmina otrzymywała by środki których tak wszystkim gminom brakuje. I o ile łatwiej - to gmina a nie każdy operator oddzielnie - stara się o zezwolenie budowlane, stawia maszt, podłącza zasilanie i mówi proszę... który operator (i za ile) chce powiesić swoje nadajniki? a jeżeli maszt jest odpowiednio duży (do wyliczenia na etapie projektu) to na tym jednym maszcie wiszą 4 nadajniki każdej sieci komórkowej i jeszcze kilka innych. Jest to mozliwe, ja widzę z okna mego mieszkania komin miejskiej elektrociepłowni oklejony wprost różnymi nadajnikami.
Oczywiście musiała by byc okreslona przez UKE maksymalna opłata aby gmina która jako jedyna będzie mogła stawiać maszty nie zażądała horrrendalych opłat za dzierżawę masztu na zasadzie "jeżeli nie dacie tyle to wam masztu nie udostepnimy"
Jeżeli sie zasad budowy masztów przez gminy nie ureguluje w ustawie, to za chwile znowu zacznie sie stawianie masztów w różnych miejscach i na różnych budynkach a pożytek z czynszu dla gminy żaden. Tak jak gmina ma obowiązek dbać o drogi gminne ( na które przeważnie nie ma pieniędzy ) tak powinna mieć obowiązek postawienia masztu (lub kilku masztów) w celu zapewnienia komunikacji elektronicznej. I nie problem brak środków na takie inwestycje, bo każdy bank z radością udzieli gminie kredytu na takie super spłacalne zadanie, a gminie wyłożone środki zwrócą się błyskawicznie po czym maszt zacznie dla gminy zarabiać. Tylko niech te pOSŁY zaczną wreszcie myśleć ! Wybory coraz bliżej i chyba warto się pochwalić wyborcom co się zrobiło dla ich dobra !
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka