Dodaj do ulubionych

Dlaczego paliwo jest coraz droższe i czemu nie ...

24.12.10, 14:13
A po co ma cos u nas taniec ? W Polsce tanieje tylko nasza waluta.
Obserwuj wątek
    • Gość: podatnik Wysokie ceny paliwa to akcyza i VAT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.10, 14:27
      Złodziejom z rządu nie zależy na obniżce, bo przecież Polak i tak zapłaci.

Rząd sam się wyżywi, jak powiedział kiedyś rzecznik żydokomuny.

Ten rząd dalej prowadzi politykę wyzysku obywateli.

Zastanawia mnie jak głupi i otumanieni są już Polacy, skoro głosowali na Tuskomatołków.

P.S.
      Za Reagana w USA obniżenie podatku z 70% do 36% skutkowało 3 krotnym wzrostem dochodów.

• Gość: byrcyn Co oni pierpapier ? IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.12.10, 15:03
      Cena paliw na stacjach jest taka sama, gdy za ropę na świecie płaciło się 150 $ - dziś 90 $. Cena dolara też była podobna wtedy 2,4 dziś 3 zł. Różnica pomiędzy ceną ropy wtedy i dziś, to około 70 %, a dolara tylko 30 %. W międzyczasie nie słyszałem o wzroście akcyzy, czy innych podatków na paliwo w Polsce, więc .... ?

P.S. Zwolennicy ścisłej matematyki niech te % wyliczą dokładnie z kalkulatorem, ale chyba nie chodzi o "przecinki".
        • Gość: podatnik Re: Podziękujcie Ryżemu i Wąsatemu :) dzieci PO IP: *.uznam.net.pl 24.12.10, 17:53
          Lemingi wybraliśmy strajkując z Solidarnością. Potem to już tylko efekty rządów endecji. Wiesz... religijne podejście do życia "pan Bóg dał życie to musi dać i na życie", owocuje tym, że Polacy zamiast pracować zajęli się wywalczaniem przywilejów. I teraz wszyscy mają przywileje, tylko nie ma komu robić. A rząd dwoi się i troi aby te przywileje finansować. Nie ma innych źródeł niż podatki. Stąd benzyna będzie po 10 złotych, jak w Turcji - miliony biorących zasiłki z budżetu mają swoje prawa. Jest ich tylu, że to oni decydują o kierunku rozwoju (zwijania) się Polski. A ten kierunek jest jeden: socjal za wszelką cenę a potem rozwiążemy państwo jak już przedtem zrobiliśmy. Teraz nazywamy to kłamliwie "rozbiorami", ale to Polacy-katolicy sami je zlikwidowali.
              • Gość: Edek Re: Tusk zrobil z Polski zacofanie i ciemnote!! IP: 188.33.182.* 25.12.10, 12:54
                Coś się tak tego PO uczepił. Ten sam syf byłby za PiS, SLD i PSL. Trzon tych partii jest taki sam i żadna nie będzie chciała w końcu postawić na normalność. Żadna z nich nawet nie rozważa zaprzestania pasożytnictwa jednej grupy społecznej kosztem innej. Na dzień dzisiejszy jedyna partia jaka może coś w tym bagnie zmienić to UPR/WiP.
                Podam Ci jeden przykład na który zwrócił mi uwagę znajomy, a ja całkowicie go przeoczyłem. Za tydzień będziemy mieli nowe stawki vat. Ustawa, która mówi o tym została opublikowana w dzienniku ustawa 17 grudnia, a będzie obowiązywać od 1 stycznia, czyli np. przedsiębiorcy, którzy swoje budżety planują z kilkumiesięcznym, czasem kilkunastoletnim wyprzedzeniem, będą zmuszeni w ciągu 2 tygodni dostosować się do tych zmian (poprzeliczać budżety, przeprogramować kasy, itd.) Już nawet nie chodzi o złodziejskie podwyższanie podatków, ale o sam sposób, czas i wykonanie w jakim zostało to zrobione. Przecież to dotknie gospodarki całego kraju, milionów ludzi. To jest napiszę eufeministycznie kpina, ale są na to tylko niecenzuralne słowa. Jedyne co mnie dziwi, to że tak mało do tej pory osób emigrowało.
                • kudyrutas Re: Tusk zrobil z Polski zacofanie i ciemnote!! 25.12.10, 14:15
                  no to skoro "ten sam syf" to cos sie tak PiS uczepil.
                  Oprocz PO ciemnoty wszyscy wola "syf" PiS bo jednak podatki byly mniejsze, zadluzenie tez mniejsze. A z dolarem to nieprawda w tym artykule bo generalnie dolar caly czas tanieje - porownywanie do grudnia 2009 to zwykle matactwo PO komuny. Szczyt dolara to ok 5 zl a najszybciej tanial wlasnie za PiS, zdrozal w czasach PO
                  Warto pamietac ze drozyzna za PO jest dzieki nowym dlugom, czyli bez zadluzania byloby jeszcze drozej !!! ostatnio 8 mld USD jednym podpisem Tuska.
                  Jest gorzej jak za Gierka - dlatego twoj tekst jest klamliwy a twoja obrona PO sprowadza sie do :
                  "bo inni tez kradno"

Zalosne. Jakbym TVN ogladal

• Gość: Edek Re: Tusk zrobil z Polski zacofanie i ciemnote!! IP: 46.113.210.* 25.12.10, 16:03
                    Chyba nie zrozumieliśmy się co do meritum. Dzisiaj mnie wpienił jeden rolnik więc będzie przykład z tą dziedziną. Otóż dla mnie jest nieważne czy przydupasy z PO czy PiS-u czy tam z SLD wymyślą że od stycznia rolnicy będą płacić o 12 zł więcej czy mniej dla mnie chora jest cała finansowanie KRUS-u a to czy trochę mniej czy więcej jest bez większego znaczenia. Oczywiście lepiej mniej ale nie tu jest sedno. Każda z tych 4 partii pieje o równości społecznej i nie zamierza tykać tego skansenu. Jeśli chcesz mi wmówić że szewc, którego zakład, dom i cały dobytek ma się dokładać do ubezpieczenia rolnika, którego jedna maszyna jest więcej warta niż wszystko co posiada ten pierwszy, a mimo to zmuszają szewca do łożenia na rolnika to nie znajdziesz u mnie zrozumienia. Sama ta sytuacja jest chora i każdy dzień jest dla mnie złodziejstwem, a sankcjonują to PO, PiS, SLD i PSL, a także wyborcy, którzy głosują na te partie. Rozumiemy się? Dla pewności jeszcze jeden przykład o którym teraz cały czas huczą to pkp. G** mnie obchodzi, który przydupas i z jakiego klucza partyjnego będzie tam prezesem, bo nie powinien być żaden z nich. To czy jeden weźmie mniejsza pensję czy zatrudni mniej swoich zastępców i wygeneruje mniejsze koszta jest dla mnie bez większego znaczenia. Teraz komentujemy newsa o paliwie więc to sam jest i w tej dziedzinie. Ponad połowa ceny benzyny to podatki, które idą m.in na tych rolników, a ile groszy pójdzie z akcyzy jest bez znaczenia bo nie powinno iść w ogóle.
                    Na marginesie piejesz że PiS zmniejszyło podatki ale co z tego jak nie cieli wydatków?
                    • Gość: zenon Ulegasz zludzeniom i powtarzasz banialuki IP: *.182.167.145.nat.umts.dynamic.eranet.pl 25.12.10, 16:12
                      Owszem, Panstwo doplaca do rolniczych emerytur te 15 mld PLN. Skladki na KRUS sa smieszne, ale swiadczenia sa tez w smiesznej wysokosci. Przypomne, ze Donek zatrudnil tylu urzednikow, ze na ich wynagrodzenia bedzie potrzebne dodatkowe 5 mld w budzecie. To jedna trzecia tego co potrzeba na KRUS. Emerytury mundurowych to samo. W Niemczech pracuja do 65 roku zycia, ale oni tam zarabiaja kupe kasy. A u nas zarabiaja generalnie smieszne pieniadze i ta przedwczesna emerytura i inne ekstrasy decydowaly o tym, ze ktos w ogole chcial w tej policji znalezc prace. Inaczej pies z kulawa noga za takie pieniadze karku by nie nadstawial i jezdzil nocami po spelunach.

Zacytuje jeszcze innego goscia z forum, ktory rozwial wszelkie watpliwosci o rozdetym w Polsce socjalu:

"Do tych którzy psioczą na rzekomo socjalną i roszczeniową Polskę a w szczególności na przywileje mundurowych. Niedawno rozmawiałem z obywatelem amerykańskim, moim podwładnym w ramach jednego projektu realizowanego na Alasce, 45 -letnim elektrykiem. Jego emerytura będzie się składała z co najmniej trzech części. Pierwsza część, socjalna przysługująca każdemu obywatelowi który przepracował chociaż krótki czas jako pracownik najemny na dzień dzisiejszy w jego przypadku wynosi to ok. 2200 USD, ponieważ służył w armii amerykańskiej przez 5 lat należy mu się też druga część emerytury w wysokości ok. 2500 USD miesięcznie płatna po osiągnięciu wieku emerytalnego, trzecia część emerytury bęie związana z pracą którą wykonuje jako elektryk i planem emerytalnym firmy w której pracuje. Ta część wyniesie wg. obliczeń na dzień dzisiejszy ok. 3800 USD miesięcznie. Tak wi ęć po przejściu na emeryturę będzie otrzymywał w sumie ponad 8000 USD miesięcznie z tego prawie 60% emerytury to świadczenie socjane i "mundurowe".Na marginesie: obywatel USA, który w zyciu nie przepracował nawet jednego dnia ma prawo do bardzo skromnej emerytury socjalnej ok. 700 USD miesięcznie a ponadto zazwyczaj prawo do dofinansowania czynszu oraz bony żywnościowe. I jak w świetle tego wygląda "socjalność" polskiego systemu emerytalnego w porównaniu z systemem emerytalnym i zabezpieczeniem socjalnym obywateli "najbardziej liberalnego "kraju świata?"
                      • Gość: podatnik Re: Ulegasz zludzeniom i powtarzasz banialuki IP: *.uznam.net.pl 25.12.10, 16:23
                        Gość portalu: zenon napisał(a):

> Owszem, Panstwo doplaca do rolniczych emerytur te 15 mld PLN. Skladki na KRUS s
                        > a smieszne, ale swiadczenia sa tez w smiesznej wysokosci. (...)

Może dla bogatych rolników owe emerytury są "śmieszne". Normalnie są niewiele niższe, niż te zapracowane. Może piętnaście miliardów to dla kogoś niewielka kwota, dużo ważniejsza jest kwestia moralna: jak my mamy się godzić z olbrzymimi obciążeniami podatkowymi, kiedy istnieje grupa uprzywilejowana, nie biorąca udziału w utrzymaniu państwa, za to korzystająca pełnymi garściami. Do tego tak wyraźnie BOGATSZA od nas. To jest zwyczajnie wyzysk, niczym nieusprawiedliwiony, parszywy wyzysk. Jeśli moje państwo mnie wyzyskuje w imię klasowych interesów rolników, to czy można się dziwić, że nie mam żadnych oporów, aby uniknąć ciężarów na rzecz państwa? To niszczy społeczeństwo obywatelskie. Zresztą podobnie jak cała reszta przywilejów czy istnienie klasy politycznej, która ustawiła się na pozycjach dawnej szlachty: ponad prawem. Polska to moja ojczyzna, ale obecna organizacja państwowa jest czymś złym, niemoralnym i głupim.
                      • Gość: Edek Re: Ulegasz zludzeniom i powtarzasz banialuki IP: 46.113.210.* 25.12.10, 16:42
                        Widzisz mówisz o tu marnują 15 mld a tam marnują 5 mld (nowo zatudnione biurwy). Sęk w tym, że dla mnie oba są złe!! Na przykładzie urzędników widać, że niepotrzebnie, permanentnie zatrudniane są kolejne osoby idące w tysiące. Tak było za SLD, tak było za PiS i tak jest za PO. (Fakt że przydupasy z PO obiecywali walkę z biurokracją, a zatrudniają coraz to kolejnych i dla mnie mniejsza o to kto zatrudnia ich więcej ważny jest sam fakt tworzenia coraz to nowych zbędnych, pasożytniczych posad na które ja muszę łożyć).
                        To samo jest z socjalem w USA i w PL, Ty mi że tam jest większy, a ja Ci na to że nie w tym jest sedno.
                    • fazomierz Re: Tusk zrobil z Polski zacofanie i ciemnote!! 26.12.10, 10:04
                      Gościu Edek. Dziś można nabyć ziemię bez większego problemu. Kup kawał roli, będziesz prcował zarabiał, opłacał składki do KRUS-u, a emerytyry dostaniesz 500zł. Ja też jestem za tym żeby rolnicy byli traktowani tak jak wszystkie grupy społeczne, płacili takie same podatki jak wszyscy ale również ceny żeby były powiązane z wydatkami. Wtedy gościu Edek musiała by śię zmienić relacja żywiec - 4zł/kg mięso 20zł/kg. Gościu Edek, rolnicy to najsłabjej zorganizowana grupa społeczna dlatego nie jest zdolna zadbać wystarczająco o swoje interesy, a całe przemiany społeczne odbywają się na chłopskim grzbiecie, dzięki taniej żywności,więc puki co niech gość Edek konsumuje tanią żywność i czeka na likwidację KRUS-u
            • Gość: podatnik Re: Podziękujcie Ryżemu i Wąsatemu :) dzieci PO IP: *.uznam.net.pl 26.12.10, 00:47
              Gość portalu: Freaky Misfit napisał(a):

> > I teraz wszyscy mają przywileje
              > A nieprawda, ja nie mam zniżek na transport, leki, nie dostaję 13 wypłaty, ani
              > akcji, ani węgla...

Masz rację. Nie wszyscy. Tych przywilejów akurat nie masz. I żadnych innych? Na pewno?

>
              > > tylko nie ma komu robić.
              > Czemu posługujesz się rusyzymami?

Ten przytyk w języku polskim powinien brzmieć: "Dlaczego posługujesz się rusycyzmami?"
              Ano dlatego, aby przeciętny czytelnik zrozumiał. Staram się przemawiać językiem dostępnym dla mas. I to działa.
      • makar4 Re: Dlaczego paliwo jest coraz droższe i czemu ni 25.12.10, 10:19
        I to jest ciekawa uwaga.
        Jak ropa była ponad dwukrotnie droższa, potem spadła o 50-50% to paliwo za bardzo nie potaniało.
        A teraz jak drożeje, to liczą te grosze.

Żeby znaleźć odpowiedź dlaczego tak drożeje poszukajcie odpowiedzi na pytania:
        - jakie są pensje w naszych firmach zajmujących sie paliwami, jakie premie pod koniec roku?
        - Jaką kwotę zebrał budżet z akcyz na paliwa?

Paliwo spokojnie by mogło kosztować połowę taniej.
        • szefunio1 Re: Dlaczego paliwo jest coraz droższe i czemu ni 25.12.10, 14:15
          > - Jaką kwotę zebrał budżet z akcyz na paliwa?
          >
          > Paliwo spokojnie by mogło kosztować połowę taniej

A skąd budżet by wtedy wziął na wcześniejsze emerytury dla górników albo na emerytury dla rolników? Bo bez odpowiedzi na takie pytania to teksty w stylu "podatki mogłyby być tyle a tyle niższe" to zwykłe bredzenie.
      • Gość: Antek Pazerność branży paliwowej IP: *.multimo.pl 25.12.10, 07:25
        Zmień samochód. Głupota i marnotrawstwo paliwa. Przez piętnaście minut to można przejechać kilka kilometrów i w samochodzie będzie ciepło. Całoroczna jazda na światłach dała branży paliwowej dodatkowe zyski. Nie muszą już martwic się gwałtownym spadkiem popytu w letnie miesiące, ale to już nie starcza. Teraz opowiadają bajki o niskich marżach, a wystarczy spojrzeć w sprawozdania finansowe rafinerii w Polsce, że zyski wzrosły w stosunku do obrotu.
        • Gość: R1 Bzdura do kwadratu IP: *.acn.waw.pl 25.12.10, 13:35
          To co piszesz to sie tyczy okresu letniego. Przy - 10, - 20, auto jak najbardziej przynajmniej przez minute powinno pochodzic na jalowym, wazne jest to dla hydraulicznych popychaczy zaworow. Szkoda ich katowac gestym olejem nawet przy 2.5 tys obr. Rowniez jesli jest hydrauliczne wspomaganie, dobrze aby pompa przez chwile popracowala bo szkoda stracic wspomaganie jesli sa podstarzale przewody. Dla skrzyni tez lepiej jesli troche poczeka, latwiej sie biei wrzuca.
          Ja to robie tak:)
          Dostaje sie do srodka, wzbudzam przez 2 sek akumulator, wylaczam odbiorniki, nagrzewnica odlaczona, pedal sprzegla wcisniety i odpalam. Wrzucam na luz i wychodze odsniezyc albo ew. poskrobac szyby. Po minucie, dwoch powoli ruszam i nie przekraczam 2.5 tys. 3 tys wedlug mnie to juz duzo dla totalnie zimnego silnika. W benzyniaku jesli termostat jest sprawny to w miare szybko sie nagrzewa ale diesel to porazka, warto stosowac oslony.
          • Gość: zenon Zadne tam bzdury IP: *.146.148.108.nat.umts.dynamic.eranet.pl 25.12.10, 13:48
            Jak kolega ma w aucie olej mineralny, ktory przy -20 ma konsyntencje masla, to ja rozumiem. Ale ja mam systetyk i tym sie akurat srednio przejmuje. Autko na jalowym praktycznie sie nie zagrzewa w moim przypadku wiec pracuje ciagle na ssaniu. A przejechanych kilometrow zero. Dlatego stanie 15 minut i zagrzewanie samochodu uwazam za bezsens.

A obroty kazdy sobie wyreguluje we wlasnym zakresie. Bardzo wiele nowych silnikow benzynowych - tych o mniejszych pojemnosciach i bardziej wyzylowanych - ma slaba charakterystyke pracy przy 2 tys. obrotow i trzeba je trzymac na wyzszych obrotach. Bez przesady, 3 tysiace to nie jest szalenstwo.
            • Gość: R1 Re: Zadne tam bzdury IP: *.acn.waw.pl 25.12.10, 14:07
              Nie chodzi o stanie przez 15min. i nie mowie o grzaniu na jalowym, chodzi o wstepny rozruch przy bardzo niskich temp. i przeplyw plynow eksploatacyjnych. Nie przecenialbym tez syntetyka i ograniczyl reklame, ze mozna wszystko :) A na mineralnym juz nikt nie jezdzi, chyba, ze polsyntetyk tam rzeczywiscie baza mineralna jest nawet 70%.
              Wszystko zalezy od podejcia, jak sprzedajesz auto po roku czy dwoch to mozesz je katowac do woli.

> A obroty kazdy sobie wyreguluje we wlasnym zakresie. Bardzo wiele nowych silnik
              > ow benzynowych - tych o mniejszych pojemnosciach i bardziej wyzylowanych - ma s
              > laba charakterystyke pracy przy 2 tys. obrotow i trzeba je trzymac na wyzszych
              > obrotach. Bez przesady, 3 tysiace to nie jest szalenstwo.

Nie bardzo wiem o jaka charakterystyke ci chodzi.
                    • Gość: R1 Re: Zadne tam bzdury IP: *.acn.waw.pl 25.12.10, 16:55
                      Niech kazdy zostanie przy swoim zdaniu ew. poczytaj jakies fachowe forum :)
                      Diesle:
                      "..W każdym serwisie Wam powiedzią, że Diesel czy TDI muszą się nagrzać przed rozpoczęciem jazdy, aby silnik miał smarowanie i zimna turbina nie dostała po dupie... Nawet mocny Diesel na zimnym silniku nie ma mocy, a gwałtowne nagrzanie może doprowadzić do pęknięcia elementów aluminiowych czyli silnika... Zawsze, nawet latem Diesel przed ruszeniem powinien chwilę pochodzić, tak samo po zakończeniu jazdy, nie można go natychmiast gasić, bo to szkodzi turbinie... Większość producentów w instrukcji obsługi pojazdu o tym wspomina i mój autoryzowany serwis Mercedesa przekazuje takie informacje każdemu klientowi, takie są wytyczne producenta i najlepszych serwisowych mechaników...

"po pierwsze nigdy w życiu nie robić tak, że w mróz odpalamy i od razu na gaz i w miasto. Ostatni kretyn tak robi :) Wszystkie oleje w silniku skrzyni biegów itp. muszą sie troszke rozgrzac bo Wszelkiego rodzaju plyny i smary gęstnieją co utrudnia pracę podzespołów a wręcz nawet im szkodzi :)
                      1. odpalamy silnik (w dizlu nie gazowac, najwyzej delikatnie pulsacyjnie przy rozruchu i puscic, nie zgaśnie, natomiast w benzynie w starszym silniku delikatnie mozna przytrzymac gaz żeby nie spadał poniżej 1000 obr/min bo może zgasnąć)
                      2. oczywiscie odpalamy wyłaczając wszystkie swiatla w srodku radio itp. zeby6 zminimalizowac obciazenie akumulatora.
                      3.po odpaleniu trzymamy ok. 30sek. na sprzęgle
                      4. idziemy odśnieżać samochód
                      5. po ok. 2-3 min. temp. jest wystarczająca żeby jechac, oczywiście nie gazować dużo dopóki nie będzie przynajmniej 70 stopni

przypominam o dolewaniu polepszaczay wszelkiego rodzaju do diesla bo nawet w nowym samochodzie zamarznie ropa przy dużym mrozie pow. 20stopni. "
                  • Gość: R1 Re: Zadne tam bzdury IP: *.acn.waw.pl 25.12.10, 17:23
                    Wracajac do tego artykulu, ktory przytoczyles a nie doczytalem oczywiscie calosci bo mi sie nie chcialo :)

".. Znacznie lepszą metodą jest odczekanie po jego uruchomieniu tylko kilkunastu sekund (aż nie rozgrzany jeszcze olej zacznie smarować to co powinien), a potem ruszenie i jazda z umiarkowanym obciążeniem silnika...."

I tyczy sie to rowniez oleju w skrzyni, turbinie, pracy pompy plynu hydraulicznego. W silniku oprocz gladzi cylindrow, najbardziej dostaja nie smarowane popychacze o czym juz pisalem.
                    Ja w benzynie czekam 1-2 min, az zakoncze wszystkie czynnosci :)
      • Gość: Roberto Re: Dlaczego paliwo jest coraz droższe i czemu nie IP: 217.17.37.* 25.12.10, 14:35
        Gość portalu: Mr. Clean napisał(a):

> P.S. I zima trzyma, samochod trzeba zapuscic 15 minut przed wyjazdem do pracy,
        > aby sie nagrzal !

Nie trzeba! Zrezygnuj z samochodu a będziesz mieć 15 minut więcej czasu, oszczędności na paliwie ( 30 minut na biegu jałowym i 2 h dojazdu). Zamień samochód na rower a wówczas oszczędności odczujesz i .... odczujesz w pełni "komfort" poruszania się po naszych wspaniałych drogach. A wówczas jak zmiękniesz i będziesz mieć serdecznie dość rowerku i wsiądziesz do samochodu to przestaniesz biadolić nad sobą i nad stanem dróg tylko w pokorze będziesz siedzieć w puszce i będziesz cieszyć się komfortem.
    • monster_truck Podziękujcie prasie za ceny paliw! 25.12.10, 11:47
      W Polsce będziemy mieli benzynę z ceną powyżej 5zł przez nagonkę prasową. Nie ma żadnych przesłanek żebyśmy płacili tak drogo za paliwo ale przez takie głupie artykuły prasa usprawiedliwia ten wyzysk aż w końcu biedny Polaczek machnie ręką i będzie płacił bo w telewizji albo w gazecie powiedzieli że tak trzeba. Tak więc podziękujcie prasie a nie podwyżce VATu!
    • Gość: dario Dlaczego paliwo jest coraz droższe i czemu nie ... IP: *.enterpol.pl 25.12.10, 12:44
      ... w zasadzie wszystko jest całkowicie logiczne, szkoda tylko że już nie pamiętamy historii taniego dolara oraz taniej ropy, jakoś nie przypominam sobie żeby ceny paliwa tak gwałtowanie spadały zgodnie z trendem na rynku, czyli wychodzi jest wzrost u nas też jest a jak jest spadek to my go nie widzimy :), być może gdyby ceny były całkowicie kształtowane przez rynek u uwzględnieniem dużych spadków, apetyty co niektórych na zysk nie były by tak wielkie i może teraz uczciwą ceną na przykład byłoby 4 zł, i oczywiście pokazywanie nas jako Polski jako prawie najtańszego kraju jeżeli chodzi o ceny na dzień dzisiejszy jest nie do końca tym co chcielibyśmy zobaczyć, w szkole kiedyś pokazywano koszyk ekonomiczny, jan kowalski zarabia np. średnią krajową czy też minimalną płacę i określamy ile litrów paliwa może sobie kupić, może bardziej takie porównania prezentować, sam jestem ciekaw wyników takich badań, może ktoś wie czy coś takiego da się gdzieś znaleźć? pozdrawiam dd
      • fiacik-f1 Re: Dlaczego paliwo jest coraz droższe i czemu ni 25.12.10, 12:59
        Da się, może tydzień temu czytałem ile litrów możemy kupić za średnią pensję. Dwa razy mniej niż Anglicy i dwa razy więcej niż Bułgarzy :)
        A teraz nie na temat. Skąd na gazeta.pl tylu jej krytyków, po co oni to czytają ? Czy te trole naprawdę myślą że ludzie dzięki nim zaczną czytać Nasz dziennik czy coś w tym stylu ?
        • Gość: olo Re: Dlaczego paliwo jest coraz droższe i czemu ni IP: 151.59.18.* 25.12.10, 14:36
          Sam jesteś trolem i zwykłym kłamcą.
          W tym artykule barani łbie stało ze Polacy mogą kupić 500 litrów a Angiicy ponad 1700 Litrów
          to jest 3,5 raza więcej TROLU.

Ale pamiętaj o jednym najważniejszym oni podali ile litrów zatankujesz za średnia krajową!!
          a racji najwyższego rozwarstwienia płac w Europie (taki III świat) średniej nie otrzymuje 70%. w większości jest to 1500zł netto. czyli 300litrów

A tak własnie Polacy biednieją:

W 1999roku cena benzyny to 1,9zł obecnie 5zł
          wzrost o 165% samej benzyny diesla o 200% a auto gazu jeszcze więcej.
          Ogólnie to paliwa podrozaly o 200%
          A zarobki o +90%

Za obecną minimalną 980zł można kupić 196 litrów
          Za minimalna w 1999roku 490zł mozna było kupic 258 LITRÓW BENZYNY (czyli o 1/3 ponad 30% więcej)
          Diesla czy "auto gazu" jescze więcej.

Ale to jeszcze nic bo zywnosc podrozała o 250%
          a gaz woda prąd o 280%.(utrzymanie mieszkania)
          Ceny mieszkan i wynajmu o 300%

Polacy biednieja w tempie zastraszającym.

„Młodzi, wykształceni” to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty. A trzeba nam wiedzieć, że nie ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona. Zwyczajna ciemnota wie, że jest ciemna i - zdając sobie sprawę z rozmiarów własnej ignorancji – jest ciekawa świata i chłonna, podczas gdy ciemnota oświecona tego nie wie i myśląc, że zjadła wszystkie rozumy, ma skłonność do pogardzania wszystkim, czego nie może pojąć"...
          Stanisław Michalkiewicz

• grogreg Srutu tutu..... 25.12.10, 13:38
      Mądra głowa mówi mądre bzdury.
      A prawda jest niezwykle prosta. Koncerny naftowe to jedne z najlepiej prosperujących przedsiębiorstw. Nie dlatego, że prowadzą działalność non profit, ale dlatego, że rżną nas aż miło.
    • Gość: e Dlaczego paliwo jest coraz droższe i czemu nie ... IP: 83.141.106.* 25.12.10, 15:44
      kant gigant.dlaczego na wyspach benzyna jest tansza niz w Polsce??Politycy nas oszukuja, pozwalajac zarabiac krocie posrednikom i mysla , ze glupi narod sie nie zorientuje.Wiemy to Panowie juz od dawna-ubrania dla dzieci, perfumy, alkohol-to wszystko poza granicami Polski jest 30% tansze, o Stanach nie wspominam tam to 70% taniej.Doprowadzicie do tego, ze wszyscy mlodzi ludzie z Polski uciekna i nie zostanie wam nikt do obdzierania ze skory, ale obudzicie sie za 20 lat, kiedy Wasze dzieci tez beda musialy emigrowac!!!
    • wuzuwela dyferencjał Urals/Brent 0,9 dol. na baryłkę. 25.12.10, 15:46
      Ile wynosi obecnie marża Orlenu?

- Dane dotyczące modelowej marży rafineryjnej podajemy przy okazji publikacji wyników kwartalnych. W III kwartale br. marża wynosiła 3,1 dol. na baryłkę a dyferencjał Urals/Brent 0,9 dol. na baryłkę.

proszę zwrócic uwagę na ten myły szczegół,dyferencjał o,9$!a ceny podają nam na rynku w Amsterdamie zaś w Polsce przerabiają sort ropy Urals o te 0,9$ tańsze,różnica w kieszeń a w prasę krzyk że ropa zdrożała w ..Amsterdamie.
      Klient zrobiony w bambuko a my biali i puszyści:)))
    • mariander Dlaczego paliwo jest coraz droższe i czemu nie ... 25.12.10, 16:46
      Paliwa beda drozec,poniewaz USA dodukowalo 600mld$ wiec banki inwestycyjne i fundusze hedgingowe beda kupowac surowce,aby wymienic slaby pieniadz na lepszy.www:Who owns the stock in the unconstitutional Federal Reserve.Obecnie wspoltworcy kryzysu rzadza teraz USA.en.wikipedia.org/wiki/Goldman_Sachs.Wiec nastepna banka wkrotce.Najgorsze jest to ze ludzie szfujacy slowami:rownosc i demokracja zniewalaja innych.Stajemy sie niewolnikami wysokich cen martgage,i innych oplat.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka