Dodaj do ulubionych

Kres liberalnych obyczajów w Holandii? Coffee s...

IP: *.aster.net.pl 10.10.10, 18:53
Mafia zaciera ręce.
Obserwuj wątek
  • jacgg Kres liberalnych obyczajów w Holandii? Coffee s... 10.10.10, 19:42
   Zaletą umiarkowanego konserwatyzmu jest świadomość, że wszelkie eksperymenty społeczne to operacje na żywej tkance. Jestem bardzo zadowolony, że w Europie są takie kraje, jak Holandia - które same biorą na siebie rolę królików doświadczalnych. W ten sposób możemy przetestować takie czy inne nowe propozycje rozwiązania określonych problemów społecznych, gdy uznajemy że rozwiązania dotychczas wypracowane są niesatysfakcjonujące.

   W stosunkowo niedużych krajach (europejskich, w USA: wybranych stanach, to samo mogłaby próbować robić wspólnota krajów muzułmańskich - gdyby się zdobyły na większą elastyczność i pewien zdrowy samokrytycyzm wobec samych siebie, Afryka - gdyby potrafiła się choć trochę zorganizować...) można takie testy prowadzić względnie sprawnie i relatywnie łatwo można się z nich wycofać, gdy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów bądź mają nieoczekiwane skutki uboczne, względnie dają skutki zgoła nieoczekiwane (i niepożądane, bo nie wykluczam że jakiś eksperyment może przynieść skutki nieoczekiwane lecz dosyć powszechnie odbierane pozytywnie)...

   W dużych krajach inercja jest spora (potrzeba znacznie więcej czasu na wprowadzanie zmian i dłużej się czeka na skutki), a poza tym nieprzemyślane eksperymenty mogą doprowadzić do ich rozpadu, pociągając za sobą po prostu niekontrolowaną dezintegrację systemu...
   • piarella Re: Kres liberalnych obyczajów w Holandii? Coffee 11.10.10, 08:14
    Powiedz to obywatelom Holandii (którzy przecież sami są za zniesieniem obecnego liberalnego prawa), pewnie się ucieszą na myśl o byciu królikami doświadczalnymi. ;)

    A na serio, zdrowy rozsądek podpowiada, że to musiało się tak skończyć. Już 10 lat temu miałam w ręku dokumenty szkoleniowe dla wydziałów do walki z narkotykami i tam podawano nie tylko argumenty przeciwko legalizacji (wynikające z wieloletnich obserwacji sytuacji w Holandii i prowadzonych tam badań), ale suche fakty w postaci holenderskich statystyk. Jeśli nawet ktoś jest ślepy i głuchy na argumenty pod tytułem "liberalizacja zrodziła tysiące uzależnionych narkomanów, chorych ludzi" to powinno go zainteresować, ile corocznie Holandia wydaje na leczenie i wspieranie tych uzależnionych.
    • kretynofil Ile razy bedziesz powtarzac te same klamstwa? 11.10.10, 08:39
     Po raz kolejny powtarzasz to samo klamstwo - i po raz kolejny nie podajesz zrodel na ktorych sie opierasz.

     > liberalizacja zrodziła tysiące uzależnionych narkomanów, chorych ludzi

     W Polsce nie ma legalizacji i sa tysiace uzaleznionych narkomanow. To jak? Narkomanow przybywa tak od legalizacji jak i penalizacji?

     Fascynujaca logika...
    • jacgg Re: Kres liberalnych obyczajów w Holandii? Coffee 11.10.10, 10:06
     Piarella, jak napisałem: Holendrzy SAMI, z własnej inicjatywy eksperymentują. Nikt ich nie zmuszał...

     Ocenę konkretnych rozwiązań holenderskich - o których mowa w artykule - pozostawiam na boku, nie mam ani czasu ani siły w to wnikać. Nie mam serca do tego tematu w poniedziałkowy poranek, poza tym np. na problemach walki z uzależnieniami się nie znam.

     Mogę tylko ostrzegać, że swojski tytoń to straszny syf i narkotyk, bo ten nałóg znam z autopsji i wiem jak trudno z niego wyjść (podobno narkomanem zostaje się na całe życie i obawiam się, że to prawda - sądząc po sobie, chęć zapalenia co jakiś powraca). Podobno marihuana jest mniej szkodliwa od tytoniu i tak nie uzależnia - nie sądzę jednak, by nasze płuca traktowały obecność dymu z gandzi w swoim wnętrzu jako substancję pożądaną i naturalną. Parę razy próbowałem zielska - na mnie nie działa i jak dla mnie: palone strasznie śmierdzi, gorzej niż tytoń (a na początku studiów - kilkanaście lat temu to było - mieszkałem w akademiku, w którym unosiły się tego całe opary...).

     Alkohol jest też pod pewnymi względami mniej groźny od tytoniu, bo mnóstwo ludzi od niego nie stroni, a jednak się nie uzależniają - choć sam alkoholizm jest bardzo poważną i w wielu krajach bardzo rozpowszechnioną patologią społeczną, więc tej używki także nie można lekceważyć. Są ludzie, którzy błyskawicznie i z dużą łatwością wpadają w alkoholizm.

     Gdy ktoś z głupią kawą ostro i regularnie przesadza, to po paru dekadach będzie miał problemy zdrowotne - choć akurat ta używka (ponieważ kofeina działa na centralny układ nerwowy i uzależnia - używka to każda substancja o takich właściwościach, współcześnie do silnych używek zalicza się np. telewizję :) spożywana w umiarkowanych ilościach wydaje się mieć pozytywne skutki dla zdrowia i ogólnej kondycji człowieka.

     Nie radzę lekceważyć skutków pewnych rozrywek i "poszukiwań duchowych"... Od narkotyków, psychotropów, "dopalaczy" naprawdę lepiej trzymać się z daleka, jeżeli chce się pozostać wolnym i zdrowym człowiekiem. Życie ma się tylko jedno, tak samo jak zdrowie. Czas szybko płynie, a będąc trzydziesto-czterdziestolatkiem (czy jeszcze starszym dziadem) też miło cieszyć się komfortem i spokojem, jaki daje zdrowy organizm. Dupa już tak nie szaleje lecz głowa ciągle nie siwieje - wtedy jest największa szansa na osiągnięcie nirwany bez wspomagania...
   • morning.calm Re: Kres liberalnych obyczajów w Holandii? Coffee 10.10.10, 20:58
    Od kilkunastu lat pojawiają się takie informacje i jakoś nic się w tej materii nie dzieje.
    Nie ma się co stresować, Holandia pozostanie Holandią.
    Są dziesiątki argumentów przemawiających za pozostawieniem aktualnego stanu prawnego. Poza aspektami finansowymi, badania prowadzone w społeczeństwie potwierdziły, że liczba osób palących marihuanę znacząco spadła dzięki temu, że jest dostępna tak samo jak piwo w pubie.
    • Gość: Bubu Re: Kurewstwo, narkomania, pederastia - IP: *.chello.pl 11.10.10, 00:14
     Jesteś zwykłym trollem forumowym, rk.

     A już tak poza wszystkim:
     1/ mniej-więcej kilkanaście procent KAŻDEGO społeczeństwa to rzeczywiście przestępcy i nie ma czego udawać, trzeba to sobie zwyczajnie powiedzieć. To tylko w związku z Twoim postem - bo bez związku z artykułem.
     2/ a w związku z artykułem: jeśli mamy się uczyć na czyichś błędach, to chyba dobrze na błędach tych, co podjęli ryzyko. Podjęli Holendrzy - takie fajne, rozwinięte, postępowe i nowoczesne społeczeństwo zachodniej Europy... I SIĘ KURWA NIE UDAŁO. CO TERAZ, POSTĘPAKI? Na siłę będziecie dalej twierdzić, że lansowanie pederastii i narkotyków jest OK? Sam sobie odpowiem: jasne, że będziecie. Tyle, że krzty sensu w tym nie ma. Po prostu handlarze tym i owym się obłowią a wy, maluczcy zostaniecie tylko z tym swoim sianem w tych pustych łbach.
     • bezzebnypirat Co sie nie udalo? 11.10.10, 00:54
      > 2/ a w związku z artykułem: jeśli mamy się uczyć na czyichś błędach, to chyba d
      > obrze na błędach tych, co podjęli ryzyko. Podjęli Holendrzy - takie fajne, rozw
      > inięte, postępowe i nowoczesne społeczeństwo zachodniej Europy... I SIĘ KURWA N
      > IE UDAŁO. CO TERAZ, POSTĘPAKI? Na siłę będziecie dalej twierdzić, że lansowanie
      > pederastii i narkotyków jest OK? Sam sobie odpowiem: jasne, że będziecie. Tyle
      > , że krzty sensu w tym nie ma. Po prostu handlarze tym i owym się obłowią a wy,
      > maluczcy zostaniecie tylko z tym swoim sianem w tych pustych łbach.

      Co sie nie udalo? Legalna prostytucja? W Polsce tez jest legalna. Lansowanie pederastii? Nie wiem co rozumiesz przez lansowanie, ale jesli chodzi o umozliwianie zawarcia zwiazku jednoplciowego to dlaczego nie? Zwiazki partnerskie (homo czy hetero) powinny jak najbardziej byc legalne (i beda nawet w katomoherowej Polsce predzej czy pozniej), bo dlaczego nie? Pilnuj swojego nosa, to z kim jestem w zwiazku to nie twoj interes.
      Legalna trawa? Malo ktory Holender pali, ale jak juz pali to marihuane czy hasz najwyzszej klasy. O zdelegalizowaniu coffee shopow mowi sie od... momentu ich powstania. I co? I nic, dalej beda legalne. Bo nawet poldebil Wilders wie, ze ich likwidacja bylaby strzalem w stope...
     • lmblmb gdzie twój protest na temat legalnej prostytucji ? 11.10.10, 09:02
      Gość portalu: Bubu napisał(a):

      > Jesteś zwykłym trollem forumowym, rk.

      Daleko od niego nie jesteś.

      > CO TERAZ, POSTĘPAKI? Na siłę będziecie dalej twierdzić, że lansowanie
      > pederastii i narkotyków jest OK? Sam sobie odpowiem: jasne, że będziecie.

      Nie zrozumiałeś sedna sprawy, a w artykule jest to wyjaśnione:
      * czego nie można zakazać, bo się wymyka spod kontroli, należy zalegalizować - gdzie twój protest na temat legalnej prostytucji w Polsce? Nie protestujesz, bo to stało się normalne. Ten eksperyment się udał. To samo trzeba zrobić z eutanazją, która jest wykonywana w szpitalach od lat. Co do trawy to moim zdaniem wystarczy zalegalizować posiadanie jednej-dwóch roślinek i małej ilości na własny użytek, a mafia nie będzie się cieszyć.

      * pederastii nikt nie promuje, jest i była przestępstwem. Stawiam, że nie wiesz co to słowo znaczy. Lepiej zajrzyj do słownika, bo robisz z siebie idiotę.
      • gl67 Re: gdzie twój protest na temat legalnej prostytu 11.10.10, 11:43
       lmblmb napisał:
       > * pederastii nikt nie promuje, jest i była przestępstwem. Stawiam, że nie wiesz
       > co to słowo znaczy. Lepiej zajrzyj do słownika, bo robisz z siebie idiotę.

       Pederastia , pedofilia - fakt że słowa podobne i może się człowiekowi popie__rdolić. Próbował idiota zrobić idiotę z porządnego człowieka. Chociaż dla mnie i jedno i drugie to choroba .

       A jeżeli uważasz że ktoś z nas akceptuje prostytucję to się mylisz ale w artykule było o gandzi. Jak będzie artykuł o handlu ciałem to się odezwiemy.
      • gl67 Re: gdzie twój protest na temat legalnej prostytu 11.10.10, 12:08
       i jeszcze jedno . Idąc dalej tokiem takiego rozumowania należałoby zalegalizować jazdę na "bani" bo ni hu... ni można sobie z tym poradzić,
       Kieszonkowcy - trudno złapać , trudno udowodnić - zalegalizować jako kradzież na tzw. własny użytek,
       dalej - przekręty w białych rękawiczkach za grubą kasę tzw kręcenie lodów - zdecydowanie zalegalizować nakłady zajebiste efekty zerowe co widać na przykładzie osławionych Rychów , Grzechów, Zbychów czy jak im tam. A tak nawiasem: słyszał ktoś o sukcesach CBA w ostatnim czasie???? Mam wrażenie że Polska stała się krajem pozbawionym korupcji. Rozwiązać CBA. Zalegalizować korupcję.
       Ktoś napisał że wraz z legalizacją narkotyków mafiozi dostaną po łapkach. Myślenie trola z zerówki. Mafiozi też zostaną zalegalizowani i będą nazywać się biznesmenami. Co za dzieciarnia się tu wypowiada . Dramat.
       • lmblmb Weź coś do ręki zamiast Faktu. 11.10.10, 22:27
        gl67 napisał:

        > i jeszcze jedno . Idąc dalej tokiem takiego rozumowania należałoby zalegalizowa
        > ć jazdę na "bani" bo ni hu... ni można sobie z tym poradzić,

        Ewidentnie nigdy nie widziałeś imprez w Holandii, Niemczech czy Luksemburgu. Podpowiem, że nikt z nich autobusem nie wraca, nikt też nie bierze niepijącego małżonka. W ogóle Ilości wypijanego tutaj alkoholu rozwaliłyby wątrobę niejednemu Polakowi. Tylko że miejscowi nie świrują po alkoholu.

        > dalej - przekręty w białych rękawiczkach za grubą kasę tzw kręcenie lodów - zde
        > cydowanie zalegalizować nakłady zajebiste efekty zerowe co widać na przykładzie
        > osławionych Rychów , Grzechów, Zbychów czy jak im tam.

        Wiedzę na temat świata to chyba czerpiesz z Faktu, bo to, o czym piszesz istnieje w USA od lat. Nie jestem zwolennikiem tego, ale fakt jest faktem.

        > Co za dzieciarnia się tu wypowiada . Dramat.

        Urwałeś się Oldze Lipińskiej, LOL!
      • gl67 Re: Kurewstwo, narkomania, pederastia - 11.10.10, 14:06
       Fajnie chłopisko mówi i ma po części rację. Ale tylko po części. Rację ma co do tego że karanie ludzi uzależnionych czyli chorych jest nie tylko bez sensu ale wręcz jest szkodliwe. Teraz co do tego w czym racji nie ma. Osoby które w chwili obecnej zajmują się narkotykami to nie tylko drobna dilerka ( w tym przypadku to walka z wiatrakami ) ale to prawdziwe grube ryby powiązane z politykami na najwyższym szczeblu. Jak sądzisz co się stanie z tymi ludźmi po wprowadzeniu takiej legalizacji. Otóż będą dalej świetnie prosperować. Niekoniecznie już w tej branży . Będą np. brać pieniądze od podatników na walkę z narkomanią ( darmowe działki itd. ) czyli zaczną niby zwalczać to co do tej pory propagowali. To są nie mniejsze pieniądze a poza tym legalne i społecznie pożyteczne . to tzw. przejście od przestępców do szanowanych obywateli. Przemysł będzie kwitł dalej , spożycie nie spadnie ale stanie się jedynie bardziej cywilizowane. Ludzie a zwłaszcza młodzież , dzieci nadal będą się uzależniali. Problem nie zniknie a jedynie statystycznie będzie lepiej wyglądał: mniej przestępstw narkotykowych , mniejsze nakłady na zwalczanie. Wszystko cacy i pięknie tylko że ja mam wrażenie jakby ktoś chciał zamieść śmieci pod dywan żeby ich widać nie było. Efekt końcowy będzie taki że śmieci z mieszkania się nie wywaliło ale faktycznie - nie widać ich. A nie lepiej uczyć domowników jak nie śmiecić ????
   • 23141a Brawo Holandia 11.10.10, 07:08
    Rozsądna decyzja - ciekawe co teraz będą twierdzić, zwolennicy legalizacji narkotyków w naszym kraju. W Holandii od kilku lat zaostrzyła się dyskusja o sprzedaży miękkich narkotyków, która niestety jako nie wygodna dla miłośników ich liberalizacji nie jest u nas przedstawiana. A szkoda, ponieważ pojawia się w niej wiele ciekawych wątków - np. takie, że wcale to nie hamuje sprzedaży twardych narkotyków a wręcz ją rozkręca i okolice legalnych punktów sprzedaży są rajem dla dealerów. Zresztą te legalne punkty sprzedaży też często są powiązane z podziemiem narkotykowym i choć sprzedają tzw. "narkotyki miękkie" starają się wprowadzać je również z nielegalnego obiegu niejako na lewo - a tym samym sprzedawać część towaru bez podatków.
    • kretynofil Kononowicz sie klania... 11.10.10, 07:43
     Zakazac! Zabronic! Zeby nie bylo niczego!

     Twoje "argumenty":
     - twarde narkotyki sa sprzedawane,
     - czesc obrotu coffee shopow nie jest ewidencjonowana.

     Odpowiedz:
     - twarde narkotyki mozna kupic w Polsce, gdzie marihuana nie jest legalna. Czyli co? A moze po prostu nie ma zwiazku pomiedzy dostepnoscia marihuany a popytem na twarde narkotyki?!
     - tak samo czesc obrotu taksowkarzy i warzywniakow nie jest ewidencjonowana.

     Wniosek: zakazmy sprzedazy warzyw i przewozu osob, bo wyraznie legalizacja obrotu kapusta i przejazdu taksowka wplywa na dostepnosc twardych narkotykow!!!

     Zeby nie bylo niczego!!!

     ---------------------

     No i najwazniejsze, czego skretyniala banda oszolomow rodem z Frondy/Onetu nie dostrzega: nikt, nawet najbardziej radykalni kretyni, nie postuluje penalizacji marihuany. Jedyne o czym sie dyskutuje to to czy nie zablokowac sprzedazy marihuany obcokrajowcom.

     A jest to o tyle zasadne ze bandy nacpanych angoli sa w amsterdamie dosc uciazliwe. W odroznieniu od rodzimego krakowka - nie traktuje sie ich jako dobra narodowego i pozadanych gosci - bo nimi nie sa...
  • zew_atlantyku Wielce interesujace, gdzie indziej zaczynaja 11.10.10, 07:59
   otwierać oczy na to, jakie efekty daje liberalna-lewicowa "wolność", a nasi "europejscy" PRiarzy, czy inni piszący i gadający są widać w Średniowieczu zapatrzeni "panie w ta Europa".
   Co za inteligenckie kretyństwo. Hej panie Palikot i inne Srody w czwartek, wstało już to wasze towarzystwo, czy dalej deliberuje czy dildo lepsze od sztucznego penisa?
   ---
   inspiracjademokracja.com/
  • Gość: Andy Dufrense Kres liberalnych obyczajów w Holandii? Coffee s... IP: *.washdc.fios.verizon.net 11.10.10, 08:26
   Koniec liberalnych obyczajow w Holandi nastapi za 20 lat, kiedy to wiekszosc muzulmanska wprowadzi prawo islamskie. Jedyna nadzieja Holandii to U.S.A. : jezeli lekarze amerykanscy odniosa sukces przeszczepiajac zenskie narzady rodne do meskiego odbytu (do czego wezwal lekarzy prezydent Burak Hussein Obama ) umozliwi to Holendrom zwiekszenie przyrostu naturalnego wsrod bialych. Ze wzgledu na popularnosc sexu analnego, wskazane rowniez byly by przeszczepy drugiego zestawu narzadow plciowych w odbyty mlodych, bialych Holenderek.
   • gniewnyleonard Typowy polski pieniacz i awanturnik internetowy 11.10.10, 14:13
    Gość portalu: Andy Dufrense napisał(a):

    > Koniec liberalnych obyczajow w Holandi nastapi za 20 lat, kiedy to wiekszosc mu
    > zulmanska wprowadzi prawo islamskie. Jedyna nadzieja Holandii to U.S.A. : jez
    > eli lekarze amerykanscy odniosa sukces przeszczepiajac zenskie narzady rodne do
    > meskiego odbytu (do czego wezwal lekarzy prezydent Burak Hussein Obama ) umoz
    > liwi to Holendrom zwiekszenie przyrostu naturalnego wsrod bialych. Ze wzgledu n
    > a popularnosc sexu analnego, wskazane rowniez byly by przeszczepy drugiego zest
    > awu narzadow plciowych w odbyty mlodych, bialych Holenderek.
    • rockville Re: Typowy polski pieniacz i awanturnik interneto 11.10.10, 15:34
     gniewnyleonard napisał:

     > Gość portalu: Andy Dufrense napisał(a):
     >
     > > Koniec liberalnych obyczajow w Holandi nastapi za 20 lat, kiedy to wieksz
     > osc mu
     > > zulmanska wprowadzi prawo islamskie. Jedyna nadzieja Holandii to U.S.A.
     > : jez
     > > eli lekarze amerykanscy odniosa sukces przeszczepiajac zenskie narzady ro
     > dne do
     > > meskiego odbytu (do czego wezwal lekarzy prezydent Burak Hussein Obama
     > ) umoz
     > > liwi to Holendrom zwiekszenie przyrostu naturalnego wsrod bialych. Ze wzg
     > ledu n
     > > a popularnosc sexu analnego, wskazane rowniez byly by przeszczepy drugieg
     > o zest
     > > awu narzadow plciowych w odbyty mlodych, bialych Holenderek.
     -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Dlaczego bardzo trafny post dotyczacy zaglady narodu holenderskiego nazywasz " polskim pieniactwem i awanturnictwem inernetuwym " ?
  • s0ber Re: Kres liberalnych obyczajów w Holandii? Coffee 11.10.10, 09:44
   Gość portalu: Mariano napisał(a):

   > Mafia zaciera ręce.

   W rzeczy samej. To ogromny rynek, a ten lokalny holenderski ma swoją renomę, jest czymś na kształt europejskiej Kolumbii Brytyjskiej. Jeśli zatem Holendrzy posłuchają się populistów (na to warto zwrócić uwagę, że to populiści wpadają na tak zajebiste pomysły), to przestępcy nieźle się dorobią. Poza tym to, co się stanie w Holandii może być sygnałem dla innych krajów, by nie legalizować marihuany, lecz pozostawić przepisy niezmienionymi lub nawet je zaostrzyć, dzięki czemu przestępcy umocnią swoją pozycję na nielegalnych rynkach obrotu cannabis. Kompletny idiotyzm. Mam jednak nadzieję, że to tylko propagandowy artykuł, który ma ostudzić zapał walczących o Wolne Konopie, lecz nie sądzę, że ktoś da się nabrać. Zresztą, nie omieszkam podpytać znajomych z Amsterdamu, czym w ogóle takie tendencje tam panują, bo jakoś nie wierzę GW w tym przypadku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka