Dodaj do ulubionych

Akwizytorzy funduszy emerytalnych kontratakują

14.10.10, 11:12
Oto nowoczesna gospodarka oparta na usługach, czym chwalą się ekonomiści. Przecież z ciężkiej pracy tych namawiaczy nic nie powstaje. Nie powstają autostrady, domy, samochody, chleb. Równie dobrze oni by mogli nic nie robić.Wymyślono system OFE, a nikt nie chce podać jak to działa w Chile, kraju który pierwszy to wprowadził i tam już są wypłacane emerytury. Nawet nie sądziłem że ich aż tyle jest.
Obserwuj wątek
   • Gość: Marek Re: Akwizytorzy funduszy emerytalnych kontratakuj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 15:55
    Szanowni Państwo reforma emerytalna wprowadziła możliwość pomnażania pieniędzy na przyszłą emeryturę, jak i ich dziwdziczenia w przypadku śmierci osoby przed dożyciem wieku emerytalnego, ale niewiele osób wie na czym to polega, bo ZUS tego przecież nie tłumaczy, ludzie mają już nawet po 70 000 na kontach i nawet o tym nie wiedzą, ba wielu powinno mieć a nie mają bo są błędy. W przypadku nie dożycia emerytury 50% z racji wspólności ustawowej dostaje współmałżnek, drugie 50% osoba lub osoby, wpisane we wniosku jako uposażeni w gotówce. Sprawdźcie ilu waszych znajomych ma już dziś dwoje albo troje dzieci a we wniosku jedno i po śierci zacznie się żal i pretensje w rodzinie. Łatwo atakować kogoś nie wiedząc nawet jak taka praca jest ważna. Pozdrawiam wszystkich broniących swoich praw.
  • Gość: Mark Re: brednie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 14:31
   "Niech każdy z posłów się dwa razy zastanowi, zanim narazi się 120 tys. akwizytorów i ich rodzin"
   a ubezpieczonych korzystających z "dobrodziejstw" OFE jest kilkanascie MILIONOW. Politycy potrafia liczyc i widza proporcje miedzy 120 tysiacami a kilkunastoma milionami.

   Akwizytorzy beda mieli teraz okazje do znalezienia jakiegos spolecznie pozytecznego zajecia (np. pracy na kasie w biedronce), zamiast robic ludziom wode z mozgu, obiecujac im dostanie zycie na emeryturze.
   • zdzisiek66 milion wraz z rodzinami 14.10.10, 15:17
    ich jest tylko 120 000, po prostu mają duże rodziny. I muszą je z czegoś utrzymać ;)
    A skoro mają tyle głosów, to niech założą Partię Akwizytorów OFE i startują w wyborach :)
   • jimmyjazz jak to czym? pomyśl 14.10.10, 14:47
    Gość portalu: Krytyk napisał(a):

    > A czym się różni akwizycja OFE od akwizycji dowolnych innych produktów?

    A tym, że nie od innych nie musisz kupować. A do OFE należeć musisz i płacić (nie wiedząć za co!!!) też musisz. Tym się różni.
    • Gość: KAGAN Re: jak to czym? pomyśl IP: 193.136.157.* 14.10.10, 16:19
     Otoz to!
     Od innych nie musisz kupować. A do OFE należeć musisz i płacić !
     I TO JEST SKANDAL. ZA TO "PROFESOR" GORA I B. PREMIER BUZEK POWINNI DAWNO TEMU ISC ZA KRATKI!
     Bowiem zrobili oni z Polakow - niewolnikow OFE, jak by nie bylo, prywatnych firm!
     Kagan czyli lech.keller@gmail.com
     • Gość: wojcieszko Re: jak to czym? pomyśl IP: *.net.stream.pl 14.10.10, 17:14
      to mam pytanko do Ciebie! czy do ZUS tez musisz odprowadzac składki czy nie? bo skoro tak ci przymus OFE przeszkadza (swoją droga trzeba byc ignorantem, żeby chciec, aby cała składka została w ZUS-ie, ale pewnie nawet nie wiesz co o ne robią, choć to co riobią robią słabo), to przymus ZUS-u i KRUS-u tez powinien...wiec jestem ciekaw czy byś poparł likwidację tej jakże szacownej, nieskazitelnie, tanio i efektywnie działającej instytucji?
      • popisuarka Re: jak to czym? pomyśl 14.10.10, 19:56
       ZUS jest panstwowy. Musisz tez przeciez odprowadzac podatki do Skarbu Panstwa.
       A swoja droga to popieram likwidacje ZUSu i KRUSu tez oraz placenie emerytur przez Urzedy Skarbowe, proporcjonalnie do wplaconego uprzednio podatku. Zniechecilo to by wiele osob od oszukiwania w zeznaniach podatkowych...
     • Gość: hiros0@op.pl Re: jak to czym? pomyśl IP: *.ghnet.pl 16.10.10, 21:16
      Po pierwsze żaden z was do OFE sam nigdy żadnych pieniędzy nie zapłaci, bo wszystkie pieniądze do OFE przelewane są przez ZUS, który uprzednio składkę emerytalną pobiera z wynagrodzenia danej osoby. Zresztą jakby się ktoś chciał zainteresować to ZUS troche tam zalega naszych pieniędzy, bo około 15 mld zł nie przelał na czas do OFE, co mnie akurat jako podatnika bulwersuje już choćby dlatego, że od każdgo opóźnienia ZUS, któremu wróżą marną przyszłość musi płacic odsetki.
      Nie lubie strasznie takich dennie głupich debat jak ta co się tutaj toczy. Ale czytając to postaram się odnieść do tej typowo polsko stereotypowej debaty. Dlaczego Drogi Kaganie OFE jest obowiązkowe jako drugi filar? Otóż dlatego, że gdyby nie było obowiązkowe to nikt albo mał kto by do niego samemu przystąpił, ponieważ w Polsce na bardzo niskim poziomie istnieje takie coś jak świadomość inwestycyjno-emrytalna osób ubezpieczonych. Jest bardzo trudno spoktać osobę, która interesuje się swoim kapitałem emerytalnym. Piszesz, że Polacy są niewolnikami OFE i że powinny zajmowac się tym prywatne firmy. Otóż widać, że sam swoim kapitałem emerytalnym się nie interesujesz bo na rynku OFE jest tylko jedna firma znana jako: PKO BP Bankowy OFE która jest jak cały Bank PKO BP z udziałami skarbu państwa. Wszystkie pozostałe są prywanymi firmami i działają na wolnym rynku.
      Prawdą jest, że wśród akwizytorów OFE mają miejsce zdarzenia godne potępienia. Jednakże istnieją firmy, których przedstawiciele starają się działać na rzecz klientów i edukaować nasze społeczeństwo w temacie ich przyszłej emrytury.
      Jak już tak najeżdżamy na OFE to może coś powiem o jego zaletach i wadach (takich podstawowych) no i czym różni się od ZUSu:
      Zalety:
      Indywidualne konto, którym zarządzamy to po pierwsze. Każdy sam widzi jaki ma fundusz, gdzie ten fundusz inwestuje kapitał i jakie przy tym osiąga stopy zwrotu, czyli jak bardzo jest dla niego efektywny. No i co dwa lata może go zmieniać za darmo a wraz za nim wędruje jego kapitał. A z tymi 14 OFE jest jak z 14 róznymi bankami: każdy ma inną lokatę z innym oprocentowaniem, najlepiej wybierać tą, która ma najlepsze wyniki i perspektywy na przyszłość.
      Po drugie OFE jest dziedziczne, i w przeciwieństwie do tego jak działa ZUS, gdy ubezpieczony umiera np. przed osiągnięciem wieku emerytalnego jego pieniądze nie przepadają, otrzymuje je rodzina lub osoba uposażona. Natomiast pieniądze płacone do ZUSu nigdy nie zostają nikomu wypłacane, chyba, że kogoś interesuje jednorazowy zasiłek pogrzebowy w wysokości bodajrze 8 tyś zł, ale pewny co do kwoty nie jestem. Bo mnie nie satysfakcjonowało by przeświadczenie, że około 60% (bo ok. 37% bierze OFE) składki emerytalnej odkładanej przez całe życie mojej bliskiej osobę, która zmarła przed emeryturą nie należy się mi jako jego rodzinie. To jest moim zdaniem oszustwo na masową skalę.
      Wady:
      Składka do OFE jest trochę zbyt duża, bo 3,5% to wciąż za dużo moim zdaniem. Myślę, że 2% spokojnie by wystarczyło i to także pociągnęło by za sobą zmieniejszenie pensji akwizytorów (bo również uważam ją za zbyt dużą). Kwoty jakie otrzymują akwizytorzy są moim zdaniem około 40-50% zbyt duże. Myśle, że gdyby były mniejsze, to mniej było by krętaczy na tym rynku, po prostu mniej by się to opłacało.
      Drugą wadą jest stałość prowizji OFE. Dlaczego najlepszy fundusz ma dostawać taką samą nagrodę za swoją pracę, jak ten co od dawna plasuje się w rankingach na dole tabeli. To jest jak - "czy się stoi czy się leży pieniądz zawsze się należy".
      Jako trzecią wadę wymienię brak doinformowania naszego społeczeństwa. Właśnie z tego też wynikają największe przekręty OFE, klienci w swojej niewiedzy dają się po prostu nabrać. Ale jakoś na tym rządowi nie zależy. Łatwiej jest ukrócić do 0 akwizycję, niż postawić na edukację. Zawsze łatwiej było niszczyć niż budować. Akwizycja dlatego nie może być ukrócona do 0, bo może to spowodować, przy obecnym stanie wiedzy naszego społeczeństwa, że zarządzanie własnym kapitałem emrytalnym poprzez wybieranie najlepszych funduszy emerytalnych stanie się po prostu martwym przepisem przez nikogo nie stosowanym, albo prawie przez nikogo.
      Na koniec chciałbym "pozdrowić" serdecznie ludzi którzy piszą na tym forum w tak ekstra banalny i czarno-biały sposób. Świat nigdy nie jest tak skonstruowany, że wszystko jest albo czarne albo białe. I tak samo nie cała akwizycja jest zła jak i nie cała akwizycja jest dobra. Trzeba walczyć z patologiami i budować dobry system, a nie zburzyć wszystko i dać polakom samo OFE jako suchy produkt.
  • jimmyjazz terror komuchów 14.10.10, 14:45
   Proszę - komuna nadal bohatersko walczy z problemami które sama stworzyła.

   Może poprostu zlikwidować państwowy przymus płacania tym złodziejom i wtedy zobaczymi ilu akwizytorów pozostanie.

   Złodziejski biznes.
   • Gość: wojcieszko Re: terror komuchów IP: *.net.stream.pl 14.10.10, 19:21
    O ile wiem to komuna stworzyła obowiązkowy ZUS, a OFE sa po to by była realna kasa (faktycznie tylko częściowo, bo ktoś musiałby wykupic obligacje) na emerytury kiedy ZUS będzie miał niepokrywalny z podatków deficyt...

    Jak więc slusznie zresztą chcesz znieśc obowiązek należenia do OFE, to może byłbys konsekwentny i zniósł obowiązek należenia do ZUS-u?
  • Gość: arekk Akwizytorzy to najgorsze ścierwo IP: *.chello.pl 14.10.10, 14:46
   dręczące zwykłych ludzi i cieszę się, że rząd ma plany, żeby zrobić z tym tałatajstwem porządek.

   Zasady:

   - nie wpuszczaj akwizytora na klatkę schodową / na podwórko

   - nie bierz ulotek, możesz sobie sprawdzić w internecie, co się bardziej opłaca (u akwizytora zawsze JEGO firma jest zawsze "najlepsza" na świecie - o tym wie kazde dziecko).

   - jakby próbował zaczepiać, to mów głosem stanowczym, zdecydowanym, ale też i zrównoważonym

   - jakby znów się czepiał, to poszczuj psem (jeśli masz psa)
   • mapokl Re: Oj Wy naiwni... 14.10.10, 18:03
    Bardziej niż o te kilka milionów chodzi o to, że akwizytorzy de facto oszukują i wrabiają ludzi w zmianę funduszy. Prowizja jest wypłacana tylko raz, a ilość osób mocno ograniczona, nowo wchodzących też jest stosunkowo nie wiele, więc dla akwizytora najlepiej, żeby wszyscy ciągle zmieniali fundusze.

    Drugą rzeczą której nie bierzesz pod uwagę jest niewydajność obecnego systemu, mianowicie chodzi mi tu o zarządzanie ZUS-u. Bo wszystkie zmiany funduszy, zapisy i wpłaty idą przez ZUS i on znacznie ogranicza korzyści z OFE. Często zmiana funduszu trwa od kilku miesięcy do nawet ponad dwóch lat, gdzie przez ten czas pieniądze są zamrożone. Więc częsta zmiana funduszy sama w sobie jest kosztowna w wyniku zamrożenia środków

    A dla zwolenników emerytury przez ZUS, chcę tylko przypomnieć, że umowa międzypokoleniowa to wręcz podręcznikowy przykład piramidy finansowej. Oficjalnie w Polsce jak i chyba w prawie wszystkich bardziej rozwiniętych krajach na świecie jest zakazana. Wystarczy trochę poszukać i będziecie wiedzieli dlaczego ZUS jest rozwiązanie jeszcze gorszym niż OFE.
   • Gość: wojcieszko Re: Oj Wy naiwni... IP: *.net.stream.pl 14.10.10, 18:07
    Raczej na reklamy w tv i necie, więc kolejnym krokiem nowoczesnego rozrządu PO będzie zakazanie reklam, bo oczywiście te pieniądze wydawane na akwizytorów (gdyby sie to OFE nie opłacvało, to by tej kasy nie płacili im!) sa własnością PTE i na konta w OFE nie trafią...

    ale cóż to tłumaczyć ignorantowi zawiłości systemu emerytalnego, jak większośc emerytów nie ma bledego pojęcia skąd się biora ich emerytury...
  • bazinga Akwizytorzy funduszy emerytalnych kontratakują 14.10.10, 14:52
   "Według nas akwizytorzy są potrzebni, żeby tłumaczyć klientom zawiłości reformy emerytalnej" - to bardzo oryginalne ujęcie problemu akwizycji, którą w wikipedii potraktowano mniej więcej tak: "Akwizycja (marketing) to: zjednywanie, pozyskiwanie klientów, zbieranie zamówień, zawieranie umów o dostawę produktów lub wykonanie usług". I coś tam jeszcze o prowizjach.

   I komu tu wierzyć, drogie Bravo? ;)
   Bazinga.blox.pl
  • Gość: ax Akwizytorzy funduszy emerytalnych kontratakują IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 15:01
   Proponuję założyć wielki obóz pracy dla tych degeneratów i zmusić ich do jakiejś uczciwej roboty, np. kopania rowów przy budowie autostrad. W ten sposób będą mogli wynagrodzić szkody, jakie do tej pory wyrządzili społeczeństwu.

   Trzeba mieć wybitnie przestępcze geny i wychować się w wyjątkowo zdegenerowanej rodzinie, żeby robić coś takiego. To są wyrachowani oszuści i złodzieje, którzy bez żadnych skrupułów kłamią i wprowadzają w błąd kogo się da, najczęściej - najsłabszych i najbardziej ufnych. Ich praca nie przynosi nikomu żadnego pożytku. Nie wytwarzają żadnej wartości - po prostu wyłudzają pieniądze od uczciwych ludzi. To przez takich jak oni w tym kraju wytworzyła się atmosfera ogólnej nieufnosci i nienawiści, a każdego, kto puka do drzwi czy proponuje jakiś interes, trzeba już na wejściu traktować jako potencjalnego złodzieja.

   Przydrożne prostytutki zasługują na większy szacunek niż te świnie.
  • a.barbarus a czy ktos się zastanowił... 14.10.10, 15:22
   ...czy w ogóle same OFE mają sens? Nie lepiej, by te pieniądze inwestował ZUS? same OFE też kosztują i pożerają dużą część przekazywanych im pieniedzy. Ale skoro ktoś wymyślił w przypływie natchnienia takie instytucje, które szukają klientów, to muszą one mieć swoich akwizytorów. Likwidacja tej profesji, moim zdaniem, wyląduje w Trybunale Konstytucyjnym, ale ten sejm nie takie gnioty potrafi uchwalać w dwa tygodnie :)
  • Gość: agnitz Akwizytorzy funduszy emerytalnych kontratakują IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.10, 15:24
   Liczby atakują! Jeżeli na akwizytorów fundusze wydały w 2009 roku 400 milionów złotych, a w lipcu mieliśmy około 7,5 miliona (emerytury.onet.pl/2224929,wiadomosci.html), to znaczy, że kwota wydana na akwizytorów dałaby 53,33 złotych rocznie dodatkowo dla każdego emeryta.

   Może to i niezbyt dużo. Ale są to pieniądze wydane niepotrzebnie!
   Jeżeli emerytura będzie wielkości 500 zł, jak wszyscy nas uświadamiają, to nieco inaczej będziemy patrzeć na każdą złotówkę obciętą z emerytury
   Dodajmy jeszcze reklamy, ulotki itp itd. funduszy emerytalnych oraz... emerytury obecnych akwizytorów i okaże się, że lepiej było po prostu pracować na czarno i odkładać w skarpetę...
  • Gość: ???? Re: Akwizytorzy funduszy emerytalnych kontratakuj IP: *.chello.pl 14.10.10, 15:24
   Czy naprawdę, można uwierzyć w treść tego artykułu?
   Od 11 lat jestem akwizytorem funduszu (ciągle tego samego), nigdy nie miałam wpływu na wysokość prowizji jaką zapłaci mi korporacja, jak również jaką zabierze klientowi. Śmiechu warte, że akwizytorzy mogę kogoś postraszyć! Przez te 11 lat muszę mieć działalność gospodarczą, korporacja nie ma kosztów pracownika a gazety piszą o przedsiębiorczości takich jak ja, no bo w statystykach to jestem biznesmenem.
   Co ma piernik do wiatraka? Jak w 2004 roku prowizje brane od klientów przez firmy ustawowo zwiększono do 7% to kto protestował? Jak od stycznia br. zmniejszono do 3,5% maksymalną prowizję i może to nie koniec obniżek, to bardzo dobrze dla wszystkich członków OFE.
   Ale o niczym nie decyduje agent, agent dostaje prowizję i koniec. Jak w każdej branży idziesz pracować tam gdzie lepiej płacą.


Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka