Dodaj do ulubionych

Polacy się bogacą. Marek luksusowych wciąż brak

04.11.10, 22:18
no i ?
jak gardzą to ich problem, naprawdę nie macie o czym pisać?
co to znaczy światowa marka? czy światowa jest jak jest w 3 krajach ? usa, japonia, wlk.brytania? czy jest światowa jak jej produkty są w 120krajach w liczbie 1 paleta próbek?
czy jeśli marka jest w 10 krajach to jest światowa? bo pewno case z polska+litwa+łotwa"Estonia+ukraina+niemcy+czechy+słowacja+wegry to się nie będzie kalkulować pod światowe"
kompletny kretynizm, mnie się zdaje że produkt który trzeba kupować na ebay'u nie jest luksusowy, jak nie ma sprzedaży , gwarancji obślugi klienta to jest jakięś kompletne badziewie robione przez chińczyków i przez chińczyków projektowane - tak to chociaż sklep jest ładny a tu nic
Obserwuj wątek
  • drzejmsblond luksusowe marki światowe: Swatch... ooooh yeah! 04.11.10, 23:03
   Swatch nie jest żadną marką luksusową. I tyle. Co do innych marek luksusowych: wystarczy pobyć chwilę w jednym z miast azji pd-wsch aby za drobną opłatą nabyć "markowe" ciuchy, torebki czy zegarki. Gorzej z samochodami-ale i z tym sobie radzą...
   Zresztą cały ten efekt Veblena jest śmieszny.
  • Gość: mmk Polacy się bogacą. Marek luksusowych wciąż brak IP: *.tktelekom.pl 05.11.10, 16:34
   HA !!!
   - spzrdaane w Pl takie marki jak kawa Jacobs Kr Ychimo i in. - w porównaniu z ta zakupiona u ALDI`ego to śmieć,
   - papierosy West, Malboro, Camel, etc w porownaniu i "takimi: samymi dostepnymi w Beneluksie vzy Niemczech - nastepne smieci,
   - chemia proszki Wizir Omo Itp nie lezały nawet obok tych sprzedawanych na zachodzie Unii,
   Itd, itp, etc, ... ..
   - no a jaki mamy wybór innych artykółow jaka rozmiarówke czy kolortstyke odzierzy, obuwia .... w porównaniu ze sklepami na zachód od Odry.... (??????)
   w Polsce w porównaniu z PRL`em sklepy sa pelne ale multum w nich śmiecia a nie wyrobow czy produktów uwazanych za takie w unii i na swiecie, a wybór niemal rzaden
   Pl zascianek europy i swiata zacofana republika bananowa, dla której swiatowe koncerny produkuja zupelnie inne wielektos gorsze wyroby opakowane w "nie swoje" opakowania i udajece jedynie Markę i markową produkcję.
   Polactwo to zakała Bialej Rasy .... !!!
  • 1stanczyk Czego brak to przede wszystkim rozumu naszej 07.11.10, 19:37
   odmóżdżonej i skretyniałej sforze dziennikarskiej.

   To jest jej coraz rzadszy, ale nadal ten sam bełkot.

   Dla niej referencja zamożności kraju były i jak się okazuje nadal są takie a nie inne wystawy.

   To jest świadectwo niepojętego kalectwa umysłowego, typowego szczególnie dla naszego "wykształconego" uniwersyteckiego, a już wyjątkowo warszawskiego i gazetowego dziennikarskiego półświatka zwykłych debilów.

   Kogo w naszym kraju obchodzą butiki Gucciego, Prady Givanchy'ego ..
   Tych, których stać rowniez na weekend w Paryżu Londynie czy Wiedniu .
   Ilu ich jest, tych co dumnie promenują swoje dupy po butikach w których wydanie kilku średnich zarobkow nie stanowi zadnego problemu ?

   I to ma być nasz wzorzec zamożności: obwieszać się światowymi markami jednocześnie reklamując bezzwrotna jałmużnę UE dla tych co nie radzą sobie sami.

   Trzeba mieć najzwyczajniej najebane w głowie, po prostu gó... zamiast mózgu!

   Polacy się bogacą. Marek luksusowych wciąż brak
   • Gość: Arek Re: Czego brak to przede wszystkim rozumu naszej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.10, 20:06
    Hehehe, typowy frustrat w natarciu :) Pomyśleć, że też taki mogłem być! Ale Bozia strzegła :) Przechodząc do rzeczy - bogacimy się w szybkim tempie, co widac dosłownie na każdym kroku. Ciekawe przy tym, że przy szybko rosnącej konsumpcji i wszechobecnych kredytach, rosnie też liczba ludzi posiadajacych spore oszczędnosci - a i sam poziom tych oszczędnosci rośnie w bardzo szybkim tempie. Niektórych te przemiany strasznie wqrvviają - cóż, pokój z nimi!
    • hooligan1414 widzę kolega po giertychowej maturze 07.11.10, 20:13
     klasyczny idiota, amator filmu "7 lat w debecie", młody, wykształconym z wielkiego miasta. Umysłowy inwalida-onanista operujący ogólnikami. szybko rosnąca konsumpcja? Z tego co wiem, to ostatnio rośnie coś ok. 1% miesięcnzie (wartościowo) i to podobno dużo. Nie wiem, jak jest w jednostkach naturalnych. Tyle że równolegle rosnie zadłużenie publiczne kraju (na dzien dzisiejszy 77- mld złotych) i zadłużenie prywatne (odpowiednio 701 mld). rosną SZYBCIEJ od wzrostu depozytów, które bądź co bądź wynikają z powyższych wielkości (bo depozyty na kontach budżetowej hołoty to bezpośrednio efekt wzrostu DŁUGU). O tym, że część tego "bogactwa" to wynik unijnej jałmużny nawet nie piszę, bo twój mózg może tego nie pomieścić.
     • Gość: Arek Re: widzę kolega po giertychowej maturze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.10, 20:23
      To, co napisałeś, najlepiej swiadczy o Twoim kontakcie z realem. Mam ponad 50 lat, "starą" maturę zdawałem z obowiązkową matematyką itd. Piszesz rzeczy, o których nie możesz mieć pojecia, więc mówiąc wprost -świadomie konfabulujesz. Nie mówiąc juz o tym że gadasz straszliwe bzdury - np. co ma zadłuzenie finansów publicznych do poziomu konsumpcji? I nieprawdy - oszczędnosci w ubiegłym roku rosły szybciej niż zadłuzenie gospodarstw, etc. Ja rozumiem, ze pewien typ ludzi MUSI gadac głupstewka, bo po prostu wspomniana frustracja ich do tego zmusza, a niezupełnie są w stanie kierować swoją psyche, ale po co tak ostentacyjnie obnosić się z tym, że nie jest się prawdomównym?
      • hooligan1414 nie pogrążaj się, ludzie czytają 07.11.10, 20:33
       Naprawdę jestes tak ograniczony, czy tylko nieudolnie prowokujesz. Srednio prawie 10% każdej wypłaty w budżetówce finansowane jest długiem - tylko za Tuska zatrudnienie wzrosło prawie o 100 tysięcy nowych urzedasów, poza tym ich wypłaty tez wzrosły nominalnie. a ich wypłaty to konsumpcja lub depozyty (trzecia możliwość - przypalają sobie szlugi 100-złotówkami). Jeszcze szybciej rośnie deficyt ZUS-u. Na co to idzie - na renty, emerytury i świadczenia. Na co one idą? podpowiadam: konsumpcja, oszczędności, giełda. Nadążasz, czy mam podac geriavit pharmaton?
      • Gość: Arek Re: widzę kolega po giertychowej maturze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.10, 20:35
       Dodam jeszcze jedno. Zajadła nienawisć niektórych do jakichkolwiek pozytywnych wiadomości i rozpowszechnianie bzdur typu "50% dzieci jest niedożywionych" (jak to napisał ktoś obok) to już patologia. Po pierwsze, wystarczy przecież wyjsć na ulicę by porównać ilość dzieci zagłodzonych z ilością tych którym zagraża nadwaga i tych "normalnych" - to elementarna obserwacja, która zdrowemu człowiekowi nie powinna nastręczac trudności. Po drugie, furia, z jaką niektórzy odnoszą sie do pozytywów świadczy o wielkich zaburzeniach w sferze emocjonalnej - i to w najlepszym wypadku!
       • Gość: olo Re: widzę kolega po giertychowej maturze IP: 151.59.19.* 07.11.10, 20:50
        Gość portalu: Arek napisał(a)
        > Dodam jeszcze jedno. Zajadła nienawisć niektórych do jakichkolwiek pozytywnych
        > wiadomości i rozpowszechnianie bzdur typu "50% dzieci jest niedożywionych" (ja
        > k to napisał ktoś obok) to już patologia.


        Bzdury to sam piszesz barani łbie.
        Ja podaje tylko fakty ,a ty idiotyzmy z brudnego palucha wyssane.
        www.pfpd.org/?page_id=2
        Statystycznie, niedożywionym lub głodnym jest dziecko naszych znajomych z sąsiedztwa, które poszło dziś do szkoły nawet bez jednej, najmniejszej kanapki. Według ostatnio przeprowadzonych badań ok. 30-70% polskich dzieci w wieku szkolnym jest niedożywionych.

        I jest to dokładnie patologia tak jak patologią jest chęć wyjazdu z Polski 90% inżynierów i ogólnie 6mnl Polaków.
        To statystyki jak ogarniętego wojną kraju , choć nawet w Iraku tylu ludzi nie chce uciekać.

        To są fakty, a nie twoje bredzenie.
         • Gość: olo Re: widzę kolega po giertychowej maturze IP: 151.59.19.* 08.11.10, 08:34
          Gość portalu: x napisał(a):
          > i co się plujesz olo,30% do 70% to zaje*iście dokładne dane. równie dobrze mogł
          > o by być 1% do 99%. takimi danymi to sobie du*sko można wytrzeć. ale takie dane
          > z nutą dramaturgi potrzebne są przeróżnym fundacyjkom , jednakowoż prezesi roz
          > licznych fundacji mają się dobrze i syto.

          Co fakty nie pasują? jakbyś przeczytał trochę dalej to byś zobaczył "w zależności od regionu"
          Ale lepiej pluć się na niewygodne fakty a samemu tylko bzdury wypisywać ,wiesz idąc twym tokiem rozumowanie mógł bym napisać ze to 70% !!! co by było prawda w pewnych regonach.
          Ale jak widzisz podałem sprawiedliwie średnia, ty bełkot i domniemania które to nie wnoszą nic do dyskusji.

          Z tym tez się nie zgadzasz
          www.pardon.pl/artykul/12393/6_milionow_polakow_chce_uciec_z_kraju_polska_gorsza_niz_irak
          Renomowany Instytut Gallupa opublikował wyniki interesujących badań. Socjologowie sprawdzili, jak wyglądałyby przemieszczenia ludności świata, gdyby każdy człowiek mógł żyć w wybranym przez siebie miejscu. W przeprowadzonej na całym globie ankiecie zadano obywatelom poszczególnych państw dwa pytania:
          Jeśli miałbyś możliwość to czy wyjechałbyś na stałe do innego kraju czy pozostał w swoim kraju?
          Jeśli wyjechałbyś to do jakiego kraju?


          Badania brały po uwagę tez to ze jeśli z kraju Z chce wyjechać X osób ,ale z innego kraju Y chcą przyjechać do kraju Z wyniki są dodawane.
          Polska -15%
          Irak- 14%
          Białoruś - 11%

          biznes.interia.pl/news/88-procent-chce-wyjechac,1533242
          88 proc. inżynierów w chwili obecnej przyjęłoby posadę za granicą - wynika z sondy przeprowadzonej wśród kadry technicznej przez Bank Danych o Inżynierach.
       • 1stanczyk Jesli nie widzisz jaskrawej sprzecznosci pomiedzy 07.11.10, 22:04
        roszczeniami, głównie ogłupiałej sfory dziennikarskiej wystaw luksusowych marek w naszym kraju z jednej strony, a korzystaniem z bezzwrotnej pomocy zachodnich podatników i reklamowaniem jej na przyszłości, pomocy przeznaczonej dla tych co nie radzą sobie sami, to po prostu niewiele rozumiesz.

        Nie rozumiesz bo wyrosłeś na gruncie tej PRL-szmatławej spuścizny zaszczepionej w naszym kraju i późniejszego postokrągłostołowego bełkotu "obalaczy komuny" o drugiej Japonii, Irlandii i Bawarii.

        W Bawarii, w Japonii dwadzieścia lat po, nie jak u nas niewydolnym systemie ekonomicznym ale wyniszczającej wojnie, życie toczyło się jak w zegarku: zamiast długów gromadzili kapitał i nadwyżki budżetowe.

        Chyba od wojny, a już na pewno od dwudziestu lat, nie było takiego roku w naszym kraju byśmy nie wydawali jako społeczeństwo i jako państwo więcej niż zarabiamy.

        Kto za to płaci ?
        Kto za to zapłaci ?

        To nasze "bogate", żebracze życie czepiające się każdej nierzadko nieuczciwej możliwości "dorobienia" paru groszy, dniówką w PE, w Sejmie, dietami na delegacji po to, by moc później "zaszpanować" takim czy innym luksusowym gadżetem, to "nasze" żałosne "zastaw się a postaw się" jest tylko tandetna witryną w pogoni za zamożnością, która tam gdzie się dobrze sprzedają luksusowe marki dotyczy, nie jak u nas nielicznej garstki ludzi, ale całej od dawna ukonstytuowanej warstwy społecznej, której u nas nieomal nie ma.

        "furia, z jaką niektórzy odnoszą się do pozytywów"

        Do pozytywów ?

        Bo domaganie się i instalowanie luksusowych witryn w naszym kraju, kraju korzystającym od 2005 roku z zachodniej bezzwrotnej jałmużny w wysokości blisko 1 mld € miesięcznie jest pozytywem ...

        Jest zwyczajnym okłamywaniem samego siebie i stwarzaniem fałszywych pozorów ...

        Bo blisko tysiąc miliardów złotych naszych długów (państwowych przedsiębiorstw i prywatnych) jest pozytywem ...
        Bo około półtora miliona rodaków, którzy w ciągu ostatnich dwudziestu lat wyemigrowali z kraju w poszukiwaniu lepszego jutra jest pozytywem ...

        Malo podróżujesz, mało widzisz i niewiele wiesz ...

        Re: widzę kolega po giertychowej maturze
    • Gość: olo Re: Czego brak to przede wszystkim rozumu naszej IP: 151.59.19.* 07.11.10, 20:33
     Gość portalu: Arek napisał(a):
     > Ciekawe przy tym, że przy szybko rosnącej konsumpcji
     > i wszechobecnych kredytach, rosnie też liczba ludzi posiadajacych spore oszczę
     > dnosci - a i sam poziom tych oszczędnosci rośnie w bardzo szybkim tempie. Niek
     > tórych te przemiany strasznie wqrvviają - cóż, pokój z nimi!

     Tak tak oczywiście.

     Ale najszybciej i tak rosną niespłacane kredyty konsumpcyjne 40% a szczególnie hipoteczne przyrost o 70% w ciągu I kwartału(3mies) w skali roku ile 300%?.

     Taka jest prawda.
   • Gość: olo Re: Czego brak to przede wszystkim rozumu naszej IP: 151.59.19.* 07.11.10, 20:13
    I już tak się wzbogaciliśmy ze mamy obecnie ponad 2mln żyjących w skrajnej nędzy
    50% dzieci niedożywionych
    Pod względem jakości życia Polskę wyprzedziły Białoruś i Kuba.
    85% polaków nie stać na 2tyg wczasy ,na które wyjeżdżała kiedyś cała rodzina + kolonie i zimowiska dla dzieci.
    I tysiące innych statystyk z IV świata.

    Utrzymanie mieszkania prawie najdroższe w Europie ~800zł ,a od tego padania ceny poszybowały w górę za chwile wat i następne podwyżki.
    finanse.wp.pl/gid,12804131,galeria.html?
    Najdroższy prąd jest w...
    Największe podwyżki są w...
    Ceny energii rosną coraz bardziej. Dostawcy właśnie zaproponowali URE kolejną podwyżkę, w zależności od operatora, od 13 do 22 proc.!


    Poziom biedy ciągle wzrasta PENSJE REALNIE SPADAJĄ A UTRZYMANIE ROŚNIE EKSPRESOWO.
    Średnia krajowa to 2400zł ale jej nie osiąga blisko 70% , większość zarabia 1500zł z nadgodzinami, pensja minimalna to 980zł a w miastach wsiach gdzie jest wysokie bezrobocie nawet minimalnej nie zarabiają.

    Pensja minimalna wystarcza w Polsce na prąd ,gaz śmieci itp (utrzymanie mieszkania) ale za co żyć.
    1500zł to tyle ile Polacy zarabiają w większości ,wystarcza tylko na wynajęcie i utrzymanie najtańszego mieszkania. (za co żyć)

    A oni bzdety o markach luksusowych he he.
  • hooligan1414 buahaha - a czym jest ten luksus? komu potrzebny? 07.11.10, 20:08
   Wszystko to ściema, by gdzieś "zagospodarować" te biliony kasy wyprodukowanej w bankowych komputerach. co decyduje o "luksusie". Jakość? Trwałość? Zegarek, który mam to Omega Art Deco w stalowej kopercie z 1949 roku - kupiony swego czasu u zegarmistrza w Brukseli. wygląd i praca nienaganna. Czy był/jest luksusowy? Swego czasu nie był tani, bo koszty jego wytworzenia nie były małe (w porównaniu z innymi zegarkami). Ale dostwało się za to jakość, zresztą nie był w sumie aż taki drogi. Poza tym w przeliczeniu na dzisiejsza kasę jego cena to ułamek PROCENTA takiego np. Vecheron Constantina. Albo taka torebka Fendiego? A co to za barachło? zresztą - co tu duzo mówić - branża bliska memu sercu - łazienkowa. Dobrej jakości baterię umywalkową można mieć juz za 300 zł - w miarę dobry producent, stranwy design, akceptowalna gwarancja. Ale można miec i za 7 tysięcy złotych - ta sama marka, tyle że sławny designer, jakieś szklane dodatki i diody podświetlające wodę w zalezności od jej temp na czerwno lub niebiesko (swoją drogą nasadkę z diodami o podobnym działaniu mozna kupic w gadżeciarki za 18 złotych). I to jest ten wasz luksus? To schlebianie chorym gustom, które pojawiają się, gdy człowiek, dzisiejszy homo sapiens, zaspokoił swe wszystkie potrzeby i w swym śmiertelnym, żałosnym życiu nie ma już dokąd pójść.
  • ben-oni Polacy się bogacą. Marek luksusowych wciąż brak 07.11.10, 20:17
   W ekonomii "popyt na dobra luksusowe" mówi o strukturze dochodów, a dokładniej, w strukturze podziału dochodu narodowego.
   W Polsce mamy strukturę afrykańską, gdzie w morzu biedoty żyje sobie niewielki odsetek bardzo bogatych ludzi. Nie ma warunków do rozwoju branży towarów luksusowych, bo popyt na dobra trwałe ze strony grupy ludzi bogatych jest niewielki (bo tych ludzi jest mało). Nie opłaca się otwierać całej sieci sklepów Guciego, kiedy klienci są tylko w Warszawie i jest ich niewielu. A ci bogaci są na tyle bogaci, że na zakupy mogą sobie polecieć do Londynu czy Paryża. W Polsce sprzedane luksusowe samochody można policzyć na palcach jednej ręki.
   Wystarczy przyjrzeć się temu, co reklamuje się w TV, prasie czy internecie. Kiedy mieszkałem we Francji czasami widziałem w telewizji i w gazetach reklamy sklepów jubilerskich, luksusowych samochodów, złotych zegarków, wakacji na Bora-Bora i perfum Diora. W Polsce reklamuje się dezodorant AXE, Fiata Punto, wakacje w Turcji i buty z CCC oraz... pachnący papier toaletowy i środki na zatwardzenie. Bo to się tutaj da sprzedać. Luksus, na który stać Polaka: kostka zapachowa do kibla.
  • cafe_justysia Re: Polacy się bogacą. Marek luksusowych wciąż br 07.11.10, 20:53
   Z towarów "luksusowych" lubię tylko kosmetyki bo są naprawdę super jakości i działają też super, za to szmatki nie muszą mieć metki,żeby były fajne(patrz wieeeelkie C na torebkach Chanel czy produktach Louis Vitton,wkurza mnie to na maxa),poza tym z tego co wiem za granicą można kupić produkty z wysokiej marki o wiele taniej.
  • Gość: luksusowo oczytana Polacy się bogacą. Marek luksusowych wciąż brak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.10, 00:02
   Co za bełkot... "Max&Co" nigdy nie był marką luksusową (to najtańsza, młodzieżowa linia grupy Max Mara) i wypadł z polskiego rynku właśnie dlatego, że usiłowano go pozycjonować jako luksus - w porownaniu z Italią ceny były absurdalne. "Escadę" kupił najbogatszy Londyńczyk - czyli Hindus Mittal - i marka ma się świetnie. Nie ma "najbliższego dla Polaków butiku Fendiego", bo nazwisko się nie odmienia - firmę prowadzi 5 sióstr Fendi. Dom towarowy braci Likusów w Warszawie, gdzie ma być sprzedawanych wiele luksusowych (nie tylko Louis Vuitton) marek jest już na ukończeniu - co łatwo stwierdzić gołym okiem, wyglądając przez okno tramwaju... A już obchodząc budynek na piechotę można też dostrzec, że na jego tyłach otwarto luksusowy butik Caroliny Hererry. Jaki jest sens użalać się nad brakiem luksusowych marek, ściboląc samemu tekst bez żadnej dbałości o jakość?
  • certyl Jesteśmy ok. 20 lat za Czechami 08.11.10, 08:10
   PKB na głowę mieszkańca w 2009 roku wyniosło w Polsce 19,5 tys. dolarów. To o 80 proc. więcej niż w 1989 roku i dokładnie tyle, ile notowały Czechy (czeska część Czechosłowacji) w 1989 roku! - Czyli po 20 latach jesteśmy w punkcie, w którym Czesi zaczynali swoją transformację gospodarczą.
  • konrad.ludwik02 Bardzo, bardzo potrzebny apel! 08.11.10, 08:22
   Bardzo, bardzo potrzebny apel!
   Polska dzięki wysiłkowi władz: Sejm, Senat, Rząd, Pan Prezydent - po odzyskaniu wolności, ma największy procent ludzi bogatych w Europie, a tu ci nasi nieszczęśnicy - jak żali się "Wyborcza" - nie mają gdzie wydawać tych swoich pieniędzy! Muszą w tym celu jechać do Berlina, w tych - brrrr - Niemczech!
   Ciekawe tylko, dlaczego akurat w Niemczech, gdzie ludzi najbogatszych jest o wiele mniej niż u nas: wg OECD 7.5-krotność 10%-centowej populacji najlepiej zarabiającej w stosunku do najmniej zarabiającej, podczas gdy my w Polsce - ho, ho - mamy 14-krotność!!! Kudy do nas Czechom z ich ledwie 5.5-krotnością, nieudaczniki jakieś takie - ci nasi sąsiedzi!
  • Gość: edzio Re: Polacy się bogacą. Marek luksusowych wciąż br IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.11.10, 08:37
   co za idiotyczny artykul
   no i co z tego ze niem a ? kogo to boli ? widac niema sensu wydawac kupy kasy na cos co jest warte 5 czy 10% swojej ceny ,, a placi sie za etykietke .
   druga sprawa , jak kogos stac na torebke za 10k pln to stac go tez na weekend w Londynie . Jak poczuje taka potrzebe to sobie tam poleci i kupi co chce .

   Generalnie uwazam brak takich marek na polskim rynku za plus , chocby dlatego ze niewinduja czynszow w najlepszych lokacjach
  • Gość: _Poziomica_i_Pion Polacy się bogacą. Marek luksusowych wciąż brak IP: 193.164.157.* 12.11.10, 14:47
   Pominąwszy kretyński artykuł (kretyński, bo w wielu miejscach nieprawdziwy, kretyński, co w sumie o niczym, kretyński bo dający pożywkę kretynom głównie) to zadziwiająca jest liczba postów obelżywych dla kraju w którym się urodziłem, żyję i - wysoce prawdopodobne - za jakieś 40 lat kopnę w kalendarz. Nie jestem patriotą-idiotą, zakompleksionym zaściankowcem, pławiącym się we własnej żółci nieszczęśnikiem (mniejsza o średnie krajowe, itp. żyję z pewnością komfortowo) i nadziwić się nie mogę dlaczego tyle osób ma potrzebę opluwania Polski? Bo ja rozumiem, że komuś tu się nie podoba. Komuś się nie podoba mniej (np. mnie), komuś więcej (i wtedy może wyjechać). W tym drugim przypadku rozumiem, że ma taka osoba niemal obowiązek, gdy zapytana będzie o swój stosunek do rodzinnego kraju, odpowiedzieć, że to syf i zgnilizna. (Pomijam tych, którzy Polskę lubią a wyjechali, bo "musieli".) Ale po jaką cholerę wchodzić na strony GW, czytać artykuły, a następnie wyrzygiwać swoje żale na forum? Ba! Wdawać się w dyskusje? K... m...! Przecież lepiej poświęcić ten czas na doskonalenie języka kraju w którym się człowiek aktualnie znajduje! Wk...wia mnie takie zachowanie i żywię do takich ludzi głęboką pogardę. Nie za to, że im się w Polsce nie podoba, czy za to, że wyjechali, nawet nie za to, że głoszą opinie dla Polski niesprawiedliwe ale dlatego, że robią to TYLKO i WYŁĄCZNIE kierowani jakąś nieuzasadnioną żółcią do świata, robią to, choć mogliby się zająć wieloma o wiele bardziej pożytecznymi rzeczami, robią to, bo... Dlatego, że niektórzy tak mają, że MUSZĄ to robić? Stękać, narzekać, pluć, szukać spisku, winnych, obrażać, itp.???
   • Gość: olo Re: Polacy się bogacą. Marek luksusowych wciąż br IP: 151.59.19.* 14.11.10, 14:16
    Gość portalu: _Poziomica_i_Pion napisał(a):
    > Pominąwszy kretyński artykuł (kretyński, bo w wielu miejscach nieprawdziwy, kre
    > tyński, co w sumie o niczym, kretyński bo dający pożywkę kretynom głównie) to z
    > adziwiająca jest liczba postów obelżywych dla kraju w którym się urodziłem, żyj
    > ę i - wysoce prawdopodobne - za jakieś 40 lat kopnę w kalendarz. Nie jestem pat
    > riotą-idiotą, zakompleksionym zaściankowcem, pławiącym się we własnej żółci nie
    > szczęśnikiem (mniejsza o średnie krajowe, itp. żyję z pewnością komfortowo) i n
    > adziwić się nie mogę dlaczego tyle osób ma potrzebę opluwania Polski?

    Totalnie się minąłeś z oceną.
    To ze ktoś pisze prawdę nie oznacza ze opluwa kraj, to ze ktoś zwraca uwagę na wielkie problemy a które są przez propagandę omijane i jest głoszone coś zupełnie odwrotnego ty nazywasz na opluwaniem kraju.
    Widziałeś gdzieś artykuł mówiący prawdę ze co roku dla użytkownika końcowego ceny energii rosną o 30% rocznie? gaz woda podobnie, a jest o jest główny wydatek statystycznego Polaka, utrzymanie mieszkania ~50%, przy oficjalnej inflacji 2,4%
    W zamian mamy jak to jest super i artykuł ile to jedzenia przejedliśmy , ale oczywiście zapomnieli napisać prawdy ze jest to mniej kwotowo o 3% a ze żywność podrożała więc Polacy kupili o 10% mniej jedzenia, a to jest już wynik dramatyczny bo każdy je 366dni x3
    I tysiące innych kłamstw.

    Mnie najbardziej wku.. kłamstwo obłuda i propaganda, to jest po prostu najgorsze sku.... robić sobie w ten sposób jaja z ludzi.
    A co robią tacy jak ty? powtarzają propagandowe bzdury a Polaków traktują jak ciemny lud.
  • Gość: useless eater Want to be rich? Stop acting like it! IP: *.jjs-isp.pl 14.11.10, 13:29
   Problem polega na tym, że są tacy (to nie żart), że chcą uchodzić za bogatych zaciągają kredyty aby żyć ponad stan co w dalszej perspektywie spowoduje, że osiągną efekt skrajnie odwrotny od zamierzonego i wylądują pod mostem. W dzisiejszym świecie picerstwa i pozorów wydaje się niektórym, że perception is reality. W polityce to dobrze widać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka