Dodaj do ulubionych

Putin: Polska żąda zmiany trasy gazociągu Nord ...

IP: 217.98.20.* 21.09.10, 11:07
Dlatego lokalizacja gazoportu w Świnoujściu była idiotyzmem, na co od początku wskazywali eksperci i tzw. zdrowy rozsądek. W tamtym rejonie mieliśmy już z Niemcami zatargi graniczne, więc należało się również spodziewać problemów z pogłębianiem torów wodnych czy układaniem rur na dnie.
Nb. fiutinowi nic do tego, ile to milionów ton piachu należy wydobyć z dna morskiego, aby pogłębić taki tor wodny. Zasada prosta: nie twoje ryją, nie wyciągaj szyją. Poniał, parchu?
Obserwuj wątek
  • ereta Re: Putin: Polska żąda zmiany trasy gazociągu Nor 21.09.10, 13:27
   Gość portalu: z napisał(a):

   > .........
   > Nb. fiutinowi nic do tego, ile to milionów ton piachu należy wydobyć z dna mors
   > kiego, aby pogłębić taki tor wodny. Zasada prosta: nie twoje ryją, nie wyciągaj
   > szyją. Poniał, parchu? ########### Czytaj ze zrozumieniem. Putinowi zapewne chodzi o to ,że część tego piachu będą musieli wywieźć budowniczowie gazociągu przy głębszym kladzeniu rury. Rura plycej zaoszczędzi im tej roboty i pieniędzy. Czy nasi mają dokumenty potwierdzające zgłaszane plany pogłębiania toru i zglaszania zastrzeżeń? Przy naszym bałaganie i tumiwisiźmie pewno nie.
  • snellville KE: Polska nie prosiła o interwencję w sprawie ... 21.09.10, 15:32
   Uklad Polski z ruskimi byl dla nas korzystny,zapewnial nam jakas kontrole energia w Europie a co za tym idzie cenami zakupu i sprzedazy.
   Jednak szkopkom to sie nie spodobalo bo rurka pod Baltykiem nie bedzie przynosic w przyszlosci dochodow(jakich sie spodziwaja) gdy Polska bedzie miala duza kontrole nad druga.
   Wiec jak bysmy na to niepatrzyli szkopki chca zupelnej kontroli ruskim gazem sprzedawnym w starej Europie a co za tym idzie srodkowej tez.
   Jesli Tusek pozwoli sie zagonic ruskim i szkopkom w kozi rog,bedziemy mieli problem na dlugie lata.
   Mam nadzieje ze tak sie nie stanie.
   • quant34 Re: KE: Polska nie prosiła o interwencję w sprawi 21.09.10, 17:36
    snellville napisał:

    > Uklad Polski z ruskimi byl dla nas korzystny,zapewnial nam jakas kontrole energ
    > ia w Europie a co za tym idzie cenami zakupu i sprzedazy.
    > Jednak szkopkom to sie nie spodobalo bo rurka pod Baltykiem nie bedzie przynosi
    > c w przyszlosci dochodow(jakich sie spodziwaja) gdy Polska bedzie miala duza ko
    > ntrole nad druga.

    Przypominam Ci, że to nie Niemcy storpedowali projekt pociągnięcia rury przez Polskę, co faktycznie dałoby nam jakąś kontrolę i zyski z transferu. Ten projekt spieprzyli politycy PiSu, który był wówczas przy władzy i robił wszystko aby z Rosją się nie dogadać. No to Rosja dogadała się z Niemcami i rura ominie Polskę.

    > Jesli Tusek pozwoli sie zagonic ruskim i szkopkom w kozi rog,bedziemy mieli pr
    > oblem na dlugie lata.

    A co ma do tego Tusk? Ma cofnąć czas, aby odkręcić debilną politykę zagraniczną PiSu?
    Teraz jest już za późno. Rura powstanie zgodnie z planem, bo wbrew głupotom opowiadanym przez niektóre media, rura nawet na milimetr nie zahacza o terytorium Polski ani polskie wody terytorialne. Rosja i Niemcy nie muszą w ogóle pytać Polski o zdanie bo nie ingerują w polskie terytorium. To, że statki podchodzące do portu w Świnoujściu, poruszają się torem wodnym nad planowaną rurą, nie ma nic do rzeczy, bo to są wody należące do Niemiec. Niemcy odpowiadają na zarzuty dotyczące lokalizacji rury wyłącznie z kurtuazji, bo Polska nie ma żadnej faktycznej możliwości wpływania na kształt tej inwestycji. Ta sprawa jest już zamknięta, dzięki uprzejmości dwóch takich, co ukradli księżyc i ani Tusk, ani Duch Święty nic tu nie zmieni.
  • stoneborn KE: Polska nie prosiła o interwencję w sprawie ... 21.09.10, 15:50
   Mozna bylo przypuszczac, ze po rozpoczeciu budowy rurociagu wedlug ustalonego projektu ktoras ze stron zaintereasowanych zareaguje bezkompromisowo na polskie proby negocjacji. Ta strona okazala sie Rosja, i to w osobie premiera.
   Nastepnym razem dla odmiany moze to byc reakcja ze strony Niemie, cos w rodzaju gry w zbijanego z mojego dziecinstwa.
   Dla mnie od poczatku sprawa kolizji rurociagu z torem wodnym do Swinoujscia byla miara szczerosci Niemiec i Rosji w procesie "pojednania" z Polska.
   Jezeli zgonie z planem tor wodny bedzie zablokowany lub splycony, wszelkie werbalne zapewnienia Niemiec i Rosji o dobrych relacjach z Polska nie beda mialy pokrycia.
   A kiedy ktores z tych panstw zacznie kampanie, na przyklad w mediach lub inna aby powiedziec Polakom, zeby siedzieli cicho, poniewaz Swinoujscie i tak bylo podarowane Polsce przez Zwiazek Radziecki z terytorium niemieckiego, bedzie to znak utraty niezaleznozsci i odswiezenie ukladu Ribbentro-Molotow.
   Tak, jak kiedys marszalek Pilsudski przewidzial, ze stosunek Niemcow do Gdanska bedzie probiezem ich stosunku do Polski, tak obecnie sprawa toru wodnego jest probiezem stosunku obu panstw do Polski.
   Putin juz sie wypowiedzial. Czekajmy dalej?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka