Dodaj do ulubionych

"Rz": Składka rentowa pójdzie w górę.

IP: *.dynamic.chello.pl 03.12.10, 08:18
Dziękujemy ci Platformo!
Obserwuj wątek
   • Gość: Edek Re: "Rz": Składka rentowa pójdzie w górę. IP: 80.54.33.* 03.12.10, 08:41
    Jakie wczoraj kawałki sadzili? "Minister finansów Jacek Rostowski ma bardzo poważne wątpliwości co do pomysłu podwyższenia składki rentowej, ale tego nie wyklucza. Podobnie myśli minister Fedak: Podwyższenie składki rentowej może zwiększyć bezrobocie" cyt. za praca.gazetaprawna.pl/artykuly/469159,podwyzka_skladki_rentowej_rostowski_i_fedak_boja_sie_wzrostu_bezrobocia.html (podkreślenie moje). Zwiększy się bezrobocie ale wczoraj też był na ten temat artykuł: "W przyszłym roku na pomoc dla bezrobotnych nie będzie nawet złotówki - alarmują urzędnicy". cyt. za gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,8750245,Rzad_tylem_do_bezrobotnych.html (podkreślenie moje). Skomentowałbym ale leżących nie kopie a leming i tak jest ślepy.
    • metall Re: Podwyżka podatków w roku wyborczym ? 03.12.10, 09:30
     pikkollo napisał:

     > To samobójstwo dla partii rządzącej

     A gdzie tam? GW i TVN powiedzą, że to wina PiSu, Monika "Stokrotka" zrobi wywiad z Oleksym, którzy powie, że tak trzeba, w sondażach do "młodzi, wykształceni z dużych miast" doda się "przenajjaśniejszogrodzcy" i wybory w kieszeni.
     • Gość: olo Re: Podwyżka podatków w roku wyborczym ? IP: 151.59.17.* 03.12.10, 09:57
      metall napisał:
      > > To samobójstwo dla partii rządzącej
      >
      > A gdzie tam? GW i TVN powiedzą, że to wina PiSu, Monika "Stokrotka" zrobi wywia
      > d z Oleksym, którzy powie, że tak trzeba, w sondażach do "młodzi, wykształceni
      > z dużych miast" doda się "przenajjaśniejszogrodzcy" i wybory w kieszeni.

      Wzostowski już raz tak powiedział ze to przez PIS jest deficyt he he i przez tą obniżoną składkę,ale sklerotyk zapomniał co mówił wcześniej i teraz już tak nie bredzi.
      Jaja nie z tej ziemi.

      gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/113892,rostowski-pis-uratowal-polska-gospodarke.html
      Rostowski: PiS uratował polską gospodarkę
      Kto uratował polską gospodarkę przed gigantycznym kryzysem. Według szefa resortu finansów, Jacka Rostowskiego to dzięki.. rządom Prawa i Sprawiedliwości. Podczas dzisiejszej debaty minister pochwalił obniżki podatków i składek rentowych, dzięki którym nie trzeba było wprowadzać pakietu stymulacyjnego.


    • kotek.filemon Re: Podwyżka podatków w roku wyborczym ? 03.12.10, 09:54
     > To samobójstwo dla partii rządzącej

     Pokemony mają poparcie "młodych, wykształconych, z dużych miast". Ale balon rośnie, niedużo czasu zostało, zanim go ktoś przekłuje. Wtedy lemingi zostaną z 40-letnim kredytem na przewartościowane mieszkanie i złotówką lecącą na ryj.
    • metall Re: "Rz": Składka rentowa pójdzie w górę. 03.12.10, 12:37
     Gość portalu: zeed napisał(a):

     > Ciekawe jak PIS radziło by sobie z długiem publicznym, gdyby od dwóch lat pompowało deficyt, tak jak to zapowiadali tutaj: www.pis.org.pl/article.php?id=14195
     > PIS chce rozdawać i żyć na kredyt, PO też ani myśli o oszczędnościach.

     W pozaestetyczne różnice między PełO i PiSem (można spokojnie dołączyć to LSD i PeSeL) wierzą już tylko "pisiorki" i "młodzi, wykształceni, z dużych miast". Potrafią nawet kłócić się o to, a jednym z argumentów jest, że przecież ... "wy robiliście to samo".

     > Na kogo głosować by nie "mieć tego co mamy" ?

     Tak od razu "nie mieć tego co mamy" to już się nie da, za daleko w "to" weszliśmy. Ale jedynym który proponuje docelowo coś innego, z konkretnym okresem przejściowym jest Korwin-Mikke. Alternatywą dla głosowania na niego jest dalsze głosowanie na PełOPiSLSDPeSeL, czyli wiara w to, że ci sami ludzie nagle zaczną robić coś innego. Czym taką wiarę wesprzeć? Nie mam pojęcia. Co nie pozwala takiej wiary mieć? Ostatnie 20 lat mieszkania w Polsce.
     Kto Korwina nazywa wariatem i oszołomem? Ano ci którzy chcą, żebyśmy "mieli to co mamy".
  • q_vw Płacimy za fantazję PiS 03.12.10, 08:36
   protestującym trzeba uświadomić, że obniżenie skłądki rentowej dało nam, Polakom, niewiele, jeśli indywidualnie policzymy. W skali państwa okazało sie, że ZUS ma wyrwę, rok w rok, na kwotę ok 20 mld złotych i te pieniądze trzeba znaleźć, więc państwo dokłada kolejną kwotę... Zresztą, kto z PiS dziś pamięta, że Gilowska obniżyła składkę na określony czas, i w momencie, kiedy okaże się to zasadne, składka miała wrócić do sumy przed obniżką...
   • wj_2000 Re: "Rz": Składka rentowa pójdzie w górę. 03.12.10, 10:19
    kotek.filemon napisał:

    > Zamiast uszczelnić system, który powoduje, że w kraju, gdzie od 65 lat nie było
    > wojny ani epidemii jest największy odsetek rencistów na świecie

    Twoja wiedza jest mocno przestarzała. Oto fragment artykułu:
    (www.polskieradio.pl/5/115/Artykul/184502,-%E2%80%9EGW%E2%80%9D-liczba-rencistow-spada-budzet-oszczedza)
    "W 2009 roku na rencie z powodu niezdolności do pracy było tylko 1,2 mln Polaków. To najmniej od początku transformacji ustrojowej. Dla przykładu w rekordowym 1998 r. mieliśmy aż 2,7 mln rencistów – czytamy w Gazecie Wyborczej.

    Prof. Danuta Koradecka z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy z Warszawy nie ma wątpliwości, że dostać dziś rentę jest trudno. Sytuację zmieniła ustawa z 1997 zaostrzająca kryteria. I tak, jeżeli w latach 90. na rentę odchodziło co roku ok. 300 tys. osób, w ostatnich pięciu latach było to już poniżej 60 tys. "
  • jerzy7731 Powszechny liniowy podatek ZUS = +500mld dla budże 03.12.10, 10:16
   Prawdziwa reforma ZUS powinna wyglądać mniej więcej tak:

   1. Wprowadzenie jednolitego liniowego podatku ZUS dla wszystkich dla dochodów
   osiąganych z pracy.
   2. Uzależnienie wielkości wypłat rent i emerytur od wkładu zgromadzonego
   przez obywatela naliczonego uczciwie wg. parytetu złota za ubiegłe lata.
   3. Dokapitalizowanie ZUS w celu pokrycia wkładów obywateli poprzez przekazanie
   wszelkich własności majątkowych państwa ( np. udziałów w spółkach skarbu
   państwa ) do majątku ZUS na pokrycie wkładów ubezpieczonych.

   Ad. 1. Zrealizowanie zasady powszechnego podatku liniowego ZUS powinno przynieść
   skarbowi państwa dodatkowe dochody wielkości ok. 500mld PLN. Pieniądze te pojawiły
   by się dzięki opodatkowaniu szarej strefy i racjonalizacji stosunków społeczno
   ekonomicznych w kraju!!! Państwo przestałoby okradać obywateli, a obywatele państwo!!!

   Ad. 2. Zrealizowanie tej zasady jest jedynym społecznie sprawiedliwym
   uzasadnionym mechanizmem. Jedynie w celu polepszenia zasad społecznych
   ubezpieczeń rentowo emerytalnych część środków najbogatszych powinna być
   przesunięta dla najbiedniejszych. Spłaszczenie charakterystyk wypłat!!!

   Ad. 3. Zgromadzone wkłady obywateli powinny mieć pokrycie w majątku ZUS. W tym
   celu wszystko co państwowe należy oddać obywatelom poprzez przekazanie majątku
   państwowego ZUS'owi.

   Podobnie skonstruowany system posiada np. Szwajcaria!!!

   Tymczasem wadze wymyślają kolejny debilizm w celu okradania społeczeństwa w imieniu, którego i za pieniądze którego u nas są zatrudnieni!?

   W ciula wadze robić ludzi, ale nie ich!?
  • januszz4 Jeszcze jeden dowód 03.12.10, 10:56
   Jest to jeszcze jeden dowód na brak wyobraźni, jeśli nie głupotę św. Mikołajów rodem z PiS, którzy w 2007 dali populistyczny prezent społeczeństwu. Ucinanie strumienia pieniędzy zasilających budżet jest nieodpowiedzialnością. Jeśli wówczas sytuacja finansowa Skarbu państwa była dobra, to trzeba było zadbać o własciwe zagospodarowanie tych środków (nawet przeznaczając je na budowę domów opieki społecznej, itp., albo inne inwestycje socjalne). Ale nie rezygnować z tego w tak beztroski sposób. Bo wycofanie sie teraz z tych decyzji jest przedsięwzięciem karkołomnym i może poczynić duże szkody polityczne. PO będzie ponosić skutki nie swoich idiotycznych pomysłów. Chociaż PO przygotowała sobie inny pasztet - tj. sprawę zawieszenia emerytury na czas dalszego zatrudnienia na etacie. Również nie rozumiem, dlaczego dwa lata temu (już przy nasilającym sie kryzysie) wprowadzono takie rozwiązanie. Do tamtego momentu wszystko jakoś działało, każdy wiedział, że przechodząc na emeryture musi się zwolnić choćby na jeden dzień jeśli chce dalej pracować i jednoczesnie pobierać emeryturę. Brzydko podejrzewam, że za tym kryły się jakieś interesy urzędników z urzędów centralnych, którzy nie mieli szans na powtórne zatrudnienie w przypadku przejścia na emeryture.
   • Gość: PO sux Nie p****ol, bo az oczy bola... IP: 192.250.56.* 03.12.10, 11:30
    Tusk i PO zwyczajnie nie maja JAJ i sa zbyt przyklejeni do stolkow, zeby przeprowadzic jakiekolwiek reformy strukturalne. Dla nich licza sie tylko i wylacznie codzienne sondaze poparcia i robienie dobrze swoim. Podwyzka skladki rentowej, podwyzka VAT'u, podwyzka akcyzy na samochody, zatrudnienie prawie 100.000 nowych urzedasow, ZERO reform wydatkow publicznych, kreatywna ksiegowosc idioty Rostowskiego, kradziez przez rzad pieniedzy Polakow z OFE - jest to najprostsza droga do tego, zebysmy w ciagu najblizszych gora 2 lat podzielili los Argentyny i Grecji.
    Wracaj, Tusk, do malowania kominow bo do niczego innego sie nie nadajesz, ty tchorzliwy klamco i nieudaczniku...
  • Gość: santana "Rz": Składka rentowa pójdzie w górę. IP: *.ghnet.pl 03.12.10, 11:20
   Może zamiast podnosić składki rentowe warto byłoby najpierw przyjrzeć się samym rentom? Ile miliardów wypływa w ten sposób z budżetu. Ilu jest tzw. częściowo niezdolnych do pracy, którzy np. nie mają jednego palca? Ile dopłaca sie teraz firmom ochroniarskim do zatrudniania takich "inwalidów"? Może tez wreszcie uszczelnić system zasiłków socjalnych? Brakuje na to odwagi przed wyborami? Najlepiej podnieść składki i sięgnąć po kase z OFE. Tylko wszystkim zwolennikom ZUS rzekomo pewnego i bezpiecznego zadam jedno pytanie: na jakiej podstawie uważąją, że państwo zagrwarantuje im wypłatę, przy systematycznie starzejącym się społeczeństwie, skoro już teraz ma kłopoty z wypłatą emerytur. Skąd wezwą pieniądze za kilkanaście lat gdy rośnie liczba emerytów a a coraz mniej jest młodych, którzy te emerytury wypracują ?
  • Gość: hol Spoko wyborcy PO i to kupią :):):) IP: 78.133.231.* 03.12.10, 11:22
   Na wstępie, żeby obalić jedyny inteligentny komentarz sekciarzy z PO - nigdy nie głosowałem i nie będę głosował na PiS.

   Tak patrząc na to wszystko co zaczynam się zastanawiać czy wyborcy PO to nie jest jednak zlepek nie ludzi "inteligentnych i przedsiębiorczych" tylko " niezbyt mądrych i bez inicjatywy"
   Ciągłe niczym nie uzasadnione i zabójcze dla gospodarki podnoszenie podatków, powinno odczycić od PO wszystkich prowadzących lub chcacych założyć własną firmę, mało tego, wszystkich pracujących. Dlaczego tylko dlatego, że w odrożnieniu od pana premiera jestem człowiekiem wykształconym i nie żyje z najłatwiejszych pieniedzy czyli od podatników, tylko mam ambicje żeby na siebie zarobić mam utrzymywać ciągle zwiekszająca się armię urzedników i łatać dziurę budżetową ktorą rzadzacy nie potrafia zmniejszyć w rozsądny sposób?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka