Dodaj do ulubionych

Ciąg dalszy wojny o OFE. Do dyskusji włączył si...

IP: 80.54.33.* 23.12.10, 19:31
Ja w 91 słuchałem takich oszołomów jak Korwin-Mikke, Gwiazdowski i inni więc wiem o bankructwie ZUS-u i przymusowych ubezpieczeń od lat 19-tu (zn. od czasu gdy zaczynałem pracę). OFE nic tu nie zmienia, bo to ten sam mechanizm. Mogą powiedzieć tylko, że dzisiaj śpię spokojnie.
Obserwuj wątek
    • Gość: tradycjonalista A OFE niech będą z nami po wszystkie dni aż do.. IP: *.aster.pl 23.12.10, 23:34
      Wy, wiarołomni ministrowie:Fedak i Rostowski; i ty niewierna opozycjo (vide stanowisko PIS a szczególnie Jarosława Kaczyńskiego !) i wy wszyscy grzesznicy od prawicy (np. Gwiazdowski) do lewicy (np. Żakowski); wasz grzech jest niewybaczalny - to grzech przeciwko RYNKOWI ŚWIĘTEMU!
      I wy wszyscy z GUS-u (zapewne postkomuchy!), którzy potraficie tylko obliczać, ale nie potraficie INTERPRETOWAĆ; i Ty Janie Krzysztofie B. z Rady Gospodarczej przy Premierze, jak mogłeś tak odejść od wiary!
      A poważnie: mam wielką nadzieję, że to także nie jest CREDO większości mojich rodaków!
      Po 11 latach po prostu widać jak na dłoni, że tę reformę należy zdemontować ,rozwalić, zaorać czy jak tam jeszcze chcecie to nazwać rycerze wolności (Mordasewicz, Wojciechowski i wielu innych w większości niezależnych ekspertów).
      Pozdrowienia dla premiera, aby się nie przestraszył Boniego i pobłogosławił działania swoich resortowych ministrów, którzy wykazują się w tym przypadku postawą wybitnie propaństwową.
      Uwierzmy, że naprawdę nie jesteśmy skazani na OFE (ani tym bardziej potępieni) i nie musi być tak jak w tytule!
    • dejot7 Ciąg dalszy wojny o OFE. Do dyskusji włączył si... 24.12.10, 00:38
      Wow! Równo tydzień Gazeta zastanawiała się co zrobić z krytycznym dla ofe raportem GUS; przemilczeć, czy poinformować. Wreszcie uradzili: damy informację, ale od razu z komentarzem naszych gazetowych specjalistów od ofe, żeby wszyscy od razu zrozumieli, że GUS błądzi. No i racja, samo streszczenie raportu, może byłoby zgodne z warsztatem rzetelnego dziennikarza, ale jakie mogłoby wywołać spustoszenie w umysłach młodych czytelników.

A przy okazji drodzy redaktorzy. Już po raz piąty wklejacie do różnych artykułów to samo zdanie Mordasewicza, że niby "dziś na jednego emeryta pracują cztery osoby, ale za 25 lat na jednego emeryta będą pracowały już tylko dwie osoby.". Tylko że to zdanie jest nieprawdziwe, wystarczy sprawdzić statystyki. Ubezpieczonych jest 15 mln osób, a emerytów 5 mln. Dodając do tego rencistów już teraz na jednego biorącego świadczenie przypada trochę ponad dwóch płacących składki. Mordasewicz myli pracujące pojecie "osoby pracujące" z pojęciem "osób czynnych zawodowo", a wy jak mantrę przedrukowujecie te bzdury.
    • tomekjot Ciąg dalszy wojny o OFE. Do dyskusji włączył si... 24.12.10, 10:31
      Ci antyrynkowi ekonomiści mówią, że rynki kapitałowe to jak hazard w kasynie. Ale dlaczego sądzą, że inwestowanie w gospodarkę jest ryzykowne, a umowa pokoleniowa nie jest? Nasze dzieci mogą się nie zgodzić na płacenie tak wysokich podatków - dodaje.

Jakie inwestowanie w gospodarkę?
      Wyprzedawanie w momencie bessy a kupywanie na górce to nie jest inwestowanie a głupota.
      Po drugie 60 proc. to zwykłe przelew zwrotny do Budżetu państwa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka