Dodaj do ulubionych

Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej w UE

05.10.10, 12:42
Trzeba sobie tylko zadać pytanie czy wynika to z głębokiego niczym nie uzasadnionego optymizmu Polaków czy też faktycznie u nas jest tak dobrze ;)
Obserwuj wątek
    • Gość: Tomaszek Gdzie się schowali pis nawiedzeni ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.10.10, 12:43
      już pluli nie ma zielonej wyspy już od czci i wiary wyzywali Premiera Tuska i ministra finansów
      • Gość: zzz Nie wiem gdzie pismeni IP: 195.82.180.* 05.10.10, 13:03
        bo są mi obcy tak jak platformersi, ale poczekajmy, aż w życie wejdą "reformy" obecnego rządu. Jak ceny poszybują w górę to i Polacy zaczną kupować mniej
        • Gość: 666 Re: Nie wiem gdzie pismeni IP: *.adsl.inetia.pl 05.10.10, 13:09
          Najgorsze jest to że wielu polaków żyje na kredyt, już wzrosły ceny gazu a po nowym roku jeszcze wzrost VAT'u. Obecna sytuacja to raj dla firm windykacyjnych a katastrofa dla zwykłych obywateli.
        • Gość: olo Re: Nie wiem gdzie pismeni IP: 151.59.17.* 05.10.10, 15:07
          a tu są

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polacy-w-kraju-jest-zle-a-bedzie-jeszcze-gorzej,wid,12628848,wiadomosc.html?ticaid=1b01f&_ticrsn=5
          Większość ankietowanych Polaków uważa, że sprawy w kraju zmierzają w złym kierunku, a gospodarka przeżywa kryzys; zdaniem znacznej części badanych, warunki życia w ciągu najbliższych trzech lat ulegną pogorszeniu - wynika z sondażu TNS OBOP.

A przed chwilą był taki artykulik .
          wyborcza.biz/biznes/1,101562,8464995,Gospodarka_wytraci_impet___prognozuje_BNP_Paribas.html
          Gospodarka wytraci impet - prognozuje BNP Paribas
          W przyszłym roku wzrost PKB nie przyspieszy - prognozuje BNP Paribas. Eksport wyhamuje, firmy nie rozkręcą inwestycji, zatrudnienie nie będzie przyspieszać. A stopy procentowe pozostaną na najniższym w historii poziomie aż do 2013 roku

Tych bzdur już czytać nie można.

• ciuciumorales Re: Gdzie się schowali pis nawiedzeni ! 05.10.10, 13:21
        Czyli zadluzaja sie Polacy dalej.
    • disoprivan Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej w UE 05.10.10, 12:45
      a moze takie dane: w pierwszym polroczu 2010 wyexportowala polska towary za 74 432 (74 miliardy) mio. us dollar. w tym samy okresie belgia (prawie 4 razy mniejsza) za przeszlo 200 mld, niemcy za przeszlo 600. a moze byle demoludy? prosze bardzo: czechy (4x mniejsze) za 62 mld, wegry (4x mniejsze) za 45 mld, slowenia (prawie 20 razy mniejsza!) za 14 mld, slowacja (4 razy mniejsza) za 30 mld.
      • Gość: 666 Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej IP: *.adsl.inetia.pl 05.10.10, 13:04
        Sam export ma niewielkie znaczenie dla polskiego budżetu bo z VAT nie ma nic, a podatki CIT stanowią bardzo małą cześć dochodu. Polska bazuje tylko na rynku wewnętrznym, większe dochody są np z akcyzy i innych tego typu podatków. Wzrost sprzedaży detalicznej w Polsce nie ma większego znaczenia bo siła nabywcza polskiego społeczeństwa jest mizerna. Najciekawsze jest to że recesja jak panuje w ostatnim czasie dotknęła te najmniej rozwinięte gospodarki w niewielkim stopniu.
        • disoprivan Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej 05.10.10, 15:34
          az tak dziwne to nie jest- recesja dotknela kraje bogate czyli takie, gdzie pieniadz cyrkuluje (wiem, ze to uproszczenie)- vide gigantyczny wzrost obligacji bankow centralych takich "potentatow" jak mongolia lub nigeria. pozdrawiam
      • tornson Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej 05.10.10, 13:06
        disoprivan napisał:

> a moze takie dane: w pierwszym polroczu 2010 wyexportowala polska towary za 74
        > 432 (74 miliardy) mio.
        Określenia "Polska wyeksportowała" jest nadużyciem, eksportują zagraniczne korporacje ze swoich montowni w Polsce, z czego Polska nie ma nic, poza może głodowymi pensjami dla robotników i transportowców.
      • gringo68 Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej 05.10.10, 13:29
        sam sobie daleś odpowiedź...Polska jest znacznie większa od wymienionych przez ciebie krajów razem wziętych i nie zależy tak od eksportu mając znacznie wiekszy rynek wewnętrzny

co nie znaczy, że eksportu nie należy zwiększać, no i się zwiększa
        • tornson Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej 05.10.10, 14:16
          gringo68 napisał:

> sam sobie daleś odpowiedź...Polska jest znacznie większa od wymienionych przez
          > ciebie krajów razem wziętych i nie zależy tak od eksportu mając znacznie wieksz
          > y rynek wewnętrzny
          Jesteś tak durny że aż nie chce mi się tego komentować. :>
          • gringo68 Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej 05.10.10, 14:44
            zamieńcie slowa "nie chcę" na "nie potrafię" towarzyszu specjalisto od mniemanologii stosowanej
            • tornson Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej 06.10.10, 15:29
              gringo68 napisał:

> zamieńcie slowa "nie chcę" na "nie potrafię" towarzyszu specjalisto od mniemano
              > logii stosowanej
              Ja po prostu nie lubię strzępić palców na tłumaczenie rzeczy oczywistych, są jednak bardziej cierpliwi i wyrozumiali ode mnie.
              forum.gazeta.pl/forum/w,30,117228206,117234645,Re_Polska_liderem_wzrostu_sprzedazy_detalicznej.html
        • Gość: olo Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej IP: 151.59.17.* 05.10.10, 15:24
          każdy kraj ma swój rynek wewnętrzny proporcjonalny do ludności i jej zarobków , a Polska przy 35mln (reszta siedzi za granicą) i zarobkach większości 1500zl za ponad 200godz 375Eu ,ma w istocie ten rynek malutki.

A według twoich kretynizmów to takie Niemcy z racji ludności i zarobków ma rynek wewnętrzny 10x wiekszy, wiec eksportować nie potrzebuje hi hi.
          A jak jest rzeczywistości Baranie.
        • disoprivan Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej 05.10.10, 15:28
          nie zrozumiales intecji mojego postu (zdarza sie najlepszym) a byla ona (intencja) taka: 1.wszystkie wymienione kraje exportuja, czyli sprzedaja, w przeliczeniu na mieszkanca, wiecej niz polska. 2. opowiesci o rosnacej konsumpcji moga jedynie, wobec gigantycznego dlugu polski i slabych wynikow exportu (vide post nr.1 mojej robaczosci) zamiast sugerowanego przez autora artykulu entuzjazmu, budzic przerazenie. pozdrawiam.
          • Gość: olo Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej IP: 151.59.17.* 05.10.10, 15:37
            disoprivan napisał:
            > nie zrozumiales intecji mojego postu (zdarza sie najlepszym) a byla ona (intenc
            > ja) taka: 1.wszystkie wymienione kraje exportuja, czyli sprzedaja, w przelicze
            n

To nie było do ciebie tylko do tego cudaka:

gringo68 napisał:
            >sam sobie daleś odpowiedź...Polska jest znacznie większa od wymienionych przez ciebie krajów >razem wziętych i nie zależy tak od eksportu mając znacznie wiekszy rynek wewnętrzny
            • disoprivan Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej 05.10.10, 15:46
              ja chyba tez nie do ciebie swoj post kierowalem :-)
      • Gość: Kamil Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej IP: *.gdynia.mm.pl 05.10.10, 18:22
        Tylko, że te kraje odpowiednio więcej też importują. Ważna jest rożnica między eksportem a importem.
    • fagusp Może to nie w temacie 05.10.10, 12:46
      ale kasandryczny tekst o recesji w Polsce popełniony na bazie opinii BNP Paribas jakoś podejrzanie szybko spadł czołówki.
      • Gość: Gość Re: Może to nie w temacie IP: 94.254.213.* 05.10.10, 12:54
        fagusp napisał:

> ale kasandryczny tekst o recesji w Polsce popełniony na bazie opinii BNP Pariba
        > s jakoś podejrzanie szybko spadł czołówki.

Już się zastanawiałem, czy mam przywidzenia ....
        Można jakoś do niego dotrzeć ?
        • Gość: gość Re: Może to nie w temacie IP: *.emea.ibm.com 05.10.10, 13:44
          wyborcza.biz/biznes/1,100896,8464995,Gospodarka_wytraci_impet___prognozuje_BNP_Paribas.html
    • alcabin Re: Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej 05.10.10, 12:50
      Wynika to z planowanych podwyżek VAT. Co masz kupić jutro kup dzisiaj a zaoszczędzisz. Firmy też kupują teraz samochody, bo później będzie za późno.
    • Gość: margot Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej w UE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.10, 12:56
      Bzdura i propaganda. Pracuję w sklepie z meblami i płytkami i dawno nie było takiego spadku sprzedaży jak w tym roku, więc niech piszą głupot.
    • tornson Trudno żeby spadała w kraju gdzie ludzie poza 05.10.10, 13:03
      podstawowymi produktami niezbędnymi do przeżycia nie są w stanie praktycznie nic więcej kupić. Większy spadek sprzedaży detalicznej w Polsce oznaczałby klęskę głodu.
      • Gość: asd oszukuj sam siebie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.10.10, 13:20
        może już czas abyś odwiedził dobrego lekarza?
        albo zmienił obecnego bo bardzo Cię oszukuje
        • Gość: 666 Re: oszukuj sam siebie IP: *.adsl.inetia.pl 05.10.10, 13:36
          Ceny żywności idą w górę a jeszcze w sierpniu była deflacja bo spadały ceny towarów przemysłowych. No i ceny towarów przemysłowych nie idą w górę a to jest znak że popyt jest niewielki. Ten nasz wzrost sprzedaży jest mniejszy od wzrostu cen żywności a należy dodać że żywność zdrożeje po nowym roku i wtedy okaże się że znowu wzrosła sprzeda detaliczna :) ale nie dlatego że ludzie więcej kupują tylko dlatego że ceny są wyższe.
        • tornson Żyj dalej w zielonej bajce Tuska, 05.10.10, 14:15
          żałosny lemingu.
          • wtopek aha, to ta "merytoryka" 05.10.10, 14:43
            towarzysza Tornsona?

tornson napisał:

> żałosny lemingu.
      • gringo68 co kupujecie do przeżycia tow tornson? 05.10.10, 13:31
        i dlaczego nie stać was na więcej?
    • Gość: h Pewnie wpływ wyższego VATu od stycznia czyli, IP: *.ip.netia.com.pl 05.10.10, 13:17
      każdy wie, że będzie drożej, a to chyba nie świadczy o cudzie gospodarczym:/
      • Gość: 666 Re: Pewnie wpływ wyższego VATu od stycznia czyli, IP: *.adsl.inetia.pl 05.10.10, 13:39
        Podobny efekt był kilka lat temu jak zwiększano VAT na materiały budowlane, sprzedaż też eksplodowała i powstało mnóstwo sklepów i fabryczek produkujących okna, trwało to chwilę, rynek zweryfikował wszytko.
    • Gość: muzzyczny Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej w UE IP: *.ip.telfort.nl 05.10.10, 13:49
      Bajki dla dzieci a zegar tyka
      www.zegardlugu.pl/
    • czarnykmin Re: ... 05.10.10, 14:34
      I znów trzeba przypomnieć, że jak się ma jeszcze duuużo do zrobienia by dogonić tych, którzy wcześniej dużo zrobili, to nie sposób nie być tego typu liderem... Ale i to dobre - tak trzymać! :)
    • Gość: Krakus Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej w UE IP: *.chello.pl 05.10.10, 15:19
      Czy jest tak dobrze czy dziwne statystki.
      Ja tego nie widzę po lotniskach. Finnowie latają 6 razy częśćiej niz my też chciałbym
      www.airportsbase.com
    • Gość: ala To emigranci wydają pieniądze :)))))))))))))) IP: 62.44.134.* 05.10.10, 17:43

Jak wyżej. W artkule ktoś mógłby napisać, że pieniążki płyną od osób ciężko harujących na "zachodzie".
    • Gość: kordeckii Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej w UE IP: 188.33.129.* 05.10.10, 18:01
      w co warto teraz inwestować w Polsce?

dobra-inwestycja.blogspot.com
    • Gość: lolek Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej w UE IP: *.mcr-bng-011.adsl.virginmedia.net 05.10.10, 18:32
      ostatnim razem przejechalismy sie na gape na niemieckim pakiecie stymulacyjnym. Teraz cala europa tnie deficyty... Trzymajcie sie bracia i siostry.
    • Gość: kiki Polska liderem wzrostu sprzedaży detalicznej w UE IP: 213.25.102.* 05.10.10, 18:37
      czym tu się chwalić bo żeby normalnie żyć trzeba pracować za granicą bo za marne 1500pln to za bardzo nie poszaleję. niech tylko złoty wzrośnie do euro i funta to wtedy zobaczymy
    • lava71 wzrost? ... hahaha ... litości 05.10.10, 18:46
      Na koniec roku będziemy mieli dziurę budżetową powyżej 100mld. My spadamy w przepaść. Ciekawe czy wreszcie ktoś rozliczy kastę polityczną za zniszczenie kraj.
    • art.usa Duzo zawyzony €uro i Zlotowka, zepsuja przyrosty. 06.10.10, 13:11
      Euro kurs do dolara dzis 1Euro = 1.38 dolara

Jak tu moze normalny rynek funkcjonowac.

Chinczycy utrzymuja sztucznie niski kurs swej waluty,
      i zazucaja swiat tanimi produktamy.

Amerykanie co prawda szczekaja, ale grysc chinczykow sie boja.
    • irzyk_56 Czy Europejczycy sięgną głębiej do portfeli? 06.10.10, 15:30
      W sklepie były wczorak kolejnki chyba prawda
    • Gość: stan Czy Europejczycy sięgną głębiej do portfeli? IP: *.tcd.ie 07.10.10, 16:24
      Premier Irlandii tez zacheca do wiekszych zakupow i zdaje sie ze ta jego zacheta to jednyny pomysl jaki ma na pobudzenie gospodarki. Oczywiscie przy kolejnych juz trzecich obnizkach pensji i wzroscie podatkow w Irlandii od nowego roku raczej wiekszych zakupow nie bedzie...

Jak tylko wygram na loterii obiecuje wspomoc gospodarke zakupami :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka