Dodaj do ulubionych

Spór o euroobligacje. Niemcy nie chcą płacić 17...

13.12.10, 14:00
Racja, dlaczego kraje europejskie, które zachowują równowagę budżetową miałyby finansować rozrzutność Greków, Włochów czy Hiszpanów. Jeżeli Grecy zapożyczyli się ponad miarę, to niech sami ponoszą tego konsekwencje. Jak długo Unia Europejska ma finansować 14-tą i 13-pensję, bonusy urzędników za przenoszenie akt z piętra na piętro, fikcyjne drzewa cytrusowe, powszechne niepłacenie podatków i przechodzenie na emeryturę w wieku 52 lat w Grecji. To wszystko kosztuje i najwyższy czas aby rachunek został płacony przez sprawcę kosztu.
Obserwuj wątek
  • paininthebass I tak oto 13.12.10, 14:32
   I tak oto idea solidarności europejskiej ucieka przed prozą życia codziennego - dlaczego niby ktoś miałby płacić za innych?;) Zupełnie jak w małżeństwie - żona szaleje a mąż spłaca... albo na odwrót :)
  • eu_ropejczyk Re: Spór o euroobligacje. Niemcy nie chcą płacić 13.12.10, 15:10
   poza tym co piszesz gdzie w wiekszosci masz racje (jak kolwiek to juz historia, gdyz w grecji na emryture sie idzie od 65 roku, a 13 i 14 pensja to bylo po prostu dzielenie dochodow rocznych na 14 kawalkow zamist na 12, ale tez juz nie istnieje) to warto zaznaczyc ze pieniadze sie z niczego nie biora, nadwyzki niemiec, to w duzym stopniu deficy grecji, hiszpani etc.
  • skorpionx Grecka zero-gospodarka i mistrz eksportu 13.12.10, 15:41
   nie moga miec wspolnego pieniadza. Jak swego czasu napisala niemiecka FAZ jedynym
   przemyslem w Grecji jest rozlewnia Coca-Coli. Po wprowadzeniu Euro spadly procenty od
   zaciaganych pozyczek. Ochoczo skorzystaly z tego kraje swini (PIGS) i rozbujala sie w tych krajach konsumpcja na kredyt. Sila nabywcza niemieckiego spoleczenstwa w tym czasie
   realnie spadla. Niemcom wmawiano w tym czasie konieczosc dyscypliny finansowej. Przyrost
   plac nie pokrywal inflacji. Krotko mowiac Niemcy sa "sauer", czyli sa wkurzeni. W dyskusjach z ostanich dni mowa jest ze Francja takze nalezy do grupy krajow ryzyka. To chyba peknie.

   • eu_ropejczyk Re: Grecka zero-gospodarka i mistrz eksportu 13.12.10, 21:36
    "..... napisala niemiecka FAZ jedynym przemyslem w Grecji jest rozlewnia Coca-Coli" - jest to klasyczny niemiecki szowinizm, gdzie w przypadku niemiecow to jeszcze od biedy bym to zrozumial, aczkoliwek idiotycznie bo oczywiscie tak nie jest. Ale w przypadku Polaka ktory to cytuje, to niewatpliwie nie mozna tego usprawiedliwic polskim szowinizmem, bo nie ma o co, wiec jest to po prostu kompleks. Co do produkcji, to jakby nie bylo, tak jak wieloktornie pisalem, z czagos sie bierze ten okolo 300 mld euro pkb, i na pewno to nie jest z oliwek.
  • mch-wie Spór o euroobligacje. Niemcy nie chcą płacić 17... 13.12.10, 23:29
   Szkoda, ze autor nie wspomnial nic o innym artykule w FAZ. Krytyka UE i euro byla do tej
   pory tematem tabu.
   www.faz.net/s/Rub0E9EEF84AC1E4A389A8DC6C23161FE44/Doc~ED7252FF91C064AC2A8F75ADFF5D72FF7~ATpl~Ecommon~Scontent.html
   www.foonds.com/article/10219//fullstory
   Polecam goraca artykul ze Spiegel`a, na temat dawnego EWG. Jedynym niezadluzonym
   wtedy krajem byly Niemcy. Artykul pochodzi z 1974 roku /!/.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka