Dodaj do ulubionych

"DGP": Policjant na służbie do 65. roku życia

12.10.10, 08:09
krzywda im się nie stanie. PO pogrozi, pogrozi i będzie tak jak było. Widać to najlepiej na przykładzie kleru - wszystkim obcinają, alem ich nie ruszą, więc z policją będzie tak samo.
Obserwuj wątek
   • rydzyk_fizyk Czyli będą dwa rodzaje policjantów 12.10.10, 13:07
    pierwsza grupa - wszystko mi jedno bo i tak idę za kilka lat na emeryturę niech za mnie zap... młodzi

    druga grupa - i tak jestem w powszechnym systemie więc kładę lachę bo co mi zrobią.

    Wniosek: bezpieczeństwo obywateli powinno się gwałtownie poprawić.
    • Gość: kaczor Re: Czyli będą dwa rodzaje policjantów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.10, 19:26
     Czemu państwo jednym wybranym grupą zapewnia stabilność a pozostałej większości, co róż zmieniane kryteria?
     Rządzący, premier i posłowie zapominają iz Konstytucja gwarantuje równość wszystkim obywatelom a nie jak obecnie dzielenie na równych, równiejszych i normalnych.
     Wystarczy wprowadzić przejrzyste reguły w powszechnym systemie emerytalnym uwzględniając ograniczone przywileje dla określonych stanowisk a nie całych grup zawodowych.
     Generalne zasady;
     Wiek przejścia na emeryturę 65 lat dla wszystkich, lub 40 lat pracy bez wliczania uczelni.
     Minimalny wiek przejścia na wcześniejszą emeryturę w wyniku spec uprawnień 55 lat lub 25 lat pracy.
     Tylko kobietom naszym matkom społeczeństwo funduje bonus za urodzenie i wychowanie dzieci, max 10 lat w tym po dwa lata za I i II dziecko a następne III i IV po 3 lata, lub odwrotnie (do dyskusji).
     Wszelkie inne przywileje pokrywa pracodawca plącąc powiększoną składkę emerytalna.
     Tym, którzy wcześniej wypracowali lata pracy również ci z przywilejami a nie osiągnęli minimalnego wieku i dalej pozostają w pracy, ubezpieczyciel zwiększy emeryturę o 2,5% za każdy rok pracy, również pracodawca nie będzie płacił składki emerytalnej po tym okresie.
     Przywileje dotyczyć będą tylko tych stanowisk, z którymi wiążą sie bezpośrednie zagrożenia dla zdrowia czy życia i w zależności od stopnia zagrożenia będzie doliczony czas wg określonego współczynnika do czasu przepracowanego na tym stanowisku.
     Proste i sprawiedliwie społecznie, do tego zgodne z konstytucja.
     Ale kto sie odważy przywrócić normalność polskiemu społeczeństwu, jeśli wszystkim rządzącym w tym posłom zależy by tylko przetrwać kolejną a najlepiej przynajmniej kilka kadencji by moc sie i swoja rodzinę ustawić na cale życie i następne pokolenia.
     W myśl tej zasady politycy przymykają oko na wszelkie nieprawidłowości wybranych grup by tylko dano im spokój na właściwe ustawienie własnych interesów.
     Wyjałowiony przez pijar elektorat wyborczy, dobitnie skłócony, w zawiści do bliźniego zagłosuje tak jak mu karzą jego pupile
  • Gość: ceoll "DGP": Policjant na służbie do 65. roku życia IP: *.gorzow.mm.pl 12.10.10, 13:46
   Tusk i cały ten nieudany rząd tylko z dopalaczmi potrafi walczyc - nie wiadomo zresztą, z jakim skutkiem. Są już przy korycie ponad trzy lata. W tym czasie nie podjęli żadnej prospołecznej ustawy. Nic z ich sztandarowych haseł: 3 x 15%, likwidacja senatu, zmniejszenie liczby posłów, wprowadzenie okręgów jednomandatowych, likwidacja KRUS. Podnoszą podatki, zabierają najuboższym. Pełnymi garściami sypią kasę klerowi. Acha, jeszcze od czasu do czasu kopią piłkę.... Nie wspominają nic, czy mundurowi nadal nie będą płacić na swoje przyszłe emerytury? też mi " reformatorzy "..... Śmiechu warte..
   • rk111 Re: "DGP": Policjant na służbie do 65. roku życia 12.10.10, 18:32
    Gość portalu: ceoll napisał(a):

    > Tusk i cały ten nieudany rząd tylko z dopalaczmi potrafi walczyc - nie wiadomo
    > zresztą, z jakim skutkiem. Są już przy korycie ponad trzy lata. W tym czasie ni
    > e podjęli żadnej prospołecznej ustawy. Nic z ich sztandarowych haseł: 3 x 15%,
    > likwidacja senatu, zmniejszenie liczby posłów, wprowadzenie okręgów jednomandat
    > owych, likwidacja KRUS. Podnoszą podatki, zabierają najuboższym. Pełnymi garści
    > ami sypią kasę klerowi. Acha, jeszcze od czasu do czasu kopią piłkę.... Nie wsp
    > ominają nic, czy mundurowi nadal nie będą płacić na swoje przyszłe emerytury? t
    > eż mi " reformatorzy "..... Śmiechu warte..

    Może i nie reformują ale PiS i SLD na pewno tego nie zrobi więc niech już lepiej rządzi PO.
  • Gość: ich "DGP": Policjant na służbie do 65. roku życia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.10, 14:27
   a teraz wyobraźcie sobie 60 lub 65-letniego strażaka,albo najlepiej cały zastęp. I taki koleś wchodzi w pełnym umundurowaniu, po drabinie do płonącego mieszkania...chym może lepiej wyobraźcie sobie,że to wasze mieszkanie płonie, albo,że w samochodzie który trzeba pociąć - nie ukrywajmy narzędzia chydrauliczne [szczęki życia] też swoje ważą, jast wasze dziecko... I co i zonk. Albo potrol policji facet 60 lat babka 55, albo dwa dziadki 65, i co fajnie i bezpiecznie się bedziemy czuć na ulicach nie? Ślepy dziadek z bronią...poprostu bajeczny widok.
   • kotek.filemon Re: "DGP": Policjant na służbie do 65. roku życia 12.10.10, 16:00
    > a teraz wyobraźcie sobie 60 lub 65-letniego strażaka,albo najlepiej cały zastęp
    > . I taki koleś wchodzi w pełnym umundurowaniu, po drabinie do płonącego mieszka
    > nia...chym może lepiej wyobraźcie sobie,że to wasze mieszkanie płonie, albo,że
    > w samochodzie który trzeba pociąć - nie ukrywajmy narzędzia chydrauliczne [szcz
    > ęki życia] też swoje ważą, jast wasze dziecko... I co i zonk. Albo potrol polic
    > ji facet 60 lat babka 55, albo dwa dziadki 65, i co fajnie i bezpiecznie się be
    > dziemy czuć na ulicach nie? Ślepy dziadek z bronią...poprostu bajeczny widok.

    Na całym świecie policjant (strażak / celnik / agent), który jest za "stary" na wykonywanie obowiązków "liniowych" idzie za biureczko i ciągnie do emerytury. Podaj mi przykład drugiego kraju takiego hojnego względem służb jak kartoflana...

  • jacgg Lepszy model białoruski czy niemiecki? 12.10.10, 14:58
   "Najszybciej policyjnym emerytem można zostać na Białorusi. Tu wystarczy, że przepracujemy 20 lat w resorcie spraw wewnętrznych. Najtrudniej uprawnienia emerytalne jest nabyć w Austrii. Na emeryturę można przejść bowiem dopiero po ukończeniu 65 lat. Ponadto konieczne jest opłacanie składek na ubezpieczenie przez przynajmniej 240 miesięcy, czyli przez 20 lat. (...)

   Niemiecki policjant, co do zasady, nabywa prawo do pełnej emerytury (73,5% ostatniego uposażenia bez dodatków) najszybciej w wieku 60 - 65 lat."

   www.isp.policja.pl/portal/isp/12/338/Emerytury_policyjne_w_Europie.html
   • Gość: C Re: Lepszy model białoruski czy niemiecki? IP: 195.205.171.* 12.10.10, 15:28
    Polski policjant nabywa prawo do pełnej emerytury po 28 latach służby. To dla porównania z powyższym. W prawie każdym kraju istnieje prawo do cząstkowej emerytury dla służb.
    Wałkiem to są zaliczenie lata w pracy, roli, szkołach zawodowych itp jak służby, ale tylko dla milicjantów, przyjęci już po zmianie systemu w większości nie mają do tego prawa (ustawa emerytalna jest z 1994 roku - przyjęci do 1998 mają liczone pracę jak każdy cywil ze starego systemu, przyjęci od 1999 nie mają w ogóle liczonej pracy w cywilu, otrzymają za to zgromadzone składki po 65 roku życia), wałkiem jest też zaliczanie okresu zwolnienia, urlopu macierzyńskiego, wychowawczego do czasu służby - w efekcie są osoby, które faktycznie przesłużyły połowę wymaganego czasu ( a i mniej czasem) z liczby 15 lat.
  • hooligan1414 policjanci - ja was w ogóle nie potrzebuję 12.10.10, 15:45
   jestem oficerem rezerwy WP - starszym instruktorem. Doskonale strzelam z krótkiej i długiej broni. Wystarczy mi przejrzyste, łatwe do uzyskania pozwolenie na broń. Obronie się sam - 10 razy lepiej, 100 razy taniej. I tak zawsze przyjeżdżacie godzinę po wszytkim, a jak pójść na komisariat to z ofiary robicie zamieszanego w sprawę. dlatego pewnie dostepu do broni narodowi bronią dawni ZOMO-le, z wielkimi brzuchami, brudnymi wąchami i łupieżem - ale jeszcze przyjdzie na nich czas
     • Gość: koko Re: bez dziadowskiej demagogii proszę IP: 12.104.181.* 12.10.10, 17:34
      no to jak nikt nie bedzie patrolowal to bedzie takich wypadkow wiecej
      a jak wyslesz corke na dyskoteke i ktos ja zgwalci i nikt nie bedzie szukal sprawcy - to czy to bedzie w pozadku
      nie probuj mi wmowic ze bez policji bedzie tak samo - to utopia tak jak komunizm
      oczywiscie jestem za podniesieniem wieku emerytalnego dla policjantow-ale przeciwko niemadrej twojej wypowiedzi - ze obronie sie sam -wez sie zastanow, ja sobie kupie armate i schowaj sie z tym twoim karabinem
      • hooligan1414 Re: bez dziadowskiej demagogii proszę 12.10.10, 18:03
       jak mi zgwałcą córkę to sam znajdę sprawców i w ciągu jakichś 10 sek przeprowadzę sprawiedliwy proces i wykonam sprawiedliwy wyrok. Oni już 12 lat nie potrafią schwytać zabójcy ich komendanta głownego, więc z czym do ludzi. Poza tym napisałem, że nie są potrzebni MNIE - mam 34 lata i nigdy nie wykręcałem numeru 997 - tak to sobie zorganizowałem życie. mogę notarialnie zrzeć się chęci korzystania z ich "usług". ale też nie chcę z drugiej strony finansować tego z moich podatków. Proste
       • Gość: koko Re: bez dziadowskiej demagogii proszę IP: 12.104.181.* 12.10.10, 18:25
        to kup sobie kawal ziemi i nazwij ja twoim nowym panstwem
        nie plac tam podatkow i rob stary dobrobyt. A jak juz bedziesz bogaty to daj znac. Zgadne paru kumpli i sobie zrobimy zajazd jak w Panu Tadeuszu i wezmiem na co mamy ochote. Wolnosc i prywata

        w twojej wypowiedzi jest ja ja ja. A co z dziadkami co sie sami nie obronia-a jak mieli nasze lata to walczyli za ojczyzne. Myslalem ze sklepy w dopalaczami w Polsce pozamykali
        • hooligan1414 Re: bez dziadowskiej demagogii proszę 12.10.10, 18:37
         wyobraż sobie że kiedyś chciałem. niestey ta moja ojczyzna wyciąga za mną swe krogulcze łapy. poza tym spróbowałbyś - ty i twoi kumple - tobie pysk bym schlastał na kotlet mielony, a kumpli by nie poznałyby te, co ich wys..rały. zarób sam, lamerze
         A poza tym dziadkowie, jeśli chcą ochrony, to niech płacą. albo niech ich bronią ludzie honoru typu Kiszczak, co biorą 8 tysi na trzęsąca się łapkę z mojej krwawicy. Bądź co bądź teraz się zewsząd dowiaduję, że to byli najlepsi obrońcy ojczyzny...
         • Gość: koko Re: bez dziadowskiej demagogii proszę IP: 12.104.181.* 12.10.10, 20:19
          watpie zebys dal rade strzaskac mi ryja
          poza tym nie kazdy jest komunista - a ja nie o Kiszkczaku tylko oglnie o starszym pokoleniu
          mnie tylko denerwuje jak mowisz ze nie potrzeba policji - to samo moge powiedziec o twoim wojsku - po cholere mi takie wojsko i tak kraju nie obronia, albo sluzba zdrowia (chociaz sluzba zdrowia to racja - na cholere mi on tzn "darmowa" - jakby byla platna to by przynajmniej byla)
   • Gość: gość portalu Re: policjanci - ja was w ogóle nie potrzebuję IP: *.chello.pl 12.10.10, 17:33
    oficer rezerwy... w 2010 roku. Emerytura po ilu latach nierobie? Bo zakładam, że przyszedłeś w 1990 lub później. Jeśli wcześniej, to pisz o sobie oficer rezerwy LWP, dla mnie na równi z zomolami. Byłem w woju za komuny, wszystkie trepy były w PZPR. Więc albo jesteś nierób i pasożytujesz na innych będąc po kilkunastu latach na emeryturze albo komuch z LWP. A jak dopadnie cię banda lumpów to żadne szkolenie ci nie pomoże. I nie bądź taki mądry - starsze osoby też mają się bronić same cymbale?
  • Gość: kevlar_pl Patrolujacy staruszek? Ciekawe.... IP: 86.188.130.* 12.10.10, 16:01
   Jestem ciekaw czy spoleczenstwo bedzie sie czuc bezpieczniej kiedy patrole na ulicach osiedlowych beda prowadzic 63 latkowie zamiast 25 latkow. Oczywisie najglosniej beda krzyczec przeciwko takiemu stanowi rzeczy Ci ktorym teraz najbardziej przeszkadza obecna ustawa emerytalna. Jak chcesz pracowac bezpiecznie to pracuj w sklepie, biorze, w fabryce a emerytura bedzie po 60 czy 65 latach natomiast jak chcesz miec wczesniejsza emeryture to poswiec swoje bezpieczenstwo dla innych. Tak na marginesie- nie jestem i nie bylem policjantem.... Chce po prostu czuc sie bezpiecznie na ulicach a tak nie jest....
  • dzielanski Prawa nabyte 12.10.10, 16:12
   Oczywiście jakiekolwiek reformy będą dotyczyć osób, które służbę w mudnurówce zdecydują się podjąć po ich wprowadzeniu - czyli, w najlepszym razie, obecnych nastolatków.
   Dziwi przy tym to, że prezydent Kwaśniewski torpedując poprzednią próbe reformy mundrurówek powołał się na lipny argument o "prawach nabytch" - ciekawe, że np nauczyciele, którzy rozpoczęli pracę w zawodzie jeszcze przed propozycją reformy emerytalnej żadnych praw do wcześniejszych emerytur nie nabyli. A funkcjonariusze mundurowi tak.
   • jacgg Re: Prawa nabyte 12.10.10, 18:19
    Prawo do emerytury co do zasady nabywa się Z CHWILĄ osiągnięcia określonego wieku lub przepracowania określonego czasu. Niech mi ktoś wytłumaczy, w jaki sposób zasada praw NABYTYCH może dotyczyć osób, które prawa do emerytury jeszcze NIE NABYŁY, ponieważ nie osiągnęły określonego wieku lub nie przepracowały określonego czasu?

    Zasada praw nabytych może mieć zastosowanie w przypadku, gdy odbiera się komuś prawo już nabyte. Kto nie osiągnął określonego wieku lub nie przepracował określonego czasu ten żadnego prawa do emerytury jeszcze nie nabył! Proste? Proste.

    Przy czym osoby niezadowolone z faktu, że nabędą prawo do emerytury później, niż się spodziewały muszą mieć świadomość, że jeżeli będą głosować przeciwko sprawiedliwemu systemowi dla wszystkich (żółtodziobów dopiero co wchodzących na rynek pracy, jak i doświadczonych pracowników) - będą mieć dziadowskie emerytury, a co więcej: coraz bardziej dziadowskie emerytury, im będą starsze.

    Stanie się tak, ponieważ z pustego i król żydowski Salomon "obdarzony przez Boga rozumem nieograniczonym jak piasek na brzegi morza" nie naleje. Wszystko trzeba sobie wypracować. Słowo emeryt pochodzi z łaciny - emeritus znaczy 'ZASŁUŻONY', jak wiadomo (mam nadzieję)... Mam emeryturę, bo zapieprzałem przez 40-50 lat, później będę zasłużony - i podobnie, jak emerytów niemieckich będzie mnie stać na egzotyczne podróże, masażystę/masażystkę i niedzielny obiad w restauracji.

    Jeżeli państwo zdoła uporządkować finanse publiczne - będą większe szanse na trwały i bardziej widoczny rozwój gospodarczy (podatki nie będą podwyższane, a może nawet da się je obniżyć), zatem także wyższe płace w tej strasznej robocie (najpewniej także dla tych, którzy dziś spodziewają się wczesnej, za to dziadowskiej emerytury) i większą siłę nabywczą naszych portfeli. Jakoś do tej ZASŁUŻONEJ emerytury się dociągnie, jakoś się człowiek przemęczy.

    Większe szanse na wyraźny rozwój gospodarczy to większe szanse na mniejsze bezrobocie (mniej gąb do wykarmienia z zasiłków). Państwo zamiast dopłacać dziesiątki miliardów złotych do ZUS-u i KRUS-u wyda te pieniądze na drogi, koleje, szkoły (np. lepiej wyposażone, stopniowo wyższe płace dla nauczycieli), porządne szpitale publiczne, także lepiej wyposażone komisariaty (plus wyższe płace dla policjantów). Być może nie już za tydzień, ale z każdym rokiem efekty dobrych reform będą narastały w coraz bardziej widoczny sposób (przede wszystkim nie można oczekiwać, że jednocześnie zlikwidujemy emerytury dla czterdziestolatków i skokowo podwyższymy sobie płace w budżetówce - nie od razu Kraków zbudowano - i ciągle go budują; zresztą płace w budżetówce i tak są już obecnie średnio znacznie, wyraźnie wyższe, niż w sektorze prywatnym).

    PS. Co prawda Trybunał Konstytucyjny definiuje zapisaną w naszej Konstytucji zasadę ochrony praw nabytych jako zasadę zapewniającą jednostce poczucie bezpieczeństwa prawnego i umożliwiającą jej racjonalne planowanie przyszłych działań (ogromnie rozszerzająco, ogromnie - dla mnie zasada praw nabytych to zasada praw NABYTYCH, chroniąca prawa nabyte, kropka), ale przecież jednocześnie w wyroku sprzed lat już dziesięciu (K18/99) stwierdził, że "zasada ochrony praw nabytych chroni wyłącznie oczekiwania usprawiedliwione i racjonalne." I tak zresztą zdumiewa mnie ten zwrot: chroni OCZEKIWANIA - ta zasada ma chronić określone prawa, a nie oczekiwania...

    www.zbfsop.pl/index.php?view=article&catid=7%3Akomentarz&id=31%3Aochrona-praw-nabytych-w-polskim-systemie-konstytucyjnym&option=com_content&Itemid=12
    Profesor prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Stanisław Grodziski (znakomity wykładowca, dziś już emerytowany - jako BARDZO zasłużony, jednocześnie nadal bardzo aktywny: mając lat 80 organizuje Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żywcu!) w okresie uchwalania nowej Konstytucji (brał udział w pracach, ale oczywiście jej nie dyktował, mógł tylko radzić, jako jeden z wielu) grzecznie i jakże przewidująco zwracał uwagę na szokujący kontrast między niesłychanie rozbudowanym katalogiem najprzeróżniejszych praw i wolności obywatelskich zawartych w Konstytucji III RP, a żałośnie małym i lakonicznym podrozdzialikiem wstydliwie dołączonym na końcu - dotyczącym obywatelskich obowiązków (po zniesieniu obowiązkowej służby wojskowej - co akurat oceniam pozytywnie - z pięciu zostały dziś cztery, w tym jeden to czyste pustosłowie, powszechnie ignorowane a nawet dosyć krótkowzrocznie wyśmiewane - zobowiązanie obywateli do wierności RP i troski o dobro wspólne...)...

    Przy czym Trybunał Konstytucyjny zdaje się jeszcze twórczo rozwijać tą tendencję... Bawmy się dalej w państwo, które ma nam nawet dupcię podetrzeć - i to państwowym papierem. Ciekawe tylko, kto ten papier będzie produkował, za co i z czego. Przypominam szczęśliwych zdobywców wieńców toaletowych (śmierdzących gównem, bo doprawdy chyba po części zużyty papier powtórnie przerabiano) pędzących do domu ze swoją zdobyczą w czasach PRL-u. Takie to daje efekty.
    • rydzyk_fizyk Re: Prawa nabyte 12.10.10, 19:46
     (po zniesieniu obowiązkowej służby wojskowej - co akurat oceniam pozytywnie - z pięciu zostały dziś cztery

     Nigdy nie zniesiono powszechnego obowiązku obrony - zawieszono jedynie pobór do ZSW.

     A co do praw nabytych - mundurowych ze stażem 15-letnim nie brakuje. Zakładam, że gdyby ich próbowano władować do powszechnego systemu to zabrakłoby kasy na odprawy.
     • jacgg Re: Prawa nabyte 12.10.10, 21:49
      Chcąc być więc całkiem precyzyjnym - to pobór trwa nadal (jako ocena przydatności młodych mężczyzn do służby wojskowej), nie ma już powołań do pełnienia zasadniczej służby wojskowej (czyli obowiązkowych wcieleń do wojska). :)

      pl.wikipedia.org/wiki/Pob%C3%B3r_%28wojsko%29
      Co do drugiej uwagi - mógłbyś ją nieco rozwinąć i sprecyzować?
  • Gość: kpt_Sowa Trzeba premiować policjantów w slużbie patrolowej, IP: *.toya.net.pl 12.10.10, 17:34
   oddziałach antyterrorystycznych i w pionie dochodzeniowo-śledczym, którzy często narażają życie w przeciwieństwie do zwykłych biuralistów, których jest w policji zdecydowana większość a najwięcej w W-wie w ministerstwie i komendach wojewódzkich.Nie ma tez żadnych argumentów aby przyznawać wcześniejsze emerytury oficerom starszym w tym generałom , bo większość czasu pracy spędzają za biurkiem a i tak mają najwyższe emerytury. Po 20 latach w służbie czynnej w warunkach bezpośredniego zagrożenia i ogółem co najmniej 25 latach pracy powinna się policjantom należeć prawo do emerytury jak górnikom dołowym.Pozostali pracownicy policji (a także wojska) włącznie z generalicją powinni podlegać normalnym zasadom emerytalnym jak służby cywilne z dodatkiem szkodliwym za ciągłą pracę przy komputerze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka