Żakowski, czyli nienawistne etykietki zamiast d...

IP: *.kielce.vectranet.pl 09.09.10, 18:46
skończcie już z tym Żakowskim proszę. tego faceta nie da się czytać ani oglądać ani słuchać a wszędzie go pełno i się na wszystkim zna
    • Gość: pawel Żakowski, czyli nienawistne etykietki zamiast d... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.10, 19:23
      Świetna riposta na brednie, które pan Żakowski raczy wypisywać.
      • alakyr Re: Żakowski, czyli nienawistne etykietki zamiast 10.09.10, 22:35
        Przecież poziom "riposty Pana Rzońcy nie odbiega intelektualnie od wywodów Żakowskiego, z jednym zstrzeżeniem, Żakowski nie jest ekonomistą, Rzońca podobno tak.
    • wronskipacewicz a może media zajmą sie Partią Władzy ? 09.09.10, 22:48
      Polską rządzi przecież PO , ma władzę praktycznie absolutną : premier , prezydent , sejm , senat , NBP, RPO ,służby i media pod kontrolą.
      Dla Polaków nieporównywalnie ważniejsze są działania i decyzje PO – partii rządzącej . Trzeba o tym rozmawiać , to powinien być główny temat w mediach . A dzieje się dużo :
      -przygotowywany jest nowy kontrakt gazowy z Rosją , który uzależni Polskę od Gazpromu do roku 2037 . Nawet Bruksela uznała że jest to wyjątkowo niekorzystny dla Polski kontrakt. Bruksela tak , polski rząd nie.
      -zadłużenie Polski w okresie 1000 dni rządów Tuska wzrosło o prawie 200 miliardów złotych , czyli w tempie 200 milionów zł codziennie ! Gierkowe 20 miliardów dolarów wygląda przy tym bardzo skromnie
      -uprawnienia służb specjalnych i skarbowych za rządów Tuska do śledzenia , podsłuchu , kontroli korespondencji i danych bankowych czy użycia broni są znacznie szersze niż za czasów ‘dyktatury’ PIS
      -przedstawiony został projekt budżetu na 2011 . Kto dyskutuje o 90 miliardach deficytu ? O wzroście obsługi długu krajowego o 12% ? O założeniach opartych na mało realnym kursie Euro na poziomie 3,75PLN ?
      - rząd PO likwiduje Fundusz Rezerwy Demograficznej , który miał zabezpieczać przyszłe emerytury w sytuacji starzenia się społeczeństwa . Ten fundusz miał być nietykalny przez 20 lat . Ale rządowi brakuje pieniędzy na dziś , więc zabrał z funduszu
      - za to nie brakuje PO pieniędzy na takie , niezrozumiałe i kontrowersyjne pomysły jak pomoc zadłużonej Grecji ( do czego przecież nie jesteśmy zobowiązani , bo nie jesteśmy w strefie Euro ) czy wydawanie pieniędzy z rezerwy budżetowej na program sprowadzania do Polski emigrantów z Afryki
      Takimi sprawami powinny się zajmować media , to są kwestie ważne dla budżetów domowych Polaków , a nie to co powiedział jakiś polityk opozycji i co napisał szef partii opozycyjnej
      smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
    • alakyr Re: Żakowski, czyli nienawistne etykietki zamiast 10.09.10, 22:36
      Zgadzam się, ale Rzońcę zabierz też. Mniej więcej podobny poziom kompetencji.
    • czerwony.poll74 Określenie neoliberał wystarczy 24.09.10, 16:27
      Nie trzeba mieszać w to populizmu, neoliberalizm to nazizm XXI wieku, to komunizm dla bogatych. Co do podatków to w Polsce są faktycznie wysokie, ale nie te które powinny być wyższe. Bandyckie podatki pośrednie VAT i akcyza powodują wzrost cen artykułów pierwszej potrzeby, kosztów utrzymania itd... Opodatkowanie pracy wliczając w nie składkę na ZUS - OFE jest degresywne, im niższa płaca tym procentowo większy narzut, a spłaszczanie podatku dochodowego jeszcze ten stan pogłębia. Obniża się CIT, obniża się składki i podatek PIT dla najbogatszych, po cichu bez rozgłosu obniża się podatek od dywidendy, tak aby zachodni właściciele mogli więcej wytransferować z Polski. To jest neoliberalizm, ekonomiczny faszyzm niesprawiedliwy i nieefektywny ustrój gospodarczy.
Pełna wersja