Dodaj do ulubionych

"Rz": Nowy plan budowy dróg. Objazdy zamiast au...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.10, 10:28
Nie lubię narzekać, ale to będzie wstyd.
Obserwuj wątek
    • Gość: xyz Żenada IP: 85.222.87.* 20.11.10, 10:55
      Warszawa jest jedyną (no może jeszcze Tirana) stolicą europejską bez dostępu do autostrady. To świadczy o naszym miejscu w Europie pod względem infrastruktury drogowej. I jeszcze długie lata nic się nie zmieni. Przygotujmy się na to. A jeżeli ktoś naiwnie wierzy, że przybędzie nam autostrad w związku z Euro to niech zweryfikuje swój optymizm: te zbudowane w wielkim pośpiechu i nieładzie odcinki zostaną zaraz po Euro poddane długotrwałym (wiecznym) zabiegom reanimacyjnym.
        • Gość: xyz Re: Żenada IP: 85.222.87.* 20.11.10, 11:26
          Widzę, że bartgda ma jakieś układy w Gazecie. Moja odpowiedź na jego kontrkomentarz została szybko usunięta. A prosiłem tylko o fachowe ustosunkowanie się do mojego postu, zaznaczając, że nie jestem żadnym fachowcem w dziedzinie budowy dróg. Po prostu sporo jeżdżę po Polsce i po Europie i obserwuję stan drug tutaj i tam.
          • Gość: z Nie dość że dyletant, to jeszcze nerwus ;P IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.10, 12:16
            Nikt twojego twojego wpisu jak widać nie usunął, po prostu strony z nową treścią na serwerze muszą się przeładować, co widocznie trwa jakąś chwilę. Radzę więcej cierpliwości, bo staniesz się takim neurotykiem jak Jarkacz ;)
            A z drugiej strony - nie wiem po jakich drogach i gdzie jeździsz, ja mam zupełnie inny obraz budowy dróg w PL. Buduje się naprawdę bardzo dużo i w bardzo przyzwoitym standardzie, ale na wszystko potrzeba czasu i pieniędzy. Niemcy i Amerykanie budowali swoje sieci autostrad przez kilkadziesiąt lat, dysponując ogromnymi środkami i nie startując od zera. My natomiast mamy mocno ograniczone fundusze, trafiliśmy na ogolnoświatowy kryzys gospodarczy, a do tego po latach '80 sieć naszych dróg i mostów była jedną wielką rozpadającą się ruiną (w ogóle ich nie remontowano). Oczekiwanie, że da się wszystko naprawić w ciągu 10-15 lat jest po prostu niepoważne, a narzekanie że nie udało się tego zrobić w 3 lata, jest już zgoła śmieszne.
            • Gość: Y NO I CO Z TEGO? IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.10, 13:01
              " Buduje się naprawdę bardzo dużo i w bardzo przyzwoitym standardzie"
              Ale bardzo często za drogo, bez sensu, szkodząc środowisku i bez poszanowania mieszkańców! Przykłady? Ot, choćby chodnik z kostki brukowej pomiędzy dwoma miejscowościami w terenie leśnym, kopanie rowów odwadniających głębokich na metr na wierzchowinie w terenie jurajskim (obszar chłonny, wody powierzchniowe na wierzchowinie krasowej NIE WYSTĘPUJĄ), wycięcie WSZYSTKICH drzew przy okazji przebudowy drogi na odcinku kilku km, zasypywanie dzikich wysypisk w kamieniołomie ziemią wybraną z przebudowy drogi wymieszaną ze świeżymi śmieciami (zamiast likwidacji wysypiska poprzez oczyszczanine terenu).
              A gdzie? Proszę bardzo: gmina Poraj, miejscowość Choroń (kamieniołom, drzewa), Poraj (drzewa), Masłońskie i Żarki Letnisko (chodnik).
            • Gość: belzebub e, nie ścimniaj IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.10, 13:28
              nie 10-15 a 23 lata upłyną od czerwca 1989 do czerwca 2012. W tym czasie szamanów od budowy było wielu, kilkset albo nawet kilka tysiecy ludzi brało sowite wynagrodzenia za budowanie autostrad. sieci autostrad jak nie było tak nie ma. 600 km w Niemczech przejeżdża się w 4 godziny a w Polszy nawet jakby jechać z dopuszczalną już niedługo prędkością 140 km/h na autostradzie - to 600 km przejedziesz w 7-8 godzin bo autostrady będzie 100-200 km na trasie. O Polszy przyradzieckiej nie wspominając, bo tam 600 km jedzie się 10-12 godzin a i to lekcewazac przepisy ruchu drogowego.
              od 1989 roku słyszę "Plan budowy autostrad" pierwszy miał być na 15 lat - nie wypalił, potem widziałem kolejne plany, winiety pola, dwa lata całkowitego marazmu i poprawiania wszystkiego przez pisiorów i cudaka tuska. I tak się zastanawiam, czy to wina polityków czy może niudaczników z GDDKiA a może jednych i drugich. Bo przecież 2 mld złotych dla katechetów w budżecie są, podwyżki dla nauczycieli są, krus dla rolników jest, a dla całej masy matołków takich jak ja jest jedno słowo "Kryzys - drogi panie" nie ma kasy i dlatego będziesz płacił 23 % vatu.
              więc niech już ten kochany nasz rząd nie gada bzdur o kryzysie bo kasy jest sporo tylko trzeba odciąć pijawki od budżetu. Po co nam 460 posłów i 100 senatorów? czy 230 by nie wystarczyło? 16 senatoró tylu ile wojowództw lub maksymalnie po 3 z województwa. ale przeciez nikt dobrowolnie nie odetnie się od żłobu.
      • Gość: korn Re: Żenada IP: *.chello.pl 20.11.10, 11:43
        skoro nie jestes fachpwcem to nie wypowiadaj się autorytatywnie, ale poczytaj jak jest naprawdę, a nie to co ci sie wydaje jak jeździsz po Europie, bo to naprawdę nie jest adekwatne. Ponizej podałem ci źródła internetowe. Prawda jest taka ze nikt w Europie nie buduje tyle co Polska, natomiast bardzo ostre przepisy srodowiskowe Unii rzeczywiście powodują opóźnienia budów niektórych odcinków planowanych budów.
      • Gość: taki jeden Re: Żenada IP: *.chello.pl 20.11.10, 16:53
        Bydgoszcz jedynym, wojewódzkim miastem bez dostępu do autostrady a także drogi szybkiego ruchu.
        Minister przypomina sobie o nej jedynie tuz przed wyborami i nawet wówczas nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie ???
        Jak rządzisz PO,czy chodzisz na pasku dr Rydzyka i robisz tak jak chce twoja rydzykowa część PO?
    • Gość: jm "Rz": Nowy plan budowy dróg. Objazdy zamiast au... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.11.10, 13:41
      Nowoczesne drogi, to zdrowy "krwioobieg" gospodarki państwa. Każda rządząca ekipa (niezależnie od "barw i POglądów") powinna mieć tego świadomość... Zamiast uprawiania bełkotu medialnego, należy zrobić wszystko (dosłownie wszystko) żeby proces budowy porządnych dróg w Polsce zakończyć jak naprędzej. To jest prawdziwy patriotyzm. Nasze Społeczeństwo zamiast tego jest codziennie epatowane nic nie wnoszącymi, dla polepszenia Jego statutu, frazami płynącymi z ust rządzących poltyków... Panowie, opamiętajcie się...
      • Gość: jm Re: "Rz": Nowy plan budowy dróg. Objazdy zamiast IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.11.10, 13:45

Nowoczesne drogi, to zdrowy "krwioobieg" gospodarki państwa. Każda rządząca ekipa (niezależnie od "barw i POglądów") powinna mieć tego świadomość... Zamiast uprawiania bełkotu medialnego, należy zrobić wszystko (dosłownie wszystko) żeby proces budowy porządnych dróg w Polsce zakończyć jak naprędzej. To jest prawdziwy patriotyzm. Nasze Społeczeństwo zamiast tego jest codziennie epatowane nic nie wnoszącymi, dla polepszenia Jego statusu, frazami płynącymi z ust rządzących poltyków... Panowie, opamiętajcie się...
        • Gość: Y Re: "Rz": Nowy plan budowy dróg. Objazdy zamiast IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.10, 20:46
          Sam krwiobieg? Jak zwykle ślepe i wąziutkie spojrzenie, zmora technokratycznego myślenia, niestety. Drogi - tak, bo to zmniejszone zużycie paliwa i mniejsza emisja CO2, ale do tego muszą być:
          - sprawne i szybkie koleje,
          - tania i sprawna komunikacja zbiorowa,
          - "TIR-y" na torach,
          - zrewitalizowana i sprawnie działająca komunikacja rzeczna
          - system wypożyczania rowerów w miastach i dworce rowerowe, tak jak to jest w Holandii
          - tysiące kilometrów szlaków rowerowych
          ... a to wszystko w myśl nadrzędnej idei zrównoważonego rozwoju, zrobione tam by nie szkodzić nam samym - czyli środowisku naturalnemu.
          Kto nie wie o czym piszę, odsyłam do Sieci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka