Dodaj do ulubionych

Jak Grecja fałszowała dług i deficyt? Bloomberg...

22.12.10, 14:07
Dokładnie - wszyscy poznajmy mechanizmy tej wielkiej ściemy - w ten sposób nauczymy się jak unikać tego rodzaju sytuacji - chyba że służy to całkowicie innemu celowi.
Obserwuj wątek
  • eu_ropejczyk Re: Jak Grecja fałszowała dług i deficyt? Bloombe 22.12.10, 14:38
   swaps byly w tamtym czasie legalne, i nie robily je tylko rzady grecji ale tez innych panstw ue i poza ue. O ile pamietam, to od 2004 czy 2005 zabronione robic swapsy w ue i daltego wszyscy je przestali robic. Ten atak na grecje, jest prostym i czystym atakime na cala strefe euro i w kolejnosci cala ue. Dlatego wyjkorzystywane sa najslabsze ogniwa typu grecja ( o najglupszych rzadach - niestety) aby powalic cala strefe euro i ue.
   • Gość: Gosc987 Re: Jak Grecja fałszowała dług i deficyt? Bloombe IP: *.pools.arcor-ip.net 22.12.10, 14:51
    eu_ropejczyk napisał:

    > swaps byly w tamtym czasie legalne, i nie robily je tylko rzady grecji ale tez
    > innych panstw ue i poza ue. O ile pamietam, to od 2004 czy 2005 zabronione robi
    > c swapsy w ue i daltego wszyscy je przestali robic. Ten atak na grecje, jest pr
    > ostym i czystym atakime na cala strefe euro i w kolejnosci cala ue. Dlatego wyj
    > korzystywane sa najslabsze ogniwa typu grecja ( o najglupszych rzadach - niest
    > ety) aby powalic cala strefe euro i ue.
    ___________________________________
    100% racji, Niemcom tak szybko nie podskoczą bo wiadomo ze Niemcy mogą takich spekulantów zniszczyć, pokazali już niejednokrotnie. Tak ze Soros i spółka siedzi teraz spokojnie i cicho z uszczuplona kieszenią. Po prostu wykorzystywani są do frontu przeciw Euro naiwni, nieświadomi swoich czynów manipulatorzy którzy siedzą w Unii, a Polska i Anglia są wśród nich.
    • kgbaca Re: Jak Grecja fałszowała dług i deficyt? Bloombe 22.12.10, 15:24
     Gość portalu: Gosc987 napisał(a):

     > 100% racji, Niemcom tak szybko nie podskoczą bo wiadomo ze Niemcy mogą takich s
     > pekulantów zniszczyć, pokazali już niejednokrotnie. Tak ze Soros i spółka siedz
     > i teraz spokojnie i cicho z uszczuplona kieszenią. Po prostu wykorzystywani są
     > do frontu przeciw Euro naiwni, nieświadomi swoich czynów manipulatorzy którzy s
     > iedzą w Unii, a Polska i Anglia są wśród nich.

     Wszystkiemu winni sa oczywiście spekulanci a Grecy to aniołki. Przecież Grecy nie dają żadnych podstaw żeby wątpić w ich wiarygodność... A porównywani sytuacji Grecji i Niemiec to już jakieś kuriozum...
       • Gość: Gosc987 Re: O co ten cały szum? IP: *.pools.arcor-ip.net 22.12.10, 16:35
        Gość portalu: Małolat napisał(a):

        > Jest jedynie kwestią czasu że Ojro padnie jak pies Pluta na wszystkie sześć łap
        > -)
        _________________________________
        Wierzysz w to co piszesz? Nie martw się niemieckie, francuskie, holenderskie banki zadbają o to by Euro utrzymywało się na odpowiednim poziomie i nie upadło, wiec twoje obawy jak i twój populizm jest tu zbyteczny. Euro się trzyma mocno w odpowiednim niskim kursie i służy bardzo Europie.
          • darr.darek ...zaDŁUŻanie krajów w obowiązującej ideologii ... 22.12.10, 21:54
           Nikt nikogo nie atakował, aby "korzystać" na zadłużaniu się krajów-bankrutów. Rządy same się zadłużają jak stado małp u sterów, bo następne stado małp za 4 lata wydałoby z naddatkiem to co wcześniejsze zaoszczędziłyby.

           To jest właśnie obowiązująca ideologia lewicowa z silnym interwencjonizmem państwa i z keynsowskimi nastawieniami. Ta ideologia obowiązuje w całej Europie. Obowiązuje również w USA.
           Gdy Korwin-Mikke w 1992 roku w parlamencie wygłosił mowę, aby karać ministrów za zadłużanie kraju i aby nie dopuszczać do uchwalania corocznych budżetów z deficytem, wówczas całe stado baranów parlamentarnych ... wybuchnęło śmiechem. Jak opisywał Korwin-Mikke: rżeli z całych sił, jak osły.
           Tym samym też Korwin-Mikke udowodnił, że może istnieć jeden mądry wśród 459 osłów.

           Po "nocnej zmianie", gdy Bolek i reszta uwalili rząd Olszewskiego (też nieudolny, jak wszystkie) za lustrację stworzoną przez Korwina-Mikke i po nowych wyborach JKM już nie wszedł nigdy do parlamentu (lewi towarzysze nie wybaczają takich rzeczy jak lustracja).
           Problem w tym, że po tej zmianie, nie można mieć już przekonania, że na 459 osłów znalazłby się choć jeden mądry.
           Podobnie było w Grecji, tyle że tam nie było chyba nikogo, kto byłby na tyle ekscentryczny i wyrazisty, by pluć na sam dźwięk określeń: socjalizm, zadłużanie, politycy rządzący.


     • Gość: Gosc987 Re: Jak Grecja fałszowała dług i deficyt? Bloombe IP: *.pools.arcor-ip.net 22.12.10, 15:34
      kgbaca napisał:

      > Gość portalu: Gosc987 napisał(a):
      >
      > > 100% racji, Niemcom tak szybko nie podskoczą bo wiadomo ze Niemcy mogą ta
      > kich s
      > > pekulantów zniszczyć, pokazali już niejednokrotnie. Tak ze Soros i spółka
      > siedz
      > > i teraz spokojnie i cicho z uszczuplona kieszenią. Po prostu wykorzystywa
      > ni są
      > > do frontu przeciw Euro naiwni, nieświadomi swoich czynów manipulatorzy kt
      > órzy s
      > > iedzą w Unii, a Polska i Anglia są wśród nich.
      >
      > Wszystkiemu winni sa oczywiście spekulanci a Grecy to aniołki. Przecież Grecy n
      > ie dają żadnych podstaw żeby wątpić w ich wiarygodność... A porównywani sytuacj
      > i Grecji i Niemiec to już jakieś kuriozum...
      ______________________________________
      Jak na to wygląda trzeba się najpierw nauczyć czytać z zrozumieniem zanim komuś się coś skrytykuje, zarzucając coś, co ten ktoś o tym nawet nie wspomniał. Ale to jest polski sport narodowy, komuś wkładać w usta własne słowa o których ten ktoś nawet nie pomyślał, brzydki sposób, sposób degradujący osobę.
     • eu_ropejczyk Re: A komu opłaca się atakować UE i Euro? 22.12.10, 15:38
      Jestem za glupi aby ci na to rzetelnie odpowiedziec. Bazujac na czystych faktach, i wolnej interpretacji, to mozna by w to wstawic zwyklych spekulantow az do usa i diabli wiedza kto inny. W kazdym badz razie dowiemy sie o tym za pare dobrych lat. Grecja i tak lezy na lopatkach, na najblizsze pare lat. Tak wiec obnizanie raitingow, czy tez robienie przez anglosaskie srodki masowego pzrekazu, ma czysto cele polityczne. I niewatpliwie nie ma to nic wspolnego z grecja, bo jest za mala. Sadze ze prowadzone sa globalne rozgrywki, i jednym z tych ogniw to euro i ue, a jednym z jej slabych ogniw jest teraz grecja, wczesniej irlandia, niebawem polska itp. Sadze ze w koncowym rezultacie, to doprowadzi to do unifikacji politycznej i fiskalne.
      • mr.knox Re: A komu opłaca się atakować UE i Euro? 22.12.10, 15:51
       eu_ropejczyk napisał:

       >Tak wiec obni
       > zanie raitingow, czy tez robienie przez anglosaskie srodki masowego pzrekazu, m
       > a czysto cele polityczne. I niewatpliwie nie ma to nic wspolnego z grecja, bo j
       > est za mala.

       Pewnie, ze tak:)) Jak o Grecji brukselska propaganda pisala tylko pozytywnie , jak ratingi piely sie w gore Grecja byla wielka:) Teraz jest za mala, zeby pisac o niej zle i obcinac stopien zaufania. Im wiecej Grecja przyjmuje pomocy tym gorsza staje sie jej wyplacalnosc na przyszle lata, kiedy grecki dlug bedzie duzo wiekszy od obecnego i wyniesie ponad 150% ich PKB. Moze ty masz pomysl jak Grecja wywiaze sie ze swoich finansowych zobowiazan z takim dlugiem, skoro dlug o wiele mniejszy zapedzil ja na skraj bankructwa.
       • eu_ropejczyk Re: A komu opłaca się atakować UE i Euro? 22.12.10, 16:00
        Juz wiadomo ze 110 mld napewno a prawdopodonbie tez reszta, bedzie rozlowzona w czasie, aby zmniejszyc ilosc procentow i nie dopuscic do bankructwa. Bankructwo oznacza niemozliwoc wyplacalnosci i ogloszenia braku dokonanie tego, Tutaj bedziemy mieli z semi bankructwem, mianowicie nikt nie bedzi oglaszac niemoznosci wyplacalnosci, niekt nie staraci pieniedzy ani procentow, ale zostanie wydluzony (na oprocentowanie) okres splatym, tak jak w przypadku irlandii. Bankructwo nie oplaca sie ani niemcom ,a ani grekom, ani francuzom. Wydluzenia spalacania na procent, da stale zyski niemcom, i francuzom, a neokolonializm grekom. Coz, moze by tak jeszcze paru greckich politykow by sie przeszlo ulicami aten, chcialbym zobaczyc ten spacer a potem ich glowy. ... ;-)
       • eu_ropejczyk Re: A komu opłaca się atakować UE i Euro? 22.12.10, 16:06
        Ja ci kolego to moge zaprojektowac cos elektronicznego razem z moim zespolem, bo taki ma zawod. Na ekonomii to sie znam raczej mnniej niz ty, tylko to co widze na okolo. Wiec nie mam propozycji, ale praktycznie rzecz biorac, to tylko wydluzenia splaty ma sens, i rezultat - neokolonializm ;-)
      • Gość: Gosc987 Re: A komu opłaca się atakować UE i Euro? IP: *.pools.arcor-ip.net 22.12.10, 16:02
       eu_ropejczyk nie sadze żeby tak było Grecja > Euro i EU. Odnoszę wrażenie ze stawiasz na fałszywych koni (skoro dobrze twoja myśl zrozumiałam), sadze ze jest to rozróba USA > strefa Euro, Unia, oraz same spektrum Euro.
       Unia udaje ze o problemach Grecji nic nie wiedziała, Unia dobrze wiedziała o problemach Grecji już Maastricht 'u, przez to Narodowy Bank Niemiec wystawił tak wysokie kryteria sądząc ze Grecja, Portugalia, Włochy je odrzuca, a tu ku zdziwieniu niemieckich bankierów oni wszyscy przytaknęli i przystąpili do strefy Euro. Co na to władze Unii? Ano nic, siedzieli cicho, zamiast już w tym momencie reagować i postawić tym krajom warunki. Tak toczyła się gra aż do krachu Grecji. Grecja, Irlandia była stawiana za wzór innym. Tja, są władze Unii wiarygodne wraz z lobbystami Buzkiem i Barroso? Wspomniałam tu trochę historii z tworzenia strefy Euro, ale nie o to mi chodzi. Unia miała być przeciwdziałaniem hegemonii jak i dyktatu zza oceanu (o tym już wiele razy tu pisałam), Euro miało być środkiem obronnym europejskiego przemysłu przeciw dyktatowi jak i hegemonii rządów USA. Dla USA Euro, Unia, Strefa Euro są sola palącą w oku, przez to nie mogli rozwijać i rozszerzać swoich dyktatów na Europe, Europa stała się potęgą gospodarcza która zagrażała USA, Europa zaczęła tez walczyć o surowce tak jak i USA i to stało USA w drodze. Wiec rozpętywali cicha wojnę przeciw Europie aż wybuchł kryzys, gdzie stała się wojna wpływów jak i walut wojna otwarta.
       To ze przyczepili się Grecji, Irlandii jest prawda ze amerykańskie agentury ratingowe wykorzystali znajomości gospodarczo-finansowe ściągnięte z tych krajów za pomocą swoich "gońców" z MFW. Tak lakonicznie i krotko nakreśliłam ci moje obserwacje z tej dziedziny.
     • mr.knox Re: A komu opłaca się atakować UE i Euro? 22.12.10, 15:42
      Nikt nie atakuje UE i euro, ale dla niektorych eurodupkow domaganie sie prawdy rownoznaczne jest z proba zniszczenia kolchozu, podobnie tez krzyczeli towarzysze w PRL-u.
      Warto jest poznac machlojki jakie Niemcy stosowali dla osiagania wylacznych dla siebie korzysci kosztem innych europejskich nacji. Warto jest wiedziec jakich politycznych naciskow uzywali Niemcy, ile placili skorupowanym politykom greckiego rzadu na zatwierdzenie zbytecznych inwestycji w Grecji, ktore nabily kase Niemcom i jednoczesnie zrujnowaly finansowo Grecje. Tzw. zwolennicy "wolnosci slowa" co slinia sie nad przeciekami wikileaks powinni domagac sie odtajenia bankowych dokumentacji w UE...
     • eu_ropejczyk zobacz tez to 22.12.10, 15:46
      ..... Agencja ratingowa Fitch oświadczyła we wtorek, że może obniżyć ocenę Grecji poniżej poziomu inwestycyjnego. Decyzja ma zostać podjęta po przejrzeniu finansów państwa. ....

      No przeciez jakiekolwiek obnizanie ratingu jest pozbawione sensu. Po pierwsze grecja nie wychodzi na rynki teraz po pozyczki, bo jest pod kapelusze 110 mld progarmu pozyczkowego od mfw, ue, cbe. A do tego, kontrole nad polityka ekonomiczna grecji jest prowadzona przez mfw, ue, cbe czyli, z tego wynika ze Fitch bedzia analizowal polityke prowadzona przez te trzy instytucje. Jest to jak widzisz zgory przygotowany plan. No bo jezeli jakies panstwo nie figuruja na lrynku obligacyjny, bo jest pod kontrola to nie moze tego zrobic.
      Tyle
      Pozdrawiam z Aten
      • Gość: Gosc987 Re: zobacz tez to IP: *.pools.arcor-ip.net 22.12.10, 16:06
       eu_ropejczyk napisał:

       > ..... Agencja ratingowa Fitch oświadczyła we wtorek, że może obniżyć ocenę Grec
       > ji poniżej poziomu inwestycyjnego. Decyzja ma zostać podjęta po przejrzeniu fin
       > ansów państwa. ....
       >
       > No przeciez jakiekolwiek obnizanie ratingu jest pozbawione sensu. Po pierwsze g
       > recja nie wychodzi na rynki teraz po pozyczki, bo jest pod kapelusze 110 mld pr
       > ogarmu pozyczkowego od mfw, ue, cbe. A do tego, kontrole nad polityka ekonomicz
       > na grecji jest prowadzona przez mfw, ue, cbe czyli, z tego wynika ze Fitch bed
       > zia analizowal polityke prowadzona przez te trzy instytucje. Jest to jak widzis
       > z zgory przygotowany plan. No bo jezeli jakies panstwo nie figuruja na lrynku o
       > bligacyjny, bo jest pod kontrola to nie moze tego zrobic.
       > Tyle
       > Pozdrawiam z Aten
       ______________________________
       Racja, stara, znana, ukartowana taktyka rodem jak i zastosowaniem USA. przecież od lat ja obserwujemy.
     • asperamanka Re: A komu opłaca się atakować UE i Euro? 22.12.10, 16:15
      Tu nie ma żadnej spiskowej teorii. Są sprawdzalne fakty. Dolar USA ma staus waluty rezerwowej, co krótko mówiąc oznacza że większość transakcji na surowce, w tym przede wszystkim na ropę naftową, jest rozliczane w USD. FED i administracja USA swoją polityką gigantycznych deficytów budżetowych i monetyzacji długu (czyli kreacji pustego pieniądza z powietrza) mającej służyć pokryciu tego deficytu świadomie osłabiają dolara i prowadzą do podważenia jego rezerwowego statusu. USA mają w tej chwili gorszą relację długu do PKB i deficytu budżetowego do PKB niż wiekszość państw strefy Euro, które mają teraz kłopoty.

      Inwestorzy widząc tę politykę już uciekają w produkty rolne i surowce ("commodities"), których cena na przestrzeni ostatniego roku wzrosła o 50 - 100% w ujęciu dolarowym. Dolar jednak utrzyma status waluty rezerwowej dopóki nie będzie miał realnej alternatywy, a Euro miało nią być. Utrata statusu waluty rezerwowej przez USD to katastrofa dla USA, choćby dlatego że za ropę płacą oni świeżo emitowanymi pustymi dolarami, a struktura urbanistyczna (dalekie dojazdy z przedmieść do pracy) i gospodarcza (transport towarów do odbiorcy po kilka tysięcy km, energochłonność gospodarki, itp.) powodują, że USA na wytworzenie jednostki produktu krajowego potrzebują DWA razy tyle ropy, co Europa, a importują 70% zużycia. Bez możliwości kupna ropy za dolary kraj stoi, bo ma też gigantyczny deficyt handlowy i eksportem towarów i usług nie zarobi nigdy na potrzebny import. Może eksportować tylko dolary na pokrycie różnicy import/eksport, a potem te dolary wracają do USA i są inwestowane w dług pobliczny Stanów, i tak za jednym zamachem załatwia sie i finansowanie importu, i deficytu budżetowego. Chodzi o to żeby ta gra trwała wiecznie. Masz wytłumaczenie.

      Rzecz w tym, że jeśli sie przyjrzysz twardym danym, to taka Grecja to 2,5% PKB Eurostrefy, Irlandia i Portugalia też około tego, a taka Kalifornia, która też jest zbankrutowana na amen, to ponad 8% PKB USA, jeśli dobrze pamiętam. I dziwnym trafem nikt nie mówi o problemach poszczególnych stanów USA, tylko zawsze kiedy zaczyna się nowa runda Quantitative Easing albo rosnie deficyt budżetowy Stanów, okazuje się że problemy ma a to Grecja, a to Irlandia, czy Portugalia, czy Hiszpania, i zaufanie do Euro jest podważane i następuje "flight to safety" do dolara.

      Poza tym ponieważ główne rynki finansowe są w NY i Londynie, to siłą rzeczy ekonomiczna prasa anglosaska jest najbardziej rozwinięta i czytana. A trzy główne agencje ratingowe (Fitch, S&P i Moody's) operują w USA i dziwnym trafem nie obniżały ratingów rożnych instytucji amerykańskich kiedy już nawet wiewiórki wiedziały że to bankruci. Ale poza tym te agencje są oczywiście na 100% wiarygodne ;-).

      Druga strona medalu jest taka, że Niemccom też jest na rękę kiedy Euro się nieco osłabia, bo to pomaga ich eksportowi na rynki poza strefą Euro, i umozliwia im przejmowanie władzy w Eurostrefie pod hasłami "odpowiedzialności fiskalnej". Dlatego z pakietami pomocowymi się zwleka do ostatniej chwili.

      Tyle najkrótszego możliwego tłumaczenia, pozdrawiam.
   • 4krzych1 to jakby Pershing mówił... 22.12.10, 15:29
    ...nie ujawniajcie tego co zeznawał Masa, bo cay nasz pruszkowski interes pójdzie w pi.du...
    Ot taka jest finansjera publiczna i prywatna... Ale zawsze wpierw praktykują w organizacjach typu "Pruszków"... w Polsce też mamy tego przykłady...
   • mr.knox Euro i Unia to juz trup. 22.12.10, 20:39
    Niemcy juz sa w strachu do czego doprowadzily euroland, do jak krytycznego stanu doprowadzily wiekszosc europejskich gospodarek i jak zwykle ktos teraz bedzie musial po nich posprzatac. Na ostatnim posiedzeniu w sprawie obrony euro, europejscy politycy niczego nie ustalili, gdyz nikomu nie zalezy juz na ratowaniu eurolandu, rozchodzi sie jedynie jak pochowac tego trupa, zeby jak najmniej wydobylo sie smrodu. Jeszcze dwa lata zajmnie Niemcom odzyskanie czesci swoich funduszy od bankrutujacych krajow, stad ich naciski na ratunkowe pakiety, z ktorych taka np. Grecja kosztem podatnikow innych krajow Unii przeleje pieniadze do Niemiec. Po tym juz nie uslyszymy populistycznych glosow niemieckich politykow o potrzebie ratowania czegogokolwiek. Oby tylko ta niemiecka zaraza odzyskala swoje pieniadze, gdyz w przeciwnym razie doprowadza do powtorki z historii, zreszta Niemcy juz odgrazaja sie, ze uzyja armii do obrony swoich (nie unijnych) interesow gospodarczych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka