Dodaj do ulubionych

Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa

20.11.10, 19:23
Zdaniem Boniego, w najbliższych latach trzeba istotnie zwiększać nakłady na edukację, przede wszystkim na nauki matematyczne, przyrodnicze, techniczne. "To właśnie tutaj rozgrywa się współczesna walka o prymat w świecie gospodarki" - powiedział. Zauważył, że w Polsce te dziedziny nauki są szczególnie zaniedbane.

Zawsze tak było. Gdzie jest moje 20 lat, ciulu?
Obserwuj wątek
     • mara571 sa ludzie, ktorzy mysla inaczej 21.11.10, 22:04
      i wcale nie chodzi o spiskowa teorie dziejow, ale o fakty.
      Miejsc pracy ubywa przez automatyzacje i robotyzacje. Troche sie ten proces zwolnil, bo industrializacja Chin pozwolila przeniesieni produkcji tamze.
      Rozejrzyj sie wokol siebie i zobacz ile miejsc pracy zniknelo nie tylko z powodu zamkniecia wielkich kombinatow z czasow PRL. Na przyklad na koleji (droznicy, nastawnie).
      W Niemczech krotko wladze mialy nadziej, ze w sortowniach smieci znajdzie prace sporo niewykwalifikowanych. Dzisiaj sortownie sa w 90% zautomatyzowane.
      W Polsce pewne procesy pojawiaja sie z opoznieniem.
      Brzezinski nie jest jedynym, ktory patrzy w przyszlosc i przewiduje okreslone problemy.
      Milton Friedman proponowal juz w latach 60-tych negatywny podatek dochodowy.
      Joachim Mitschke przedstawil koncepcje Bürgergeld (placy obywatelskiej) zastepujacej wszystkie zasilki w Niemczech. Sa tez inne koncepcje np. model Ulmera, Götza Wernera, Partii Zielonych.
      Nie mam pojecia czy ktos w Polsce nad tego typu koncepcjami pracuje, media milcza na ten temat.
  • kakanek81 Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa 21.11.10, 04:35
   Ten superminister "Amerykę odkrył".Trzeba stawiać na naukę i to nie jakąś tam typu zarządzanie i marketing albo historia,ale na nauki,które wyszczególnił.Poziom nakładów na naukę w RP jest bodajże najniższy w UE coś ok.0,7%PKB przy nakładach rzędu 2,5 - 3,0% PKB w krajach Starej Unii."Gonimy" Unię cofając się w przyszłych szansach.Jesteśmy dostarczycielem "taniej siły roboczej nieźle wykształconej" i montażownią zachodnich koncernów.Polskiej myśli technicznej jak kot napłakał.Oprócz kiełbasy i wódki prawie nie ma polskiego wyrobu,z którym Polska kojarzona byłaby w Świecie.Przypomniały mi sie słowa I sekretarza PZPR W.Gomułki:
   "TOWARZYSZE,STALIŚMY NAD PRZEPAŚCIĄ A TERAZ ZROBILIŚMY OGROMNY KROK NAPRZÓD"
   Tylko tak dalej i historia zatoczy koło w spełnieniu się proroczych słów Gomułki tyle tylko,że słowo Towarzysze zostanie zastąpione przez PANOWIE.
   Reszta tego wywodu,a w zasadzie bełkotu na takim poziomie ogólności,ze równie dobrze mógłby go wygłosić średniorozgarnięty licealista z klasy maturalnej.
   Więcej konkretów Panie Superministrze:
   Co?
   Gdzie?
   Kiedy?
   Ile?
   Jak?
   Przydałoby się jeszcze "Dlaczego?"
   A tak,to tylko taka gadka szmatka.
   • Gość: A1 Re: Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa IP: *.chello.pl 21.11.10, 09:46
    > Ten superminister "Amerykę odkrył".Trzeba stawiać na naukę i to nie jakąś tam t
    > ypu zarządzanie i marketing albo historia,ale na nauki,które wyszczególnił

    sory ale nie... nawet gdyby w Tuskolandii przybyło zdolnych inżynierów,
    to co oni by robili? Umówmy się interwencje na rynku takich "mundrych"
    jak Boni czy inny Rostowski nic dobrego nie dadzą...
   • nehsa Re: Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa 21.11.10, 07:40
    Od półtora roku tłumaczę i wyjaśniam, że SOLIDARNOŚĆ, JEST POWINNOŚCIĄ=OBOWIĄZKIEM CZŁOWIEKA, KTÓREJ KAŻDY Z NAS JEST NOSICIELEM, m.in. dlatego jesteśmy ludźmi. Ale tego faktu, i wynikających z niego implikacji, nie może nikt zrozumieć, chociaż oczywistym tego dowodem, jest fakt samo karania się ludzi, za każde nieposłuszeństwo solidarności.

    Pseudo solidarnościowa kasta, do której należy także dobroczyńca narodu Boni, to pospolita hołota, złożona z zawistników i chciwców, która zdołała stworzyć państwo, którego ostoją, jest kilka milionów ludzi zatrudnionych w biurokratyczno-wojskowo-policyjnych strukturach tego państwa, kilkaset tysięcy emerytów z górnej uposażeniowej półki, i kilkadziesiąt tysięcy polskich księży najskuteczniej ogłupiających społeczeństwo. To jest elektorat rządzącej gawiedzi.

    Reszta, czyli trzydzieści milionów ludzi, to motłoch "Made in Poland", traktowany jak bydło, świadomie i celowo okłamywany, oszukiwany, wywłaszczany z majątku narodowego, żyjący na granicy ubóstwa, pogardzany przez plugawe, nieskuteczne prawo, którego aparat sądowniczy, jest najbardziej przeżarty przez korupcję.

    To państwo, wygenerowało setki tysięcy niewolników kredytu.
    To państwo, zaprzedało w pańszczyznę polskich chłopów, wyprzedając w prywatne łapy przemysł rolno-spożywczy, a teraz Boni pieprzy trzy po trzy o planach aktywizacji produkcji rolnej na wsi.
    To państwo, poprzez niesprawiedliwe regulacje prawne podatku dla państwowych przedsiębiorstw, wysłało na bezrobocie i na śmietniki setki tysięcy ludzi pozbawiając ich środków do życia z dnia na dzień. PAŃSTWO ZŁODZIEJ, A NIE RYNEK

    To państwo, w którym dług publiczny wynosi ponad 700 miliardów złotych.

    Dlatego też, to państwo polskie, to plugawy, cuchnący obłudą burdel, który nie przetrwa, i NIGDY JUŻ PO UPADKU, NIE ODZYSKA NIEPODLEGŁOŚCI.

    Dlatego uczcie się języków obcych.
    • Gość: pszczółka Re: Ale dziś bolszewikami obrodziło! IP: *.icpnet.pl 21.11.10, 09:14
     Ło Bosze! Ale dziś bolszewikami obrodziło! Ziemia i fabryki własnością ludu pracującego miast i wsi! Słuchałem tego przez 40 lat. Skończyło się octem na półkach i kartkami na większość artykułów żywnościowych.
     "To państwo, wygenerowało setki tysięcy niewolników kredytu.
     To państwo, zaprzedało w pańszczyznę polskich chłopów, wyprzedając w prywatne łapy przemysł rolno-spożywczy, a teraz Boni pieprzy trzy po trzy o planach aktywizacji produkcji rolnej na wsi." Toarzysz Lenin lepiej by tego nie ujął. Dla zdobycia praktyki polecam poroletni pobyt na Kubie albo w Korei Płn...
     • menuet1 Re: Ale dziś bolszewikami obrodziło! 21.11.10, 09:47
      Obawiam sie ,ze nie masz 'pszczółko' racji . Nie wypada poza tym tylko obrażać , trzeba raczej zbijać argumenty a Ty tego nie umiesz !
      Obiegowy ' ocet' to powinnaś po tych 20 latach wreszcie zrozumieć ! Brak podstaw ? Poucz się trochę !
      • pis_busters Re: Ale dziś bolszewikami obrodziło! 21.11.10, 13:26
       Ocet nie był "obiegowy". On był całkowicie realny. Tak jak realne było życie w "realnym" socjaliźmie. Jeśli tego nie pamiętasz to spytaj starszych lub choć obejrzyj stare zdjęcia czy kroniki filmowe. Ja nic nie muszę rozumieć. Ja to widziałam na własne oczy i pamiętam. Pamiętać będę do końca życia...
       • Gość: :))) Re: Ale dziś bolszewikami obrodziło! IP: *.uznam.net.pl 21.11.10, 19:29
        pis_busters napisała:

        > Ocet nie był "obiegowy". On był całkowicie realny. (...)

        Przez krótki czas po tym, jak strajki solidarnościowe zniszczyły przemysł. Pamiętam czasy, kiedy w sklepach była szwajcarska czekolada, szynka i zagraniczne papierosy. amiętam czasy, kiedy ludzi było stać na mieszkanie czy wczasy. Nikt nie chodził głodny ani obdarty. Dla Polski, która zawsze była krajem w którym umierano na przednówku, to był olbrzymi sukces. Teraz powoli zaprzepaszczany. Wróciła arystokracja i wróciła skrajna bieda. Olbrzymie fortuny i miliony na progu ubóstwa, bez perspektyw. Oto "zdobycze" feudalizmu polskiego.
  • easy.teraz Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa 21.11.10, 07:03
   Boni to pierwszy minister rządu, który myśli kategoriami ogólno-społecznymi, myśli o przyszłości państwa i nie utożsamia tej myśli z g...nym interesem partyjnym. Bez niego ten rząd nie miałby jasnego i czystego celu swojego istnienia, bez niego przemówienia premiera i innych prominentnych polityków PO nie trzymałyby się "kupy".
   • czuk1 Re: Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa 21.11.10, 09:06

    A więc (nie czekając na Godota) odchudzić instytucje Państwa.
    Zlikwidować powiaty (samorządy powiatowe). A umocnić tym gminy. Z miast wydzielonych utworzyć miasto-gminę.(umocni się miasto i sąsiednia gmina, zniknie problem granic miasta, zwiększy możliwość planowania rozwoju).
    Zlikwidować część obecnych województw. A utworzyć je dla Mazowsza, Śląska, Małopolski,
    Wielkopolski, Pomorza, Warmii i Mazur, Podkarpacia i Lubelszczyzny i Podlasia. Zostawić tam rady województw /dla oddziaływania na wojewodę/, bez administracji samorządowej województwa)
    Zlikwidować samorządy dzielnicowe w aglomeracjach (rady dzielnic a zostawić administrację zarządzającą dzielnica - jako pełnomocników prezydenta miasta).
    Zlikwidować liczne agencje obsługujące ludność (jak AMiRR,..) a czynności te przenieść do urzędów gmin.
    Środkami pomocowymi zarządzać z poziomu gminy a nie jakichś tam pośredników.
    Zlikwidować Senat. Skład Sejmu zmniejszyć do 300 posłów.

    ....itd
  • ewa1-23 Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa 21.11.10, 08:48
   .."-Jeżeli dziś 37 proc. mieszkańców wsi, ma źródło dochodów w transferach społecznych, to sytuacja jest absurdalna." - kto do tego dopuścił??? Krasnoludki? A jak Boni ma zamiar zmusić te 37 % do pracy??? Niech się spyta wójtów dlaczego na wsi ludziom,którzy pobierają zapomogi nie chce się pracować! Albo - niech zapomogi wypłaca im z podatków bogatych rolników.
   • czuk1 Re: Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa 21.11.10, 09:15
    ewa1-23 napisała:

    > .."-Jeżeli dziś 37 proc. mieszkańców wsi, ma źródło dochodów w transferach społ
    > ecznych, to sytuacja jest absurdalna." - kto do tego dopuścił??? Krasnoludki?
    > A jak Boni ma zamiar zmusić te 37 % do pracy??? Niech się spyta wójtów dlaczego
    > na wsi ludziom,którzy pobierają zapomogi nie chce się pracować! Albo - niech
    > zapomogi wypłaca im z podatków bogatych rolników.

    ----------------------------------------------------------
    A więc najwyższy czas na radykalną reformę emerytur dla rolników.
    przecież taniej będzie zwiększyć pomoc socjalna dla rolników (wg ogólnych zasad)
    niż - jak jest teraz - wszystkich (czy na to zasługują czy nie) obdzielać równo emeryturami, z budżetu państwa ???!!!
    To jest podcinanie gałęzi na której się siedzi, rozrzutność na olbrzymią skalę.
    Wprowadzenie kas fiskalnych dla adwokatów, lekarzy,... gdzie się da.
    Usprawnienie funkcjonowania ministerstw, NFZ, służby zdrowia, wojska, ....
    (pod kątem uproszczenia ich pracy i zmniejszenia zatrudnienia).
    Podjęcie się w WNiSzW koordynacji i planowania studiów , dostosowywanie kierunków studiów do faktycznych potrzeb gospodarki i życia społecznego, standardowe uczenia studentów prowadzenia własnej działalności gospdarczej.

    • czuk1 Re: Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa 21.11.10, 09:20
     #
     Re: Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwaIP: *.icpnet.pl
     Gość: pszczółka 21.11.10, 09:06 Odpowiedz cytującOdpowiedz
     Następny od Polski solidarnej: kraść i rozdawać. Główne bolszewickie hasło PIS! A może by tak Kłamczyński wymyślił jak coś zbudować, pomnożyć dochody, jak ruszyć Kiepskich sprzed telewizora i flaszki do rzetelnej pracy. Za trudne prezesie GS ?
     --------------------------------------------------------------------------------
     Większość GS-ów przetrwała i dobrze sobie radzi (w odróżnieniu od PGR-ów, POM-ów, Skr-ów) . Oznacza to pośrednio, że prezesi GS mieli wiedzę rynkową (już wcześniej) i potrafią
     korzystać z "dobrodziejstw" rynku.
     A więc nie uogólniaj.
  • menuet1 Zdolny Liberał !!!! 21.11.10, 09:34
   Po 20-tu latach liberał doszedł do wniosku ,ze Państwu bardziej opłaca się zainwestować w miejsca pracy niż rozszerzać strefę pomocy społecznej !!!! To jest wyraźny postęp ! Jest to też jakby pierwszy krok do 'uznania inwestycji Gierka' za sensowne .

   Wszystkie nieszczęścia w Historii mają początek w nieuctwie , Panie Ministrze !
  • leszekkrzysztof Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa 21.11.10, 11:08
   Rozwojowi nauk, zwłaszcza tzw. "ścisłych" muszą towarzyszyć wdrożenia. Opracowanie metod optymalizacji długu publicznego, w ministerstwie finansów, w latach 1999 - 2006, zapewniające ok. 100 mln oszczędności budżetowych rocznie, zakończyło się wyrzuceniem z pracy autora koncepcji, doświadczeniem "gułagu", ruiną zdrowia, kradzieżą własności intelektualnej, itd. Jednocześnie "specjaliści" od długu doprowadzili do kryzysu finansów publicznych. Słuszne hasła niewiele znaczą w obecnych realiach.
  • redix68 Państwo nie ma żadnych dochodów, to są pieniądze 21.11.10, 11:12
   podatników. Podobnie z budżetem. Pomnażanie jego "dochodów", to zabieranie podatnikom pieniędzy. Państwo, które rozwija się kosztem swoich obywateli (tzw. dochody państwa rosną, a poziom życia obywateli się pogarsza) jest państwem bandyckim. Jeżeli komuś się wydaje, że mu się w ostatnich latach poprawiło, to niech od dochodów odejmie sobie dług, który w jego imieniu "państwo" sobie zaciągnęło.
  • 1stanczyk Po 20 -latach pajacowania odkrywaja Amerykę 21.11.10, 13:41
   To jest po prostu żałosne: to bylo wiadomo 20 lat temu.
   Taki jest nasz kraj jakie są rządzące nami postokrągłostołowe upośledzone umysłowo pajace którym potrzeba 20 lat żeby stwierdzić to co jest widoczne dla każdego umiejącego posługiwać się, nawet ta nasza niedoskonałą, statystyka makroekonomiczna.
   Boni kompromituje się po prostu swoim "odkryciem".
   Nasza obecna sytuacja (blisko tysiąc miliardów długów, około półtora miliona emigracji) staje się coraz bardziej zrozumiała w miarę ujawniania się nie tylko niedostatków elementarnego przygotowania do sprawowania władzy postokrągłostołowych pomiotów ( którego jednym z nieskończenie licznych świadectw jest ta wypowiedz Boniego) ale rowniez tej naszej typowej dla półświatka (często katolickich) półinteligentów (zrzeszonych po różnych reprezentujących ich klubach) zawistnej "patriotyczno-sekciarskiej" personalizacji każdego podjętego działania jako sposobu budowania własnego wizerunku, jako metody powiększania własnych najczesciej jak się okazuje obecnie gó... wartych "zasług".

   frizona.pl/temat/4008-My-Wywiad-Teresy-Tora%C5%84skiej-z-Jaros%C5%82awem-Kaczy%C5%84skim-z-1994-roku
   Ten wywiad z dzisiejszej perspektywy jest tego doskonałą ilustracja:

   frizona.pl/temat/4008-My-Wywiad-Teresy-Tora%C5%84skiej-z-Jaros%C5%82awem-Kaczy%C5%84skim-z-1994-roku
   Kraj się walił a oni, postokrągłostołowe odmóżdżone pajace pod wodza byłego Prezydenta Lecha Walesy, zajmowali się własną preferencjami personalnymi, własnym takim czy innym uwrażliwieniem na tego czy tamtego .

   Ten wywiad czyta się jak scenariusz "Lotu nad kukułczego gniazda".

   W tym naszym dwudziestoletnim postokrągłostołowych odmozdzonych pomiotów zabrakło niestety McMurphiy'ego!!!

   PS
   Dwudziestoletnia bezkarność ubeckiego i nomenklaturowego rynsztoku , nominacja na najwyższe stanowisko watykańskiej hierarchii w naszym kraju sprzedajnego kłamliwego donosicielskiego ścierwa Wielgusa, szabrownictwo na niespotykana skale nomenklaturowego postkomunistycznego PZRR-owskiego szamba, obecne informacje o podobnym watykańskiej hierarchii w naszym kraju, klęska naszej dwudziestoletniej polityki zagranicznej (kosztującej nas jeśli nie setki to na pewno dziesiątki miliardów € czy $ ) to wszystko jest coraz bardziej zrozumiale w aspekcie tego co działo się na szczytach ówczesnej, cały czas tej samej pajacowatej władzy schowanej za parawanem patriotyczno-sekciarskiego wyszczekania, za parawanem religijno-narodowych kociokwików na każdą nawet ta najgłupszą okazje, za parawanem "towarzystwa postokrągłostołowej wzajemnej adoracji" dekorującego się, tak jak nazwa wskazuje, wzajemnie za przypisywane sobie samemu najczęściej nie swoje "zasługi".

   Z tych strzępów informacji jakie obecnie są powszechnie dostępne osobą z tamtego "honorowego" towarzystwa, która nie tylko najmniej się myliła (naszym kosztem) ale zachowywała się, i do dzisiaj zachowuje godnie, był i jest WJ.

   Wybór jest następujący: albo cały czas, jak proponuje Michnik, przelewać z pustego w próżne w towarzystwie tych co się bez przerwy, nie bezinteresownie, mylą albo po prostu szukać sobie takiego w którym za takie jak te dotychczasowe, postokrągłostołowych pomiotów "pomyłki" się płaci cala swoja przyszłością, cala swoja kariera !

   I na tym właśnie polega demokracja której u nas po prostu nie ma !!!

   Bo gdyby była wszyscy poszliby najzwyczajniej w zapomnienie z Michnikiem włącznie.

   Boni: Trzeba inaczej dzielić dochody państwa
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka