Dodaj do ulubionych

Trybunał: Emerytury pomostowe są zgodne z konst...

26.11.10, 08:51
Krótko pisząc, rząd może ustalić wiek emerytalny na 90 lat i wysokość emerytur na 300 zł miesięcznie, a wszystko będzie zgodne z konstytucją :)
Obserwuj wątek
  • junk92508 Powinna byc rownosc!!! 26.11.10, 09:01
   Kazdy powinien miec takie same uprawnienia emerytalne!

   65 lat i tyle.

   Jak ktos nie moze pracowac tak dlugo to niech te koszty pokryje jego pracodawca a nie podatnicy....

   Jak gornik ma isc po 1/2 czasu na 2x dluzsza emeryture to niech mu kopalnia
   placi 4x wyzsza skladke emerytalna!!!

   To samo z reszta - nauczyciele, wojskowi.
  • Gość: halgac Trybunał: Emerytury pomostowe są zgodne z konst... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.10, 09:56
   Sprawa emerytur pomostowych jest już jasna, ale zaskarżyć trzeba do TK też sprawę preferencyjnego ZUS. Nie można interpretować zapisów na niekorzyść młodych ludzi. Do emerytury zaliczyć im 30% tj. 8 miesięcy z całego 24 miesięcznego okresu ubezpieczenia preferencyjnego, a jak chorobowe, to podstawa z ostatnich 12 - tu miesięcy, to ile w końcu pracują 8 czy 24 miesiące ? . Przy takiej interpretacji ZUS, chorobowe winno być liczone z pełnej stawki. Na jakim prawie opiera się ta pokrętna preferencyjność!
  • szefunio1 Re: Trybunał: Emerytury pomostowe są zgodne z kon 26.11.10, 13:18
   > Krótko pisząc, rząd może ustalić wiek emerytalny na 90 lat i wysokość emerytur
   > na 300 zł miesięcznie, a wszystko będzie zgodne z konstytucją :)

   A z jakiego niby powodu miałoby być niezgodne?
   W konstytucji nie ma ani słowa o emeryturach, więc nawet ustalenie, że emerytur wypłacanych przez rząd nie będzie wcale (i każdy na swoją emeryturę ma odkładać sobie we własnym zakresie) byłoby zgodne z konstytucją.
  • Gość: zmichalg Znając OPZZ... IP: *.psat.pl 26.11.10, 13:54
   ... należy przypuszczać, że prędzej odwołają się nie do prawa międzynarodowego (pierwsze słyszę, aby istniało prawo międzynarodowe regulujące kwestie przywilejów emerytalnych poszczególnych grup zawodowych), ale do prawa palonych opon oraz fruwających śrub i kamieni.
   To jedyna rzecz, która postkomunie (wystarczy przypomnieć, że OPZZ to koncesjonowane przez peerel związki zawodowe mające być przeciwwagą dla opozycji) z OPZZ dobrze wychodzi.
  • prac124 Trybunał: Emerytury pomostowe są zgodne z konst... 26.11.10, 19:19
   Szykuje się kolejna niesprawiedliwość. Kazać policjantowi w służbie czynnej, np. "krawężnik" pracować do 65 roku życia to czysty idiotyzm.
   To nie ma być tak, że wszystkim równo: tobie gó... i mi gó....
   Powinno być tak, że każdy, bez względu na zawód i czynności, idzie na emeryturę kiedy zechce złożyć wniosek. To wysokość emerytury powinna być wyliczaną na równych zasadach. Chce ktoś po 10 latach pracy iść na emeryturę w wieku 30 lat, jego sprawa. Będzie miał mały staż i niską emeryturę. Jednak to jego emerytura, wypracowana przez niego i z tego powodu nie powinny mu z tego tytułu przysługiwać żadne ograniczenia w wysokości dalszych zarobków itp.
   Od kiedy to wolnemu obywatelowi można kazać pracować do 65 roku życia, niemal do śmierci? To powinien być jego wybór.
  • amelie2 Re: Trybunał: Emerytury pomostowe są zgodne z kon 29.11.10, 07:31
   Dzisiejsi emeryci wypracowali w PRLu majątek, który dziś jest "prywatyzowany". Tylko do 2007 roku dało to wpływy do budżetu w wysokości 40 mld USD. Dlaczego choć część tych środków nie zasila funduszy emerytalnych? Dlaczego przypadkowi ludzie otrzymali czasem wielkie sumy po sprzedaży zakładów w których pracowali - mimo, że do ich powstania sie nie przyczynili? To ma być sprawiedliwość i solidarność? Przecież w tamtych czasach zarobki były niewspółmiernie niskie w porównaniu do wartości świadczonej pracy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka