Dodaj do ulubionych

UE. Komisarz krytykuje budowę autostrady w Pols...

IP: *.deeds.informatik.tu-darmstadt.de 09.11.10, 15:57
niech ten pan wypowiada sie za siebie, dla mnie jest jak najbardziej do zaakceptowania ze najtanszy oferent buduje autostrade. jak ten pan chce wydojic czyjs budzet to niech sie zajme budzetem wlasnego kraju.
Obserwuj wątek
  • Gość: wdr krótkowzroczność nie popłaca IP: *.emea.ibm.com 09.11.10, 16:17
   chińczycy przywiozą ze sobą tanią siłę roboczą, która pracuje 7 dni w tygodniu po 12h. naszych pracodawców obowiązuje kodeks pracy. łatwo mówić o konkurencji i najniższych cenach, gdy kogoś to nie dotyczy. jak mam rozsądny wybór to kupuję towary wyprodukowane w UE zamiast chińskich i to samo wam radzę. i podam przykład kupiłem lutownicę Lutola zamiast chińskiego badziewia tańszego o 50%
   kilka dni temu wszyscy się rozpisywali o tym jak chińczycy wykończyli dumpingiem inne firmy wydobywające metale ziem rzadkich, żeby mieć monopol - nikt wtedy nie chronił swoim producentów (wolny rynek) a teraz mając monopol wprowadzają emargo na eksport
   • kosmiczny_swir Trzeba zmienić prawo pracy 09.11.10, 16:33
    Trzeba zmienić prawo pracy - tak, żeby dotyczyło wszystkich pracujących w Polsce, również zatrudnionych przez zagraniczne firmy. To jedno.

    Drugie, to fakt, że lepiej kupić lepszy ale droższy produkt, bo tańszy zawsze w ostatecznym rozliczeniu wyjdzie drożej. Trochę brakuje tego w powszechniej świadomości Polaków. Biednego nie stać na to, żeby pozwalać się robić w konia.

    Oczywiście nie mówię, żeby płacić za markę, ale w zasadzie płacenie za markę to wyjątki w stylu Apple.
   • jedrol73 Re: krótkowzroczność nie popłaca 09.11.10, 23:53
    jak mam rozsądny wybór to kupuję towary wyprodukowane w UE zamiast chińskich i to samo wam radzę. i podam przykład kupiłem lutownicę Lutola zamiast chińskiego badziewia tańszego o 50%

    To ty frajer jestes. Ja kupuje rzeczy najtansze i niech mnie wszyscy w dupe pocaluja. Jedyny wyjatek robie dla naszych fosforowych braci, co to ludzi pala zywcem. Ostatnio kupowalem owoce i warzywa i jak zobaczylem metke "Made in Israel", to pie...alem tym towarem od razu z powrotem na polke. Paleniu ludzi zywcem mowie stanowcze "nie".
  • dydelf1973 UE. Komisarz krytykuje budowę autostrady w Pols... 09.11.10, 16:18
   No z jednej strony ma rację bo fatycznei dorzucamy Chińczykom a sami tak tam nie możemy, ale z drugiej strony te firmy zachodnieuropejskie doją nas niemiłosiernie zawyżając ceny na przetargach w kosmos. Bo jak tu wyjasnieć, że w PL kilometr budowanej austostrady jest ze 2 razy droższy niz w Niemczech? To samo np. stadiony na EURO. Tak mieliśmy nóż na gardle bo EURO juz nam dano a stadionow nie było. I to wykorzystano. Ale gdzie indziej? Tańsza siła robocza, materiały (niektore przynajmniej) też. A jest drożej. Szkoda że tu już UE nie zauważa problemu.
   • Gość: J.J-P. Re: UE. Komisarz krytykuje budowę autostrady w Po IP: *.icpnet.pl 09.11.10, 21:04
    Doją nas firmy polskie (pośrednicy) i polscy urzędnicy (biurokracja).
    Dlaczego konsorcjum polskich firm nie wygrało tego przetargu?
    Co, Jarosław Kaczyński autostrady nie potrafi zbudować?
    Co, cały PIS + SLD + PO +PSL nie potrafią zbudować kawałka autostrady?
    Elity intelektualne Najjaśniejszej RP nie potrafią wybudować autostrady ?
    Trzeba więcej szkół wyższych, czy prywatnych, czy państwowych, byle student na państwowym garnuszku (dziennikarzy, socjologów, politologów, historyków, prawników, nauczycieli, lekarzy, filologów, ekonomistów, bankowców, psychologów, górników , duchownych, celebrytów, artystów itd.), byle finansowane z kasy państwowej, to nic w Polsce nie zaprojektujemy, nie wykonany, nic nie zbudujemy.
    W Polsce jak w wojsku :
    Na placu apelowym brygada (prawie tys. mundurowych) ;
    poda rozkaz : kadra wystąp ;
    Na placu zostaje parunastu szwejów.
    A poziom utechnicznienia wojska, jak w powstaniu warszawskim.
    Podobnie w firmach, zwłaszcza budowlanych, (prezesów i kochanek bez liku).
    Tak jest w Polsce, nie ma ludzi konkretnej pracy, a jeśli są to są blokowani przez sfory nierobów i góry niekompetencji.
    A jak gdzieś, przez przypadek, coś zrobią, to są poniewierani (kasy mało, premia niższa od kosztów imprezy otwarcia obiektu).
    Fachowcom lepiej wyjechać na Zachód ( w świat).
    Wygodniej wyjechać na Zachód rwnież zlecajacym (delegacja dewizowa, imprezka) i wydać tam społeczną forsę, niż dogadać się z polskim fachowcem (czasami rzeczywiście jest trudno, bo wkurza go niebotyczna niekompetencja zamawiajacego np. ludzi spółki 2012.pl , euro.pl., ).
    Czy chińskie firmy są lepsze ?
    Nie wiem ?
    Zamordyzm u nich napewno jest większy.
    Ale jeśli jest prawdą, że swoim mają płacić przynajmniej polską minimalną czyli 1.348 zł- za ok. 150 godz/m-c i nadgodziny limitowane, i 100% , to jak się wyrobią z kosztami i terminem?
    Ale jeśli się wyrobią, to szefowie polskich firm winny zrobić harakiri, czy sepuko, no przynajmniej spłonąć ze wstydu i wypaść z rynku personalnego, że taką robotę odpuścili.
    Chciwy dwa razy traci.
    • pawelekok Re: UE. Komisarz krytykuje budowę autostrady w Po 09.11.10, 23:39
     Odpowiem tak:

     Po pierwsze, wolę już Chińczyków niż polskie firmy. Wiele razy przejeżdżałem przez kilkunasto kilometrowe odcinki, gdzie jeden pas był wyłączony z ruchu. I obserwowałem praktyczną realizację zasady jeden za wszyskich, wszyscy za jednego w wykonaniu polskich budowlańców. Jeden się snuje i udaje że pracuje, kilkunastu pzostałych nie robią nawet tego. Stoją maszyny, a kierowcy obok przeżywają udrękę.

     Przytoczę dowcip sprzed 30 lat, stąd historyczne już nazwiska. Najnowszy wynalazek, szczyt techniki, gorąca linia telefoniczna do Nieba. Ustalono, że głowa każdego z państw wykona 1 telefon i zada jedno pytanie. Pierwszy dzwoni Prezydent Carter. Panie Boże, czy w USA zapanuje kiedyś socjalizm? Panie Prezydencie, odpowiada Bóg, za 50 lat nastąpi ogólnoświatowy przewrót i w USA zapanuje socjalizm. Na szczęście to już nie za mojej kadencji, ucieszył sie Carter. Z podobnym pytaniem wystartował Breżniew, dostał podobną odpowiedź (oczywiście za odwróconymi znakami) i podobnie się ucieszył, że to już nie za jego kadencji. W końcu do telefonu dorwał sie Gierek. Pyta: Panie Boże, czy w Polsce zapanuje kiedyś porządek? Towarzyszu I Sekretarzu, odpowiada Bóg, może kiedyś zapanuje, ale to już nie za mojej kadencji.

     Ten dowcip ma tyle lat a nic a nic się nie zestarzał. Co więcej, z każdym rokiem zdaje się być coraz bardziej aktualny.

     Pozdrawiam
   • gazamate Re: UE. Komisarz krytykuje budowę autostrady w Po 10.11.10, 09:13
    Bogate kraje UE nie bronią wspólnego rynku tylko swoich bogatych firm. Poczytaj sobie np. o dyrektywie REACH dotyczącej obroty chemikaliami, jak się w to wgłębisz to wyjdzie że po 2018 r. gdy wypada ostateczny termin rejestracji obrotu chemikaliami, wiekszość małych firm z branży chemicznej zostanie w majestacie prawa zmuszona do zakończenia działalności albo zostanie solidnie obskubana z 2 stron: najpierw ze strony dużych koncernów, bo trzeba odkupić wyniki badań toksykologicznych za unijne stawki w ramach konsorcjów a potem ze strony EChA (Europejskiej Agencji Chemikaliów) w formie opłaty za rejestrację. Pewnie od razu zapytasz - to czemu nie zrobić badań samemu - KE zakazała dublowania badań i jesli takowe są gdzieś dostępne to trzeba je odkupić, choć taniej można by je pewnie wykonać w lab. w Polsce.
    Patrząc z boku na ta dyrektywę to duze koncerny chemiczne musiały nieźle się przy tym zakręcić by przeforsować taki model rejestracji. Oczywiście nasi negocjatorzy poklepani po plecach przyklepali tego gniota. A prawda jest taka że z wyjatkeim dużych firm drobnicy na REACHa nie stać. Ucierpimy na tym wszyscy bo można sie spodziewać:
    - likwidacji firm
    - niższych wpływów z podatku od firm
    - podwyzszenia cen produktów chemcznych i bynajmniej nie chodzi tu o odczynniki tylko np. chemię domową a także właściwie wszystko podrożeje patrząc przez pryzmat choćby pigmentów, barwników, polimerów wykorzystywanych we wszelkich dziedzinach życia
  • Gość: gustdelf UE. Komisarz krytykuje budowę autostrady w Pols... IP: 92.30.157.* 09.11.10, 17:16
   Rzeczywiscie Unia jako tako dostepu do Chinskich zamowien nie ma ale juz na przyklad Francuzi (buduja tam szybka kolej) oraz Niemcy (budowa drog i nieruchomosci) owszem tak. Za to Polsce UE mowi co jest dobre a co zle oraz na czym polega jednosc. W tym samym czasie ruscy pchaja po dnie baltyku rure a jak juz ja przepchaja to nam cudowny kontrakt Pawlaka nie pomoze, bo nie wywalili na to miliardow euro tylko dla kaprysu.
  • jacgg Komisarz jest cokolwiek ...oderwany od faktów... 09.11.10, 17:25
   Jeżeli Bruksela nie chce chińskiego dumpingu w Europie - to niech da nam (i reszcie nowych członków UE poza b. NRD) takie pieniądze na autostrady (plus KOLEJE oraz TRANSPORT RZECZNY i PORTY!!!), jakie dostała chociażby Hiszpania (jednocześnie budując na tym swoje potężne firmy budowlane), nie wspominając już o pomocy samego RFN dla b. NRD (15 razy tyle, co suma dotacji unijnych dla Polski - z czego 25% to pieniądze POLSKIEGO podatnika, oczywiście b. NRD poza pomocą federalną dostało swoją porcję dotacji unijnych - i podejrzewam, że tego także wyraźnie więcej, niż Polska w przeliczeniu na obywatela) - zamiast rozprawiać o lojalności i zasadzie wzajemności (co w opisanym kontekście jest co najmniej fałszywe, jeśli nie - wręcz prowokacyjne)!

   Budżet unijny stanowi ułamki budżetów poszczególnych państw - UK chce go jeszcze zmniejszyć, a większość dotacji i tak wraca do krajów-płatników netto (zwłaszcza Niemiec) - za to nasz rynek jest niemal całkowicie otwarty i w znacznym stopniu opanowany przez firmy zachodnioeuropejskie i amerykańskie (nie brakło nawet wrogich przejęć - vide chociażby losy wrocławskiego Elwro...). Zaś nasze rządy muszą zajmować się niemal rzeźbieniem w gó...e wobec tych mizernych ochłapów z niezwykle egoistycznego i pazernego zachodu podobno WSPÓLNOTY - i właściwie wszystko nam się w szwach nieustannie rozłazi wobec tej mizerii środków!!!
     • jacgg Re: Ja tez jestem ...oderwany od faktów 09.11.10, 20:47
      Zgadzam się. Zdecydowanie jesteś oderwany. Od faktów i pojęć dosyć podstawowych.

      Wiesz co możesz z takim "honorem" zrobić? NIC. Nawet do podcierania dupy potrzebny jest papier, albo honorowo się śmierdzi (o ile nie cierpi się na zatwardzenie... wtedy zaś potrzebna jest lewatywa, którą także trudno samemu sobie zrobić...).

      Honorowi Niemcy nie powinni byli korzystać z planu Marshalla po wojnie (tak samo, jak ZSRR i jego honorowi sojusznicy...). Sami się odbudować. NRD honorowo jeździć zmodernizowanymi trabantami, honorowy enerdowski rząd - wartburgami (polski - polonezami...).

      pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Marshalla
      pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczenie_Niemiec
      Honorowa Francja, prowadząca "dziwną wojnę" w 1939, która rok później w kilka tygodni padła plackiem jak kura na widok niemieckiego lisa a później została wyzwolona przez USA i UK z wydatnym udziałem polskich żołnierzy - w 1945 nie tylko akceptowała plan Morgentaua, ale zgłaszała własne (plan Monneta - dać Francji niemiecki przemysł i złoża surowców...).

      pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Morgenthaua
      Honorowa Wielka Brytania, która dostała najwięcej w ramach planu Marshalla - chociaż była najmniej zniszczona...

      Honorowy ZSRR (szkoda gadać, poczytaj może trochę książek, czy chociaż sciaga.pl).

      A ci Hiszpanie... Ale się zeszmacili w latach 80-tych... Grecy... Irlandczycy...

      Mylisz pojęcia. Żądanie konkretnych pieniędzy na ODBUDOWĘ zacofanego dzięki komunie kraju w zamian za otwarcie (niemal oddanie) wielkiego, 40-milionowego rynku plus lojalność - to jest działanie kogoś znającego swoją wartość, w przeciwieństwie do (zakompleksionych) durniów "honorowo" machających drewnianymi szabelkami na swoich konikach na biegunach (na jednym ...biegunie... - na drugim: serwilistycznych nieudaczników lub sprzedawczyków, bo i takich w żadnym kraju nie brakuje, a zwłaszcza nad Wisłą!).
  • Gość: wer a jak się ma do zakceptowania przez opinię IP: *.cable.smsnet.pl 09.11.10, 17:49
   publiczną fakt milionowych dotacji dla istniejących już firm z podatków ludzi zarabiających 1200 zł netto? miliony dla bogatych firm a dla szaraczka 40.000 zł, z czego w woj. sląskim dla ogólu chętnych w tym roku było coś koło 100-150 miejsc (nie licząc pan po 50tce z gmin takich jak Żary czy Ruda Śląska), ogółem było coś koło 500 miejsc...

   w dodatku ze względu na jakiś tam program dla rewitalizacji dużych miast [ w tym na kulturę (sic!) ] zaczeli kroić fundusze na 6.2, czyli w przyszłym roku jeszcze mniej miejsc niż te 500...

  • Gość: notmadeinchina A ciuchy i inne buble!!!? IP: *.chello.pl 09.11.10, 20:32
   Czemu Pan komisarz nie zainteresuje się tym co dla nas najważniejsze. Panu komisarzowi nie przeszkadza że zachodnie firmy na potęgę importują niebezpieczne chińskie zabawki i toksyczne ubrania czy kubki. Nie przeszkadza mu bo tutaj trzepią grubą kasę. A co tam nasze zdrowie. Jak natomiast Francuska czy Niemiecka firma nie dostanie lukratywnego kontraktu to już źle. Tylko kasa rządzi!!! A swoje argumenty niech sobie schowa. Zapraszam na notmadeinchina.pl/
  • Gość: yogurt UE. Komisarz krytykuje budowę autostrady w Pols... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.10, 21:55
   Unia Europejska powinna byc jednym wielkim organizmem, zajemnie sie wspierajacym.
   Jesli tak nie bedzie, to za kilkanascie lat bedziemy jedli psy [moze to nawet lepiej, bo nie zasraja wszystkich chodnikow i trawnikow] chodzili w mundurkach Mao i klaniali sie z raczkami zlozonymi do paciorka.
   Puki co Chinczycy kolonizuja Afryke, a na Europe przyjedzie jeszcze czas. Dobrze byloby, gdyby za 300 lat nie uczono na lekcjach historii, ze to od Polski zaczela sie kolonizacja Europy przez Chinczykow.
   Co do czlonkow tzw starej Unii, tez powinni pomyslec o kolonizacji, a szczegolnie wtedy, gdy nas dymia. Z drugiej strony kochamy nieudane sojusze, wiec nie dziwmy sie, ze robia z nas idiotow i wykorzystuja maksymalnie
  • Gość: @@@ UE. Komisarz krytykuje budowę autostrady w Pols... IP: *.nwrknj.fios.verizon.net 09.11.10, 23:30
   Ma racje. Globalizacja sama w sobie stanowi wyzwanie. To nie jedno matactwo ze strony Chin w ostatnich kilku tygodniach. Zaczyna sie wylaniac prawdziwe oblicze, z reszta jak wladze Chin traktuje narod chyba nie jest niespodzianka wiec, nie wiem z kad przekonanie ze innych traktowali by z wiekszym respektem? Pytanie jak bardzo Polakom zalezy na interesach z Europa czy Stanami? Jaka role odgrywaw tej sytuacji etyka biznesu?
  • alt.er.ego i dobrze, po co nam chińskie buble 10.11.10, 06:37
   Jeżeli autostrady, tanio budowane w Polsce przez Chińczyków mają mieć taką jakość jak tanie chińskie produkty w supermarketach, to ten unijny zakaz może nam się bardzo opłacić. Lepiej kupić raz, drożej ale coś co ma wysoką jakość, niż dziesięć razy wydawać na "tańsze" buble-jednorazówki...
   • Gość: s Re: i dobrze, po co nam chińskie buble IP: *.deeds.informatik.tu-darmstadt.de 10.11.10, 10:36
    najpierw sie przejedz do Cin i zobacz jakie tam sa autostrady. Ja bylem nei rz i gwarantuje ze nie ustepuja standardami europejskim, a zbudowane sa za ulame tutejszych kosztow.
    I nie wynika to z taniej sily roboczej. Nasze drogie autostrady to wynik przeregulowania, korupcji i nie rzadko ekologicznych bzdur. Nie twierdze ze z ekologia nie nalezy sie liczyc, ale w Poslce ekologia to tylko pretekst dla eko-terrorystow do kasownia niezlych pieniedzy.
  • Gość: s Re: UE. Komisarz krytykuje budowę autostrady w Po IP: *.deeds.informatik.tu-darmstadt.de 10.11.10, 10:32
   wspeiranie europejskich firm i inne tego bzdury to sobie mozecie wspomniac na zebraniach socjalistycznej partii miast i wsi. Jak ide do sklepu to kupuje to co ma najlepszy przelicznik jakosci do ceny i tyle. I nie interesuje mnie kto to wyprodukowal. Jak ktos jest dobry to go nagradzam moimi pieniedzmi, proste.

   Natomisat jesli bym czynil to co tutaj niektorzy proponuja to powoduje tyle ze kiepskie firmy nadal ciagna i zabieraja miejsca lepszy, nie wazne skad. Jesli chinczycy sa tansi to biore ich, a firmy jak nie umieja konkurowac w tym sektorze to niehc sie wezma za inny.

   Jesli chinczycy chca przeplacac za swoje drogi biorac tylko chinskich wykonawcow to ich sprawa, maja kupe kasy i moga sobie na to pozwolic.
   Dla mnei jest tylko jedna zasada, niech wygra najlepszy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka