Dodaj do ulubionych

To nie jest przyjazne państwo, to nieprzyjazne ...

10.09.10, 04:15
Brawo prof. Rybinski, nierobow z POPiSu trzeba lac w twarz.
Obserwuj wątek
  • Gość: ciotka-ltd Re: To nie jest przyjazne państwo, to nieprzyjazn IP: *.196.176.57.threembb.co.uk 10.09.10, 05:27
   Widzialabym Profesora jako premiera. Mowie to serio, choc chyba nie odkrywa Ameryki - wiekszosc proponowanych przez niego reform juz dziala w EU, i to w krajach znacznie bogatszych od Polski. Przy tym wchodza one w zycie nie z zaskoczenia - podoba mi sie stanowisko UK, ktore pozwala ludziom przyzwyczaic sie do planowanych zmian w ciagu paru lat czy choc paru miesiecy - jak z wiekiem emerytalnym od 67 za lat pare, czy planowaniem ciec w ministerstwach az do 40%... Jest tu czas na dyskusje, korekty, zmiany...
     • dexterek011 Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. 10.09.10, 14:21
      Tusk nie jest jak Gierek. Gierek zadłużał państwo, żeby zbudować infrastrukturę np.tanie mieszkania w blokach z wielkiej płyty, drogi, kilka ważnych zakładów produkcyjnych zostało utworzonych od zera, lub unowocześnionych. Natomiast nowe długi, które są teraz tworzone, idą tylko na konsumpcję. Drogi są budowane z funduszy unijnych (nie z tych kredytów), mieszkania to prywatna inicjatywa deweloperów (ale ceny są takie, że ludzie muszą się jeszcze dodatkowo zadłużać), zakłady produkcyjne są zamykane (stocznie, Cegielski itp.).
      To gdzie do cholery podziewają się pieniądze?
      • Gość: krolmrowek Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.ghnet.pl 10.09.10, 14:39
       dexterek011 napisał:

       > To gdzie do cholery podziewają się pieniądze?

       Prawie pół miliona urzędników, a jak gdzieś czytałem średnia pensja urzędnicza jest wyższa niż średnia pensja w sektorze przemysłu, więc masz odpowiedz....
       A co do stwierdzenia:
       "Na kogo pan zagłosuje w 2011 roku?

       - Na partię, która stanowić będzie alternatywę do PO i PiS, która powstanie w najbliższych miesiącach. Bo musi coś powstać."

       To taka partia już istnieje, z prawie identycznymi postulatami jak Pana profesora- Wolność i Praworządność Janusza Korwin-Mikke. Jakoś mnie nie zdziwiło, że dziennikarz gazety o niego nie zapytał- gość jest także za lustracją UBeków. A wiadomo jaki stosunek ma do tego GW...
       • dexterek011 Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. 10.09.10, 14:45
        > Prawie pół miliona urzędników, a jak gdzieś czytałem średnia pensja urzędnicza
        > jest wyższa niż średnia pensja w sektorze przemysłu, więc masz odpowiedz....

        Nie no, dobra. Ale to są pensje, które następnie ta armia urzędników wydaje w sklepach, u fryzjerów, i w restauracjach. Czyli te pieniądze powinny krążyć w gospodarce. Natomiast tutaj jest tak, ze pieniądze wpływają i natychmiast gdzieś wypływają. Pozostaje tylko dług.
        Więc ponawiam pytanie: gdzie do cholery podziewają się pieniądze?
        • Gość: DD Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.nplay.net.pl 10.09.10, 16:31
         Nie no, dobra. Ale to są pensje, które następnie ta armia urzędników wydaje w sklepach, u fryzjerów, i w restauracjach. Czyli te pieniądze powinny krążyć w gospodarce. Natomiast tutaj jest tak, ze pieniądze wpływają i natychmiast gdzieś wypływają. Pozostaje tylko dług.
         Więc ponawiam pytanie: gdzie do cholery podziewają się pieniądze?         w jakich sklepach w jakich firmach wydają te pieniądze? na mieszkania jakich deweloperów? na samochody jakich producentów i gdzie wytwarzane? na wszystko jest odpowiedź:

         ZAGRANICZNYCH...

         niestety od wielu lat w PL trwa transfer pieniędzy poza granice kraju i ten proces będzie postępował... i co z tego, że te pieniądze będą sobie krążyć jakiś czas na naszym podwórku jak prędzej czy później zostaną wyssane? to są m.in. efekty źle przeprowadzonej prywatyzacji, rzucania kłód pod nogi lokalnym przedsiębiorcom oraz ściągania zagranicznych inwestorów poprzez proponowanie im ulg no i oczywiście polskiej nieuczciwości i cwaniactwa...

           • Gość: Pepe Re: Ciemnota... IP: *.chello.pl 11.09.10, 12:27
            Nierządów, a nie "nierzondów". Rany, jak jak lubię prawdziwych Polaków.

            Inna rzecz, że każdy kto głosował na PO ma prawo czuć się jak łoś ostatni. I mieć nadzieję, że po wyborach w 2011 nie będzie się czuł jeszcze gorzej. Gdyby tylko była w tym kraju jakaś sensowna opozycja, a nie maniak, co potrafi tylko jątrzyć albo spryciarze chciwi stołków. Chciał nie chciał, trzeba głosować na cwaniaków, wariatów albo nierobów, bo nie ma alternatywy.

            A prawo rynku mówi, że jak jest popyt, to musi być kiedyś podaż. U nas od 20 lat nie ma sensownych polityków, a jak są, to gdzieś giną. Wniosek z tego, że nie ma na nich popytu. Taka władza, jaki naród.

            Po raz pierwszy od kilkuset lat Polska ma szansę na rozwój i budowę cywilizowanego Państwa. I co? Krzyże, polsko-ruskie kondominia, brednie, PR, coraz większe długi i głupota.
         • bzw11 Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. 11.09.10, 09:38
          Pieniądze oczywiście krążą, ale od krążenia pieniędzy jeszcze nigdy nie stało się ich więcej. Polska to nie Singapur, który zbudował swoją potęgę na handlu (ale był to handel zagraniczny, a nie wewnętrzny), nie mamy jakichś szczególnych bogactw naturalnych (a już zwłaszcza takich, których wydobycie było by w miarę rentowne), innowacyjność (która, gdyby policzyć jest w sumie najtańsza jeśli chodzi o koszty) jest przeważnie przechwytywana przez obcy kapitał, albo zaprzepaszczona. Zostaje produkcja, ale poziom przeszkód stawianych rodzimym producentom jest niewyobrażalny (wystarczy porównać z ulgami dla inwestorów zagranicznych).
          Taki przerost "władzy" biurokracji jak w polsce występuje chyba tylko w krajach 3-świata, co jest zupełnym absurdem, jeśli wziąć pod uwagę że tych urzędników utrzymują podatki.
          Niestety to jest jedno z dziedzictw PRL, w którym to systemie władza urzędnicza pomagała władzy politycznej trzymać w ryzach zwukłych ludzi.
          Nierozliczenie tego dziedzictwa jest największym chyba błędem czasów transformacji.
          • Gość: :))) Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.uznam.net.pl 10.12.10, 04:55
           bzw11 napisał:

           > Niestety to jest jedno z dziedzictw PRL, w którym to systemie władza urzędnicza
           > pomagała władzy politycznej trzymać w ryzach zwukłych ludzi.
           > Nierozliczenie tego dziedzictwa jest największym chyba błędem czasów transforma
           > cji.

           Absolutna nieprawda, wynika tylko z braku wiedzy historycznej o czasach wcześniejszych. Polski korpus urzędniczy powstał na wzór tego w Rosji Carskiej. Urzędnik miał małą pensję i dużą władzę, aby mógł sam sobie dokraść, przystawiając pieczęć "po uważaniu". Zresztą ta tradycja jest dużo starsza i sięga czasu załamania się państwa polskiego pod ciężarem katolicyzmu w XVII wieku.
       • Gość: krolmrowek Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.ghnet.pl 10.09.10, 14:48
        Hodowla Bydła - czyli:

        MANIFEST NORMALNOŚCI

        Dziwię się wam, ludzie....

        ...właśnie: czy jeszcze "ludzie"? Czy jeszcze na świecie rządzi Homo Sapiens - czy już tylko Homo Sovieticus, albo jego następca, Homo Europæus?

        Od ponad stu lat "postępowcy" wmawiali w ludzi, że są tylko bydlętami, że właściwie niczym nie różnią się od zwierząt - a w jakiejś gazecie, bodaj "Wyborczej", przeczytałem tryumfalny artykuł, że "człowiek tylko czterema genami różni się od stonogi". I ta propaganda odniosła skutek: ludzie sami uważają się za bydło - i pozwalają traktować się jak bydło.

        Być może różnica między człowiekiem, a zwierzęciem jest tylko kulturowa - ale jest. Fizycznie możemy się nie różnić, ale mamy duszę - czy jak kto chce nazywać tę cudowną cechę człowieka. Być może różnica jest mała - ale cała nasza kultura dążyła, by ją powiększać. Dzisiejsza anty-kultura stara się ją zminimalizować.

        Różnica kulturalna między człowiekiem, a bydlątkiem, jest taka, że decyzje człowieka szanujemy. Decyzji bydlęcia nie. Bydlę trzymamy na postronku, bo może zrobić sobie krzywdę albo wejść w szkodę. Dorosły mężczyzna zaś ma prawo zrobić sobie krzywdę - a jeśli wyrządzi szkodę, to ma za nią zapłacić.

        I to jest ta podstawowa różnica.

        Jak dzisiaj jesteśmy traktowani przez rządy: jak ludzie - czy jak bydło? Jeśli ktoś każe mi zapiąć się pasem w moim własnym samochodzie - to traktuje mnie dokładnie tak, jak chłop traktuje krowę...

        ...to znaczy: traktował. Przepisy Unii Europejskiej, zdaje się, zakazują trzymania krowy na postronku; to ja w samochodzie muszę być przypięty. Na razie zapinam się sam, ale już niedługo będą automaty nasuwające na mnie pasy - i samochód bez ich zapięcia nie ruszy.

        Krzywdy sobie zrobić nie możemy - ale za szkodę też nie płacimy: jesteśmy przecież (pod przymusem) ubezpieczeni.

        Doi się z nas pieniądze - i za te pieniądze utrzymuje się całe stado - oraz szefostwo tej "Animal Farm". Jak już wiemy Szefowie usiłują zedrzeć z nas 83% zarobionych pieniędzy – i to ONI chcą wydawać je za nas.

        Co zrobiłby Normalny Człowiek, gdyby ktoś przyszedł doń i powiedział: "Człowieku: ile zarabiasz? 3000? Świetnie! Daj mi z tego 2400, ja potrącę na siebie 600, a pozostałe 1800 wydam za ciebie - tak, że będziesz bardziej zadowolony, niż gdybyś sam wydał na siebie te 3000!" Co by zrobił Normalny Człowiek? Kopa w sempiternę - za drzwi!

        Homo Europæus porykuje z radości, że ktoś chce się nim opiekować, i głosuje na takich, którzy wezmą mu jeszcze więcej pieniędzy - za obietnicę, że siano w żłobie będzie świeższe, niż do tej pory! Ma tylko jedną prośbę: by dawać mniej owsa koniom, a trochę więcej siana im, krowom.

        A konie rżą na odwrotną melodię.

        Rzygać mi się chce, gdy czytam, że "Rodzice hiszpańscy wyrazili radość, że rząd zajmie się problemem otyłości ich dzieci". Moja suka wykazuje więcej rozsądku: to ona karmi swoje szczeniaki i - mimo ufności - z pewną podejrzliwością patrzy, gdy im coś podtykam. A bydlę? Krowa zapewne się cieszy, gdy ktoś zajmuje się jej cielakiem...

        Zgroza mnie bierze - bo na resztki normalnych rodziców spadają kolejne ciosy. Ostatnio "polski" "Rząd" szykuje ustawę karzącą grzywną - 5000 zł - rodziców, którzy nie zaszczepią swoich dzieci!! Tyle się pisze, że niektóre szczepienia mogą być szkodliwe - i nic! Nadal "rząd" wie lepiej, jak opiekować się moim dzieckiem. W interesie firm farmaceutycznych przerabia się ludzi na bydlęta. Ale gdyby nie było to w interesie firm farmaceutycznych - byłoby tak samo źle, tylko jeszcze głupiej.

        Dzieci odbiera się rodzicom pod byle pretekstem – by w reżymowych szkołach chować je na janczarów, na „Pawlików Morozowów” - jak te szczeniaki odbierane psom na „Farmie Zwierzęcej”. A niedawno przeszła ustawa karząca rodziców za danie dziecku klapsa!

        Bydło nie myśli. Bydłu serwuje się hasełka typu: "Wszystkie dzieci są nasze". Żadne z bydląt przecież nie pomyśli, że to oznacza; "Moje dziecko nie jest już moje; jest nasze". Co w praktyce oznacza, że to p.Minister je szczepi, je wychowuje... Cóż: szczeniak będzie moim psem, będzie mi służył - więc jest normalne, że to ja (a nie jego rodzice: pies i suka), decydują o tresurze. Ale żeby tak samo z człowiekiem?

        Przecież gdy w 1901 roku rząd pruski postanowił zmienić tylko język, w jakim wykładany był jeden przedmiot (religia) nie zmieniając jego treści - we Wrześni wybuchnął strajk szkolny. Dziś kolejni ministrowie zmieniają treści programów, wedle swej woli wymieniają przedmioty - a rodzice to pokornie akceptują, liżąc dobrych panów po rękach - że tak dbają o ich dzieci.

        Tak robi moja suka. Ale człowiek?

        Dwa lata temu w USA, w Utah, dziecko było poddane chemioterapii. Po kilku miesiącach tej nieprzyjemnej kuracji, część lekarzy twierdziła, że już wystarczy - a część, że trzeba ją jeszcze kontynuować. Na nieszczęście wśród tych ostatnich był lekarz prowadzący (który miał przecież interes w kontynuacji - bo brał za to spore pieniądze...). Rodzice mimo to zabrali dziecko ze szpitala. Efekt: ścigała ich policja - i oskarżono ich o kidnapping!!!

        Cóż: dawniej "kidnappingiem" było zabranie dziecka rodzicom. Teraz dzieci są "nasze", czyli państwowe; i rodzice bezczelnie ukradli państwowe dziecko, cudzą własność!

        Co zrobi farmer, gdy byk z krową wyprowadzą, łamiąc ogrodzenie, swoje cielę z zagrody, gdzie on je umieścił? Przyleje obojgu bydlakom - a cielę umieści tam, gdzie on chce.

        To właśnie robią z nami ONI.

        Jeśli już jesteśmy przy zwierzętach: ONI mają jeszcze inne piękne hasełko: "Zwierzęta należy traktować tak samo, jak ludzi". Piękne hasło - dopóki się nie dojrzy, że jest ono równoważne hasłu: "Ludzi należy traktować tak samo jak zwierzęta". Dziś jest "wola polityczna" by staruszkom aplikować euthanazję; przecież dokładnie to samo robi się z innymi bydlętami - czy-ż nie?

        Ludzie: czy jeszcze jesteście ludźmi - czy tylko bydlętami?

        Oczywiście: zawsze większość ludzi chciała, by się nimi opiekować - byle dobrze. Szli więc dobrowolnie pod opiekę feudałów, wisieli u klamki pańskiej - i byli zadowoleni. Jednak dopiero d***kracja spowodowała, z ta Większość narzuciła swe obyczaje reszcie. "Ja lubię, jak mnie pod przymusem szczotkują i przycinają kopyta - to niech wszystkich pod przymusem szczotkują i przycinają kopyta".

        Czasem mam wrażenie że ONI testują swoje bydełko, do jakiego stopnia już zgłupiało i można zrobić z nim, co się chce. Do czego innego mogą służyć takie pomysły jak "małżeństwa homosiów"? Jednak w miarę, jak to trwa i się rozwija, zaczynam mieć przerażające podejrzenie:

        ONI, dwa pokolenia wcześniej ludzie inteligentni, wychowywali swoje dzieci w tych samych szkołach - i obecnie ONI, to... również bydlęta! Durne, tępe bydlaki marzące tylko żarciu, piciu i ekscesach seksualnych.

        Widać to po sprawie "globalnego ocieplenia". ONI naprawdę wydają się wierzyć, w "zagrażające nam" ocieplenie! Choć przecież nie trzeba robić badań geologicznych: wystarczy wiedzieć, że "Grenlandia" to ląd, na którym ok. 900 roku kwitły cytryny - a, jak też wiemy, Europa nie została zalana przez ocean. Trzeba też być kompletnym kretynem, by uwierzyć, że lodowce Antarktydy, ogrzane z -40°C do -35°C - zaleją nagle cały świat.

        A ONI – przynajmniej: niektórzy z NICH - wydają się sami w to wierzyć. Nadzorcy bydła stali się głupsi od chudoby, którą się opiekują...

        Piszę to - po raz któryś powtarzając te myśli - jak rozbitek, który wrzuca papier w butelce w odmęt oceanu Internetu. Przecież gdzieś jeszcze są LUDZIE! Nie jestem na świecie sam, nie wszyscy jeszcze zbydlęcieli do cna, w niektórych tli się jeszcze iskra człowieczeństwa! Zbuntujmy się, do cholery! Obalmy ten system!
        • Gość: krolmrowek Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.ghnet.pl 10.09.10, 14:52
         cd.

         Jak można godzić się na ustrój, w którym bydlęta decydują o losie ludzi? Ja nie mam nic przeciwko temu, by ktoś chciał być traktowany jak nierogacizna - czyli żyć w "państwie opiekuńczym". Ale człowiek, który nie chce decydować o własnym losie, nie powinien w głosowaniu decydować o losie innych!

         Bydło niech sobie porykuje - a my musimy żyć! Bydło myśli o pełnym żłobie - my myślimy w wyprawach w Kosmos. Przyszłość Ludzkości (jeśli ma przetrwać) zależy od tego, czy zwyciężą ludzie - czy bydlęta? Czy wygra Rozum - czy Liczba?

         I nie ma tu znaczenia, czy rządzi, SLD, PiS, PO czy PSL; niezależnie od tego liczba urzędników rośnie, coraz więcej przepisów ogranicza naszą wolność... Jak długo możemy to znosić?

         Na szczęście ten system już jest zgniły. Nawet bydlątka zaczynają rozumieć, że rządzące nimi świnie rozpiły się, zdemoralizowały - i nie są już od nich mądrzejsze. Koniec jest bliski. Musimy się więc z'organizować, by być gotowi do stworzenia zrębów Państwa Wolności - w momencie gdy gdy cała ta anty-europejska "Unia Europejska" zacznie trzeszczeć w szwach.

         To już niedługo. Zacznijmy się szykować. (Janusz Korwin-Mikke)
         • Gość: gość Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.xdsl.centertel.pl 10.09.10, 15:58
          Kolego
          Napiszę dlaczego będzie trwał taki stan rzeczy jaki jest teraz.
          J. K-M. ma fajne postulaty i głosowałem na Niego w wyborach prezydenckich, ale Jego partia nie ma najmniejszych szans bo:
          1) Nie odkrywam Ameryki - Jest duże zagrożenie że do władzy dojdzie PIS
          Dlaczego? W wyborach do Sejmu nie ma dogrywki tak jak jest w prezydenckich (w prezydenckich mogłem pozwolić sobie na głos na faceta którego popieram). W wyborach parlamentarnych takiego komfortu nie mam. A PIS ma stały elektorat, który nie jest zainteresowany reformami więc te 20% poparcia będzie miał zawsze bez względu na to czy Państwo będzie się rozwijać czy będzie tonąc gorzej niż Grecja. Jeżeli partia Korwina ma zdobyć poparcie to kosztem PO ewentualnie SLD, a oznacza to ni mniej ni więcej że partią rządzącą będzie PIS a Kaczyński premierem. I będziemy w d...e :) Dlatego jestem zmuszony głosować na PO mimo że chętnie zagłosowałbym na inną partię. Smutne ale niestety prawdziwe. Polska odżyje jak PIS zejdzie ze sceny politycznej ale jak patrzę na Błaszczaka (Jego wypowiedzi) to wątpię czy kiedykolwiek taki dzień nadejdzie.
          Po raz kolejny nie odkryję Ameryki pisząc że jedynym sensownym rozwiązaniem żeby nie utonąć w tym g....e jest wyjazd z kraju.
          pozdrawiam
          • Gość: mc Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.hsd1.wa.comcast.net 10.09.10, 20:49
           Ależ dokładnie. Są takie stany USA, gdzie można jeździć bez pasów. Ubezpieczenie medyczne jest prywatne i jeśli ubezpieczalnia wykryje, że obrażenia odniosłeś wskutek niezapięcia pasów, to odmawia wypłaty części lub całości pieniędzy za leczenie. Bardzo uczciwy system. Żeby było jasne, nie jestem jakimś wielkim jego zwolennikiem. Pokazuję tylko, że taką wolność da się zaimplementować i niektórzy to nawet robią.
         • Gość: krolmrowek Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.ghnet.pl 10.09.10, 15:12
          Tekst nie jest mój, ale w wiekszości się z nim zgadzam. Niestety wogóle nie rozumiesz idei wolności. Tu nie chodzi o to czy musze jeździć w pasach czy bez, tylko o mój świadomy wybór. Oczywiście innym postulatem jest prywatna służba zdrowia, więc muszę Cię miło zaskoczyć- za ewentualne leczenie płaciłbym sam bezpośrdnio lub pośrednio- ubezpieczając się.
         • pongau Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. 10.09.10, 15:30
          Ja natomiast przeczytalem uwaznie, bo o kosztach wypadkow tez chcialem napisac. Uczciwosc wiec tego przeczytania wymagala. Nie wierze w prawdziwosc podpisu. Tekst jest mieszanina slusznych spostrzezen i belkotu. Dlatego tez, nie da sie z ta epistola dyskutowac- za duzo w niej uproszczen. Pare rodzynkow slusznych mysli nie ratuja tekstu. Jest to oczywiscie TYLKO MOJE ZDANIE. Kazdy, kto ZDOLAL przeczytac, ma prawo miec wlasne.
          • Gość: krolmrowek Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.ghnet.pl 10.09.10, 16:44
           pongau napisał:

           > Nie wierze w prawdziwosc podpisu.

           korwin-mikke.pl/blog/wpis/manifest_revidivus_o_partii_bostonskiej_herbatki_lista_koordynatorow/658
           > ekst jest mieszanina slusznych spostrzezen i belkotu. Dlatego tez, nie da sie z
           > ta epistola dyskutowac- za duzo w niej uproszczen.

           Tak to już jest z manifestami, że muszą wiele rzyczy upraszczać. Chodzi w nich raczej o ogólną idee.
         • eryk99 Re: JKM to błazenada a nie partia 10.09.10, 18:19
          Progam? Tak, gospodarczy taki sam. Ale Korwin ma poglądy jeszcze niegospodarcze, o których uwielbia mówić. No i nigdy nie zapomina obrazić każdego, kto mu się nawinie. Dyskusja z tym pajacem wygląda zawsze tak samo - najpierw "napluje" człowiekowi w twarz, a potem uzasadnia że to dla jego dobra.

          Korwin to kretyn i niech lepiej zniknie bo zraża ludzi do kapitalizmu. Lepiej gdy jego miejsce zastąpią np. Rybiński albo Gwiazdowski - liberałowie z wysoką kulturą osobistą.
         • krystin9 Re: taka partia już istnieje - to partia JKM 10.09.10, 18:37
          Ale program ma identyczny jak Korwin. Więc albo Rybiński też jest świrem, albo
          > Korwin jest pragmatykiem, którego establishment przedstawia ciemnemu ludowi prz
          > ed TV jako kabareciarza...

          JKM WYSYŁA KOBIETY DO GARÓW JAK W XIX wieku, A RYBIŃSKI KAŻE IM PRACOWAĆ DO 67 ROKU ŻYCIA
          • Gość: qwqw Re: taka partia już istnieje - to partia JKM IP: *.informel.pl 10.09.10, 20:24
           "JKM WYSYŁA KOBIETY DO GARÓW JAK W XIX wieku, A RYBIŃSKI KAŻE IM PRACOWAĆ DO
           67 ROKU ŻYCIA "

           Droga Krystin, nikt nikogo do garów nie wysyła to tylko brednie powtarzane w TV. To są poglądy JKM, zgadza się są kontrowersyjne, ale należy zwrócić uwagę na to, że jako jedyny ze znanych polityków mówi to co myśli i dlatego nigdy nie wyjdzie poza te 2-3% głosów. Poza tym ja również uważam, że w dzisiejszych czasach z kobiet robi się niepełnosprawne...parytety, takie same zarobki w wojsku, jeszcze tylko brakuje żeby na kierunki techniczne robili osobną rekrutację dla kobiet i mężczyzn.
       • krystin9 Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. 10.09.10, 18:28
        > To taka partia już istnieje, z prawie identycznymi postulatami jak Pana profeso
        > ra- Wolność i Praworządność Janusza Korwin-Mikke. Jakoś mnie nie zdziwiło, że d
        > ziennikarz gazety o niego nie zapytał- gość jest także za lustracją UBeków. A w
        > iadomo jaki stosunek ma do tego GW...

        JKM jakoś dziwnie mi się kojarzy z XIX-wiecznym kapitalizmem oraz z mentalnością polskiego zaścianka.
       • Gość: Dzem Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.222.245.153.spray.net.pl 27.09.10, 10:40
        >To taka partia już istnieje, z prawie identycznymi postulatami jak Pana profeso
        > ra- Wolność i Praworządność Janusza Korwin-Mikke. Jakoś mnie nie zdziwiło, że d
        > ziennikarz gazety o niego nie zapytał.

        Mnie też nie zdziwiło, bo ta partia wcale nie ma "prawie identycznych postulatów", tak samo jak nie dziwi mnie to, że zwolennik tej partii jest zbyt durny, aby to dostrzec. Wolność i Praworządność nie jest żadną alternatywą, nie ma programu i jest jedynie przybudówką do błazenad JKM
      • miguell Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. 10.09.10, 14:46
       > Tusk nie jest jak Gierek
       Racja

       > Gierek zadłużał państwo, żeby zbudować infrastrukturę np.tanie mieszkania w blokach z wielkiej płyty
       W innych krajach ludzie mieszkali w segmentowcach i nie doświadczyli polskich patologii

       > kilka ważnych zakładów produkcyjnych zostało utworzonych od zera
       A produktem tych zakładów były puste półki w sklepach

       > Natomiast nowe długi, które są teraz tworzone, idą tylko na konsumpcję
       Są to dopłaty do produkcji rolnej, do infrastruktury, do przedsięwzieć ekologicznych i na rozpoczęcie małego 'biznesu'. Nie znam unijnych dopłat do konsumpcji

       > Drogi są budowane z funduszy unijnych
       Drogi są budowane z funduszy krajowych lub w partnerstwie publiczno-prywatnym. Dopiero później refinansowane, w części!!, ze środków unijnych

       >mieszkania to prywatna inicjatywa deweloperów
       Tak to jest na zdrowym rynku nieruchomości

       >zakłady produkcyjne są zamykane
       Ponieważ zakłady nierentowne muszą bankrutować w normalnym kraju. Jeszcze do niedawna na takie zakłady składali się wszyscy podatnicy

       dexterek011 przykład ignorancji totalnej i tęsknoty za komunizmem

       • 3krotek Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. 10.09.10, 15:28
        > > Natomiast nowe długi, które są teraz tworzone, idą tylko na konsumpcję
        > Są to dopłaty do produkcji rolnej, do infrastruktury, do przedsięwzieć ekologic
        > znych i na rozpoczęcie małego 'biznesu'. Nie znam unijnych dopłat do konsumpcji

        Siejesz demagogię!
        Odniosę się tylko do zacytowanego fragmentu:
        Mylisz zadłużenie z dopłatami unijnymi.
        To są dwie różne rzeczy!

        Długi idą naprawdę na konsumpcję.

      • Gość: solidarnosciowiec Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.10, 15:09
       Za Gierka ludzie nie szperali po śmietnikach,Wszyscy pracowali,niebiescy którzy nie chcieli pracować byli przesladowani.Kaczyński przecież miał pretensje do Tuska ze nie chce się zadłużać. Wszyscy sa mądrzy w pyskach,którzy nic dla Polski nie zrobili,chcieliście kapitalizmu,zakładajcie swoje firmy,zatrudniajcie ludzi,teraz na jednego robola jest 5 urzędników,kiedyś bylo odwrotnie.
       • krystin9 Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. 10.09.10, 18:48
        Gość portalu: solidarnosciowiec napisał(a):

        > Za Gierka ludzie nie szperali po śmietnikach,Wszyscy pracowali,niebiescy którzy
        > nie chcieli pracować byli przesladowani.Kaczyński przecież miał pretensje do T
        > uska ze nie chce się zadłużać. Wszyscy sa mądrzy w pyskach,którzy nic dla Polsk
        > i nie zrobili,chcieliście kapitalizmu,zakładajcie swoje firmy,zatrudniajcie lud
        > zi,teraz na jednego robola jest 5 urzędników,kiedyś bylo odwrotnie.

        ŻADEN RZĄD NIE NAROBIŁ TYLU DŁUGÓW CO PO. Tylko że zrobił to za naszymi plecami!!!!!!!
        A pan Rybiński nie jest TAK BYSTRY JAK O SOBIE MÓWI, SKORO UWIERZYŁ W BAJECZKI TUSKA O ZIELONEJ WYSPIE!!!!!!!!!!!!!!!!
        BO KAŻDY, KTO POTRAFI LICZYĆ NA POZIOMIE PODSTAWÓWKI zapyta : Z CZEGO TEN DOBROBYT (obiecany) SIĘ WEŹMIE, SKORO WYDATKI WZRASTAJĄ?
      • Gość: mm Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. IP: *.compower.pl 10.09.10, 19:48
       Zgodzę się tylko częściowo.
       Fundusz unijne nie pokrywają w całości, a jedynie do 50% inwestycje drogowe. Gdybyśmy nie mieli kasy z uni, to tych inwestycji w ogóle by nie przeprowadzono. Po prostu zadłużamy się również po to skorzystać z pieniędzy na inwestycje... Jeśli byśmy tych pieniędzy nie wykożystali to by zwyczajnie przepadły.
     • zbyszek.bejach Re: Nie tylko Tusk jest jak Gierek. 11.09.10, 08:42
      Gość portalu: winIO napisał(a):

      > Mamy jeszcze TVN, który jak żywo przypomina Radiokomitet pod rządami Macieja Sz
      > czepańskiego. Propaganda i wazelina wylewają się hektolitrami.
      Działa tu zasada demokracji
      , której albo nie chcesz albo nie potrafisz zrozumieć.
      Możesz przedstawiać publicznie swoje opinie? MOŻESZ. Dlatego tez może to robić TVN, Wyborcza, Gazeta Polska, Fronda, Radio Maryja, TV Trwam wiele innych struktur, organizacji i osób prywatnych. Taka jest cena wolności.
   • miguell Panie Profesorze 10.09.10, 13:20
    Za czasów rządów Pana mocodawców nic Pan nie mówił o
    - braku reformy finansowej,
    - braku reformy emerytalnej,
    - braku reguł wydatkowych,
    - zwiększania wydatków i uprawnień związkowych,
    - braku oszczędności w czasach gdy inne kraje takowe poczynily w "tłustych latach"
    - braku reformy KRUS,
    - wydatkach na świątynie i przedsięwzięcia biskupów,

    Teraz się Pan obudził i demagogicznie porównuje dług Gierka i obecny nie nawiązując do skali wartości PKB ani do zmian różnic kursowych ani do długu wynikającego z wymiany części systemu ZUS na OFE

    Niech Pan odpowie dlaczego wskaźnik zadłużenia/PKB w Polsce w latach 2007-2009 rośnie dwa razy wolniej niż w innych państwach EU
    potem porozmawiamy o rozwiązaniach
    • Gość: :) Re: Panie Profesorze IP: *.torun.mm.pl 10.09.10, 13:40
     problem w tym ze to rzad rudego obiecywal reformy 3 lata temu. Rudy pare tygodni temu powiedzial, ze reform nie bedzie bo liczy sie "tu i teraz" a nie jakas tam przyszlosc.
     ktore panstwa ciely wydatki w tlustych latach? podaj konkretne przyklady a nie demagogicznie wymachujesz pustymi czekami bez pokrycia.
     Porownaj dynamike przyrostu zadluzenia sektora finansów publicznych w ostatnich 20 latach. Gierek przy rudym niszczycielu zadluzyl Polakow na drobne sumki. Rudy cie zadluzyl - poparz na dane i policz ile masz po 3 latach rzadow niszczyciela wiecej do splacenia - ty i twoja rodzinka - platne w podatkach i parapodatkach.
     ale ty pewnie jesgtes mlody inteligentny z duzego miasta :)
     mlody i z duzego miasta pewnie by sie zgadzalo, ale z ta inteligencja to mocna przesada.
     • miguell Re: Panie Profesorze 10.09.10, 13:54
      Jeżeli jesteś chamem pisz 'Rudy' Ja wolę pisać Premier

      Jeżeli jesteś demagogiem to wygodnie pominąłeś moje zapytanie dlaczego w latach 2007-2009 zadłużenie państw Europy rośnie dwa razy szybciej niż Polski

      Ja Ci odpowiem dlaczego!

      Ponieważ żaden rząd nie pozwoli sobie aby w czasach ogólnoświatowego kryzysu obcinać wydatki, wtedy przy recesji generuje sobie 'Greckie' strajki.

      Przykładem choćby próba rządu do ograniczenia pomostówek.
      PIS, SLD, PSL przeciw. 66% Polaków przeciw.

      Z nami jest problem. Chcemy reform ale niekoniecznie nas dotykających
      • Gość: :) Re: Panie Profesorze IP: *.torun.mm.pl 10.09.10, 15:02
       nie chce byc chamem, wiec bede pisac "rudy" z malej litery :)
       Nie rozumiem, dlaczego piszesz premier z duzej litery, to tak jakby pisac "Zlodziej", "Oszust" - w środku zdania...

       > Jeżeli jesteś demagogiem to wygodnie pominąłeś moje zapytanie dlaczego w latach
       > 2007-2009 zadłużenie państw Europy rośnie dwa razy szybciej niż Polski
       pominalem twoje zapytanie wiec jestem demagogiem - gratuluje logiki, gdzie takowa wykladaja? tvn?
       Nie bardzo rozumiem, w czym pomoc ma mi porownanie przyrostu zadluzenia w innych krajach. Interesuja mnie moje dlugi spowodowane dzialaniem rudego niszczyciela. A jego skuteczność w zadłużaniu mnie jest przerazajaca.

       > Ponieważ żaden rząd nie pozwoli sobie aby w czasach ogólnoświatowego kryzysu ob
       > cinać wydatki, wtedy przy recesji generuje sobie 'Greckie' strajki.
       Łotwa, Irlandia, Islandia - oni musieli ciac wydatki zaraz po wybuchu kryzysu. Łotwa już wychodzi na prostą (zob. dane PKB za II kw. 2010r.)
       Teraz wydaki tnie Grecja, UK, Hiszpania, Węgry, w mniejszym stopniu nawet Niemcy.
       W tvn o tym nie mowia?

       > Z nami jest problem. Chcemy reform ale niekoniecznie nas dotykających
       Ze mna nie ma takiego problemu.
       Nie wiem jaki ty masz problem. Zasluzona krytyka rudego niszczyciela cie stresuje?
       Wlacz tvn, zrelaksuj sie.
       • miguell Re: Panie Profesorze 10.09.10, 15:23
        Ad1. Widzę że dalej wolisz być chamem szkalując bezpodstawnie innych

        Ad2. Nie rozumiem dlaczego gdy w Europie skala deficytów jest dużo wyższa ponieważ systemy fiskalne sa nastawione na równoważenie cykli koniunkturalnych (podatek dochodowy) ty dziwisz się że w Polsce występuje deficyt. Proponuje Podstawy ekonomii

        Ad3. Łotwa - 20% bezrobocia, poobniżane pensje, olbrzyma migracja, dwukrotny wzrost zadłużenia teraz odbija się od dna. Polska notuje wzrost gospodarczy bez tych zjawisk. Dziękuję za przykład

        Ad4. Nie wiem co TVN mówią. Jest to prywatna, krytyczna wobec rządu telewizja.
        Wydaje mi się że jesteś fanem Macierewicza, który nie znosi wolnej telewizji

        Ad5. Cieszę się że nie masz problemu. Nie masz też żadnego rozwiązania więc sfrustrowany porażką głosujesz na demagogów. Oni ci więcej obiecają a ty będziesz potulnie łykał
      • krystin9 Re: Panie Profesorze 10.09.10, 19:03
       miguell napisał:

       > Jeżeli jesteś chamem pisz 'Rudy' Ja wolę pisać Premier
       >
       > Jeżeli jesteś demagogiem to wygodnie pominąłeś moje zapytanie dlaczego w latach
       > 2007-2009 zadłużenie państw Europy rośnie dwa razy szybciej niż Polski
       >
       > Ja Ci odpowiem dlaczego!
       >
       > Ponieważ żaden rząd nie pozwoli sobie aby w czasach ogólnoświatowego kryzysu ob
       > cinać wydatki, wtedy przy recesji generuje sobie 'Greckie' strajki.
       >
       > Przykładem choćby próba rządu do ograniczenia pomostówek.
       > PIS, SLD, PSL przeciw. 66% Polaków przeciw.
       >
       > Z nami jest problem. Chcemy reform ale niekoniecznie nas dotykających

       www.nytimes.com/2010/03/12/business/global/12pension.html?_r=1
    • bosyantek1 Miguell popieram 10.09.10, 13:49
     Mam wrażenie, że pan profesor ma chrapkę na mandat w nadchodzących wyborach.

     Nawoływanie do drastycznych reform w roku wyborczym to zwykła demagogia. Ostatnie trzy lata zmarnował nie rząd, ale śp. prezydent Kaczyński wetując wszystkie inicjatywy ustawodawcze jak leci, motywując swoje działanie troską o najbiedniejszych właśnie.
     Gierek, uwielbiany ostatnio przez prezesa PiS, zadłużył Polskę, po czym uzyskany kapitał został przejedzony, a nie zainwestowany. Poza tym stosunek zadłużenia do PKB z lat 70-tych ma się nijak, do stosunku zadłużenia do PKB z dnia dzisiejszego.
     Wszyscy wiemy co należy zrobić z polską gospodarką. Problem w tym, że puste, przedwyborcze hasła mają się nijak do powyborczej rzeczywistości.

     Zależność polityka od wyborcy jest dokładnie tego samego typu co dziennikarza od czytelnika, czy przedsiębiorcy od klienta.
     Objawił nam się kolejny demiurg ciemnogrodzkiej rzeczywistości, któremu znudziło się urzędowanie, a zamarzyły polityczne salony.

     Powodzenia panie profesorze
     • a.k.traper profesorów mamy, tylko pamięć mają słabą 10.09.10, 16:25
      Należałoby podkreslić próg z jakiego zaczynał E.Gierek, sama wizję rozwoju państwa miał niezłą, wykonanie fatalne, ale to zasługa "partyjniactwa" i fałszowania realnych osiągnięć. W 1989 r. nowe ekipy objeły także spadek po ekipie Gierka oraz stracone lata za Jaruzelskiego, można wymienić główne kierunki inwestycji w PRL: kolektywne rolnictwo (chociaż i chłopi tez z tych kredytów skorzystali), przemysł zbrojeniowy, ciężki i wydobywczy który przerastał potrzeby Polski (produkowano dla RWPG a głównie ZSRR, który cywilizował i wprowadzał socjalizm w egzotycznych krajach), zostały huty, fabryki zbrojeniowe, stocznie któe nie moga sprzedać wyrobów, to tez pracuje na te dodatkowe zadłużenie. Kwestia ubezpieczeń znana jest od dawna, jeszcze za Gierka "zainwestowano" olbrzymia część kapitału ZUS w wymienione inwestycje, "wicie,rozumicie" miały pracować na większe emerytury, skończyło się na manku. Co do fałszowania osiągnięć odbywało sie to na etapie sprawozdawczości od gminy w górę, każdy szczebel dokładał "nadwyżkę" by sie "wykazać" i zarobic "chlebowy" medal. Mechanizm dość prosty jesli we gminie X wychodowano 1000 tuczników to w sprawozdaniu wojewódzkim było ich już 1050, w centrum dodali kolejne (jakby co to się dół przydusi) i wyszło np. 1100, by spłacać zadłużenie eksportowano wszystko co się dało sprzedać (teraz też bysmy tak chcieli, prawa?) łącznie z ta nadwyżką, w ten sposób zaczęto pogłębiać niedobór na rynku wewnętrznym skutkiem czego wprowadzono kartki, potem były strajki, potem Jaruzelski bez osiągnieć gospodarczych i finał jest widoczny, czy by to był Tusk czy ktokolwiek będzie "szkłem d...y nie podetrze" panie profesorze. Jednak w szarych i kartkowych latach 80-ych przynajmniej przyzwoitość była w narodzie większa, teraz każdy ambitny z tytułem się wymądrza jak Encyklopedia a gdyby przychodzi do praktyki to mówią że oni to przewidywali ale inni spie...li. Powiem tak życiowo: na ch...j nam takie profesory, skoro niby wiedza a nie umia zrobić? A może profesor pokaże kto może zrobić i podpisze się pod jego kandydaturą z pełna odpowiedzialnością?
     • valana Re: Miguell popieram 10.09.10, 16:31
      bosyantek1 napisał:

      > Mam wrażenie, że pan profesor ma chrapkę na mandat w nadchodzących wyborach.
      >
      > Nawoływanie do drastycznych reform w roku wyborczym to zwykła demagogia. Ostatn
      > ie trzy lata zmarnował nie rząd, ale śp. prezydent Kaczyński wetując wszystkie
      > inicjatywy ustawodawcze jak leci,

      No weź.... Kaczyński zawetował ile? 17 ustaw? Niechby i 30, to co to jest za ilość? Gdzie tu jakieś 'wetowanie jak leci'? To był marny prezydent, przyznaję, ale nawetować to niewiele się nawetował.