Dodaj do ulubionych

Najszybsza autostrada w Europie

IP: *.borowka.net 29.03.04, 21:25
Prosze, prosze. Jaka wywazona wypowiedz. Panie Patalas: bardzo mi sie podoba panski sposob zalatwiania tego typu spraw. Bez krzykactwa i konkretnie.

A co na to Gadomski? Czekamy!
Obserwuj wątek
    • Gość: tomek Re: Najszybsza autostrada w Europie IP: 192.167.90.* 30.03.04, 17:59
      OJ klamczuszku-Patalasku! nie ladnie klamac, nie ladnie:
      bardzo ciekawe rozumowanie typu "zarzucmy czytelnika kilkoma terminami, liczbami, a moze nie dojdzie sensu i uwierzy"
      cytuje
      " Przyznaję, że w pierwszych szacunkach (1994 r.) była mowa o opłatach rzędu 2
      centów za przejechanie kilometra autostrady płatnej [...] W istocie cennikowy koszt przejazdu to 5 centów za kilometr, a
      uwzględniwszy rabaty - 3 centy. Zresztą jeśli uwzględnić, że 2 centy w 1994 r. też
      były więcej warte, a inflacja w Polsce wynosiła ponad 30 proc. rocznie, okaże się, że
      autostradą jeździmy dziś nie drożej, lecz taniej, niż przewidywano."

pomijajac juz prawdziwosc liczb przytoczonych przez tego pana (inflacja w Polsce PONAD 30% ROCZNIE??? jakim cudem?? bardzo byle-jak liczac (dane za IMF):
      1994=33% ;1995=28%; 1996=20%; 1997%=15%; 1998=12%,; 1999=7%; 2000=10%; 2001=5.5%; 2002=1.9%; 2003=ok 1% ---> srednia jakby nie bylo wychodzi
      ok.13%, co nijak nie daje sie zaokraglic do ponad 30!), i kwestje bulwesujace typu przekret z gwarancjami rzadowymi, podejrzane koneksje firm ktore zwyciezyly w
      przetargach itp, zastanawia mnie jedna kwestja - JAKIM CUDEM TANIEJ? bo jakos licze i mi nie wychodzi ze 3 centy to jest taniej niz 2 centy! i zdecydowanie
      przytaczana inflacja w Polsce nie ma tu NIC do rzeczy - przewidywano 2 jest 3 (PONOC, bo widzac prawdziwosc danych poprzednich, mam pewne watpliwosci -
      choc nie chce mi sie liczyc). I WLASNIE DLATEGO szacowano w dolarach zeby nie podniecac sie ze inflacja w Polsce itp tylko zeby byl to koszt w miare
      PRZEWIDYWALNY.
      ponadto: skandaliczne pobieranie oplat za autostrady ktore sa wlasciwie jednym pasem (bo spora czesc drugiego w remoncie, a oplata jak za pelnowartosciowy
      przejazd), no i duma tegoz pana ze przetrwali 4 ministrow ( raczej sie nalezy wstydzic za to ile w tym czasie powstalo autostrad, tym bardziej NOWYCH autostrad
      a nie przerobionych z drog dwu-pasmowch)!!!! to jest po prostu skandal

wg mnie sa dwie mozliwosci - a. ten pan jest imbecylem, opowiada dyrdymaly w ktore wierzy, b. ten pan ma czytelnikow za imbecyli, opowiada dyrdymaly w ktore
      (ma nadzieje) uwierza.
      Drogi panie Witoldzie! czekam ze zniecierpliwieniem na Panska odpowiedz na te jawne bzdury! mam nadzieje ze Pan tego tak nie pozostawi! i nie pozwoli na robienie
      z nas imbecyli...

z wyrazami szacunku
      tomek
      tomako78@poczta.onet.pl
        • Gość: tomek Re: Najszybsza autostrada w Europie IP: 192.167.90.* 31.03.04, 19:51
          ok WIEM ze sie sumuje, ale Patalas mowi o ROCZNEJ inflacji - WTEDY liczy sie
          srednia - generalnie masz racje ze (choc i tak to bez znaczenia, bo ceny sa w
          centach) jesli cos mialoby tu znaczenie to ZSUMOWANA* inflacja.

pozdrawiam
          tomek
          *tak naprawde sie nie sumuje (np 30%+30%=60%) tylko wylicza (30% inflacji daje
          cpi w nastepnym roku =130% tego czyli dwa lata pod rzad 130*130/100=169% czyli
          srednia jest 34.5%, itd czyli jakby patalas chcial to moglby jeszcze zawyzac ;))
        • Gość: wolfgang Re: Najszybsza autostrada w Europie IP: 5.2.* / *.chello.pl 31.03.04, 19:34
          A mzoe ktos tu w koncu doliczy inflacje w UE ? Tamten cent tez stracil na
          wartosci pare "groszy". Choc raczej to nie bylo 50% (czyli przeskok z 2 na 3 centy)
          Autostrada jezdzilem pare razy. Mozna tam spokojnie grzac 200kmh,bo jest ona
          praktycznie pusta !!! Ja mysle ze spolka zrobilaby lepszy biznes biorac po
          3-5zeta za przejazd od osobowych, bo wtedy ktos zaczalby tedy jezdzic.
          Mnie osobicie przerazal ten ogrom infrastrukktury praktycznie nie
          wykorzystywanje przez kierowcow.
          Mam nadzieje ze jest juz inaczej i ze ciagnie ta autostrada sznur samochodow.
          Ale watpie...10zl to w Polsce dosyc duzo jak na paredziesiat km dobrej drogi.
          Zwlascza gdy sie wezmie pod uwage sasiednie Niemcy.
    • Gość: tkkno Re: Najszybsza autostrada w Europie IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 02.04.04, 16:49
      A ja Panu Patalasowi zadam pytanie: Dlaczego jadac od Konina i placac 10
      zlotych za przejazd w kierunku Wrzesni nie jestem informowany o tym, ze kolejny
      odcinek do Poznania tez jest platny (jest duzo krotszy) i tez kosztuje 10
      zlotych??? Wogole to jest paranoja, zeby za odcinek bliski dlugosci A4
      Katowice - Krakow placic 2 razy wiecej!!! Tak przy okazji, to jakosc
      nawierzchni bitumicznej jest gorsza niz ta, ktora mialem okazje porownywac
      podczas pobytu w Holandii jezdzac po ich autostradach (bezplatnych). Jak oni to
      robia???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka